Keresés

Részletes keresés

Alváskultúra (X) 2021.01.11 0 1 14258

Szia Gerisoft07,

 

a 60 és a 300 között kb olyasmi lehet a különbség, mint egy 1500 forintos kínai tornacipő és egy Assics Gel-Kayano 5 360 között, ha maratont kellene futni. Mindkettőben le lehet. És kb az életgörbéje is hasonlókat mutat majd, mint matracok esetében.

 

 

Üdvözlettel:

 

Pálinkás László

Előzmény: GeriSoft07 (14256)
_MrB_ Creative Commons License 2021.01.10 0 0 14257

Hétvégi matracnak használtuk anno, néha több éjszakára is, nyaralóban. 2-3. éjszakától nekem túl kemény volt, elsőn mindig jól aludtam rajta. Második, harmadik éjjel keltem fel, mert nyomta vállam. Most mostani párom kókuszos jyskes matraca van így, tegnap éjjel azon keltem fel, hogy nyomja a kókusz a csípőcsontom. :D

 

A mindennapos alváshoz használt HR matrac 5. éve van meg, még mindig jól alszom rajta. :)

 

Előzmény: Alváskultúra (14253)
GeriSoft07 Creative Commons License 2021.01.10 0 0 14256

Üdv, az a földön matrac csak hanyatt fekve jó, és nyilván az nem lehet megoldás. Az csak a derék nyújtós :)

 

De valóban, jó rég óta küzdök ezzel. Valahogy nem megy be az agytekervényeim közé hogy 3-4 évente új matracot vegyen az ember. Ahhoz kicsit drága szerintem.

Ha minden matrac ilyen, akkor miért van 60ezres meg 300ezres matrac?

Előzmény: Alváskultúra (14255)
Alváskultúra (X) 2021.01.10 0 0 14255

Szia Péter,

 

ugye ezt a sportot 2013 óta űzzük itt. Őszintén nem tudom, hogy mi  az elvárás. A régen vett 16cm vastag matrac nem. Akkor azt megtoldották még 4 centivel, az is kuka lett. Semmilyen matrac nem fogja megőrizni az újkori állagát, magasságát, alakját, keménységét. Minden terméknek - így a matracoknak is - van egy avulásuk. Fáradnak, gödrösödnek, puhulnak. 

 


Ez sajna ilyen és minden matracot érint. Eddig a legjobb megoldás a földön egy 2cm vastag latex "szőnyeg" volt. MIért nem valami ilyesmiben gondolkozol tartósa megoldásként?

 

Üdvözlettel:

 

pálinkás László

Előzmény: GeriSoft07 (14254)
GeriSoft07 Creative Commons License 2021.01.10 0 0 14254

Üdv, irreális(?) igényeimhez keresek matracot. 

Irreális, amennyiben elvárásom, hogy ne 3-4 évig legyen használható a matrac, és a garanciális feltételekben ne legyen minden kizárva.

 

Még 2008 körül cseréltük le a síma hab matracunkat egy tán fitness pro vagy milyen matracra, amit egyből cseréltettünk mert koszosan jött, utána jött jó, egy év múlva garanciában cserélték gödrösödés miatt, majd egy év múlva cserélték teljesen más matracra (maxim cool), amit 2 év múlva javítottak (magrész csere) majd 1,5 év múlva javítottak, +4cm anyag, majd 2 év múlva javították, új, most megint szar, de elegem van belőle. Kemény felületet preferáljuk, nem vicc, de már egy 4cm tatami szivacs a fedőmatrac rajta.

Igen, akkor is a keményet szeretjük, ha sokan azt állítják, nem az a jó a gerincnek, két gerinc műtét után, párom csigolyacsúszással, tudjuk milyen a félkemény matrac (szállodai prémium matracok, 4-5* szállodáké, nem garniszálló) ami után reggel torna kell hogy mozogjon a derekam.

 

110-115kg vagyok, párom 80, én 185 ő 175cm. minimum a napi 9 óra alvás benne, és sokszor nappal a hálóban homeofficeolok laptoppal, vagy ha épp ránk tör a betegség, akkor nappal is másik 8-10 óra ágyban töltés van, nem érdekel, hogy "azért gödrös", ez a terhelés ami éri, nem tudok fenntartani 2 ágyat, hogy éjjel ebben, nappal abban, ha beteg vagyok, és csak WC-re tudok kimenni, mert meghúztam a derekam.

 

160x200cm ágy, merev ágyrács, kb 70% fedéssel (kisebb a rés a rács lécei közt mint a léc szélesség)

 

Vannak kinézett matracok, pl a signum dual hard, medical concept premium, esetleg latex+kókusz matracok. Mi az ami bírja, és nem a korábbi kálváriát járjuk végig. 

 

Bónusz, mit tudok kezdeni a használt matraccal? Tartogassam a lomtalanításig? erre van olyan mint a háztartási nagygépeknél, hogy elviszi a szállító?

Alváskultúra (X) 2021.01.05 0 0 14253

Szia Fantomasz,

 

ez itt sajna nem lesz eredményes. Felhasználók jönnek, kérdeznek, elmennek és vesznek valamit. Utána a topik kikerül a látószögből a következő matracvásárlásig. Egy-két "állandó" felhasználó olvasó van, ott meg nagyon kicsi az esély, hogy pont ezt a matracot választották anno. Érdemre való mennyiségű (ca. 170) hozzászólás a Ceriflex Selena Comfort termékhez a matracvásárlás webáruház fórumban van. (meg még vagy 250 másik termék esetében is)

 

Üdvözlettel:

 

Pálinkás László

 

 

Előzmény: funtomasz (14252)
funtomasz Creative Commons License 2021.01.03 0 0 14252

üdv! Ceriflex Selena Comfort matrac tulajdonosait kérdezném, mennyire elégedettek? 

Alváskultúra (X) 2020.12.26 0 0 14251

Kedves Freakme9,

 

a kérdés ugye mindig ugyanaz: mi a kemény? 90kg környékén azért a Signum Hard matracot én minden további nélkül megkockáztatnám. Persze szülés után a súly helyre fog állni, ez nem kérdés. Ha lemegyünk 80 alá (már pedig igen:-), akkor még egy Signum Medium-Hard egy nagy 180-as matrachuzatban is könnyedén belefér majd. Ha a mostani tapasztalatommal és a megadott árkategóriában kellene garázdálkodnom a matracok között, akkor ez utóbbi mix verziót választanám.

 

Persze érdemes körülnézni, rengeteg kereskedés jobbnál jobb ígéretei vannak a neten!

 

Üdvözlettel:

 

Pálinkás László

Előzmény: Freakme9 (14250)
Freakme9 Creative Commons License 2020.12.26 0 0 14250

Tisztelt László!

 

Tudna esetleg ajánlani nekem matracot (több típus is jöhet) a következő paraméterek alapján?

 

- 180x200-as méret

- 2x 90-95Kg-os felnőtt számára (párom szülés után van, normál esetben 80Kg alatt, reméli sikerül vissza fogynia)

- 150e Ft környékén max.,  ha nagyon kell, és érdemes 200e Ft-ig tudok elmenni.

- kemény

- hamar megvenném, amint nyitnak az üzletek, a baba születése után már hát és derékfájásokkal küzdünk, az előző, Ikeás matrac 7 év után már nagyon süppedős, gyakran hátfájással kelek.

 

A próbára nem biztos, hogy sikerülni fog elmennünk, így lehet hogy "vakon" fogok vásárolni. Ha esetleg sikerül, akkor BP beleférhet, egyébként Esztergom környékén lakunk.

 

Válaszát előre is köszönöm!

 

Üdvözlettel

László

 

 

Alváskultúra (X) 2020.12.26 0 0 14249

Kedves Zephael,

 

Miskolcon sajna nem tudok segíteni. Hogy a habmatracok újbóli választását újra kell-e gondolni vagy sem azt nem tudom. Ez idő alatt a Signum is átment egy-két változáson, ha nem is alakban, formában, hanem inkább alapanyagban jöttek új. HR habból készült típusok. Signum HR Climatic, Signum Infinity. Annak ellenére, hogy a Signum matracok ár-érték arányban még mindig nagyon ütősek a piacon, ezek mellett természetesen még egy sor jó matracot lehet találni más alapanyagokból is. Sajna nem marad más, mint a próbálgatás, nem bedőlés a reklámoknak, a hangzatos lózungoknak:-)

 

Üdvözlettel:

 

Pálinkás László

Előzmény: Zephael86 (14248)
Zephael86 Creative Commons License 2020.12.26 0 0 14248

Kedves László!

 

Lassan matrac csere előtt állunk, mert egyre többet fáj a hátunk a kb 10 éve használt 160x200-as Signum Dual Hard-on. Annó az Ön javaslatára vásároltam, nagyon szerettük. De eltellt 10 év, feljött 10 kiló (72, 95 kg), megjelent az első gyerek, akit emelgetni kell. Általában oldalt fekszünk.

 

Anno a hab matrac felé nyitottam, a régi-régi rúgós matracok negatív tapasztalata miatt. Lehet érdemes lenne újra gondolni...

 

Tudna esetleg javasolni egy termék vonalat, amit érdemes lenne megfontolnom? Esetleg Miskolcon meg is tekinthető?

 

Előre is köszönöm szépen!

Alváskultúra (X) 2020.12.26 0 0 14247

Szia,

 

az attól függ, hogy - ha már meg van az ágy- milyen az ágykeret belső kialakítása. Amennyiben felnyitható ágyneműtartós, akkor nagy a macera, leginkább nem is lesz jó. Amennyiben rácsok (ágybordák vannak/lesznek benne, akkor nem agysebészet, hogy a matracok egy szintre kerüljenek. Ha már meg van az ágykeret és bedobsz ide vagy küldesz nekem egy képet a belső részről, ahol az oldalelemeken látszik a végigfutó rácsratró léc és az ágy közepén a fejvéget a lábvéggel összekötő középső tartó, akkor segítek szívesen.

 

Üdvözlettel:

 

Pálinkás László

Előzmény: muranyi85 (14246)
muranyi85 Creative Commons License 2020.12.26 0 0 14246

Sziasztok!

 

Matrac csere előtt állunk. A feleségemmel eléggé eltér az elképzelésünk, így biztos,hogy különböző matracokkal fogunk hazatérni. Én rugósat szeretnék, ő viszont csak habszivacsban gondolkodik.

 

Ha különböző vastagságúak lesznek, akkor van lehetőség egy szintbe hozni őket vagy mindenképpen lépcső lesz az ágyon?

Alváskultúra (X) 2020.12.21 0 0 14245

Szia Cruzito,

 

amennyiben csak Rottex van a környéken, úgy érdemes az Allegro matracokat végigfeküdni. Ez a Rottex matracok egy zsákrugós almárkája. Ezen belül a Rottex Allegro Duett pedig egy papa-mama matrac szintén, csak kicsit feszesebben, mint Individuality.

 

Üdvözlettel:

 

Pálinkás László

Előzmény: Cruzito76 (14244)
Cruzito76 Creative Commons License 2020.12.21 0 0 14244

Kedves László,

 

 

pár napja sikerült eladnom a Hilding Individuality-met.

Jó matrac, kényelmes volt feküdni rajta, bár nekem a női oldala nagyon könnyednek tűnt, még a keményebbik oldalon is, de végülis ott nem én feküdtem. :)

Összességében reggelente derékfájással ébredtem, valahogy túlzottan engedett nekem a csípőtájékon. Ez az üzletben a 30-40 perces próba során nem jött ki, nyilván nem is jöhetett.

 

Viszont nagyjából ezen a vonalon elindulva kell keresnem tovább, egy kicsit feszesebb irányban. Pestre mostanában nem megyek, itt főként a Rottex van jelen, próbálgattam is a matracaikat. Szívesem szerint maradnék a táskarugósoknál, de a hideghab matracaik mintha jobban bejönnének.

 

Esetleg valami ötlet, hogy melyikekre nézzek rá tüzetesebben?

Alváskultúra (X) 2020.12.20 0 0 14243

Kedves Őstermelő,

 

akkor nem értettem meg a kérdést. Igaz most sem értem vagy csak egyszerűen elbeszélünk egymás mellett. Csak, hogy egy kicsit közelítsünk egymáshoz:

 

- van egy matrac. Pl. Signum Dual Hard (ez lehetne ebben az esetben a világ összes matraca is, Isbir Cool Flow, Tempur Cloud, Levital Smart Sense, Swiss Tech Dinamic, Best Dream Siglo, Ceriflex Wool Extra, tényleg a végtelenségig sorolható...

 

- a különböző üzletek foglalkoznak valamilyen matracokkal. ez általában fent van a honlapokon

- persze a honlapokon több termék is fent van, mint ami az üzletekben ki van állítva

 

Ami bizots:

 

- egy bizonyos termékből nincs több féle keménység, rugózás bármi. Az olyan amilyen. Ami más keménység ugyanabból vagy hasonló termékből, az majd más név alatt is fut. (Signum Dual Hard - Signum Dual Medium, Levital Perfect Sense - Levital Perfect Sense Touch, stb)

 

Szóval szerintem: egy termék, egy matrac. Nincs kétféle Selena Comfort, nincs kétféle Levital Perfect Sense, nincs kétféle Isbir You&Me matrac, atb...) Nincs ugyanolyan név alatt még egy matrac, ami majd puhább, keményebb, rugalmasabb, stb. nincs ilyen)

 

Régebben valóban volt. Egy matrac (általában hideghab vagy latex. Legyen ez egy Dunlopillo Amira Comfort matrac. Száz éve megszűnt, de ez most mindegy is. Ezekből ugyanolyan név alatt valóban volt Amira Comfort H2 és Amira Comfort H3. Ugyanaz a matrac, csak két különböző keménység)

 

Ilyennel ma már -főként Magyarországon- nem nagyon lehet találkozni.

 

Üdvözlettel:

 

Pálinkás lászló

Előzmény: östermelő (14242)
östermelő Creative Commons License 2020.12.20 0 0 14242

Ezt én úgy értettem,hogy van az üzlet. Ki van rakva 60 matrac ami nem kevés,mert nagyon sok helyet elfoglal.

Viszont minden tipusból nem lehet kirakni mindegyik keménységűt, rugózásút,stb.

Megy a vevő kipróbál párat,megtetszik neki egy irányvonal. Viszont mindegyik változat nem lehet kint az üzletben. 

Ilyenkor,hogy tudja kipróbálni a készleten levő,de nem kirakott tipusokat.

Nem kukacoskodásból kérdezem,csak kíváncsi vagyok.

Azért is,mert nekem messze van és nem akarok csak úgy "berontani".

 

 

Előzmény: Alváskultúra (14241)
Alváskultúra (X) 2020.12.20 0 0 14241

Kedves Őstermelő.

 

ez így van. Olyan ez, mint egy piac. Vannak hentesek, zöldségesek, savanyúság árusok, tojásosok, halasok. Vannak vegyesboltok. Persze a vegyesboltban sincs minden. Amikor elmegy az ember a piacra, akkor ezek úgy körbejárja. Persze a halasnál általában csak hal van, ahhoz viszont értenek, azt halálba is dicsérik. Ugyanezt teszi majd a hentes is az oldalassal és a vecsési árus a káposztájával. Aztán vannak a nagy bevásárlóközpontok. Itt van hal is, tojás is, hús is, káposzta is. Persze lehet, hogy nem olyan szép, nem olyan friss, mint a piacon -de van. Persze NDK gyártmányú levehető fedelű turmixgép itt sincs.  

 

Csak annyit akartam mondani, hogy a világ összes terméke sehol nincs kiállítva. Magyarország összes matrac típusa sincs kiállítva sehol. Az ikeában ikeás matracok vannak, a jyskben meg jyskes matracok. Vannak viszont olyan szaküzletek, amelyek nagyobb márkaválasztékkal, nagyobb termékválasztákkal rendelkeznek, akár bármelyik multi választkánál is, nem ritka, hogy 10-15 márkát is megtalálunk egy üzletben úgy, hogy közben ki is lehet próbálni olyan 50-60 féle matracot.

 

Az meg -higgye el nekem- már nem kevés...

 

Üdvözlettel:

 

Pálinkás László

Előzmény: östermelő (14240)
östermelő Creative Commons License 2020.12.20 0 0 14240

Beszéljünk a kipróbálásról.

Nem létezik akkora alapterületű üzlet ahol mindent ki lehet próbálni az árult termékekből.

Mondjuk szeretnék több mindent kipróbálni akkor az,hogy működik?

Előzmény: Alváskultúra (14239)
Alváskultúra (X) 2020.12.20 0 0 14239

Kedves Nóra,

 

ilyen testsúly különbség mellett kevésbé gondolnám, hogy ugyanaz a matrac megfelelő lenne mindkettőjüknek. A Levital Smart matracok -az elérhető hat modell közül-a legfeszesebbek, az inkább a feszesebb matracokat kedvelőknek szokott általában tetszeni. Érdemes lenne Önnek esetleg a többi terméket is kipróbálni, hiszen a Levital matrac esetében is megoldható az, hogy egy egyben nagy, franciaágy méretű matrachuzatba két különböző típusú Levital matrac kerül. Az összes Levital matrac magassága megegyezik.

 

Üdvözlettel:

 

Pálinkás László

Előzmény: Baranya Nóri (14238)
Baranya Nóri Creative Commons License 2020.12.19 0 0 14238

Kedves Pálinkás László!

 

Levital matracot szeretnénk venni, de picit tanácstalanok vagyunk. Ma kipróbáltuk a smart contourt, ami első belefekvésre szerelem lett. :-)

Viszont láttam a honlapon, hogy többféle is van, így elbizonytalanodtam, hogy melyik lenne a legjobb.

Párom kb 90 kg, hanyatt alszik, hát és derékfájós. Jómagam 54 kg vagyok, oldalt/hason alszom és a válllöv résszel vannak gondok. Nem szeretünk belesüppedni a matracba, de azt sem, ha nagyon kemény. Mivel ez elég szubjektív, hogy ki mit tart puhának keménynek, szeretnénk a többit is kipróbálni lehetőleg egy helyen. Illetve kíváncsi lennék a véleményére, hogy első blikkre melyik lehetne nekünk optimális? 

Köszönöm, ha időt szakít a válaszra.

 

Üdvözlettel: 

Baranya Nóra

Alváskultúra (X) 2020.12.18 0 0 14237

persze, ez ok, én azt hittem, hogy megjött az új. Annak a fényképére gondolok.

 

Üdvözlettel:

 

Pálinkás László

Előzmény: wolfzoli78 (14236)
wolfzoli78 Creative Commons License 2020.12.18 0 0 14236

Kedves László!

Mint irtam, elvitték gyakorlatilag már másnap, garancias javítasra, egy szó nélkül. Ebből azt gondolom hogy ők sem talakoznak ilyesmivel...tehát kaki van a palacsintában.

Előzmény: Alváskultúra (14235)
Alváskultúra (X) 2020.12.18 0 0 14235

 

 

Kedves Wolfzoli

 

csinálna esetleg egy képet a belső szerkezetről? Úgy látom, hogy lecipzározható a matrachuzat. csak, hogy a rétegek látszódjanak.

 

Köszönöm,

 

Pálinkás László

Előzmény: wolfzoli78 (14234)
wolfzoli78 Creative Commons License 2020.12.18 0 0 14234

Reméljük. Bár azért meglep hogy annyira egyedi hiba, hogy még Ön sem látott hasonlót.... Gondlokodtam is a mikéntjén, hogy milyen okból állt elő ilyen jellegű meghibásodás, de nem tudtam rájönni, sőt...értelmezni is alig, hiszen mintegy felső rész zsugorodás állt elő...De az meg mitől,hiszen két hét használat, 110 kg/fő teherbírás, mi meg csak kb 80 kilósak vagyunk fejenként, és még extrén használat sem állt fent. Nem is értem... De ami aggaszt, hogy nem e tipushiba, bár ha belegondolok hogy még Ön sem találkozott ilyennel, akkor elvileg nem.

Előzmény: Alváskultúra (14233)
Alváskultúra (X) 2020.12.18 0 0 14233

Szia,

 

jaja, egészen jól látszik. jobb lett volna egy kép matrachuzat nélkül. Reméljük a következő jobb lesz.

 

Üdvözlettel:

 

pálinkás László

Előzmény: wolfzoli78 (14232)
wolfzoli78 Creative Commons License 2020.12.18 0 0 14232

Előzmény: wolfzoli78 (14231)
wolfzoli78 Creative Commons License 2020.12.18 0 0 14231

Konkretan ilyen....

Előzmény: Alváskultúra (14229)
wolfzoli78 Creative Commons License 2020.12.18 0 0 14230

Tisztelt Lászlo!

Igen, jol értelmezi. De az a fura hogy amikor kihoztak az ágyat akkor ez nem volt meg. Olyan mintha elkezdett volna zsugorodni a memory hab, míg az alsó hideghab nem változik. Jeleztük a forgalmazónak, és egx szó nélkül,  gyakorlatilag már masnap jöttek és vitték is....ez mondjuk korrekt.

Előzmény: Alváskultúra (14229)
Alváskultúra (X) 2020.12.17 0 0 14229

Szia Wolfzoli,

 

sok mindent láttam már, ilyet talán még nem. Olyan bármelyik gyártóval előfordulhat, hogy (amúgy nem jellemző), hogy pl ragasztó váltásnál, új technológia bevezetésénél történnek hibák (száradási idő, keverési arányok, nem megfelelő hőmérséklet, ilyesmi) miatt a ragasztó elenged és részekben elválik a memory réteg az alsó hideghab tartórétegtől. Olyan is lehet, hogy nincs leszélezve egy matrac. Ez annyit jelent, hogy a két elem összeragasztása soha nem lesz 100%, de még 90% sem, így ragasztás és száradás után körbevágják a széleit. Persze ha indokolt.

 

Amennyiben jól értelmezem, most úgy néz ki a dolog, hogy a felső memoryfoam réteg ca. 4 cm-ret kisebb, mint az alatta lévő hideghab tartómag. Ilyet még nem láttam. Minden esetre izgi, esetleg a garis ügyintézés során rá lehetne kérdezni, hogy továbbítsák a gyártó felé a kérdést, hogy mi lehet ennek az oka.

 

Üdvözlettel:

 

Pálinkás László

Előzmény: wolfzoli78 (14228)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!