Keresés

Részletes keresés

Attika30 Creative Commons License 2018.07.25 0 0 109238

Várjunk azért vele, ez az első éve profi szinten és amit a Tour-ig mutatott az azért nagyon ütős volt, nem véletlenül került bele a Sky Tour keretébe is. Itt a Tour-on meg nem engedik menni, hanem be kell állnia segítőnek de pl. az Alpe D Huez-en nagyot ment. 

Előzmény: alphst (109234)
fmsteve Creative Commons License 2018.07.25 0 1 109237

Azért a Skynál is sokan megkapják a lehetőséget hogy egyéniben is villantsanak, az más kérdés hogy aki 3 hetesen akar csapatkapitány lenni az ne menjen oda. Kwiat is megkapta a támogatást tavaszonként (egynaposok, egy hetesek) él is vele, aztán háromhetesen meg meghálálja. Amikor meg Froome nem indult valamelyik három hetesen akkor ott volt a lehetőség Thomasnak Landának az más kérdés h valami miatt soha sem jött össze jó versenyük (baleset, bukás betegség...) de erről már ne a Sky tehessen.

 

A Moovinál is van 3-4 bika ember csak balfaszok összerakni a csapatot ez se legyen már a Sky hibája.

 

Más. Bernal még csak 21 éves ne akarjon már vele Tourt nyeretni egyből senki, mert szerintem ez még nem az a tipikus kor. Időfutamban meg még erősödhet, hiszen fiatal még eddig sört sem vehetett volna mondjuk egy californiai körön :)

Előzmény: Törölt nick (109235)
rayzolko Creative Commons License 2018.07.25 0 0 109236

Ezek a kolumbiaiak hirtelen feltűnnek, aztán beleolvadnak a mezőnybe.

Quintanaban pár éve nagyon bíztam, ő inkább lehetett volna korszakos zseni. Most már csak vígan mosolyog a kamerába, V betűt mutatva.

Lesüt róla, hogy már teljesen elégedett ezzel a langyos vízzel, dehogy fogok én meghalni itt a hegyeken.

Törölt nick Creative Commons License 2018.07.25 0 1 109235

Én azt nem hiszem, h a többi ("nagy") csapatnál ne lenne meg ugyanaz a technikaiés orvosi háttér, mint a Sky-nál. Kicsi ez a világ, mindenki tud mindent, ami kell, ezen a szinten.

Azt se felejtsük el, h nem tartottak pisztolyt Poels vagy Kwiat vagy Landa fejéhez, amikor alírtak a Sky-hoz.... Illetve, de csak pénzeszsák helyettesítette a pisztolyt :) Szóval, az ő döntésük volt, nem másé.

alphst Creative Commons License 2018.07.25 0 0 109234

Bernal tényleg jó, biztató, de azt az átütő erőt, a korszakost nem látom bele. Aztán a fene tudja, én Andy Schlecket se tartottam sokra, amikor felbukkant, aztán azért mégiscsak letette a névjegyét, szóval vele kapcsolatban tévedtem már egy hatalmasat:)

Előzmény: Attika30 (109233)
Attika30 Creative Commons License 2018.07.25 0 0 109233

"Abban valahogy nem hiszek, hogy korszakos zseni taszítsa le Froome-ot, törje meg a Sky-uralmat, mert egyrészt már itt kellene dörömbölni a ajtón, tudnunk kellene róla,"

 

Lehet itt is van, csak megvette a Sky (lehet pont ezért), Bernal-nak hívják.....

 

Egyébként én az ő helyében sokáig nem maradnék a Sky-nál, mert azt nem tudom elképzelni, hogy a Sky egy hegyimenőre építse a jövőt, legalábbis a Tour csapatát, ők nem fognak az egész versenyen arra sakkozni, hogy "ha az időfutamon csak másfél percet kap az jó", "a pavén jó lenne ha nem kapna időt"........ nekik olyan versenyző kell és majd csinálnak is egyet a laborban aki mindenhol jó és akkor nem kell taktikázni, gondolkodni.

 

Szóval én a helyében 2 évet maradnék, ezalatt a Sky-nál csúcsra járatják a hegyi képességeit, tapasztalatot szerez....... aztán szépen elmennék egy olyan csapatba ahol tényleg rá fognak építeni.

Előzmény: alphst (109231)
Attika30 Creative Commons License 2018.07.25 0 0 109232

"Szóval mi van ha az a taktika hogy Froome támad, Thomas pedig semmi mást nem csinál mint Dumoulinre meg Bardetra teszi a kereket?

Ebből a Sky szinte nem tud rosszul kijönni. Ha Froome után nem tudnak menni akkor Thomas egy centit nem fog vezetni, a végén Froome nyeri a szakaszt Thomas meg valószínűleg lesprinteli a többieket szokás szerint. 

Ha meg tudnak menni Froome-al akkor megy mindenki és a végén beérnek együtt vagy Thomas megint időt ad mindenkinek az ucsó km-en."

 

Én már elkönyveltem ezt a Tour-t Sky győzelemnek, úgyhogy innentől már egy jó versenynek szurkolok, amihez viszont sanszos, hogy egy Froome támadás kell, ugyanis vele biztos lesz aki megpróbál menni (aztán meglátjuk meddig tud), illetve lesznek olyanok is akik a saját tempoval próbálkoznak és így akkor lenne egy elég kemény szelekció a top 10-ben. Ha viszont nem Froome támad hanem mondjuk Landa, Quintana vagy Bardet akkor a wattosok beállnak egyenletes tempora és szépen leszerelik aztán nem fog történni semmi az utolsó hegyig.

Előzmény: cassano71 (109224)
alphst Creative Commons License 2018.07.25 0 0 109231

Hát Pantani tényleg egyéniség volt, már életében ikonná vált, és ahogy ő ment hegyre, azt sosem tudom elfelejteni. Elképesztő dinamizmus volt a ritmusváltásaiban, Sipiék az ilyen támadásokra mondták, hogy leszakad a lift.
Őt úgy általában mindenki szerette a közönségből, még az ellenfelek szurkolói is. Igaz, a duális Armstrong-Ullrich párharc határozta meg azokat az éveket, miután 99-ben, az Armstrong-éra indulásakor lelkileg kivégezték a Giro végén történő kizárással. Kár, és a semleges nézőknek is kár, mert pazar versenyeket láthattunk volna, ha békén hagyják őt bringázni, többpólusú Tourok lettek volna vele együtt. Mert attól a ponttól ő már nem volt a régi, voltak ugyan fellángolásai, de a hitet kiölték belőle, és aztán elvezetett ez a folyamat egészen addig a szörnyű 2004-es napig.

 

Abban valahogy nem hiszek, hogy korszakos zseni taszítsa le Froome-ot, törje meg a Sky-uralmat, mert egyrészt már itt kellene dörömbölni a ajtón, tudnunk kellene róla, másrészt pedig megváltozott a kerékpársport, a 90-es évek közepe-vége óta sokkal inkább a csapatmunka csinálja meg a bajnokot, és az ilyen gépezetek ellen egyedül nem lehet felvenni a harcot. Ebben volt professzionális a Postal, és ebben professzionális a Sky, és épp ezért érthetetlen, hogy évek óta senki sem képes legalább megközelítően hasonló szemlélettel csapatot építeni, mint az előbbiek. Inkább eljön negyedszerre, ötödszörre, sokadjára is olyan szedett-vedetten a Tourra a Movistar, ahogy megszoktuk tőlük. Ez is legalább olyan bosszantó, mint ahogy a Sky zsebből oldja meg Froome doppingvétségét.

Előzmény: cassano71 (109218)
Attika30 Creative Commons License 2018.07.25 0 0 109230

Azért lehet még érdekes ez a rajt, mert így nem lesz neutrál rajt, nem lesz bemelegítés (bár elötte úgyis bemelegítenek de azért az akkor is más), így ha valami csoda folytán azonnal egymásnak esnek akkor lehet jelentősége annak, hogy kinek az izomzata bírja jobban az azonnali komoly terhelést.

Előzmény: cassano71 (109224)
HPéter1978 Creative Commons License 2018.07.25 0 0 109229

Adrenalin pörög meg a folyamatos fájdalmat is megszokták.

+ a nem tiltólistás fájdalomcsillapítók (pl. a Tramadol körüli polémia) rutinszerű használata is közrejátszhat.

Előzmény: Csokivadász (109228)
Csokivadász Creative Commons License 2018.07.25 0 0 109228

hogy fel lehetnek pörögve, ha egy ilyen esés után is visszaülnek és mennek tovább...

Előzmény: HPéter1978 (109227)
HPéter1978 Creative Commons License 2018.07.25 0 0 109227

Gilbert tegnap eltörte a térdkalácsát, de azért elment a célig, mert annyira még nem fájt.

https://sporza.be/nl/2018/07/24/gilbert-overleeft-horrorcrash-ik-dacht-ik-heb-alles-gebroken/

 

Igaz mikor leszedték az orvosi szobából már nem nagyon látszott hol kezdődik a térde és végződik a combja.

nscatto 2 Creative Commons License 2018.07.25 0 0 109226

Én szerettem Armstrongot. Az ő kvalitásával (melós) kihozta magából a maximumot, és így volt képes megverni a művészeket (Pantani, Ullrich). Értékeltem, hogy támad még nagy előny birtokában is, és nagyon szurkoltam neki, amikor 2003-ban Beloki erősebb volt nála, de bukott, Ullrich meg végre egyszer rendesen felkészült, és valóban ellenfél volt. Ott látszott, hogy mennyire akarja a győzelmet, ő is ember, és nagyon tud szenvedni a győzelemért.

Ugyanakkor vérprofi volt, hagyta hegyen nyerni a "kicsiket" és kiszolgálta a közönséget is a látványos versenyzéssel.

 

Bilharziabácsi szimplán csak a vegyészet csodája, aki egyszerűen nem szerethető. A Finestre miatt nagyon becsülöm, mert oda a hiperkoktélon kívül kellett a hit és a mentális erő, de nem tudom kedvelni, mert tönkreteszi a versenyt. Amikor a Vueltán harcolt Cobo-val, az értékelhető volt, de azóta nincs a versenyzésében szerethető pillanat. A sport és az ellenfelek megcsúfolása egy hegyen a cél előtti 200 méterig való vonatozás, majd onnan megindulás.   

Előzmény: cassano71 (109218)
cassano71 Creative Commons License 2018.07.25 0 0 109225

Dumoulint kihagytam a sorból, ő is elől lesz nyilván emberi számítások szerint:-)

Előzmény: cassano71 (109224)
cassano71 Creative Commons License 2018.07.25 0 0 109224

:-)) Most elképzeltem egy Forma-1 típusú rajtot a Touron. A végén legyen kockás zászló is? 

Egyébként eszembe jutott még egy forgatókönyv. Mi van ha Froome támad? Elől ugye nagy valószínűséggel Froome, Thomas, Bardet, Roglic, Landa, Quintana lesznek. Utóbbi kettő vagy igen vagy nem, ± 1-2 fő akit nem gondolunk most.

Szóval mi van ha az a taktika hogy Froome támad, Thomas pedig semmi mást nem csinál mint Dumoulinre meg Bardetra teszi a kereket?

Ebből a Sky szinte nem tud rosszul kijönni. Ha Froome után nem tudnak menni akkor Thomas egy centit nem fog vezetni, a végén Froome nyeri a szakaszt Thomas meg valószínűleg lesprinteli a többieket szokás szerint. 

Ha meg tudnak menni Froome-al akkor megy mindenki és a végén beérnek együtt vagy Thomas megint időt ad mindenkinek az ucsó km-en.

Előzmény: Attika30 (109223)
Attika30 Creative Commons License 2018.07.24 0 0 109223

Sőt, nem is lesz késöbb indulás elvileg. Felállnak rajtrács szerűen és mindenki egyszerre indul, csak minél hátrébb vagy az összetettben annál hátrébbról indulsz, ennyi lesz a difi elvileg.  Ennek így kb. semmi értelme....

cassano71 Creative Commons License 2018.07.24 0 0 109222

Az utolsó hegyig szinte 100%, hogy semmi nem fog történni, nincs olyan ember a mezőnyben aki összetettben veszélyes a két Sky-osra és képes lenne egy ilyen támadást végigvinni.

Ami bekavarhat az szerintem tényleg valami bukás vagy defekt. 

Dumoulin szerintem nem elégedett a helyzetével, ő nyilvánvalóan meg akarja nyerni a Tourt, nem tudom az ITT-n mi lesz, mennyit tud adni Thomasnak, de nagyon jó időfutammenő Thomas azt ne felejtsük el. A hollandnak kellene hozni valamennyit rajta még most a hegyekben, ezt persze a Sky legalább olyan jól tudja mint maga Dumoulin.

Azt gondolom, hogy Dumoulin holnap mindenképpen megpróbál időt adni Thomasnak, lehet hogy esélye nem lesz rá, lehet hogy még ő fog pluszban kapni, de biztosan megpróbálja. Ez alatt kb. annyit értek hogy a végén, ucsó 1-3 km-en, hamarabb aligha mert annyi nincs benne véleményem szerint.

A papírforma inkább az, hogy a két Sky-os utazni fog csak Dumoulin vagy éppen Bardet mögött és a legvégén Thomas kijön a szélárnyékból és lesprintel mindenkit, én ezt a forgatókönyvet várom. Ezt csinálta lényegében Thomas az Alpe D'Huezen is és előtte a 11. szakaszon is.

Előzmény: Attika30 (109219)
DeStijlFűrész Creative Commons License 2018.07.24 0 0 109221

A nézők már csak ilyenek, nem szeretik a dominanciát, ennek sok oka van, az unalomtól a “nehogy már neki ez menjen, miközben én meg sehova se jutottam“ érzésig széles a skála. Ezért utálják sokan Schumachert, vagy a Mercedest, vagy Phelpst, vagy Ronaldót stb.

 

Ami a kerékpárban érdekes az szerintem az, hogy maga a sportág is úgy viselkedik, mint a szurkolók. A felsorolt sportágak mindegyike kínosan ügyel arra, hogy promótálja és sportága nagyjainak tartsa azokat, akik egy időn keresztül vittek mindent. Mert ez az alapvető érdekük.

 

Valahogy a kerékpárban ez nem működik, talán mert nincs egy erős egységes szövetség, de vagy nem tudom h mi ennek az oka. Vagy h nincs a sportágban elég pénz és marakodnak a koncon?  Így esik az h a Giro szervezők örülnek, mint majom a farkának, ha megy Froome, míg a TdF alig várja h eltiltsa. De ez manapság szvsz egy öngyilkos taktika. Mert azt ugye senki sem gondolja komolyan h pl a fociban/teniszben csak az új táplálék-kiegészítőknek és edzésmódszereknek köszönhetően játszanak folyamatosan egész évben? De ezek a sportágak megtanulták h a domináns emberek nemhogy tönkreteszik az üzletet, hanem épp ellenkezőleg, nagyon sok pénzt hoznak, ha a retorika nem az h biztos doppingol, meg egyébként is unalmas, meg mi lesz a többiekkel, hanem az h örüljetek h ezt láthatjátok. 

 

Froome-nak a kerékpársporton belüli fura ellentétek mellett azért sincs szerencséje, mert egy kenyai brit (mégis ki fogja magáénak érezni?), plusz még nagyon visszafogott, zárkózott, nem adja el magát úgy, mint Contador vagy Sagan. 

 

De alapvetően szvsz nem ez a probléma, hanem az h a kerékpársport saját magát nyírja ki. 

Előzmény: oscarsevilla (109212)
Attika30 Creative Commons License 2018.07.24 0 0 109220

Én simán 2 perccel indítanám a második 20-as csoportot, újabb 2 perccel a harmadikat, újabb 2 perccel egy 50-es csoportot, majd még 2 perccel a többieket.

 

A limitidőt meg úgy számolnám, hogy megvan a győztes ideje, kiszámolják a szokott módon, hogy hány perc a limitidő, aztán minden versenyzőnek onnan indul az óra amikor elrajtol.

 

Amúgy lenne realitása egy ilyen versenynek, csak ahoz tényleg kellene a 2 perc különbség, onnan tényleg nem érne fel senki.

Attika30 Creative Commons License 2018.07.24 0 0 109219

Ahogy én kiveszem Thomas nyilatkozatából itt csak pár másodperc lesz a csoportok között. Tényleg arra elég, hogy ha az első pillanattól padló gázon elindul a csoport akkor a második csoport nem tud beállni a szélárnyékába és utazni rajtuk.

 

Ha abból indulunk ki, hogy Dumoulin, Roglic, Landa, Bardet, Quintana, Valverde, Kruijswijk, Latour.... erősebb, mint a Sky-os segítők akkor ennek úgy lenne értelme, hogy váltott vezetéssel izomból meghúzni az első hegyet amíg a második sor fel nem adja vagy el nem tudnak menni tőlük legalább egy percre. Aztán onnantól akkor lehet felváltva betámadni a két Sky-ost, de szerintem ők Dumoulin és Roglic-on kívül el is fognak mindenkit engedni, beállnak egy saját tempora aztán nekik simán belefér, hogy kapnak akár egy-másfél percet, de az is lehet, hogy a saját tempojuk bőven elég lesz ahoz, hogy el se tudjon menni senki.

 

Itt az a kérdés, hogy a Movistar-AG2R pároson kívül lesz e olyan aki besegítene egy ilyen támadásba, nem vagyok róla meggyőződve, hogy Dumoulin vagy Roglic nem elégedett a jelenlegi helyzettel. Ha pedig ők nem segítenek akkor halott ügy, mert sem Quintana, sem Landa, sem Bardet nem elég erős ahoz, hogy elvigye ezt a sort annyira, hogy hátulról ne érhessenek fel és még erejük is maradjon utána támadni.

 

Ne legyen igazam de szerintem semmi nem lesz, szépen összezárnak a csoportok és az utolsó hegyig semmi nem fog történni, mert egyszerűen akiknek érdekük lenne a "Landis" azoknak nincs hozzá erejük, akinek meg esetleg lenne hozzá ereje annak meg nem érdeke, a két Sky-os egymást nem fogja kinyírni, Dumoulin meg Roglic meg nem fogja kockáztatni a jó helyezését.

Előzmény: oscarsevilla (109198)
cassano71 Creative Commons License 2018.07.24 0 0 109218

Nekem is Pantani volt az utolsó igazi nagy kedvenc:-) Ez nem jelenti azt, hogy nem szimpatizálok most is pl. sokakkal, de rajongani nem igazán tudok senkiért.

Ami Armstrongot illeti, az ő érájában szerintem messze nem volt annyi izgalom sem mint most.

Ő egyszerűen az első ITT-n ( vagy éppen csapatidőfutamon ) + az első hegyi befutón annyit adott rögtön minden vetélytársnak, hogy ott a verseny meg is szűnt és neki emlékeim szerint olyan nagyon csapat sem kellett hozzá, hiába mondják hogy US Postal így meg úgy, olyan volt mint most a Sky. Sokkal kevésbé támaszkodott rájuk mint Froome a társaira. Kiállt a nyeregből és otthagyott mindenkit, ennyi, még ma is előttem van. És nem az utolsó 1-2 km-en:-)

Ezzel együtt a Sky-t, azon belül is Froome-t, akkora utálat övezi sokak részéről ami Armstrong estében nem volt meg emlékeim szerint.

Nyilvánvalóan azok miatt az okok miatt amit te is meg oscarsevilla is leírtatok.

De álszentek ne legyünk, itt mindenki "reggelizik" valamit, annyi a különbség hogy a Sky a legjobb reggelit tudja szervírozni a versenyzőinek + olyan összegből gazdálkodik, hogy gyakorlatilag bárkit meg tud szerezni, így aztán van egy Kwiatkowski, egy Bernal stb. akikkel nehéz mit kezdeni. A saját szempontjukból jól csinálják, ez ahogy már sokan sokszor leírták, egy tökéletesen működő gépezet.

A taktikán nyilván nem fognak változtatni amíg ez működik, márpedig nagyon jól működik.

A megoldás? Én csak kettőt látok: 1. Jön egy csapat aki felveszi velük a versenyt anyagilag és ők igazolnak úgy + ők teremtenek olyan orvosi/szakmai hátteret hogy komoly versenytársai legyenek a Sky-nak 2. Jön egy korszakos zseni akinek mindegy, hogy hány segítő teker elől a Sky-ban mert annyira erős lesz, hogy hegyen megkontrázza azt az iramot is amit diktál a Sky.

 

Előzmény: alphst (109217)
alphst Creative Commons License 2018.07.24 0 2 109217

Akkor egy kicsit comingoutolok én is.
Pantanival kezdtem, neki még teljes szívemből tudtam szurkolni. Aztán Contadorral már csak szimpatizáltam, most meg én is azok közé tartozok, aki többé-kevésbé semlegesként izgalmakat szeretne.

Armstronggal mindig úgy voltam, hogy minden évben arra vártam, legyen valami esemény, ami aztán leginkább nem jött, legalábbis hét éven keresztül a végeredmény mindig ugyanaz lett. De azért valamekkora feszkó volt a levegőben, a 2003-as őrületre külön emlékszem, ugye a Beloki-lejtős Tour...
Amikor elkezdték a Sky-t kitalálni, összerakni a londoni olimpia jegyében, kifejezetten rokonszenveztem velük, ahogy szisztematikusan építik fel magukat. De nekem már Wiggins is sok volt, erőltetett program, hogy belőle háromhetes menőt csináljanak, mert alapvetően alkalmatlan ember erre a feladatra. De összehozták, lelkük rajta, közben előkerült a semmiből, de tényleg a semmiből ez a Froome-gyerek, azzal a Wiggins-alázással saját maga is bejelentkezett a feladatra, és mivel ennyi idő bőven elég volt kitapasztalnom, hogy miről szól a kerékpársport, rég lerepült a romantikus hályog a szememről, pontosan látom, hogyan lehetett belőle hőst faragni. Mindannyian tudjuk, hogy Finestre nem lehetséges Landisozás nélkül, hogy csak a legutóbbit említsem, és hát én ezt a filmet már láttam egyszer, US Postal volt a címe. És értem, tudom, hogy ez az egész cirkusz egy hazugság, el is tudom ezt fogadni, de a pofátlanul nagy hazugságokat már nem veszi be a gyomrom. Az sehogy sem elfogadható, hogy mondjuk képességeit, adottságait tekintve az utóbbi tíz év legjobb háromhetes versenyzője Contador, és akkor legyártanak ellene egy Froome-ot, aki a Sky professzionalizmusa (és ebben a gépezet egészét, laborostul segítőstül értem) nélkül vizet cipelhetne. Úgyhogy az lett, hogy az utóbbi években csak bele-belekukkantok a történésekbe, követem a hírfolyamot, nem igazán hoz már lázba az egész.
Amikor kikerült a Salbutamol-sztori, akkor is csak rántottam a vállamon, meg valahol lesajnálóan is figyeltem, hogy ezt a kis piszkot tudták előkotorni egyedül? Nem ettől repül. De gondoltam, megkapja ő is a pár hónapját, elveszt egy-két címet, hisz Contador is ment a kaptárba a klenbuterollal, hát valahol így igazságos, vagy válik relatíve igazságossá az egész. De nem, tényleg valami gyomorforgató módon kikaparták a szarból, még arra sem véve a fáradságot, hogy vállalható módon tegyék, inkább az ASO-UCI két évtizedes, jól ismert huzakodása részeként, ami már oly sok doppingügyet öklendezett fel nekünk az aktuális Tour kezdete előtt alig pár nappal. Ezek után akar jönni Brailsford sértődötten? Az újszülötteket át lehet még vágni a palánkon, meg a Froome-rajongókat, de aki már látta mondjuk Bassoékat rendőri kíséret közepette eltávozni a csapatbemutató előtt, az már sugárban hány ettől a képmutatástól.

Előzmény: oscarsevilla (109212)
sasa.s Creative Commons License 2018.07.24 0 0 109216

Froome megítélésében, a folyamatban egyetértünk. ;)

Miért utálják : a kérdés az, hogy Őt vagy a Sky-t utálják? Mert hiába két dologról beszélünk, de beszélhetünk két dologról? Froome van a Sky-ért, vagy fordítva vagy ez is-az is?

Ugrok a válaszodban: leigazolnak olyanokat segítőnek, akik máshol első-számú emberek lehetnek. Igazad van.Sajnos megtehetik, így esélytelen a többi csapat, mert nemhogy emberük, de segítőjük tuti nem lesz.

 

Nekem a legnagyobb hiány egy igazi olasz menő.Mert Nibali van, de kifelé megy, Aru pedig jó, de "egyedül nem fog menn"i.Nincsen egy olasz összefogás. De ha már Nibali, azért a Bahrein sem kutya, a jelenlegi TdF csapattal, de mégis más mint a Sky. Miért? Az éltkor? A profibb szemlélet? A technikai háttér(ide értsd orvosi, eszköz, felszerelés)? Mert ugye a pénz nem hinném, hogy ezzel a pénzügyi háttérrel gond lenne.

 

Na most, ha a QST megszerzi esetleg Kittelt (vissza szerzi, bár ma már marad jelenlegi csapatában), akkor vajon őket is utálnák? Merthogy más nem nyer sprint befutót csapatként, csak ők.

 

 

Előzmény: oscarsevilla (109212)
cassano71 Creative Commons License 2018.07.24 0 0 109215

Végignéztem, hát ez azért brutálnak tűnik. Eleve az lenne, nagyon kemény és hosszú az utolsó hegy ( a másik kettő sem kutya ), de amilyen ez az út, ez nem is tudom, kő és sár vegyesen? :-)

Itt azért minden várható holnap, bukás, defekt, a kérdés kb. csak az hogy kivel fordul majd elő. Izgalmas szakasz lesz az 100%.

Előzmény: oscarsevilla (109205)
nscatto 2 Creative Commons License 2018.07.24 0 0 109214

Természetesen örülnék Zakarinnak, Mollemának, Kruijswijknek, Martinnak, Roglicnak - szóval a "kis" nagyoknak is. Persze Roglic őrzi a negyedik helyét, de hátha van benne némi spiritusz.

Előzmény: nscatto 2 (109211)
Toxigen Creative Commons License 2018.07.24 0 0 109213

Hatékony a Sky taktikája. Unalmas miatta a verseny de amíg nyerő, ez marad. Mint amikor az olaszok hozták az 1-0-ás meccseket. Sokan panaszkodtak, uncsi.

 

Előzmény: oscarsevilla (109212)
oscarsevilla Creative Commons License 2018.07.24 0 1 109212

Érdekes kérdés, sokat gondolkodtam azon én is korábban, hogy miért gyűlölik ennyire Froome-ot a franciák. Azon túl persze, hogy egy angol nyilván soha sem lesz kedvelt személyiség francia földön.

 

Az első években még adott is rá okot, eleinte arrogáns volt és bunkó. Amikor megalázta Wigginst, majd kitetette a csapatból, nálam személy szerint ott vágta el magát.

Az utóbbi években azért sokat javított nálam a megítélésén, sokkal emberibb lett, mint eleinte, és szerintem sokkal jobban is kezeli a sztárságot, mint az elején, de szimpatikus azért továbbra sem lett.

 

Érdekes, hogy a maga idejében Indurain is hasonlóan dominálta a versenyt, és mégse rémlik, hogy őt ennyire gyűlölték volna. Igaz, nem láttam őt versenyezni, és lehet az idő megszépíti mindenki emlékeit, de róla azért manapság mindenki tisztelettel beszél.

 

Vagy ott volt Contador, őt szerintem kimondottan szerették a maga idejében még a franciák is. Nekem vele nem volt bajom, bár sohasem volt a kedvencem, leginkább a körülötte lévő hype-ot és az ajnározását nem viseltem jól, mindamellett, hogy mindig elismertem a kvalitásait. 

 

Az Armstrongos analógia nagyon találó, ő is az arroganciájával írta le magát nálam. Ami az első éveiben kétségtelenül megvolt nála. Ugyanakkor, évekkel később visszagondolva az időszakára, azért voltak neki is emberi gesztusai. Az ő idejében is nyertek szökevények hegyi szakaszokat, vagy amikor Roux vállát megpaskolta, mikor utolérte a szökését, vagy amikor behúzta a féket az egyik utolsó hegyi hajránál, hogy nehogy véletlen megelőzze Virenque-t a hegyi pontversenyben. Próbált volna ő is emberi arcot mutatni magáról a végén, de nem nagyon sikerült.

 

Jó kérdés, hogy mi lett volna, ha nincs Armstrong, és Ullrich ötszörös Tour-győztes lenne. Őt is ugyanúgy meggyűlölték volna a dominanciája végén?

 

Szerintem nem, mert Ullrich egy emberi, szerethető egyéniség. Mint ahogy Contador is az, meg Indurain is az.

 

Számomra Armstrong nem az, és Froome sem. De nem is elsősorban a személyükkel van a baj szerintem, sokkal inkább a köréjük épülő gépezettel.

 

Amikor nem megy el egyetlen Sky-os sem a szökéssel, mert a főnököt kell védeni. És nem nyer szakaszt Kwiatto, Poels, Castroviejo.

 

Amikor egy Valverde kaliberű ember támad, és arra nem méltatják egyáltalán, hogy a főnök menjen utána, mert lerendezi helyette Kwiatto vagy Poels. Vagyis a harmadik és a negyedik számú hegyi segítő.

 

Amikor egy Landa meg egy Nieve húzzák a sort, holott Landa kb bárhol, Nieve pedig 8-10 csapatban lehetne kapitány a Touron, nyerhetnének szakaszokat, lehetnének a legjobbak között összetettben. De nem, ők a Sky-ban húzták az igát, rengeteg pénzért.

 

Amikor egy majdnem Giro-győztes Kruijswijknek ajánlanak egy olyan szerződést segítőként, ahol a négyszeresét keresné a Lottós kapitányi fizetésének, ha Froome segítője lenne.

 

Amikor egy Nieve vagy egy Poels nem lehet kapitány legalább a "tetves" Vueltán, miután a seggüket is kidolgozták a főnökért, mert Froome azt is meg akarja nyerni.

 

Egy tökéletes gépezet tökéletes befejező embere Froome. És nem is az a baj alapvetően vele, hogy ezt a tökéletes gépezetet megcsinálták, mert volt rá pénzük, és persze szakértelmük is. Sokkal inkább az, hogy a szurkoló versenyt akar látni. Olyat, hogy amikor egy Valverde támad 50 kilométerrel a cél előtt, akkor Nibali és Domoulin összenéznek, hogy kellene valamit csinálni vele közösen. És csinálnak is, ami után szétszakad a mezőny. És izgalmak vannak, heroikus küzdelem van.

 

Vagy amikor egy Landa támad, akkor nem Kwiatto megy utána úgy, hogy egyébként még Poels és Bernal is ott mennek Froome mellett, hanem leszakadnak a segítők, és mindenki marad 1 az egyben. És izgalmak vannak, és heroikus küzdelem van.

 

Az a baj a Sky-jal, hogy túl jók, és megölik a versenyt. Valószínűleg ezért utálják őket a franciák is, mert ha már nem Barguil, Bardet vagy Pinot nyeri meg a sárga trikót, akkor legalább izgalmas versenyt szeretnének látni. De még ezt is elveszik tőlük...

Előzmény: alphst (109206)
nscatto 2 Creative Commons License 2018.07.24 0 0 109211

Nagyon remélem, hogy legalább egy Landa, Quintana lesz annyira tökös legény, hogy megindul amúgy Contador módjára, és hőssé válik. Legalább legyen valami történés az összetettben is... Persze ahogy kinéz a dolog, ezt a támadást csak a bilharziástól várhatjuk: utolsó hét, és a szakasz rövidebb is, mint a Girón.

nscatto 2 Creative Commons License 2018.07.24 0 0 109210

Azért érdemes megnézni, hogy a szervezők milyen időkkel számolnak a hivatalos oldalon. Az első hegy átlag 6,7%. és lehet, hogy 35 perc alatt felrobognak, kezdésnek. Az utolsó hegy 16 km, és 9% átlagban, oda felérhetnek 41 perc alatt. Ha csak 26-os átlaggal számolnak, akkor is 50 perc az út. Ez normális dolog? 

De versenyezzenek tisztán, ugye? 

Törölt nick Creative Commons License 2018.07.24 0 0 109209

Uhh, ezek a kiállások, ezen a hegyen... nagy királyok voltak...

Előzmény: oscarsevilla (109204)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!