Keresés

Részletes keresés

zildi Creative Commons License 2004.05.26 0 0 10
egy ládába törpe rózsákat ültettem még tavaly, de idén tavasszal dugtam közéjük hagymát és mintha sokkal több virág lenne rajtuk (virít a sok kicsi piros fejecske) és ami a meglepő, hogy nincs kártevő rajtuk, az az apró zöld, mely képes beborítani a fiatal hajtásokat és a bimbókat. tavasszal nagyon sok helyre tettem hagymát és rájuk öntöm a teafőzetek maradványait is
Előzmény: mézontófű (4)
stjudit Creative Commons License 2004.05.26 0 0 9
Nagyon szépen köszönöm a tanácsokat,megprobálkozom
velük,és megprobálom meggyőzni a szomszédot,hogy őszig tartsa meg,mert olyan kár lenne érte!Ha sikerül irok róla.
mézontófű Creative Commons License 2004.05.26 0 0 8
Háááát én nem bíznék a mostani átültetésben, de, ha muszáj, akkor, ahogyan cac írta. Viszont szednék belőle most egy csokrot a vázába és hagynám elvirágozni, majd abból a csokorból 2-3 szálat meggyökereztetnék a kertben.
Le kell szedni a leveleket a kb. 20-25 cm-s száról s csak a felső 3-4 levélkét meghagyni, keresni egy kissé árnyékos, lehetőleg homokos helyet, az belocsolni és beledugni a szálakat a lmeghagyott levelekig, meglocsolni és egy befőttes üveggel lefedni.
(kis rés maradjon, hogy szellőzzön).
Így, ha nem sikerülne az átültetés, akkor is van belőle.
Sok sikert.
Mézontófű
Előzmény: stjudit (6)
cac424 Creative Commons License 2004.05.26 0 0 7
A rózsaültetés jobb lenne ősszel.Ha mégis most kell átültetni,minél nagyobbföldlabdával lehet és vissza kell metszeni.Inkább egy kicsivel mélyebbre ültesd mint volt,most nem trágyáznám mert perzselődhet a gyökér.Körbe kell tányérozni és öntözni.A tövét egy méteres körben valami zöldhulladékkal pl lenyírt fűvel jó vastagon takard be,ez óvja a kiszáradástól és trágyának is jó lesz.
Levéltetvek ellen sokféle rovarölőszer jó,pl a Pirimor,ez létezik spray formában is.
Előzmény: stjudit (5)
stjudit Creative Commons License 2004.05.26 0 0 6
Ja es kedves mézontófű,gyönyörű a rózsád!!!!
stjudit Creative Commons License 2004.05.25 0 0 5
Sziasztok
Teljesen uj vagyok még itt is,és a kertészkedés világában is.Szeretnék segitséget kérni.A szomszédomtol kaptam egy hatalmas futorozsa-bokrot,amit szeretnék átültetni az én kertembe.Elég nagy és mélyen vannak a gyökerei,van-e valami különleges módszer,föld,trágya stb amit ajánlanátok,hátha sikerül átmentenem a kertembe ezt a gyönyörüséget!Vagy érdemesebb lenne várni az átültetéssel őszig?(csak attol félek kivágja addig)Még azt is szeretném megtudni,hogy mivel nagyon elszaporodtak rajta a levéltetvek a szappanos lemosáson kivül,valami hatásosabb módszer van-e?
Előre is nagyon köszönöm a segitséget!!!

Judit

mézontófű Creative Commons License 2004.05.25 0 0 4
Sziasztok!
Már nyílnak a rózsáim nekem is. Most sikerült feltennem képeket, az egyik kedvenc angol rózsámmal igyekszem kedvet csinálni hozzá:

A többiek az albumban találhatók, remélem sokat tudok belőlük fotózni, mert a kedvenceim közé tartoznak.
Rózsáim szépen sorban, ahogyan nyílni kezdenek

:-))
Mézontófű

ZsuR Creative Commons License 2004.05.25 0 0 3
Jo otlet - ki4r4 probaltad visszavagni? Tavaly az enyemek is lassan indultak, es alaposan visszavagtam (talan picit sokat is) - de iden van eselyem arra, hogy tisszesseges rozsabokrokka nojenek.
Par eve kinlodok veluk, nagyon sok betegseguk volt, a legnagyobb talan a fekete folt es a rozsabogar, Eddig iden a rozsak vezetnek a bogarak es a gombasodas ellen.
Tele vannak bimboval, pedig egyik masik aprocska.
Locsolom oket, legalabb egyszer egy heten alaposan. Arra is vigyazok, hogy ne erje viz a levelet - foleg ha este locsolok, es nem reggel.
Ket hete kicsit tuladagoltam a permetezest, van egy par megegett levelszel - de az ujak mar hibatlanul nonek.
Na es az illatuk. . .
Előzmény: cac424 (2)
cac424 Creative Commons License 2004.05.25 0 0 2
Csak tippelek:nem túl nagyok az ágai?Nem kellene visszametszeni?
Előzmény: ZsuR (1)
ZsuR Creative Commons License 2004.05.24 0 0 1
Foldlabdaval vetted, vagy gyokeresen?

Locsold. Ultetesnel tettel bele mutragyat? Mert ha igen, akkor ne adj neki tobbet.

Ne hagyd kiszaradni. Lehet valami eszi a gyokeret, akkor szokott megallni a noves - illetve el sem indulni.

Előzmény: Ki4r4 (-)
mammama Creative Commons License 2004.05.06 0 0 0
Nem vagyok tapasztalt kertész,de sztem várjál türelemmel és locsolgasd-tápozd szorgalmasan a kis elmaradottat is.Lehet,a fajta ilyen,lehet,h gyöngébb volt.Biztonsággal csak a jövő tavasszal tudod megállapítani,mi az ábra vele.
Ki4r4 Creative Commons License 2004.05.06 0 0 topiknyitó
Sziasztok!

Viszonylag új vagyok itt a Kertészet fórumban és nincs is túl sok tapasztalatom a kertészkedéssel kapcsolatban, tehát remélem tudtok segíteni.

Március végén április elején vettem 3 rózsatövet, amit kiültettem a kertbe. 2 gyönyörűen megindult, a harmadiknak még mindig nem nőtt egyetlen hajtása sem. Meg nem halt, mert az egyik szárán csináltam egy "próbametszést" (most gondolom többen "legyilkosoznak") és él, nem száradt ki.

Mit csináljak vele?? A másik kettő piros, ez meg fehér... elképzelhető hogy más időben indulnak meg? (fogalmam sincs)

Köszönöm előre is a segítségetek.

Kiara

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!