Még több érdekes cikk a totalcar.hu-n!
Balra Jobbra

Keresés

Részletes keresés

Garfield007 Creative Commons License 2005.06.15 0 0 16963

Koszi! :-)

 

ui.: labad 100%-os mar?

Előzmény: dohonyiz (16961)
dci_maci Creative Commons License 2005.06.15 0 0 16962

A hátsó féklámbában nekem is ott a döglött bogár, én porszívóval próbáltam kiszedni persze sikertelenül. Bosszant de ettől többet nem ér. Sőt tegnep láttam, hogy a hátsó lámpában is van egy döglött légy.

 

Ízzó csere: gyakorlás képpen kiszedtem az első ízzót, nagy nehezen sikerült visszatenni, de már azon gondolkoztam, hogy a lámpát kellene kiszedni, vagy a szervizben visszarakatni. Lehet azért olyan nehéz visszarakni ,mert belül is vannak vezetékekés ezek ha nem jó helyen állnak akkor  kitámasztják a "kupakot". A másik , az a gyanum , hogy a megbontáskor a kinti párás levegő került visszazárásra és egy-egy hidegvizes mosáskor kicsit párásodik a lámpa (és csak az amelyiket megbontottam).

 

dohonyiz Creative Commons License 2005.06.15 0 0 16961
Utólag is Boldog Szülinapot "Keresztapu"! .o)
Előzmény: Garfield007 (16960)
Garfield007 Creative Commons License 2005.06.15 0 0 16960

Jo, akkor ez legyen egy comming out:

ad1: szuletesnapom volt tegnap, valoban elfogyasztottam nemi szorpot :o)

ad2: visszaolvasva, nekem meg mindig ertheto :o)

ad3: csak most, csak neked ertelmezem :-)

Tehat:

- technika megvan= ismered a dolog modjat es izzod is van :-)

- vilagos vn, nem ejszaka= a kek ruhasok kedvenc szorakozasa, sotetedes utan ugraltassuk a koca sofort cimu jatek

- kicsit sok a ha= a dolog nagyon felteteles mod, azert a Thaliasok taboranak ez a halmaza kb. 15% lehet (aki ki tudja cserelni az izzot elsore)

- Puntoba gyakoroltam= a vilag auto gyartasanak egyik legszarabb megoldasa a Punto bal fenyszoroja...

- a vodkakokat megittam, igy a vitanak vege

 

Kerem kapcsojja ki! :o)

 

ui.: a Tungsramot szeressem, masra ra se nezek :-)

Előzmény: Anonymus23 (16959)
Anonymus23 Creative Commons License 2005.06.15 0 0 16959

Garfield007!

VALLD BE!

Amikor a hozzászólásodat írtad, akkor már megittad a nekem felajánlott sört is, mert őszintén? Egy szót sem értek abból amit írtál!

:DDDDD

 

Most akkor mi van? Egy szombat délután cseréltem ki az izzókat Tungsram Megalight Plus-ra. Anno egy kereskedelmi cégnél dolgoztam, ami többek között Tungsram márkaképviselet volt, szal ezeknek egy picivel jobb a fénye mint az eredeti izzóknak. Nem kényszerből, hanem önszorgalomból cseréltem ki!

 

Az hogy, este van-e vagy nappal, az majdnem mindegy volt, mert a nagy lapát tenyerem miatt csak érzésre tudtam belerakni. Amúgy van zseblámpa a kocsiban ilyen esetekre.

;)

Előzmény: Garfield007 (16958)
Garfield007 Creative Commons License 2005.06.14 0 0 16958
Megvan a technika, vilagos vn es mondjuk nem ejszaka 11 ora es te mar csinaltad, ez egy kicsit sok ha :-) Amugy Puntoban gyakoroltam, arra meg egy vodkat is fel merek ajanlani... :-)

ui.: Ne fokozza, ne fokozza! :o)
Előzmény: Anonymus23 (16955)
tefi Creative Commons License 2005.06.14 0 0 16957
Az én példám csak az elmélet :)

Azt már én is nézegettem a garázsba,hogy hogyan fognék hozzá 1 izzócseréhez az első lámpákba.
Még a kalaptartón lévő pótféklámpával sem tudtam megbírkózni !!
A piros bura szegélyénél ott van 1 döglött bogár - azonban a hátsó ablaktól nem férek hozzá.
Az utastér felöl ha megbontottam a féklámpa házát -úgy sem ment.

Erről legalább megismerem hátulról a gépet :)
Előzmény: Garfield007 (16954)
kovlui Creative Commons License 2005.06.14 0 0 16956
Erre való az assistance...
Előzmény: Garfield007 (16954)
Anonymus23 Creative Commons License 2005.06.14 0 0 16955

Mikor isszuk meg?

Én nemrég cseréltem le az izzókat. Először szivatós egy picit, de ha megvan a technika, akkor már OK a dolog.

Előzmény: Garfield007 (16954)
Garfield007 Creative Commons License 2005.06.14 0 0 16954

Most, mivel vizualis tipus vagyok, elottem van a kep, ahogy a renaultban, de meg inkabb egy Puntoban, vagy Peugeotban izzot cserelsz... Aki ezt megteszi az ut szelen, minden eszkoz nelkul, az vendegem egy sorre. :-)

Amugy az eljaras jo, csak a kidumalas mukodik, de ezt nem javasolhatom mindenkinek :-)

Előzmény: tefi (16951)
tefi Creative Commons License 2005.06.14 0 0 16953
Nézd meg itt az indexen az alábbi topikokat -onnan tanulok én is !!

Fórum> Közlekedés> TotalCar - autó-motor

"Rendőrségünk szégyentáblája"
"Bemértek 120-al, mit csináljak ? "
Előzmény: kzkzkzkz (16952)
kzkzkzkz Creative Commons License 2005.06.14 0 0 16952

Van hasonló tipped más esetekre is?

Mert ha igen, akkor ne tartsd magadban. Hadd tanuljunk! ;-)

Előzmény: tefi (16951)
tefi Creative Commons License 2005.06.14 0 0 16951
Nu, azert az eletben, ha talalkozol egy kek ruhassal es nem eg a helyzetjelzod, akkor nem fog nagyon bantani, ha nem eg a tompitottad, akkor mar neccesebb a helyzet.

Ha nem ég a tompítottad, akkor sincs még gáz, azonban nem mindegy mit mondasz!!!

A helyes magatartás a következő:

Rendőr -Jó napot, nem világít a tompitottja !
Áldozat: Te jó isten ez hogy lehet,mivel elindulás előtt ellenőríztem és akkor még világított !!

Ekkor max. arra kötelezhet,hogy a helyszínen cseréld ki az égőt, de bünti nem lehet ez miatt, mivel olyan égőt még nem látott a világ amelyik a garázsban álló autón kiégett volna.

Ha azt kérdezi,hogy minden elindulás előtt ellenőrzöd akár naponta 5-ször is, akkor szemrebbenés nélkül igennel kell válaszolni !!!

Ha viszont a társa előtt kijelented,hogy a mai elindulás előtt nem ellenőrízted, akkor van csak gáz és jön a bünti!!

A lényeg az,hogy ha ravasz a vadász legyen ravasz a róka is !!!
Előzmény: Garfield007 (16924)
kzkzkzkz Creative Commons License 2005.06.14 0 0 16950

:-)

Én is pont ma voltam náluk délután. Igaz én pollenszűrőt vettem, az volt raktáron...

Előzmény: czoki (16948)
mynames Creative Commons License 2005.06.14 0 0 16949

Sziasztok!

 

Nem tudom volt-e már: olajcserénél szűrőt jobb nem vinni (kb 1000Ft.), hanem venni a szalonban "gyárit" 2500-ért. Így sok garancihoz kötődő problémát, (egy)másra mutogatást meg lehet előzni. Annyival pedig nem drágább.

Olaj jó ha ELF-et vesz az ember mert ők is azt használnak, és egyéb csatornákon ( pl. totalcar áruház)már olcsón, szalontól függően 1/2, 2/3  áron meg lehet venni. Így ebbe sem köthetnek bele.

OFF:Nálunk most futottunk bele abba, hogy a ZF csak gyári ZF váltóolajat  :)))) ( a büdös életben nem gyártottak és most sem gyártanak olajat)és egy másik olajat enged használni a váltóiba, mert ha nem ugrik a gari, +bizonyítgatási procedúrák stb... :(((

czoki Creative Commons License 2005.06.14 0 0 16948

Üdv minden márkatársnak!

 

Ma délután voltam az Armafilt szaküzletben, légszűrőt szerettem volna vásárolni

( 1,4 8V 2003. június) , de nem tudnak adni, mert azt a fajtát ami a kocsimban van

nem gyártják. Kénytelen voltam  RH szalonban megvenni. Azt mondták az Armafiltben, hogy többféle légszűrőházzal,- ebből adódóan többféle légszűrővel

kerültek a kocsik szállításra. Ennek talán az mond ellent, hogy a RH-nál még

évjáratot sem kértek, elég volt a fenti két adat.

Ettől még lehet, hogy többeteknek tudnak adni. Mintát érdemes vinni, vagy helyben

az utcán kiszerelni. Csak egy PH2-es csavarhúzó kell hozzá, és néhány perc türelem.

 

czoki.

 

 

Garfield007 Creative Commons License 2005.06.14 0 0 16947

Igen, nyithato-zarhato, semmi gond, csak kenyelmetlen.

Amugy nekem a szervizbe mintegy 10 percet meloztak vele. Na jo, ha mindent hozzaadok 15 perc. Ennyi miatt nem fogtam neki sk.

Előzmény: kzkzkzkz (16946)
kzkzkzkz Creative Commons License 2005.06.14 0 0 16946

ok, köszi mindenkinek. Most már én is tudni fogom mit kell tenni, ha bekövetkezik a baj.

Egyébként kulccsal azért még nyitható/zárható ha el is szakad a vezeték?

Garfield007 Creative Commons License 2005.06.14 0 0 16945

Mea Culpa! Nem kidorzsolodik, hanem a hajtogatastol elszakad :-) es valoban nem a zsanernal, en fogalmaztam szarul, de egyebkent jo tanacsot adtam reggel... :o)

Egyebkent a fotiak is igy javitjak, ahogy az elottem szolo sortstars elmondta.

Előzmény: ÖregMackó (16944)
ÖregMackó Creative Commons License 2005.06.14 0 0 16944

Csomagtartó zár vezetékhez:

 

Sajnos a régi (2005.02.15) hsz mellett levő kép már nem jön be, de azon tisztán látszik hogy az eredetileg törésvédő gumiharang alatt törik el, ha azt lehúzod szinte biztos, hogy már ketté van szakadva a vezeték. Először csak megcsokiztam, de az is mindíg elszakadt, most az előbb leírt módszerrel javítottam már kb. 3 hete és még jó.

 

ÖregMackó

nagya2 Creative Commons License 2005.06.14 0 0 16943

Hi Mindeki!!!

 

Nem az összekötegelésnél dörzsölődik, hanem ott ahol a vezeték a kalaptartónál a lyukon átbuvik, egyszerüen túl rövid, feszül és elszakad.

 

Üdv Nagya

Előzmény: Garfield007 (16938)
ÖregMackó Creative Commons License 2005.06.14 0 0 16942

Nem kidörzsölődik hanem egyszerűen a hajtogatástól elszakad. Korábban tettem fel képet is róla. A Baum-nál úgy javítják, hogy betoldanak egy rövid szakaszt összeforrasztják és zsugorcsővel merevítik. Az eredeti rövid is meg a vezeték sz.r is.

 

ÖregMackó

Előzmény: kzkzkzkz (16939)
Garfield007 Creative Commons License 2005.06.14 0 0 16941

Szilikon boritas, plusz vedelem, meg mifene, de sajna konstrukcios hiba, egyszeruen szar. Kidorzsolodik es ez ellen nem lehet nagyon mit tenni...

Ki is kothetned, de a kabelnek mozognia kell, igy nem tudom hogyan lehet megoldani...

Előzmény: kzkzkzkz (16939)
kzkzkzkz Creative Commons License 2005.06.14 0 0 16940
Anonymus23: kaptál választ rönóéktól arra vonatkozóan, hogy a meghosszabbított garancia mire és milyen mértékben terjed ki?
kzkzkzkz Creative Commons License 2005.06.14 0 0 16939

És az ott annyira kidörzsölődik, hogy elszakad?

Nekem valami védőháló szerű is van a vezetkékeken, ezt is átdörzsöli?

 

Amikor átvettem az autót, már akkor észrevettem, hogy nekiér a zsanér, mert hallottam a surlódó hangot...

 

Ha a vezetéket odarögzítem valahova (kötöm, kötegelem), akkor megelőzhető a vezeték elszakadása? 

Előzmény: Garfield007 (16938)
Garfield007 Creative Commons License 2005.06.14 0 0 16938

Jo reggelt!

Bal oldali ajto zsaner mellett fut a szal es ott keresgelj! Ott dorzsolodik ki a nyitasok soran...

Előzmény: topo (16937)
topo Creative Commons License 2005.06.14 0 0 16937

Sziasztok.

 

Engem is utolért a csomagtartó kp. zár vezeték halála.Aki így járt meg tudná mondani,hogy a vezeték melyik szakaszában volt a törés? Megnéztem a korábbi hozzászólásokat,de ott nem találtam.

steely Creative Commons License 2005.06.14 0 0 16936
Hello!
Nyáron, melegben velem is elő szokott fordulni, főleg ha keveset megyek az autóval, hogy induláskor csak indítózok de nem pöccen be.
Kis pihenő után beindul.
Állítólag a tűzvédelmi rendszer téves értékelése miatt van.
WV-s tulajtól is hallottam már ilyet.
Előzmény: KorI (16933)
Anonymus23 Creative Commons License 2005.06.13 0 0 16935

Mivel esőben nem jön a szufla befelé, nekem két ötletem volna:

- Szilkon spray, csak ez meg porosodik.

- Az ajtózáron állítani kellene egy picit beljebb, hogy később záródjon, azaz, jobban összenyomódjon a két gumi...

 

Egyik se igazi megoldás, de lehetm hogy segíthet, talán érdemes kipróbálni. Sajnos ez konstrukcióhibának tűnik, mivel szinte mindegyikben benne van. Nálam mindig szól a rádió, szal nekem abszolute nem tűnik fel.

Előzmény: Géppityu1 (16934)
Géppityu1 Creative Commons License 2005.06.13 0 0 16934
Sziasztok!
Megint ideszédültem egy kicsit, és megütötte a szememet az emelkedőn való menet témája.
Nos, én nemrégiben voltam a Tátrában és ott Lomnic környékén van néhány szuszogtató emelkedő, de egyszer sem fordult elő, hogy 2-esbe kellett volna visszakapcsolni, ez nekem is meglepő volt. Nagyon nagy erőt éreztem a motorban, pedig ment a klíma is.
Ja, 1,4 16V-s van.
Nem tudom elképzelni, hogy 10%-os emelkedő egy jól működő motort meg tudjon izzasztani, én ötödikben is kiválóan előzök még emelkedőn is.
Most újra feldobom a szokásos labdámat (ezt mindig előveszem időnként, hátha valaki sikeresen lecsapja mindannyiunk örömére)
Szóval: első ajtók felső sarkánál a szélzaj problémája (nálam 70-nél jelentkezik) a legjobban ez zavar a kocsiban, és nem találtam rá megoldást, csak akkor nem hallatszik, ha szakad az eső. Szerintem nem az ablaküveg mellett fütyül, hanem az ajtónyílás tetőszéli tömítőgumija mellett valahol és utána kavarodik meg a levegő az első és a hátsó ajtó találkozásánál, a felső sarkaknál. Szóval, ötlet valakinek, vagy már ez nem zavar senkit, és csak az én vesszőparipám maradt?

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!