Keresés

Részletes keresés

paskat2 Creative Commons License 2016.06.12 0 0 47520

Én mindig azt gondoltam, hogy a lelátóról beláttak a labirintusba, hogy lássák ki mit csinál.

 

Előzmény: eszkiesz+ (47519)
eszkiesz+ Creative Commons License 2016.06.12 0 0 47519

Igazad van, ez elkerülte a figyelmem. Erre fel elővettem a negyedik kötetet, elolvastam, és beleütköztem (immár többedszer) egy legalább akkora ellentmondásba: A harmadik próba idejére felállítottak egy lelátót, ahol ott ült az iskola népe meg a jó sok vendég. A bajnokok beléptek a labirintusba. Ott jöttek-mentek egy ideig, ez legalább fél óra volt. A temetőben történtek legalább egy óra. Mi a bánatot csinált ezalatt a lelátón a nép?

Persze lehet, hogy ezt a csontot ezen a fórumon már többször is lerágták évekkel ezelőtt.

Előzmény: paskat2 (47518)
paskat2 Creative Commons License 2016.04.28 0 0 47518

/*

Hallotta a lelátókon felhangzó hahotát; tudta, milyen nevetségesen festhet, ahogy ott áll derékig a

jeges vízben, anélkül, hogy a legcsekélyebb jelét is mutatná bármiféle varázslatos képességnek

*/

 

Ezt nem hiszem!

 

 

Előzmény: eszkiesz+ (47517)
eszkiesz+ Creative Commons License 2016.04.26 0 0 47517

Ha a tó hőmérsékletének problémája felmerült volna valaha egy író-olvasó találkozón, J.K.R. biztosan elmondta volna, hogy természetesen a víz hőfokát 28 fokra bűvölték a tusa szervezői. Csak ezt elfelejtette megemlíteni a könyvben... :-)

Előzmény: ---:Jani:--- (47515)
bendeguz90 Creative Commons License 2016.04.14 0 0 47516

"Vélemény? Nekem személy szerint kicsit fura a varázslóvilágot a UK-n kívülre helyezve látni..."

 

Pedig pont az a jó benne, hogy végre "megismerkedünk" más  varázslóvilággal. (nekem az idő, ami furcsa lesz)

Előzmény: ---:Jani:--- (47515)
---:Jani:--- Creative Commons License 2016.04.14 0 0 47515

http://hvg.hu/kultura/20160411_Nagyon_latvanyos_lesz_az_uj_Harry_Potter_itt_az_elso_trailer


Vélemény? Nekem személy szerint kicsit fura a varázslóvilágot a UK-n kívülre helyezve látni...

 

 

 

Amúgy, random dolog, ami eszembe jutott:

 

A Trimágus Tusa második próbáján a versenyzők hogy nem fagytak meg? Februárban hogy lehet egyáltalán, hogy nem volt befagyva a tó? És, ha nem is volt befagyva, fagypont körüli kellett, hogy legyen. Pl. a Loch Ness átlaghőmérséklete egész évre vetítve 6 fok. 16 foknál hidegebb vízbe a legelvetemültebb német vízilabdázó se menne bele huzamosabb ideig. Ezek hogy bírták ki egy óra hosszat (kivéve Harryt, aki békaember volt)?

Rokakoma Creative Commons License 2016.02.24 0 0 47514

Tudom, én mindig elégedetlen vagyok. Nem lehetne rendes regényt írni a színdarabból és azt kiadni?

Előzmény: bendeguz90 (47513)
bendeguz90 Creative Commons License 2016.02.10 0 0 47513
---:Jani:--- Creative Commons License 2016.02.03 0 0 47512

http://www.szeretlekmagyarorszag.hu/negy-uj-varazsloiskolat-leplezett-le-rowling

 

 

Nem valami demokratikus... Ha a világban összesen 11 varázslóiskola van, akkor, teszem azt, a magyarok mégis hova mennek? Vagy Mo.-n nem születnek varázslók? :D

---:Jani:--- Creative Commons License 2016.01.21 0 0 47511

Ez tényleg nagyon jó kérdés. De szerintem nem feltétlenül tudtak mindenről. Lehet, hogy csak annyit láttak belőle, hogy ezek már a Roxfortba kerülésük előtt is ismerték egymást, és hogy néha együtt lógtak, de aztán Piton lesárvérűzte Lilyt, és azóta megszakadt köztük a kapcsolat. De azért tényleg elgondolkodtató, főleg, hogy egy iskolában nincsenek titkok. Pl. Slughorn is egészen biztosan tudott erről szerintem, hiszen elvileg mindketten tagjai voltak a klubjának. (Slughorn egyébként sok minden másról is tudott, külön kérdés, hogy miért nem az volt az első dolga Voldinak, miután hatalomra került, hogy likvidálja őt, mint a legfőbb titkának egyetlen tudóját).

 

Abba is érdekes belegondolni, hogy Petunia is tudott erről a viszonyról/barátságról. Milyen érdekes lett volna, ha csak akár egyszer is megemlíti Piton nevét Harry jelenlétében.

 

Piton amúgy miért ragaszkodott hozzá, hogy DD ne árulja el a titkát? Miért nem állt nyíltan a jó oldalra? Mit adott tulajdonképpen neki ez a kettősügynökség? Hisz a végén már egyik oldal se bízott benne, egyetlen barátja sem volt DD-n kívül...

Előzmény: mizomedve (47510)
mizomedve Creative Commons License 2016.01.15 0 0 47510

Most olvasom én is a hírt. :(
Isten nyugtasson békében!

 

 

Érdekes, hogy pont tegnap, azaz a halála előtt akartam írni Piton karakteréről.

Hogy a túróba fordulhatott elő, hogy Lupin és Sirius nem tudta, hogy Piton szerelmes Lillybe, mikor a legjobb barátjuk, a James-Lilly-Piton szerelmi háromszög egy tagja volt, ráadásul az egész Roxfort szeme láttára.

Diákként a Kövér Dáma portréja előtt könyörög éjjel, ahogy egy szerelmeshez illik, Lillyt várva. Annyira átlátszó az egész, csak a vak nem veszi észre, hogy van valami közöttük, de legalább is Piton érzései nyilvánvalóak.

 

Amikor Harry Lilly és Piton viszonyáról beszélt Lupinék előtt, hogy Piton utálta az anyját, mert az emlékben "lesárvérűzte",  senki nem javítja ki Harryt.

 

Talán Dd kifejezett kérésére nem beszéltek családi viszonyokról Harry előtt?

bendeguz90 Creative Commons License 2016.01.15 0 0 47509

R.I.P. 

Előzmény: karbalán (47508)
karbalán Creative Commons License 2016.01.14 0 0 47508
Rokakoma Creative Commons License 2016.01.12 0 0 47507

Viszont!

Előzmény: mizomedve (47506)
mizomedve Creative Commons License 2016.01.09 0 0 47506

Boldog új évet minden olvtársnak!

Törölt nick Creative Commons License 2015.11.04 0 0 47505
Rokakoma Creative Commons License 2015.11.02 0 0 47504

Bízom benne, hogy lesz könyv adaptációja is, továbbá   a spin off filmből remélem készül könyv!

Előzmény: bendeguz90 (47501)
NevemTeve Creative Commons License 2015.11.02 0 0 47503

(Amennyire emlékezni vélek, hosszabb mint jó... de már régen volt.)

Előzmény: Törölt nick (47502)
Törölt nick Creative Commons License 2015.11.02 0 0 47502

Neil Mulholland Harry Potter pszichológiája című könyvét olvasta valaki? Nekem már régóta megvan, még nem olvastam el, de tegnap beleolvasgattam, és lehet, hogy ma belekezdek. Jó könyvnek tűnik, érdekes felvetések, gondolatok vannak benne. 

bendeguz90 Creative Commons License 2015.10.23 0 0 47501
GuessLess Creative Commons License 2015.10.12 0 0 47500

Sziasztok

nem tudom, szokás-e még fanfiction-t ajánlani errefelé, most fejeztem be egy nagyon jól megírt, nagyon hosszú sztori olvasását, hát nagyon tetszett. Snape életéről szól, az ő szemszögéből van megírva az egész, kánon-kompatibilis (a gyerekkora, a sulis időszak a Tekergőkkel, a Halálfaló időszak, és aztán a kémkedés, tanárkodás, stb. amit már a könyvekből ismerünk, csak kiegészítve a kánont, szerintem tökéletesen kitöltve a lyukakat). https://www.fanfiction.net/s/7937889/1/A-Difference-in-the-Family-The-Snape-Chronicles  Az eleje kicsit furcsa, hiszen egy teljesen ismeretlen történetet mesél el az író, és kicsit talán túl mugli az életvitelük, ami kirajzolódik, de aztán összeáll csodálatosan kerek egésszé. Szerintem Pitonról még nem olvastam ennyire "karakterhű" fic-et, ami ennyire jól megmagyarázza emocionálisan is az egész embert. Olvassátok el, ha tehetitek :)

 

Törölt nick Creative Commons License 2015.10.06 0 0 47499

Törölt nick Creative Commons License 2015.09.24 0 0 47498

Tárgytalan. 

Előzmény: Törölt nick (47497)
Törölt nick Creative Commons License 2015.09.24 0 0 47497

Ha még jár erre valaki...

A Főnix rendje végefelé, mikor Umbridge-t beviszik az erdőbe... Harry és Hermione pálcája a banyánál van, akit elvisznek a kentaurok. Mikor kapják vissza és kitől? Nem emlékszem, hogy a könyvben ez a téma előkerülne.

 

Rokakoma Creative Commons License 2015.09.23 0 0 47496

Köszi, én is erre jutottam.

Előzmény: ---:Jani:--- (47493)
bendeguz90 Creative Commons License 2015.09.20 0 0 47495

Szerintem egyesültek volna.

Előzmény: paskat2 (47494)
paskat2 Creative Commons License 2015.09.20 0 0 47494

Tudom, hogy ez csak gondolat kisérlet, de mi lett volna akkor, ha a Titkok kamrájában Tom Denem-nek sikerül feltámadni?

Lett volna két Voldemort? Egy öreg, meg egy fiatal? Nem hiszem, hogy jól kijöttel volna egymással.

 

Nézném az arcát az öreg Malfoy-nak, amikor az ifjú Voldi megjelenik, és bejelenti, hogy Ő az vezér. :--)

 

 

---:Jani:--- Creative Commons License 2015.09.10 0 0 47493

Nincs, legalábbis a könyvben semmi erre történő utalást nem találni (legfeljebb azt, hogy Harry-nél a Süveg figyelembe vette, hogy nem akar a Mardekárba menni). Persze, miért is lenne, hiszen végül is csak arról van szó, hogy kikkel éli le a diák élete talán legmeghatározóbb hét évét, amibe nincs semmi beleszólása...

Előzmény: Rokakoma (47492)
Rokakoma Creative Commons License 2015.09.09 0 0 47492

Sziasztok,

 

Kicsi lányom kérdezte napokban, a Tűz serlegét olvasva, van e lehetőség a Roxfort-ban házváltásra a diákoknak?

 

mizomedve Creative Commons License 2015.09.05 0 0 47491

Hét Potteres részhez mondok egy merészet.

 

Mit számít, ha Harryn van a nyomjel?
Mit számít, hogy törvény bünteti a hoppanálást és nyupszkulcskészítést?

Egyszerű a képlet: Harry kilép a Privet Drive ajtaján, átlépi a küszöböt, hoppanál a Rend egy tagjának házához, mondjuk az Odúba.

Harryt minden bizonnyal kicsapták volna a Roxfortból, de amúgy sem akart már visszamenni.

A kvázi vérdíjat pedig már előre kitűzték a fejére, bujkálnia kellett először Voldemort, majd a hatóságok elől - így is, úgy is.

 

A nyomjel pedig csak a hoppanálás helyét jelzi, de a megérkezését nem, tehát az Odú rejtve marad.

 

Előzmény: paskat2 (47485)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!