Keresés

Részletes keresés

doves Creative Commons License 2007.04.12 0 0 249
Szia!

Az, ha karrier posta-ként emlegeted, tényleg félreértésre adhat okot.
Tudomásom szerint ma karrier néven említik ezt a galambfajtát. Külföldi tenyésztőt nem ismerek, de Magyarországon van ismerősöm a Hajdúságban, ha érdekel.
Előzmény: misike63 (248)
misike63 Creative Commons License 2007.04.11 0 0 248

Hello!

Nem versenypostára gondoltam, de azért köszönöm. Ha valaki tud majd címeket mondani, akkor szóljon! Fontos lenne! Csak karrier posta érdekel. Köszönöm!

silky Creative Commons License 2007.04.10 0 0 247

Sziasztok!

 

Nekem is vannak galambjaim,remélem nem fog "meghalni" ez a fórum.

Előzmény: Peti-to (244)
MZ5 Creative Commons License 2007.04.10 0 0 246
Ha valakit érdekel a Péterffy féle könyv van egy eladó,dobjon egy mailt.
geler Creative Commons License 2007.04.10 0 0 245
Karrierposta-tenyésztőt nem ismerek, de esetleg versenypostást igen. Rájuk gondolsz?
Előzmény: misike63 (243)
Peti-to Creative Commons License 2007.04.09 0 0 244

Üdv!

 

Sajnos én nem ismerek sem Magyaro.-i, sem Németo.-i tenyésztőt. De remélem azért még sűrűn visszatérsz fórumozni ide. Nem hagyhatjuk, hogy ismét elnéptelenedjen ez a fórum, mint korábban.

 

Hy!

Előzmény: misike63 (243)
misike63 Creative Commons License 2007.04.08 0 0 243

Hello mindenki!

Karrier postát tenyésztek, és érdeklődnék, hogy kinek van. Valamint tud- e valaki németországi, közelebbről Stuttgart-i tenyésztő címeket?

zoz72 Creative Commons License 2007.03.30 0 0 242
Szia !
Elküldtem a levelet ,sajnálom,hogy ilyen ügyben kellett ide irnom.

Üdv
Előzmény: bmalag (236)
Libus. Creative Commons License 2007.03.30 0 0 241
köszi, megprobálom
Előzmény: geler (240)
geler Creative Commons License 2007.03.30 0 0 240
Galamb- és Kisállattenyésztők Szövetsége szaklapjában.
Honlap: mgksz.hu
Előzmény: Libus. (239)
Libus. Creative Commons License 2007.03.30 0 0 239
aranyos vagy!
de én inkább selyempávára és angol begyesre gondoltam, nem ismersz olyan galambászt akit érdekelne?
Előzmény: bmalag (238)
bmalag Creative Commons License 2007.03.30 0 0 238

attól függ milyen fajtáról van szó.

a postákhoz természetesen én értek a legjobban tehát jó helyen jársz:))))

ja meg a focihoz is meg a politikához is.:)

Előzmény: Libus. (237)
Libus. Creative Commons License 2007.03.30 0 0 237
Hali Mindenki!

Most keveredtem erre a fórumra (mellesleg én is galambász vagyok) tudtok segiteni hogy merre tudok hirdetést feladni, hogy azt legikább hozzáértő galambászok olvassák? Előre is köszi!
bmalag Creative Commons License 2007.03.30 0 0 236

szia,

ha írsz egy rövidke mailt (elpusztult galamb: gyűrűszám, telefonszámod esetleg, hogy megköszönhesse a gazdi) az ir.mpgs@axelero.hu -ra akkor a postások szaklapjában megjelenik.

ja és megköszönöm a postások nevében.

bg

 

Előzmény: zoz72 (235)
zoz72 Creative Commons License 2007.03.29 0 0 235
Sziasztok !
Találtunk egy elpusztult postagalambot hova küldjem az azonosítója számát,hogy a gazdája tudjon róla ?
geler Creative Commons License 2007.03.26 0 0 234

Nem helyes kitépkedni a tollat, mert 2-3 hét alatt úgyis kinő. Barbár megoldás, sose tégy többé ilyent.

Ha mindenáron sétáló galambokat akarsz, a külső 6-8 evezőtollukat hosszában szálkázd le: csak a tollak szára maradjon meg. Ekkor a madaraknál szokásos és kívánatos szabályos vedlés nem lesz összezavarva.

Tudj róla, hogy így viszont a macskák összefogdossák őket, ha tehetik.

Előzmény: geler (233)
geler Creative Commons License 2007.03.26 0 0 233

A galambok tájékozódóképessége kb. 25-50 napos korukban alakul ki, úgy, hogy fokozatosan nagyobb messzeségbe repülnek költőhelyüktől, gyakorlásképpen. Ha ebben az időszakban nem engeded szabadon őket, később már ez nem pótolható. Az öreg posták világgárepülnek. Nem akarattal, ahogy gondolod, csak nem találnak haza. Túl jól repülnek.

A kisebb röpképességű galambok talán beszoknak. Azok leszállnak a dúc elé, meg vissza. Persze, azok is elveszhetnek, ha a harmadik házig elrepülnek.

Amellett postáid fajtisztasága is kérdéses innen nézve.

Mindamellett tudni kell, hogy még a posta fiatalokból is elvesznek kiszoktatáskor. Ez vele jár a fajtával.

Előzmény: TEXAN (232)
TEXAN Creative Commons License 2007.03.26 0 0 232
Hello mindenkinek.Most felszeretnék dobni egy témát a galambok röptetése címmel.De nem úgy röptetés mint a posta galamboké,hanem ki az udvarra.Mert nekem volt a dúcomnak egy röpdéje,de ez zavarta a szomszédom vagy ilyesmi.Tehát lebontottam és most nincs volier.Ezért gondoltam hogy kiengedem őket.Az 1. kiengedésnél csak kinyitottam az ablakot,mert sokan azt mondták vissza jönnek,de nem jöttek(2 posta).A 2. kiengedésnél azt mondták tépjem ki a szárnyukról a tollat.Ez jó megoldásnak tűnt bár lehet,hogy egy kicsit brutális.De most kinőtt a szárnyuk és már két posta megint elment.(pedig az egyik galambom már két éve nálam volt.)A budapesti tükrösök;a.óriásposták sem hál Istennek.Na szóval valaki nem tud valami jó módszert,mert már kezdem unni.
TEXAN Creative Commons License 2007.03.13 0 0 231

Az elmult két év azzal telt el, hogy kiismerjem a galambokat és több féléből beszereztem.A galambok kiismerése többé kevésbé sikerült.Most egy életképes a.óriásposta állományt szeretnék kiépíteni.

geo13 Creative Commons License 2007.03.12 0 0 230
Kérdés nincs, csak tanácsok.
1. Nem lehet ennyi féle fajtát eredményesen tenyészteni. Határozd el magad, mire irányul az érdeklődésed, és azokból szerezz több egyedet.
2. Ne felejtsed el, hogy mindig a minőségre menj! Átlag galamb rengeteg van, de nem ezek adják az előrelépés alapját. Három-négy galambot szerezz, a legjobbakból, és azokat szaporítsd!
Előzmény: TEXAN (229)
TEXAN Creative Commons License 2007.03.12 0 0 229
Hello mindenki a monori börze király volt eddig három börzén voltam és ezen voltak a legtöbben.A galamb felhozatal lehetet volna változatosabb.A.óriáspostát vagy 4 helyen árultak jó galambokat.Ahol jó galambok voltak ott 2000-10000 Ft-ig ment az ára.Sok postagalambot és sok kisebb testű röpgalambot árultak.Azt meg figyeltem, hogy én személy szerint lehet, hogy tévedek de csak 2 db m. tyúktarkát láttam.A tyúkok terén sok törpe tyúkot láttam.Ja és elne felejtsem a galamb állományom ami eddeg állt:6 pár budapesti tükrösökböl;1 pár szegedi;1 pár magyar óriás;néhány posta meg van néhány galamb aminek nincs párja 1 szegedi;1 alföldi buga;1 tükrös ezek kanok.Ja és elne felejtsem 1 pár amerikai óriáspostával nőtt az állományom.A pénztárcám pedig 4000 forinttal lett vékonyabb.További kérdésekre szivesen válaszolok.
Peti-to Creative Commons License 2007.03.10 0 0 228

Ja és holnap várom (várjuk) majd a fejleményeket. Melyik mellett döntöttél, mennyit, milyen áron, stb.

Egyébként egyáltalán nincs más fajta galambod?

Előzmény: TEXAN (226)
Peti-to Creative Commons License 2007.03.10 0 0 227

 

Ha a húsgalambok közül kellene választanom, akkor én is az a. óriásposta mellett döntenék. Mert neki olyan tekintélyt parancsoló megjelenése van. De hát ez az én véleményem.

Jó kiránduló időt jövendöltek az időjósok. (Remélem bejön nekik.)

Előzmény: TEXAN (226)
TEXAN Creative Commons License 2007.03.10 0 0 226

Köszönöm a válaszokat.Igazából még most se döntöttem,de majd Monoron eldöntöm.De nagyon az a.ó. posta felé húzok.Remélem jó idő lesz holnap vagy legalább ne essen az eső és legyen sok szép galamb és más pompás madarak.

 

geo13 Creative Commons License 2007.03.09 0 0 225

A választásodnál azt is figyeld, mennyire reproduktív a fajta. A húsgalambok többsége nem jól szaporodik, ezért is keresztezik azokat postával. Azt hiszem, hogy ebből a szempontból legjobb a texán. Ha kicsit kisebb testű is, de összességében jobban jársz ilyennel.

Ám nem minden texán kifogástalan, sajnos, a börzéken az eladók minden szépet-jót elmondanak portékájukról, aminek a fele sem igaz. Igazában állatot csak személyesen ismert állományokból érdemes venni, és még így sem sikerül első nekifutásra jóhoz jutni.

Monoron szerezz címeket, és látogasd meg a tenyésztőket. Győződj meg a minőségről. A jó fajta nyáron mindig tojáson ül vagy fiatalt nevel. Ha azt látod, hogy a fészektányérok üresek, és a galambok a dúcban lődörögnek, fordulj!

Előzmény: TEXAN (223)
Peti-to Creative Commons License 2007.03.08 0 0 224

Hello Texán!

 

Nekem ugyan röpgalambjaim vannak, de a nagymamám kingekkel foglalkozik.

A tartásukban, tenyésztésükben semmi ördöngőség nincs. Etetni kell, itatni kell, néha vitamin és egyéb immun erősítő szerek, a biztonság kedvéért évente egyszer be kell őket oltani (paramyxo ellen) és persze a fürdető medence, ugyanis főleg melegben, imádnak fürödni. Jó nézni őket, hogy a földön totyognak, keresgélnek. Öröme van bennük az embernek.

Szerintem az alább felsorolt fajtákra minden igaz, amit az előbb elmondtam. Tehát válassz, amelyik neked tetszik.

És akár már (most) Vasárnap meg is veheted a galambokat a monori kisállat börzén.

Ha van még kérdés, egyéb probléma, akkor ne habozz.

 

Hy!

Előzmény: TEXAN (223)
TEXAN Creative Commons License 2007.03.08 0 0 223
Hello mindenki!Az előzőekben írtak a húsgalambokról.Én is most szeretnék venni pár darabot.Én az amerikai óriás postára gondoltam.De a strasser;mondén;king galambokon is gondolkoztam.Azt szeretném akinek van az alábbi fajtákból vagy már tapasztalta tenyésztésüket.Írja már ide véleményeit akár pozitív,akár negatív.
Cservi Creative Commons License 2007.03.05 0 0 222

Egyébként ha van kedvetek nézzétek meg az oldalam!

A címe: www.cservigalamb.gportal.hu

Cservi Creative Commons License 2007.03.05 0 0 221

Üdv. Mindenkinek!

 

Most vasárnap Monoron börze!!!

Peti-to Creative Commons License 2007.02.28 0 0 220

Szia Vértes!

 

Először is kell hozzá egy néhány négyzetméter alapterületű, (- lehetőleg tégla, de az sem baj, ha fából készült -) épület. Itt bent lesznek majd a fészkek és a galambok esti pihenőhelye. 

Majd elfelejtettem, ha ez nem adott akkor nem kell rögtön építeni egy kis épületet. Mert a galambok remekül elvannak a lakóház padlásán is.

 

Tehát kell egy ilyen zárt csukható "tér", ami lehet egy kicsi néhány négyzetm. alapt. épület vagy a lakóépület padlásának egésze vagy annak egy része.

Továbbá egy szintén néhány négyzetm. méretű kifutó, ahová ki tudnak jönni napozni szedegetni. Ez se legyen nyitott olyan szempontból, hogy ne tudjon bemenni semmilyen más állat és a galambok se tudjanak kijönni. Vagyis mg. boltokban kapható "csirkeháló" néven ismeretes aprószemű fémhálóval legyen körbevéve.

 

Röviden ennyi. Ha a helyük már megvan, akkor vanni kell néhány darab galambot és "jöhet a mehet". Enni kell nekik adni, időnként így télvíz idején vitaminokra is szükségük van, továbbá nyáron melegben szeretnek fürödni (egy jó nagy lavórt nekik). Repülni csak kicsit tudnak (5 m magasra), így nem kell tartani attól, hogy fogják magukat és nyakukba veszik a világot.

Szóval, ha megvan a hely gyorsan beszerezni néhányat és lehet bennük gyönyörködni.

 

Azért hús galambot akarsz tartani, mert a húsa miatt? Mert egyébként nagyon finom és nem ettem még a galamb-levesnél finomabb levest a világon.

 

Remélem sűrűn fogsz ide látogatni, mert én ide mindig benézek, ha csak az időm engedi és válaszolok még a kérdéseidre.

 

Hy!

Előzmény: vértes (219)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!