Keresés

Részletes keresés

m-gabor Creative Commons License 2008.06.06 0 0 1586
Tényleg nagyon szép. Gratulálok!
Tehetnél fel több, és nagyobb méretű képet.
Gábor
Előzmény: DacaGaby (1585)
DacaGaby Creative Commons License 2008.06.06 0 0 1585
Gratula'!
Teljesen magad csináltad?
Előzmény: bikop (1583)
nanik Creative Commons License 2008.06.06 0 0 1584

bikop!

 

...emelem kalapom!...

                                        nanik

Előzmény: bikop (1583)
bikop Creative Commons License 2008.06.06 0 0 1583
bikop Creative Commons License 2008.06.06 0 0 1582
a kép lemaradt.ime
biii Creative Commons License 2008.06.06 0 0 1581

Légy üdvözölve körünkben!!

 

...és a fényképek???? :-)))

 

mindenki hiányolni fogja!!

Előzmény: bikop (1580)
bikop Creative Commons License 2008.06.06 0 0 1580
hello.már régota olvasgatom ezt a forumot.nagyábol kitanultam a kemence épitést.megalkottam az első kemencémet,már csak az ajtajára várok.persze azért már kiprobálam és nagyon jo.büszke vagyok rá.
villy68 Creative Commons License 2008.06.06 0 0 1579

Köszönöm DacaGaby.

Azt hiszem a hétvégi feladatom így már  adott.(Ha nem esik az eső.)

Előzmény: DacaGaby (1574)
nanik Creative Commons License 2008.06.06 0 0 1578
Szia Sütögető!

… na hát, akkor sorjában:

 

1. A tadzsinról (tajine) itt a lényeget megtudhatod: http://buvosszakacs.blog.hu/2008/04/09/tajine (érdemes elolvasni a kommenteket is)

 

2. Az az edény un. „markolós sótartó”. Azon a nyíláson befér a kézfejed is, kényelmesen kimarkolhatsz belőle tetszés szerinti mennyiséget.

 

3. Igen, a házuk udvarán lefotóztam a férj két remekét. (lásd: melléklet alant)

      Üdv: nanik

     

     

    Előzmény: Sütögető (1577)
    Sütögető Creative Commons License 2008.06.06 0 0 1577

    Kedves nanik!

    Köszönöm szépen a fazekas nevét ,címét. Két kérdésem lenne: mit takar a tadjin név? és az alulról 3-ik edényen mi célt szolgál a nagy kör alakú luk?

    Köszi szépen.

    Az  Évi nani kifli receptjének helyét pedig elkevertem, bocsánat, a 46. oldal (45. -a malac) tanulság:mindennek utána kell nézni többször is!

    A kemencéket alkotó "férj" művei pedig láthatók valahol?

    Üdvözöllek Sütögető

    Előzmény: nanik (1571)
    nanik Creative Commons License 2008.06.06 0 0 1576

    Szia petrence!

    ... szép, egyedi darab ez a kemence. Látszódik rajta, hogy nem csupán a kert éke!

    És a kemence patkán az a háromlábú cserépedény! káprázatos!...

     

    A halpucoló deszkát lehet kapni a kereskedelemben, Gyöngyösön az egyik 100 forintos boltban láttam.

     

    Előzmény: petrence77 (1575)
    petrence77 Creative Commons License 2008.06.06 0 0 1575
    Üdvözletem a kedves társaságnak !

    Bocsánat hogy nem hozzá értőként beleszólok, csak egy adalék a témában, azt hiszem ez ide való.
    Nem rég jártam Csobánc hegyen, ott nincs se víz se villany fent a hegyoldalban, de csodálatos hely egyébként. Ott még ilyet használnak a népek élő egyenesben, nem szórakozásból, hanem mert kell!
    Kemence












    Felhívnám a figyelmet a kép jobb oldalán, a szűrő alatt lógó deszka szerű eszközre. Az egy hal pucoló szerszám. Egy deszkára rá van szegecselve egy széles csipesz amibe a hal farkát csipeszelik. Maga a deszka pedig be van rovátkolva hosszában, kb. fél centi mélyen, azért hogy a hal ne csúszkáljon jobbra balra. Én még ilyet nem láttam eddig azért tűnik nekem érdekességnek.
    Halpucoló
    Előzmény: nanik (1523)
    DacaGaby Creative Commons License 2008.06.05 0 0 1574
    Üdv. villy68!

    Örülök, hogy Téged is ez a fajta kemencetípus ragadott meg!
    Jól mondod, be kell vágni addig, amíg gyűrődés nélkül egymásra lehet simogatni a kendert. Kicsit macerás légmentesen ráteríteni, sokáig kel simogatni, de ügyes kezek hamar megoldják. Kivágni nem szabad, had takarja egymást a bevágásnál a kender.
    Íme néhány kép:
    Előzmény: villy68 (1570)
    biii Creative Commons License 2008.06.05 0 0 1573

    ja és még egy kérdés:  ezek is olyan vizbe áztatós edények mint a római/pataky tál??

     

    hogyan kell használni őket? van vmi különleges bánásmód?

    Előzmény: nanik (1571)
    biii Creative Commons License 2008.06.05 0 0 1572

    szia

     

    hát ezek vmi gyönyörüek!!!

     

    tudnál vmi árat mondani? akár csak 1-2 példát hogy nagyjából mennyi volt...???

     

    ui: érdekelne pár recept is mert tutira ahogy pénzem engedi beszerzek én is ilyen edényt/edényeket... ha nem akarod ide feltenni, akkor v1s@freemail.hu   email cimre szivesen venneém őket!! akár csak 2-3 db-ot is!!

     

    köszönöm

    Előzmény: nanik (1571)
    nanik Creative Commons License 2008.06.05 0 0 1571
    Kedves Sütögető, hannabori és valahány kemencemániás!

    … ha már a kemencében is használható cserépedényeknél tartunk: mi is boldog tulajdonosai és használói vagyunk ezen konyhai készségek néhány darabjának. (A kemencébe való bevetésükre hamarosan sor kerül!)

    Ezek az edények Monoszlón (Káli-medence) készültek, Gaálné Kapás Krisztina kerámikus kezemunkája által. Amellett, hogy használati értékük kiváló, -időhiány okán nem fogom felsorolni minemű gasztro-csodák készültek ezeddig bennük!- még gyönyörűek is!

    Hollandiából beszerzett hőálló- és ólommentes agyagból készülnek. Az első darabokat már kb. 6 éve használjuk és jól bírják a konyhai strapát.

    Sajnos a nagy távolság miatt ritkán vetődünk arra (mi a Mátra-alján élünk), de üres kézzel sohasem tudtunk eljönni onnan. (Tavaly is elhoztunk egy gyönyörűséget, de máig fáj a szívem, hogy egy nagyméretű tadjint ott hagytunk!) Egyébiránt az edények –vevői szemmel- „jólárasítottak”. (Legalábbis az alant emlegetett összegekhez képest.)

     

    Elérhetőség: Gaál Ferenc és Gaálné Kapás Krisztina 8273. Monoszló, Fő utca 10. Tel.: 87/469-062. Nyitva tartás: Nincs. Ha a család otthon tartózkodik bárkit szeretettel várnak!

    (A férj cserépkályhákat, kemencéket „alkot”!)

     

    Néhány fotó a kincseinkről (az alma az arányok megitélését segíti):

     

     

     

     

     

     

     

     

     

    Előzmény: Sütögető (1569)
    villy68 Creative Commons License 2008.06.05 0 0 1570

    Üdvözlök minden kemencést a fórumban!

     

    DacaGaby-tól szeretném megkérdezni,hogy a kenderszövetet hogyan simítottátok el

    a majdnem gömb formán? Ugyanis a kemencéd volt a mintám,és most ennél a résznél tartok.Egyenlőre csak szárazon próbálgattam hozzá a szövetet,de ez vágás

    nélkül nem nagyon passzol.

    Ha tudnál hozzá egy rövid útmutatót írni nagyon megköszönném.

    Majd lesznek képeim is a kemencéről.

    Sütögető Creative Commons License 2008.06.05 0 0 1569

    Kedves hannabori!

    Köszi a választ: Alsópáhok-ennyi elég is! Aranyos  az edény a házzal meg a napi mosással!!!  olyan ránevetős-jó fej lehet a mester. A fedőn a csip-csirip a repülővel pedig telitalálat!

    Megegyszer köszi a címet      Sütögető

    Előzmény: hannabori (1563)
    Sütögető Creative Commons License 2008.06.05 0 0 1568

    Kedves bii és W 48!

    A mennyiség mindig 5 kg--vagy ennek többszöröse. 

    2 kg káposzta

    1 1/2 kg uborka

    1 1/2 kg hagyma--más saját ízvariáció esetén pl. zöldpaprikával--annyival kevesebb káposzta

    uborka karikázva--hagyma, káposzta "csíkozva"-nem kockázva!

    Óriás fazékba, vájdlingba bele egymásra---1/2 kg cukrot, 7 dkg sót, 3 dl 20 % ecetet rászórni, önteni--egyszerűen elkeverni--födőt rá--másnapra tökéletes

    télire: ugyanígy elkészíteni--de a cu

    kor, só, ecet mellett rá kell szórni az összekeverés előtt 2 mokkás borkénport, 2 mokkás szalicilt---1 napi állás után LAZÁN bele kicsi-nagy üvegbe--saját levét ráporciózni

    A varázsa az íze-édes, savanyú aránya, persze akinek pont "bejön", meg a ropogóssága

    Jó munkát Sütögető

    Előzmény: biii (1567)
    biii Creative Commons License 2008.06.04 0 0 1567

    hello

    engem érdekelne a csalamádé!!!!

    Előzmény: Sütögető (1558)
    W48 Creative Commons License 2008.06.04 0 0 1566
    Kedves Sütögető!

    Megajándékoznál bennünket Zsófi szomszédasszonyod csalamádé receptjével?
    Nagyon érdekelne.

    Üdv.

    W48
    Előzmény: Sütögető (1558)
    krizsi_l Creative Commons License 2008.06.04 0 0 1565
    A recept a kisebb gond. Túl nagy az edény, vag 15l + nincs hova tennem.

    Éppen beleszerelmesedtem a kemencés dolgokba mikor ráakadtam erre a fórumra. Lenne is mit ktárgyalnom, de most nem tudok anyit netezni.
    Előzmény: Sütögető (1561)
    krizsi_l Creative Commons License 2008.06.04 0 0 1564
    Ez az, de neki csak egy van :))
    Előzmény: hannabori (1560)
    hannabori Creative Commons License 2008.06.04 0 0 1563

    Hát nem olcsó, viszont biztos volt vele mit bíbelődni a készítésénél.

    Alkalom kell hozzá, de tuti hogy aratsz vele!!:)Nézd már egy jó edény sem olcsó,

    meg egy bogrács sem. Ilyen biztosan nincs mindenkinek..!!!

     

    Biztosan nyilvános a fazekas címe, de mégsem tenném fel, ha Alsópáhokra

    valaki eljön, minden járókelő útbaigazíthat.

    Van mégegy képem, ezt ajándékba vettem nála.

     

    Előzmény: Sütögető (1562)
    Sütögető Creative Commons License 2008.06.04 0 0 1562

    Kedves hannabori!

    Rosszul fogalmaztam:A kastélyos borfesztiválon főztek benne --nem lehetett megvenni, csak a bennefőtt káposztát árulták. Titkolóztak: a fazekasnak most készítik a honlapját...stb... A férjem úgy emlékszik 8 literes---a 20 000-ár bármilyen meseszép az edény kicsit soknak tűnik....

    szia

    Előzmény: hannabori (1559)
    Sütögető Creative Commons License 2008.06.04 0 0 1561

    Kedves krizsi!

    Dacagabynak van szuper káposztás receptje! Sóleten már töprengtem--nem emlékszem volt-e a fórumon--dacagaby talán jobban tudja. Köcsögbab nagyon tetszik--külön zsiradék nem kell bele, csak ami a húsokról lejön?

    Köszi szépen Sütögető

    Előzmény: krizsi_l (1556)
    hannabori Creative Commons License 2008.06.04 0 0 1560

    Én nemrég nézegettem egy ilyen köcsögösbabos oldalt, megtaláltam a képet, erre gondolsz?

     

    Előzmény: krizsi_l (1556)
    hannabori Creative Commons License 2008.06.04 0 0 1559

    Aztamindenit!!!!

    És kölcsönadtad?-Ki nem engedném a kezeim közül!

    Hány literes? Hány főre főztek benne?

    Előzmény: Sütögető (1557)
    Sütögető Creative Commons License 2008.06.04 0 0 1558

    Kedves hannabori!

    Az árak nagyon jók szerintem--a 3 lábú is csak 3 ezer!! Egy nyaralásos-kiránduláskor érdemes tehát arra menni. Kérdezd meg légyszíves a fazekasmestert "nyilvános-e" a címe. Itt a fórumon úgytűnik az ország minden tájáról itt vagyunk--de sose lehet tudni valamelyikünk ott lakik a "szomszédban" --pl. siilec.

    A szomszédról jut eszembe Zsófi szomszédasszonynak van egy szenzációs-kipróbált buli előtt 1nappal összerakható 5 kilós adag--csalamádéja...Ami téliesítve is jó--télen is ropog...Kell valakinek?

    Köszi az ötleteket--hortobágyipalacsinta-kemencébe összemelegítve....hmmmmm.

    Üdvözöllek Sütögető

    Előzmény: hannabori (1554)
    Sütögető Creative Commons License 2008.06.04 0 0 1557

    Kedves hannabori!

     

    Itt küldöm a csodás bogrács képeit.

     

     

     

     

    Információnak annyi az árán kívűl, hogy a fazekas békéscsabai.

     

    szia

    Előzmény: hannabori (1555)

    Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!