Keresés

Részletes keresés

ZsuR Creative Commons License 2004.08.08 0 0 41
Nalam is - igazan az elso nem volt sok. Eddig annyiszor voltak betegek, hogy iden agyonpermeteztem oket- kicsit megalltak a novesben, viragzasban - de nem latok betegseget rajtuk!
Most kezdenek ujra noni, viragozni, mar csak a rozsabogarakat kell kiuznom. . .
Jon meg (gyenge) permetezes a betegsegek ellen, es tragyazas oszre. Ha tudnek szerezni igazni istallo tragyat, az lenne a legjobb. . .
Előzmény: mézontófű (40)
mézontófű Creative Commons License 2004.08.08 0 0 40

ZsuR!

Nálam most megy a másodvirágzás, de nem olyan gazdag , mint az első, természetesen.

Viszont van néhány öregebb tövem, már árnyékba kerültek a fáktól, ősszel őket kell áttelepítenem. Fertőzöttek nálam is, valamelyik korahajnalban kapnak gombaölőt...

Mézontófű

Előzmény: ZsuR (39)
ZsuR Creative Commons License 2004.08.08 0 0 39
Es meg az illata milyen!!!
ZsuR Creative Commons License 2004.08.08 0 0 38
Most mar ovatosan kell banni a tapanyaggal. Ha olyant adsz neki, amitol uj hajtasokat hoz, nem biztos, hogy lesz idejuk "befasodni" a tel elott. En olyant adtam ami a gyokeresedest es a viragzast segiti (phosphate).
Permetezd valami gombaolovel, rovarolovel es legalabb ketszer egy heten alaposan locsold meg ugy, hogy a levelein ne legyen viz.
Osszel (mert mar mindjart itt lesz) jo alaposan mosd le (neem oil, leomosoolaj, szappan), es a serult agakat szedd le - assal bele kicsi tragyat a kornyezetebe es annyi. tavasszal egy jo metszes - a beteg agakat le - es biztos jo lesz.
Szerintem a majusi atultetes is keson volt, de nem lesz baj - jovore jo lesz.
Előzmény: stjudit (37)
stjudit Creative Commons License 2004.08.08 0 0 37
Köszi,hogy már megint segitessz!!!Igen vannak mellette még más rózsák is,Te mit ajánlanál,milyen tápanyagot adjak neki?
ZsuR Creative Commons License 2004.08.08 0 0 36
Van mas rozsad is ezen a helyen? Lehet, hogy nincs eleg tapanyag a foldben?
Es: soksok viz!
Előzmény: stjudit (35)
stjudit Creative Commons License 2004.08.08 0 0 35

Bocs nem most ,hanem májusban lett átültetve(az elözményekben arra is kértem tanácsot,és sikerült,még uj hajtást is hozott akkor)ez a barna foltosság most jött.Remélem nem nagy baja van,mert nagyon megszenvedtem érte.Ez egy hatalmas bokor volt a szomszédnál,aki ki akarta vágni májusban,tehát nem volt más választásom,csak

az átültetés,még napernyőt is tettem fölé,ugy vigyáztam rá!

Előzmény: Bardock (34)
Bardock Creative Commons License 2004.08.08 0 0 34
ha most ültetted át az nem volt a legjobb 5 let, minden átültetésnél nagy megrázkodtatás a növénynek föleg nyáron, sérülnek a gyökerek és értékes tartalék tápanyagot veszít, várj és reménykedj és ha tök száraz a talaj öntözd.
Előzmény: stjudit (33)
stjudit Creative Commons License 2004.08.08 0 0 33

Valaki segitsen ilyen barna foltok lettek az átültetett rozsám levelein,és nem nagyon akar uj hajtást hozni!Mi lehet ez,és ,hogyan segitsek rajta?

001
variaga Creative Commons License 2004.07.23 0 0 32
Bejöt a Tozatu javaslata. Csak 1x permeteztük meg gombaölővel, és az új virágokon már nincs is pettyeződés. :-)))
Előzmény: mézontófű (28)
ZsuR Creative Commons License 2004.07.10 0 0 31
Most mar kezdenek magukhoz terni a rozsaim. . .Teljesen nyakig be voltak takarozva - kicsit lekotortam a foldet roluk, es most mintha fellelegeztek volna. . . A bimbok mar nagyobbak. . .
kruder71 Creative Commons License 2004.06.24 0 0 30
sziasztok rozsasok
nem tudom miert lehet, de az angol rozsaim viragai par nap viragzas utan egyszeruen lekonyulnak. lehet, h nem birjak a sok szirmot tartani? vagy ez is az eso miatt van? lehet ezzel valami csinalni?
variaga Creative Commons License 2004.06.23 0 0 29
Tozatu szerint gomba, ami összefügghet a sok csapadékkal, szóval permetezni fogom.
Előzmény: mézontófű (28)
mézontófű Creative Commons License 2004.06.22 0 0 28
Nem volt sok a csapadék? Nálam akkor színeződik el, főként a fehér virgo.
Mézontófű
Előzmény: variaga (26)
ZsuR Creative Commons License 2004.06.22 0 0 27
Bajban vannak a rozsaim. . . az uj bimbok annyira, de annnyira picinyek. . .
Permeteztem rendesen, de nem tudom mi segitene most.
variaga Creative Commons License 2004.06.22 0 0 26
Sziasztok!
A szép halvány egyszínű rózsánk külső szirmain ciklámen színű pettyek jelentek meg. Némelyik csak egy petty, mások inkább gyűrűk félcentis külső átmérővel.
Mit kell tennem, hogy ezek a csűfságok eltűnjenek?
stjudit Creative Commons License 2004.06.18 0 0 25
10nap eltelt,és uj hajtást is hozott már a rózsám!!!!Nem akarom elkiabálni,de ugy gondolom,hogy mostmár megmarad!MINDENKINEK KÖSZÖNÖM A SEGITSÉGET!!!!!!!!!!!!!
stjudit Creative Commons License 2004.06.14 0 0 24
Megfogadom a tanácsod!Neked már biztos nagyon szépek lehetnek a rózsáid,mindenféle szinüek?Imádom a rózsákat olyan gyönyörű és nemes növény.Sajnos ami már régebben itt volt rózsám,ki sem tudott nyilni,mert megették a levéltetvek,és későn sikerült megszabadulnom tőlük.Nem baj jövöre már okosabb leszek.Nagyon köszi!!!
Judit
Előzmény: Kiskertész (23)
Kiskertész Creative Commons License 2004.06.13 0 0 23
Amit a cserépbe tettél, azt most már hagyd benne minimum őszig. Ha majd kiteszed, a gyökerét lehetőleg ne bolygasd meg. Ha csak tavasszal ülteted ki, olyan helyen teleltesd át, ahol hideg van, tud pihenni, de a gyökere nem fagy át.Úgy is jó, ha tavaszig cseréppel együtt leásod és tőtakarást csinálsz.Természetesen az üveg maradjon még felette. Nyugodtan tehetsz még most ki a szabad földbe néhány másik ágat. Ez az idő kedvez a gyökeresedésének.Én is néhány napja dugtam le néhány új színű rózsaágat. Ha biztosabbra akarsz menni, a mezőgazdasági boltokban lehet kapni gyökereztető port. Máshoz is jó.
Előzmény: stjudit (22)
stjudit Creative Commons License 2004.06.12 0 0 22
Sziasztok
Egyenlőre nem akarom elkiabálni,de ugy néz ki,hogy nem hervadt el a nagytövön semmi,és eléggé él az egész,persze még csak 4nap telt el az átültetés ota.Az időjárás most nekem kedvez,mert(Dunakeszin)állandoan esik,nagyon reménykedem benne,hogy sikerül!!!Kedves Kiskertész tényleg ennyire buta vagyok a kerthez sajnos,hogy csak egy ágat tettem le,de egyenlőre jol tartja az is magát,de azt cserépbe tettem,azt mikor szabad kitennem a földbe?Még nagyon kezdő vagyok a kertben (1éve van)ezért kérdezek meg inkább mindent,és ez a forum annyira tetszik,mert itt rengeteg lelkes természetszerető és segitőkész ember van.Köszi szépen a törődést!!!
Judit
ZsuR Creative Commons License 2004.06.12 0 0 21
En is azt hittem - de erre ra van irva, barmikor lehet. Szerintem sem sok tehenhez volt koze - mint a fold.
Nekem a mjutragyaval nem sok sikerem volt eddig. MIndig tuladagoltam.
Előzmény: mézontófű (14)
Kiskertész Creative Commons License 2004.06.11 0 0 20
Egy ág kevés! 3-4-et tegyél le, hogy biztos legyen, mert nem valószínű, hogy az összes megered.
Előzmény: stjudit (18)
stjudit Creative Commons License 2004.06.11 0 0 19
Kedves Cac Neked pedig köszönöm a pirimort eltüntek a levéltetük!Pedig ugyancsak vastagon logtak rajta!
stjudit Creative Commons License 2004.06.11 0 0 18
Sziasztok
Mivel a szomszéd nem várt tovább ezért 3napja átültettem a rózsát.Hatalmas 2-3m-es volt tele gyönyörü virágokkal.Nagyon visszametszettem,és még a zöldjéböl is jocskán,egy napernyőt állitottam fölé,és a slagbol szinte egész nap csöpögtetem rá a vizet,közben azon imádkozom,hogy ne legyen höség,és hogy sikerüljön!Ja és ahogy tanácsoltad kedves Mézontofü(persze az egészet a tanácsaid alapján követtem)egy ágat külön is eltettem,ha mégsem sikerülne.Mégegyszer köszi Neked is Kiskertész!
Ki4r4 Creative Commons License 2004.06.09 0 0 17
Hahaaaa! :) Kepzeljetek magahoz tert a hetvegen a kis rakoncatlan is! Vasarnap meg csak rugyek voltak rajta, most viszont beindult "mint a meszes" es csak jonnek, csak jonnek a hajtasok, szep 5 levellel! :-)))
Viszont mar nem vagyok benne biztos, hogy feher lesz..., amit pirosnak vettem, most kezd nyilni, es hat... sarga... :/ Viszont szepen cseperedik mind a harom to, majd rakok fel kepet! :)

Kiara

Előzmény: ZsuR (3)
Kiskertész Creative Commons License 2004.06.06 0 0 16
Bocs!Egy kissé felületesen olvastam a topikot és így mégegyszer leírtam azt,amit Mézontófű már leírt. Még egyszer bocs!
Kiskertész Creative Commons License 2004.06.06 0 0 15
Szia Judit!
Ha a szomszédod nem vár a rózsával őszig, meg egyébként is, kérj tőle néhány leveles ágat.Olyat,ami még nem nagyon fás és ahol a levelek tövében kis dudor látszik a száron. Az alsó két levélszárat szedd le óvatosan, hogy a kis kezdemények ne sérüljenek. Dugd le laza földbe úgy, hogy mindkét szem a földben legyen Aztán hagyj meg rajta még 2-3 levelet. Vágj le egy műanyag flakont. 2 l-es colás, vagy 5 l-es étolajos flakont és borítsd rá. Ügyelj arra, hogy a földje sose száradjon ki. Árnyékban tartsd! Hamarosan le fog gyökeresedni.Ha a leveleit ledobja, ne ijedj meg. A szemről újat fog hajtani. Télre is kint maradhat. Némi tőtakarást kell csak tenni rá. Ezek a rózsák nem fognak "vadat" hajtani. Minden gyökérről jövő hajtása is olyan lesz, mint amiből szaporítottad. Nekem már szinte az összes rózsám ilyen. Ha veszel valahol egy szép szál rózsát, és nincs belőle kitörve a szem, bármilyet tudsz szaporítani magadnak. Csak olyankor a virágot le kell róla vágni.
Előzmény: stjudit (5)
mézontófű Creative Commons License 2004.06.06 0 0 14
ZsuR!
Ezt a tehéntrágyás komposztot talán kora tavasszal kellene csinálni, nálunk is van szárított tehéntrágya, azt tettem kora tavasszal és szaruforgácsot. Most csak folyékony táppal locsolom őket, nehogy kiégessem.
Jó sok eső van itthon, így nem senyvednek annyira, mint tavaly a 40 fokban.
Nagyon szépek, hatalmasak a bimbók. Csak most nincs annyi időm fotózni.
Pihenj egy kicsit.
:-)))
Mézontófű
Előzmény: ZsuR (13)
ZsuR Creative Commons License 2004.06.05 0 0 13
Egy bokron? Mert nekem egy bokron van egyviragu es sokviragu szar. Nem mintha bannnam, nem szivesen szedem le a rozsamaimat, es ha tobb van az csak jo.

Ma egesz eddig rozsaztam :)) En is jajj de nagyon szeretem oket. . .
Eloszor kiszedtem a gazt.
Aztan fellazitottam a talajt.
Kiteritettem (boltban vett) tehentragya es komposzt kevereket - ami teljesen ugy nez ki mint a fold (?!?!), talan megijesztettek tehentragyaval valamikor. . .
Letakartam (az ingyen - varosi) komposzttal. . .es kozben gyonyorkodtem bennuk.

Kitisztiottam a hibiszkusz aljat (van egy 10-15 m hosszu sovenyem).
Megprobalkozatam egy par tiszafa hajtassal - dugvanyoztam mar sokszor, soha nem lett beleole semmi, de talan iden. .
szeretnek meg egy kicsit takaritani a kertben, kellemes huvos az ido, enyhen szemerkel az eso - nem szikrazik a fold. Felek agyonhajtom magam, es holnap meg sem fogok tudni mozdulni.

Előzmény: mézontófű (12)
mézontófű Creative Commons License 2004.06.05 0 0 12
ZsuR!
Nem hiszem, hogy nagyon visszavágtad. Most láttam az egyik rózsámon hasonlót, pedig egyformán metszettem.
Fajta kérdése szerintem.
Nálam gyönyörűek, nyílnak a művész és a bourbon is...
Imádom őket.
:-)))
Mézontófű
Előzmény: ZsuR (11)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!