Keresés

Részletes keresés

Arabella Creative Commons License 1999.07.16 0 0 1317
A cégesre, remélhetőleg, már, még müködni fog.
Arabella
Előzmény: Hacsek (1316)
Hacsek Creative Commons License 1999.07.16 0 0 1316
Arabella!
Hova küldjem hétfőn a rajzot?
Előzmény: Arabella (1315)
Arabella Creative Commons License 1999.07.16 0 0 1315
Visszajöttem:)
Arabella
Obi wan Creative Commons License 1999.07.16 0 0 1314
Főiskolát ugyan végeztem, csak nem építőiparit. Nem tudsz valami egyszerűbb módszert?
Egyúttal jó hétvégét kívánok mindegykinek!
Előzmény: Hacsek (1313)
Hacsek Creative Commons License 1999.07.16 0 0 1313
Hát persze, de magadra vess.
1. Kikeresed a hőtechnikai méretezési szabványból, hogy a te födémednek milyen
- hővezetési tényezőt és
- harmatponti hőmérsékletet
kell teljesíteni.

2. Pontosan kiméred laboratóriumban, hogy a te födémed rétegeinek mennyi a hőátbocsátási tényezője és páradiffúziós ellenállása (hacsak nincs meg otthon táblázatban)

3. A szabványos képlettel kiszámítod a szerkezet hővezetési ellenállását.

4. Ellenőrzöd, hogy a tervezett szerkezetben nincs e páralecsapódás, azaz a réteghatárokon számított relatív páratartalom nem nagyobb-e 100%-nál azaz az adott hőmérsékletre vonatkozó telítési páranyomásnál kisebb-e.

5. Végiggondolod, hogy nincs-e a szerkezetben hőhíd, ahol a páralecsapódás veszélye fokozott.

6. Mindezekhez legalább elvégzel egy építőipari főiskolát.

Bocs, nem akartalak elijeszteni. Sok sikert!

Előzmény: Obi wan (1312)
Obi wan Creative Commons License 1999.07.16 0 0 1312
Le tudod írni röviden, hogy azt hogyan csinálják? Ugyanis szeretném magamnak kiszámolni!
Előre is köszi!
Előzmény: Hacsek (1311)
Hacsek Creative Commons License 1999.07.16 0 0 1311
Obi wan,
akkor már csak egy hőtechnikai méretezést kell csinálni, hogy a kiválasztott anyagból hány cm-t kell elhelyezni, aztán nosza rajta!
Előzmény: Obi wan (1310)
Obi wan Creative Commons License 1999.07.16 0 0 1310
S ha az említett szakemberek látják és jónak ítélik, akkor hogyan tovább?
Előzmény: Hacsek (1305)
Hacsek Creative Commons License 1999.07.16 0 0 1309
Stoki,
azt nem tudom milyen lehet, de ez a "tekercsben kapható betonlap szigetelőanyag" szédületes marhaság, kb. olyan, mint amikor a tervezőirodán a gépírónő a szarufát szarófának olvasta, de hogy mégse kelljen ilyen csúnyát leírni, wc-deszkát írt helyette.
Előzmény: stoki (1308)
stoki Creative Commons License 1999.07.16 0 0 1308
Ez legalább olyan, mint guminővel defektes bicikligumit szereltetni ;-)
Előzmény: Hacsek (1306)
Arabella Creative Commons License 1999.07.16 0 0 1307
Halihóó Mindenkinek!
Juhéé, ha minden igaz, ma 13:00-tól miénk hivatalosan is a "barlang"!!!
Hétvégén megpróbálok, nem falakat tologatni, mert megyünk kirándulni, hogy egy kicsit kimossuk az agyunkat.
Jövő héttől szabin( kell ennél szebb szabadsági ajándék?:) )vagyok amikor net közelben leszek, bizos benézek a " T. club"-ba, mert hogy hiányozni fogtok:)
Arabella
Hacsek Creative Commons License 1999.07.16 0 0 1306
Tacsi!
Nem lehet, hogy ez a wiszkis barkácsoló a bentonitot értette betonlapnak? Egész este azon törtem a fejem, hogy tekercsben kapható betonlappal hogy az istenbe lehet szigetelni!!
Előzmény: tacsa (1304)
Hacsek Creative Commons License 1999.07.16 0 0 1305
Kedves Obi wan!
Mosmá értyük (szerintem tacsa is).
Amit eddig leírtál azt úgy lehetett érteni, hogy neked egy lapostető alatt van az élettered (tudniillik a magastetőről nem szóltál).
Az ominózus födém neve borított gerendás fafödém, korábban már volt itt róla szó, hogy veszélyes anélkül hozzányúlni, hogy statikus és faanyagos szakértő ne látná, hogy milyen a gerendák állapota.
Előzmény: Obi wan (1300)
tacsa Creative Commons License 1999.07.16 0 0 1304
Kedve Petra! ( meg akinek tegnap búcsút intettem a hétre )
Jellemző, hogy a héten többnyire otthon dolgoztam, és tegnap este már aztat hittem ,hogy péntek eset van , ezért vót a nagy búcsúzkodás. Most ezúton megismétlem pénteken.

Szurkolj helyettem is, én poronytellátás-szállításilag nem tudok kimenni.

Üdv
tacsa

Előzmény: rocher (1302)
tacsa Creative Commons License 1999.07.16 0 0 1303
Kedves Kenoby ( más néven Kanapé ) -)))

A kiegészítésed alapján az általam korábban leírtakat javaslom, azaz a sárrétegre - + egy műanyag fólia - lenne célszerű kb. min. 5 cm ásvány vagy közetgyapot paplantot fektetni. Ezzel lényegesen javul az alanti helységek komfortérzete, hőteknikája stb. Szerintem ha a gerendák rendben vagynak, kár szétbombázni a dolgot még néhány évtizedig!

Üdv
tacsa

Előzmény: Obi wan (1300)
rocher Creative Commons License 1999.07.16 0 0 1302
Kösz Tacsa, te mindig olyan jó vagy hozzánk. Nekem most sürgösen egy olcsó jános festő kéne, mert jövő héten ki akarom festetni a WC-falat. már utálom nézni, hogy a szép fehér mezőben ott éktelenkedik a vakolás. Amúgy nem sokat fogok főzni a hét végén, mert ha olyan az idő, akkor kint leszünk a szigeten, öttusailag. Mindkét manó odavan. Ma vagyok délig, aztán hétvégén pár órára hálozatilag, de akkor nem biztos, hogy be tudok lépni.
Üdv:petra
Előzmény: tacsa (1296)
stoki Creative Commons License 1999.07.16 0 0 1301
LitleBee
Én elvileg be tudom nyalni a DXF formátumot...
Előzmény: LitleBee (1299)
Obi wan Creative Commons License 1999.07.16 0 0 1300
Kedves Tacsa és Hacsek!
A gerendák ugyan régiek, de jó állapotban vannak. A födém vízszintes, alatta szoba, konyha, fürdőszoba van. Ezeket szeretném gázzal fűteni, s jó lenne, ha javítani tudnék a hőszigetelésen. A födém fölött padlástér van, tele kacattal, ahogy az lenni szokott, ezt nem akarom beépíteni, e fölött pedig a tető húzódik.
Előzmény: Hacsek (1287)
LitleBee Creative Commons License 1999.07.16 0 0 1299
Hello stoki!

Minda ketto igaz. Az otthon is messze van (napi 200 km oda/vissza). Meg a DrótPostaGalambot is agyoncsapták (asszem a MATÁV a tettes). Megpróbálok itt a dogozóban egy kis szivességet szerezni és kijuttatni a rajzomat.

DWG illetve DXF formátum remélem jó lesz (ha nem sajna akkor sem tudok másikat produkálni).

Előzmény: stoki (1298)
stoki Creative Commons License 1999.07.16 0 0 1298
LitleBee
Én NEM kaptam meg !!!Most vagy az az otthon van nagyon messze, vagy agyonütötték a postagalambot :-)!!!
Előzmény: LitleBee (1295)
tacsa Creative Commons License 1999.07.15 0 0 1297
Ma termékeny periódusomban vagyok, ezért ajánlom kérdés nélkül is a Népszabadság mai "Itthon" mellékletét az önfelújítók figyelmébe. "Falfrissítés,tapétázás,csempézés" címmel jól használható tanács-cikket tartalmaz a 19.oldalon.

Üdv
tacsa

tacsa Creative Commons License 1999.07.15 0 0 1296
Ne lepőggy meg Hacsi!

A következő lépés a raklapos kavics, meg a kasírozott sávalap lesz, mely a fólia eltávolítása után azonnal megoldja a villámvédelmet és a födelést is. A fejlesztés következő fázisa a szénsav patronnal felfújható beépített konyhabútor, ezt követően az önterülő BRAMAC fedés lesz hajtogatott kiszerelésben. -)))

Aki elmegy, annak jó hétvégét, aki marad , azzal majd beszélgetünk hétvégén. Ha valakinél dűl a ház, csak írgyatok.

Arabella! Légy olyan a hétvégén mint Micimaci: ülj le egy kőre , és mondjad magad elé: "Gondolj, gondolj,..." mikőzben kétoldalt veregeted a halántékod, és bámulod az átépítési terveket.

Petrának jó főzőcskézést meg gyerekjátszásit.

Juci hol vagy ? Neked amíg nem írsz, nem vagyok hajlandó semmit írni, pedig marha jó viccem lenne a süniről!

Bocs a sok disznOFFságért!

Üdv
tacsa ( vagy hacsa vagy amit akartok / Sékszpír után )

Előzmény: Hacsek (1294)
LitleBee Creative Commons License 1999.07.15 0 0 1295
stoki, Hacsek!

Elkészült a nagy mu, otthonról küdöm emilben, mert a dógzóbó nem szabad attachment-tet küldeni.

Hacsek Creative Commons License 1999.07.15 0 0 1294
Whiskys!

Tátva maradt a szám!!! Betonlap tekercsben??? Ez biztos???
Nem bitumenes lemez véletlenül???

A téglafal vasalása totális baromság, csak egyenlőtlen mozgáshoz és falrepedéshez vezethet. Ne csináljátok!!

Előzmény: Diravi (1292)
Diravi Creative Commons License 1999.07.15 0 0 1293
Hacsek,

Az injektalas allitolag nem hasznalhato homok teglaknal, marpedig itten ez a helyzet. Neked mi a velemenyed?

Diravi Creative Commons License 1999.07.15 0 0 1292
Hacsek,

Szigeteloanyag: lehet kapni betonlapot tekercsben. A reszleteket nem tudom felolle, ezt edesapam intezi.

Vasrud: bar nem fog megroggyanni a haz, hiszen kemeny a lap es a glettanyag (nem rosszabb, mint az eredeti malter), viszont a biztonsag kedveert belerakunk 15-os vasakat. Lehet hogy felesleges, de veszteni nem lehet vele semmit.

Hetfon irok a tapasztalatokrol..

Hacsek Creative Commons License 1999.07.15 0 0 1291
Te Tacsi, má megin lemarattál
Előzmény: tacsa (1290)
tacsa Creative Commons License 1999.07.15 0 0 1290
Kedves Lucas George!

Valahol valami gerenda mint teherhordó is kell legyen, mert a légrést valamire el kell függeszteni.-))
Szerintem , lásd mint alább , vagy a 15 cm-be kell bévarázsolni, vagy pedig ráfektetni a felső sárrétegre. Utóbbi egyszerűbb és olcsóbb!!!!

tacsa

Előzmény: Obi wan (1266)
Hacsek Creative Commons License 1999.07.15 0 0 1289
Whiskys,
ez egészen szakszerű, bár én szakértőként inkább az injektálást szeretem.
Azt áruld csak el, mi az a "vízszigetelő betonos kátránypapír" és mire valók a "15 mm-s vasrudak"? Én azt hittem eddig, hogy minden szigetelési technikát ismerek...
Előzmény: Diravi (1284)
rocher Creative Commons License 1999.07.15 0 0 1288
Kösz Hacsek, akkor ez még félszoba se, mert nem 6 m2.
A feljárón mi is gondolkoztunk, de szerintem még fogunk is egy pár évig.
Előzmény: Hacsek (1282)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!