Keresés

Részletes keresés

1323333 Creative Commons License 2015.02.13 0 0 11594

Hát szerintem sem, mert attól még a csigolyák nem tágulnak, pont ez a gravitációs pad lényege, a fej súlya megszűnik ha fejjel lefelé lógsz.

és sajnos addig izmot építeni nem szabad amíg , nem nyúlott meg az eredeti hosszára az izom, mert csak a kellően ellazult izom ad erőt. igen a nyújtás egymaga kevés, de csak később szabad erősíteni..

Előzmény: ex-petike23 (11591)
Saughassy Creative Commons License 2015.02.13 0 0 11593

Ha ellazulsz, dehogynem. Vagy ha esszel lehuzasokat csinalsz gepen. Esszel, es figyelve. En igy masztam ki a godorbol, a terhes torna, vizibalett es egyebek lo..ft sem hasznaltak. Izmot epiteni csak fizikai munkaval lehet, a tobbi onamitas. A gond ott van, ha nem jo gyakorlatokat csinalsz, rosszul kivitelezve, rossz sullyal.

Előzmény: ex-petike23 (11591)
Törölt nick Creative Commons License 2015.02.13 0 0 11592
Nem!
Előzmény: ex-petike23 (11591)
ex-petike23 Creative Commons License 2015.02.13 0 0 11591

Szervusztok !

 

A fejjel lefelé függeszkedés helyett a normál helyzetben való függeszkedés (amikor a kezemmel fogom a rudat) is ugyanúgy széthúzza a gerincet ?

W_B Creative Commons License 2015.02.13 0 0 11590

Szia !

 

"parom most, hogy kiderult, rakos, mutet utan javasoltak kemot, amit nem fogadott el, ezutan felajanlottak egy titkos kiserleti gyogyszert kiprobalasra, ami meg nincs torzskonyvezve, penzert. ott mondjuk veszelyben volt a doki egeszsege egy ropke pillanatig"

 

1. Jobbulást, és gyógyulást kívánok a párodnak !

2. Egyik gyógyszer sem titkos, ha már Fázis I-II-III-IV-ben van.

3. Ha itthon nincs törzskönyvezve, akkor külföldről kell behozni, és a TB nem térít az árából. Ez nem a doki sara.

Még egyszer jobbulást !

Előzmény: GeriSoft07 (11585)
Saughassy Creative Commons License 2015.02.13 0 0 11589

Na meg azt is, hogy nekem peldaul kifejezetten nem tesz jot a homoritas.Pedig a konditeremben is egeszen jol elboldogulok mar (ahhoz kepest, hogy anno a doki az akatataska cipelesenel nehezebbet egy eletre megtiltott), de egy kobraba szerintem belehalnek. Tenyleg nem szerencses altalanos ervenyu tanacsokat, gyakorlatokat esz nelkul kovetni.

Előzmény: GeriSoft07 (11578)
Törölt nick Creative Commons License 2015.02.12 0 0 11588
Horrorba illö!
Előzmény: zlota (11587)
zlota Creative Commons License 2015.02.12 0 0 11587

Felháborító!!!

Remélem a párod már jobban van!

Előzmény: GeriSoft07 (11585)
Törölt nick Creative Commons License 2015.02.12 0 0 11586
Úgy tudom, ezzel az eljárással nem minden sérv müthetö.
Hogy melyiknél alkalmazzák nem tudom.

Olvastam én is két fórumozó esetét az említett dokival, akik csak "méltán híresként" nevezték meg. Úgy emlékszem egyiköjüknél (similis) ezt az eljárást alkalmazta. De volt aki nagyon dicsérte.

Ilyen kisérletekröl hallottam én is.


Előzmény: GeriSoft07 (11585)
GeriSoft07 Creative Commons License 2015.02.12 0 0 11585

Azert nem tamogatja a tb, mert nem bizonyitott, hogy annyival jobb, amennyivel dragabb

azert fizetsz ennyit, hogy kiserleti nyul legyel, es ha sok nyulnak jo lett, akkor tamogatni fogja. mashol a kiserleti alany penzt szokott kapni :(

parom most, hogy kiderult, rakos, mutet utan javasoltak kemot, amit nem fogadott el, ezutan felajanlottak egy titkos kiserleti gyogyszert kiprobalasra, ami meg nincs torzskonyvezve, penzert. ott mondjuk veszelyben volt a doki egeszsege egy ropke pillanatig

Előzmény: Törölt nick (11583)
Törölt nick Creative Commons License 2015.02.12 0 0 11584
Mi van most ezzel a Rácz féle katéterrel? Olvastam itt fórumozótól, hogy neki segített a hegek feloldásában.
Hol tart ez most?
Előzmény: ikoko2 (11582)
Törölt nick Creative Commons License 2015.02.12 0 0 11583
Bocs, de szerintem a doki nem tehet arról, hogy a TB nem finanszírozza a minimál invazív eljárást. Ezért kerül 600 ezerbe.


Mostanában olvastam Hangody prof. mozaik szerü porcbeültetés eljárásáról, szintén minimál inv.
Ezt sem támogatja a TB. 1,5 milla plusz a körítés,ilyen, olyan vizsgálatok.
Előzmény: GeriSoft07 (11566)
ikoko2 Creative Commons License 2015.02.12 0 0 11582

Közületek senki nem jár úszni?  Egy sztár gerincsebész javasolta a Hátúszást /sérvműtétem volt, tisztes mennyiségű hegszövet utózöngével/. Nekem nagyon használt, és a Ceragem is,  csak 2-3 év után meguntam őket. Kár,  csinálni kell, ezt is, meg azt is. Gerinceseknek már életük végéig ez napi feladat. És nagyon jól karban tart, de meg nem gyógyít egyik sem. Ugyanez a sebész mondta igen tisztességesen /nem a pénzemre vadászva/ hogy belekotorhatnak újra, de csak 3o%, hogy jobb lesz, és 7o%, hogy még rosszabb. Ezt már korábban is leírtam. Úgy jöttem ki a rendelőből, mint akit kergetnek. Ki az a hülye, aki ezt kockáztatja.

Ez ugyan már 5 éve volt. Ha valaki hallott olyat, hogy hegszövetet már pick-pack remekül eltüntetnek, leszívják, elinjekciózzák stb. kérem jelezze, mert valamennyi kockázatot azért bevállalnék, ugyanis állandó /néha csak kisebb/ fájdalommal élek, amit tudomásul vettem, de nem szívesen. Addig is gyüjtöm az erőt újra nekiállni úszni meg Ceragemre járni, de rendszeresen.

Előzmény: MBman (11580)
1323333 Creative Commons License 2015.02.12 0 0 11581

én is vagyok..pedig csak 1 hete használom a padot, de érzek apró javulást:)

Előzmény: MBman (11580)
MBman Creative Commons License 2015.02.12 0 0 11580

Nem voltam nála, én csak a könyvét vettem meg, az alapján tornázgatom, meg pad, nekem használ. A torna önmagában annyira nem, de a paddal kombinálva eléggé érezhető a javulás. Igaz, hogy nagyon lassú, két lépés előre, egy hátra, de javul.

Előzmény: GeriSoft07 (11560)
1323333 Creative Commons License 2015.02.12 0 0 11579

nagyon rendes vagy,egyrészt nem jó az angolom..másrészt már tudom a gyakorlatokat. Igen igazad van, ahogy tapasztaltam így van ahogy mondod, nem áll sok gyakorlatsorból, inkább nekem eltalálta a gyógytornász mit kell nyújtanom..Ehhez kell egy kis szerencse, meg szakértő.. De sajnos a genetika is beleszól, ki mit örököl..

Előzmény: GeriSoft07 (11578)
GeriSoft07 Creative Commons License 2015.02.12 0 0 11578

Szar ezt mondani, de a McKenziet is tegyük tisztába...

 

Dr. McKenzie 40 éve tapasztalt jótékony hatást a hátra homorításban, és ezen elgondolkozott, majd írt egy könyvet (beszerezhető, akár ingyen is, hátránya, eredeti angol) és az össz tapasztalatát (több év tapasztalatát) felhasználva 5 gyakorlatot ötölt ki (Bene féle mozdulatok alapjai :) nyújtózások)

Ezen 5 gyakorlatból ma egyet hangoztat mindenki, a kobra felnyomást, és erre alapozva mindenféle tornát eladnak McKenzie tornának, aminek egy eleme a kobra.

 

A Többit rátok bízom. Ha kell a könyv, jó az angolod, szólj...

Előzmény: 1323333 (11576)
Törölt nick Creative Commons License 2015.02.12 0 0 11577
Szia!

Az R-med egy komplett szaküzlet, minöségi áruval, kicsit drágább, mint mondjuk egy Hervis.

Nem kaptam semmit, de ha nem titok vagy nem túl személyes, ide is írhatod.

Hát az jó hír, hogy alább hagyott a fájdalom.
Előzmény: ex-petike23 (11574)
1323333 Creative Commons License 2015.02.12 0 0 11576

Értelek én, csak legalább ő valamit elárul a blogján ingyen, meg infot ad, mások ennyit se tesznek.. Mc Kenzie torna gyakorlatokat pl. nem olvashatsz sehol.. legalább is olyat ami használható lenne. Én is elmentem gyógytornászhoz, aki többet segített mint bármelyik orvos, és nem került több 10000 , ki kell fogni a jó szakemebreket, sajnos tényleg iyen ez az ország..., ebben teljesen egyet értünk

Előzmény: GeriSoft07 (11569)
Törölt nick Creative Commons License 2015.02.12 0 0 11575
Nagyon átérzem, mert átéltem.

Elsö körben elmentem a Mckenzi intézetbe.Kértek a gerincröl felvételt. Azt mondta, hogy olyan enyhe a feldülésem (ami inkább torsio, tehát egy enyhe csavar), hogy nem igazán látja. De még ennek, annak megmutatja.
Megkezdtük a Schrot féle tarápiát, ami egy három dimenziós légzés.Ennek lényege: egy bordásfalba kapaszkodva, pottyantos testtartásban kellett álnom. A nyakammal kigyózó mozdulatot kellett végeznem, miközben a konvex oldali tüdöbe kellett belélegezni, majd a levegöt a gerinc mögött megforgatva kilélegezni a másik tüdön. Maga volt a rémálom.
Vagy fél évig játam, amikor közölte, hogy ez egy olyan gyenge ferdülés, hogy ezzel a módszerrel nen lehet rá hatni. És különben is keveseknek van egyensúlyban a gerince.

Hát ez van, ezt lehet nagyon rühellni.

Előzmény: GeriSoft07 (11571)
ex-petike23 Creative Commons License 2015.02.12 0 0 11574

Brigi, írtam Neked választ, csak egy másik email címemről; ha nem kaptad meg, szólj! :)

Szerencsére múlóban van a fájdalom, elkezdtem óvatosan tornázgatni.

 

Ékpárnát hol érdemes venni ?

Benénél olvastam, hogy gyerekeknek is jót tesz (helyes tartásra ösztönöz), és a suliban amúgy is visznek párnát maguk alá.

Előzmény: Törölt nick (11570)
Törölt nick Creative Commons License 2015.02.12 0 0 11573
Továbbra sem akarom favorizálni, de az mégis egy jópont, hogy némi információhoz lehet jutni akár ingyen is.


A torna sokat lopott a jógából. Ez nem lenne gond, de az már igen, hogy átalakítja. Csak egy példa. Kobra! A Mckenzi féle feltolásnak köze nincs a kobrához. Abból nem lesz hátizom.
Nem karból kell felemelkedni, hanem egy belégzéssel hátizomból, karral meg kirartani a pózt.

Sok a gyenge gyógytornász és jógaoktató.


Nagyon fontos,hogy átadjuk egymásnak a tapasztalatot.
Így pl. elkerülhetö egy felesleges kiadás. Pl. Dr. Kim, aki egy sámlin rángatva diagnosztizál.

Sajnos ki vagyunk szolgáltatva!
Előzmény: GeriSoft07 (11569)
kheiron Creative Commons License 2015.02.12 0 0 11572

Látatlanban nem lehet rá mit mondani, mutasd meg a sebésznek, aki műtött!

Előzmény: bdiscus (11567)
GeriSoft07 Creative Commons License 2015.02.12 0 0 11571

én azért mentem el, mert a 2. műtét utáni panaszok miatt a dokim javasolta, hogy menjek el hozzá, és hallgassam meg, más mit mond, mert látta rajtam, hogy kezdek csalódott lenni.

Az OITI-s doki meg ez a doki egy műtéti teamhez tartozik, egy a főatyaúristenük itt, csak más intézményben.

Megnézett, kimozgatott, megnézte az MR-eket, stb, és közölte, nyugodtan járhatok hozzájuk is, de oda is ahova eddig, és folytassam amit eddig, mert ez tartósan nem lesz jobb semmitől, csak a pénzemet szórnám, egy dolog segíthet, de nem biztos, a csavarozás.

 

Szerinted ki mondaná ezt a szemedbe, hogy nem a pénzed szedné el, mert nem lesz jobb? Ma? Magyarországon?

Na ezért hittem el neki, mert eddig mindenkitől csak azt hallottam, ha ezt meg ezt meg ezt kifizeted, akkor X hónap múlva hidd el jobb lesz :(

Előzmény: Törölt nick (11570)
Törölt nick Creative Commons License 2015.02.12 0 0 11570
Igazad van! De ezen az alapon elmondhatjuk, hogy rengetegen felismerték, hogy ez egy óriási üzlet.Én is rengeteget olvastam Erbsztöl is, és látom,hogy a dolog hol tart most. Azt is tudom, hogy ez a két ember kapcsolatban áll egymással. Bene" rendelöjében" nem jártam, de tudtommal orvos is áll mellette. Nem tudom. Az, hogy sorstárs, és a nyaki porckorongsérvét tünetmentessé tette, az csak növeli az ázsióját. (Ha tényleg így van). Úgy tudom a SOTE-n végzett, majd mint gyakorló jógás végezte el a jógaoktatói nem tudom mit. A jógával én nen általa ismerkedtem meg, hanem Dely Károly, Weninger dr., Hamvas Béla.......Mondhatnám, ezen nöttem fel. Abban igaza van Benének, hogy olyan jóga gyakorlat, ami sérveseknek nem oké. És nem favorizálva öt, de tényleg ért a jógához, a test edzéséhez. Nem ismerem ezt az optimum stúdiót, de feltételezem,hogy a 16.000.forintot még követi néhány látogatás. Én így tapasztaltam az ilyen, olyan terápiákon. Kétségtelen, ez egy jó üzlet, mind a hagyományos orvoslás, mind a konzervatív terápiák, mind az alternatív gyógymódok tekintetében. Üd
Előzmény: GeriSoft07 (11560)
GeriSoft07 Creative Commons License 2015.02.12 0 0 11569

Félreérted: nem azt mondtam, nem használt nekem, hanem azt, minden elérhető ingyen a blogján, vagy bárhol a neten. (mármint az a két mutatvány, ami a könyvében van)

egy darab egy órás kezeléstől, akár 25.000Ft, akár nem, nem fogsz jobban lenni.

Egy rendszeres tornától már igen. Olyat nem is hirdet. Ellenben a nyújtásait minden gyógytornász mutatja, közismert gyakorlatok, csak amikor elmész hozzá, akkor úgy kapod meg, ez a két csoda...

 

Igen, tornázni otthon mindenki tud. NEM! otthon az emberek 80-90%-a "ma épp nem", "ma fáj", "ma sietek", "ma csak felét" stb effektusba kerül. Míg ha elmész, akkor biza nyomni kell :)

A dekompressziót nem ő találta fel, jól alkalmazza. A pad is nekem hol jót tesz, hol nem. 

 

Előzmény: 1323333 (11568)
1323333 Creative Commons License 2015.02.12 0 0 11568

Továbbra is aza véleményem , hogy van akin ez segítm van akin az..mindenkinek saját döntése mit tesz, sajnos ilyen az élet, nincs egyforma recept, én nem jártam nála, de hasznosítom amit írt, számomra, de hangsúlyozom , ez én vagyok , hasznos. sajnálom, hogy neked nem használt, remélem megtalálod, azt ami segít a gyógyulásodban. Rossz példa és kivétel mindig van.

Előzmény: GeriSoft07 (11566)
bdiscus Creative Commons License 2015.02.12 0 0 11567

Sziasztok!

5 hete volt egy stabilizációs műtétem, LV-SI szakaszon. A műtéti sebbel kapcsolatban lenne egy kérdésem. Pár nappal ezelőttig még úgy láttam szépen javul a sebem, a bőr a vágás mentés teljesen sima, lapos volt. Viszont most apró duzzanatok jelentek meg a bőr alatt végig a vágás mentén, valamivel kisebbek, mint borsónyiak, és elég kemények. Szimmetrikusan mindkét oldalon. Nem tudom eldönteni, hogy ez valami rendellenes dolog, vagy a hegesedés normálisnak tekinthető folyamata. Kiíváncsi vagyok, hogy akit műtöttek, tapasztalt-e valami hasonlót?

Köszönettel:

bdiscus

GeriSoft07 Creative Commons License 2015.02.12 0 0 11566

Olvasgass olyat is, akin nem, vagy épp rontott...

Mint a bizonyos doki, akit említettem, mindenhol ömleng a műtéti technikájáról, itt is volt, aki leírta, 400-600eFt volt, és szarul van, és nincs remény.

A legtöbb embernek segít, ok, de ilyen áron? Ebből elmehetne 3-6 kezelésre máshol, és nem csak egy kis beszélgetés és tanácsadás. Az az egyszeri 1 óra beszélgetés, tanácsadás, az egy heti fórum olvasással megvan

Nekem megvan a Hogyan gyógyítsd meg a porckorongsérved könyve. 80%-a a blogja nyomtatva, köszi, 20% mórickarajz és 2db nyújtás, wow, hú de megérte...

Előzmény: 1323333 (11565)
1323333 Creative Commons License 2015.02.12 0 0 11565

Szia!

 

Mindenki esete más, én a a reumatológus-manuálterapeuta kezelése után lettem szarabbul..Nekem a torna, meg a nyújtás hat, nincs sérvem.Azért a bene Máté. ahogy olvasgattam jó pár emberen segített..

Előzmény: GeriSoft07 (11561)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!