Keresés

Részletes keresés

Adam CW400 Creative Commons License 2023.09.24 0 0 47098

Sziasztok,

 

Segítsetek légyszives hogy tudom átállítani, hogy a kijelzőn a belső hőmérsékletet mutassa, ne pedig az előremenőt.

Alany: Bosch CW400

 

Köszi

kalfer Creative Commons License 2023.09.19 0 0 47097

".... hogy a vaillanthoz csak a saját kémény a jó, az sem jó pont...."

Nálam a legkisebb gond volt a szereléskor, mert a régi külső kéménybe lett behúzva a Vaillant "kémény". Mivel darabokból van, könnyen ment a behúzása is, a szigorú kéményseprő is gond nélkül átvette. 

Előzmény: DYWLKR (47081)
Kovacs Lacko Creative Commons License 2023.09.18 0 0 47096

Sziasztok!

 

Különálló családi házban (cirkós fűtés, radiátorokkal, sajnos padlófűtés nincsen, 135 m2 alapterületen, 4 fős család, 2 fürdőszobával) a nyílt égésterű Viessman kombi kazánom döglődik, sajnos cserélnem kell. Volt hozza száz literes HMV tároló is. 

 

A szakik két megoldást ajánlottak kondenzációs kazánra:

1. van aki víztározó nélküli kombikazánt ajánl és kifejezetten óva int a víztárolótól, több hibalehetőség, több felesleges vizmelegitgetés és emiatt magasabb fogyasztás

2. van aki HMV indirekt tárolóval kombinált sima fűtéshez való kazánra esküszik váltószeleppel, elektromos fűtőszál betéttel

 

Mindkét esetben kell kéménybélelés, úgyhogy jelentős beruházás vár rám :-( 

 

Mi a tapasztalat a fenti két megoldás kapcsán? Melyiket érdemes választani? Rengeteget olvastam már utána, de nem lettem okosabb...

 

Ha mar új kazánt és a kazánhoz szükséges csövezést is újra kell alakítani nem lenne értelme a fűtési rendszer oda és vissza ágához esetleg egy potenciális jövőbeli hőszivattyús rásegitéshez (van napelem) előre kialakítani egy rácsatlakozást valamilyen váltószeleppel? Laikus vagyok... lehet ennek értelme?

 

Tudtok esetleg megbizható gépeket ajánlani? Inkább fizetek érte most többet, csak ne a karbantartással szívjak majd a jövőben és a méregdrága     alkatrészárakkal... ja és legyen szervizháttér :-)

 

Bármilyen tippet előre is köszönök! 

DYWLKR Creative Commons License 2023.09.14 0 0 47095

Igazából a tároló 24 kW-ig bír felvenni energiát, Viessmannál pedig 3,2 kW-ig lehet lemodulálni függetlenül attól, hogy hány kW a max teljesítménye a kazánnak, tehát felrakatom a 24-est, mert az a fura helyzet van, hogy a kisebb teljesítményű a drágább a viessmannból :D 

Előzmény: kormos* (47094)
kormos* Creative Commons License 2023.09.13 0 0 47094

Akkor a 12 kw-os bőven elég. Kombi kazánnál kell legalább 24 kw a HMV-nek. 

Előzmény: DYWLKR (47093)
DYWLKR Creative Commons License 2023.09.13 0 0 47093

107, de ebből olyan 90 van fűtve.

Előzmény: kormos* (47092)
kormos* Creative Commons License 2023.09.13 0 0 47092

Hány négyzetméteres a házad, hogy a régi kazánnal kijössz évi 1400 köbméter gázzal?

Előzmény: DYWLKR (47090)
DYWLKR Creative Commons License 2023.09.12 0 0 47091

Alapvetően én is 24-essel számoltam. Ahogy néztem a 120-as tároló mellé nagyobbat nem érdemes tenni, mert nem javulnak a hmv értékek.

Előzmény: blackbile (47088)
DYWLKR Creative Commons License 2023.09.12 0 0 47090

1400 köbméter alatt szoktunk kijönni egy évben, de ez csak fűtés és régi öntöttvas álló kazán, tehát úgy kombinálok, hogy azért egy új kazánnal hvm-vel sem lesz ennél több. Sajnos az áram sok, mert kocsit is töltök...de a bojler jelentős fogyasztást produkál. 

Előzmény: kormos* (47087)
blackbile Creative Commons License 2023.09.12 0 0 47089

pontosabban a vége: nem tudom hány fokos vízhőmérsékletnél kezd ráfűteni

Előzmény: blackbile (47088)
blackbile Creative Commons License 2023.09.12 0 0 47088

Nálunk 24kW-os Hajdu kondi kazán 120literes indirekt tárolót (48°C-ra van állítva a célhőmérséklet), 60°C-os vízzel engedem felfűteni 75%-ra visszavett teljesítménnyel kb. 8 perc alatt végez - nyilván nem 0 fokos vizet, hanem nem tudom mennyiél melegít....

Előzmény: DYWLKR (47084)
kormos* Creative Commons License 2023.09.12 0 0 47087

A gáznál  1729 köbméter felett már nagyon drága  a fűtés.  Villanybojler éjszakai árammal elfogadható, persze ott is a rezsicsökkentet mennyiség felett, már 60 ft/kwh körül van az ára. 

Előzmény: DYWLKR (47086)
DYWLKR Creative Commons License 2023.09.12 0 0 47086

Pont a villanybojlertol akarok megszabadulni, mert sokat zabál. Amúgy komfortban kiváló lenne, ha lenne napelemem, de nincs. 

Előzmény: kormos* (47085)
kormos* Creative Commons License 2023.09.12 0 0 47085

Nem tudom, mennyire gyorsan fűti fel. Nálam Immergas 12 kw-os van és villany bojler.

Vannak Facebook csoportok is, ott is lehet infókat szedni, járd alaposan körbe a témát. 

 

Például: https://www.facebook.com/groups/479259129323553

Előzmény: DYWLKR (47084)
DYWLKR Creative Commons License 2023.09.12 0 0 47084

De ezek hmv-re nem kicsik? Tudom, tároló van, felfűti csak lassabban... 

Előzmény: kormos* (47083)
kormos* Creative Commons License 2023.09.12 -1 0 47083

Immergas 12 kw-os fűtőkazán, 1,9 kw-ig leg tud modulálni. Vagy drágább a Baxi Luna Duo Tech 1,12 ERP 12 kw-os.

 

Persze, ha 160 négyzetméternél nagyobb a házad, akkor lehet kicsi a 12 kw-os kazán. 

 

 

Egyébként egy nagy házban 120-160 négyzetméteres házban ezek a kicsi kazánok 12 kw, gyönyörűen le tudnak modulálni egy BUS termosztáttal. Gyakorlatilag kapcsolgatás nélkül lehet velük fűteni november és március között. 

 

A HMV-hez meg kell venni  egy csőkígyós bojlert és ezt tölti a fűtőkazán. 

 

Előzmény: DYWLKR (47081)
DYWLKR Creative Commons License 2023.09.12 0 0 47082

Közben úgy látom a viessmann oldala félrevezetett, a legfrissebb prospektus szerint tud a viessmann vitodens 100-w is 1:10 modulációt...érdekes. Akkor már csak a többi maradt a kérdés. :D 

Előzmény: DYWLKR (47081)
DYWLKR Creative Commons License 2023.09.12 0 0 47081

Üdv!

Hasonló cipőben járok, mint lentebb a kolléga, hogy kazáncsere előtt állok családi házban. Igazából már eldöntöttem egyszer, mit akarok, de aztán elbizonytalanodtam.

HMV és fűtést kell megoldani, jelenleg 200 literes villanybojler és 30 kW nyílt égésterű állókazán (ami 30 éves) dolgozik, ezt cserélném le. A mögötte lévő rendszer már új, tehát lapradiátorok (túlméretezve, hogy alacsony előremenővel is lehessen fűteni) és 5 rétegű csövek, mivel már készültünk a cserére - padlófűtés és egyéb kör nincs).

Szóval a mostani kazánnal ezzel a felállással 40-45 fokos előremenővel is simán kifűtöttük a házat 22 fokra akár -10 fokban is, ehhez képest melegebb időben a sok kapcsolatás és a nagy kazántér újbóli felfűtés miatt rettentően pazarolt már a kazán (tehát míg -10-ben 22 fokhoz kellett napi 11 köbméter gáz, addig ez 10+ kinti fokokban napi 7 köbméter körül alakult) ...tehát olyan kazán kellene, ami jól le tud modulálni.

 

Így esett a választás a vaillant ecotec ionidetect plus (nem exclusive) 24 kw készülékre, mert az tud 1:10 modulációt, illetve a helyiségenkénti hőmérsékletszabályozás lehetőségét is kihasználnám (opciós eszközökkel).

Ja és emellett voltam olyan perverz, hogy a kombi készüléket terveztem fali rétegtárolóval, ami ugye csak 75 liter, de mivel rétegtároló, nem csőkígyós, így hamar felfűt - amúgy nem szoktunk párhuzamosan kádakat tölteni, egy zuhany meg egy kád van, de általában ezeket sem párhuzamosan használjuk, van idő felfűteni újból.

 

Viszont az itt olvasottak kicsit elbizonytalanítottak ezzel a Vaillant készükékkel kapcsolatosan, na meg aztán az is, hogy a vaillanthoz csak a saját kémény a jó, az sem jó pont. Viszont baromi sok mindent tud.

 

lletve abban sem vagyok biztos, hogy a rétegtároló jó ötlet-e. Mármint maga a rétegtároló király dolog, csak mi lesz később, ha mondjuk cserélni kell, meg ugye annak is van külön szivattyúja stb. Lehet maradnom kellene a bevált csőkígyósnál (120 liter körül lenne abból a jó), csak az meg energetikai szempontból marad el a rétegtárolótól...

Viszont ha fűtő kazán, akkor az olcsóbb Viessmann nem tud 1:10 modulálást, ahogy a Bosch sem, se a Hajdú, se Remeha, ariston meg társai viszont nem jöhetnek szóba. Mi jöhet még szóba, ami nem milliós kategória?

 

Szóval segítséget kérnék, mert kezdek megőrülni :D Vagy sz.rjak mindenre és csináljam meg ahogy eredetileg gondoltam :D Köszi előre is!

kalfer Creative Commons License 2023.09.06 0 0 47080

Lehet, hogy igazad van, mert most lépked naponta, de a tárgyban kissé pesszimista vagyok és kiváncsi leszek rá, hogy amikor majd hónapot vált, akkor is így működik-e, mert a bajom vele éppen a hónap váltáskor jelentkezett.

Azért köszi a véleményt.

Előzmény: Centi the real (47079)
Centi the real Creative Commons License 2023.09.05 0 0 47079

Szerintem fordítva van a dátum... (nemzetközi formátum)  

Nap/Hó/Év..   Ezért váltott 13-ról 24re éjszaka

Előzmény: kalfer (47078)
kalfer Creative Commons License 2023.09.04 0 0 47078

Nem tudtam saját hozzászólásomat utólag módosítani, ezért bocs, de magamnak adott válasszal keresek segítő hozzászólást.

Több kört futottam a termosztát ügyben és a konklúzió a következők szerint állt össze. 

Áramtalanítottam és újra programoztam amit kért. Minden működik, csak a dátum nem, pontosabban pl a tegnap beállított 23.09.03-át ma 0 óra 1 perc után átírta 24.09.03-ra. (hogy miért "tetszik" neki a 24. ami 2024 nek felel meg nem tudom)

Lehet, hogy banális a kérdésem, de nem tudom ez a hiba (ami eddig nem jelentkezett, mert ment a naptár rendesen) bezavar-e majd valamibe a fűtési szezon idején. Az óra alapján beállított éjszakai/nappali adatokat rendesen megjeleníti, a heti napközbeni és éjszakai fűtési időpontok (hétfőtől vasárnapig) azonosak.

 

Kérdésem van-e valakinek köztünk Vaillant Multimatic 700/6 termosztátja és neki mi a meglátása/véleménye.

Előre is köszönöm.

 

Ja aki szerelte felszivódott a Vaillanttól érdemi (semmi) választ nem kaptam.

 

Előzmény: kalfer (47073)
Centi the real Creative Commons License 2023.09.01 0 0 47077

Sziasztok, 

 

Ariston Evo kazánhoz a kőmérséklet jeladó bekötéséhez keresek "csokit"  , ami ide való..  Hátha tengődik valakinél egy plusz darab... Használt is jó természetesen

Köszönöm.

kormos* Creative Commons License 2023.09.01 0 0 47076

A vevőt közelebb tenni , ez jó ötlet. 

Előzmény: krafi1 (47074)
kormos* Creative Commons License 2023.09.01 0 0 47075

Nálam a q7 tökéletesen működik. Kb. 8 méter távolság, egy téglafal utána még ablak + ajtó is van az adó és vevő között. Talán egy garanciális csere nem ártana, ha egyszer jó, egyszer nem.

 

 

Előzmény: krafi1 (47074)
krafi1 Creative Commons License 2023.09.01 0 0 47074

Sziasztok,

Computherm Q8 RF-et használtunk tavaly egy új rendszerhez egy telet. 

-immergas victrix tt 24, emeleten radiátor kör a kazánnal, földszinten padlófűtés  - egy termosztát az emeleten a radiátorokhoz, egy a földszinten ami a padlófűtést indítja.

 

Olyan anomáliák voltak, hogy a melegebb időkben ( ősz és tavasz) random kapcsolgatott a földszinti termosztát (ritkán a fenti is). Általában bekapcsolta a kazánt amikor kellett (de néha akkor is amikor nem kellett volna) de lekapcsolni már nemsikerült neki...  Elég furán hangzik de nagyon sok próbálkozás és elhelyezés után is szinte mindig ugyanez történt... Konkrétan oda kellett sétálni 2 méterre a kazánhoz a termosztáttal hogy le tudjam  kapcsolni.

Érdekes módon télen normálisan működött, majd tavasszal megint elkezdte ugyanazokat az anomáliákat produkálni. (lehet nincs összefüggés, de ezért gondolom hogy a melegebb idő valamit megzavar, hülyén hangzik de ez van). Volt elemcsere, restart stb minden..

Egyébként mindkét termosztát kb 5-6 méterre van a kazántól. A fenti esetében egy 30 as és egy 10 es téglafal van köztük, a lenti esetében ugyanez + egy E gerendás vb födém + gipszkarton állmennyezet.

 

Van esetleg valaki aki hasonló problémával küzdött és talált valami alternatívát a Q8 kiváltására ami rádiós? Keresgélek  a neten de félek kicsit, hogy kipróbálok egy másikat és ugyanígy szivatni fog...

 

B verziónak gondoltam még, hogy a Q8 vevőjét a kazán mellől kiteszem az emeleti folyosóra ami a ház közepe és így a fő fal már nem lesz útban a jelnek. (csak ez minimális bontással véséssel járna sajna)

 

Ja és a computherm jelerősítőjét és használjuk ami kb féltávon van elhelyezve. (ez még a tél elején lett beüzemelve, akkor azt hittem hogy megoldotta a problémát de tavasszal újra előjöttek az anomáliák)

 

 

 

 

kalfer Creative Commons License 2023.08.31 0 0 47073

Sziasztok Mindenki!

 

Sok oldalon keresztül végiglapoztam a fórum témát, de nem találkoztam az én problémámmal, ezért hoztam ide, hátha valaki már találkozott ilyennel  és tudja  a megoldást.

 

Van egy Vaillant fali gázkazán, amit egy Vaillant Multimatic 700/a termosztát vezérel. A termosztát legújabb hóbortja, hogy a 0 óra 01 perckor kiírja, hogy "karbantartás és ott a villáskulcs" Ez azért is furcsa, mert a karbantartás következő időpontja a termosztáton beállítva 2024.08.29, ráadásul az ez évi karbantartás 23.04.20-án volt. Vele párhuzamosan az idő menősoron beállított dátum évét is átírja, az órát nem. Amennyiben a szakember szinten módosítom a beállított ídőt, a karbantartás üzenet eltűnik.

Lehet, hogy csak én problémázok a "látványon" és csak engem zavar a felesleges üzenet, mert egyébként minden paramétert mutat, de attól félek, hogy a fűtési szezonban esetleg ez az idő zavar esetleg bezavar a napi beállításoknál.

Felmerült bennem, hogy esetleg megpróbálom a gyári beállításokat visszaállítani, de nem merem, mert hátha még rosszabb lesz és stlg mást is elállítanák, bár jelenlegi beállított paramétereket lekopiztam.

 

Találkozott már valaki a Multimatic termosztátnál hasonló problémával?

 

Köszi válaszotokat. 

 

ki_zo Creative Commons License 2023.08.25 0 0 47072

Lebeszélnélek Róluk. Megállapodtunk egy dátumban és abban, hogy reggel kezdenek és aznap kész lesz. 4 héttel előtte sms jött, hogy a megbeszél időben jönnek. Aztán két héttel előtte sms jött, hogy a megbeszélt időben jönnek, majd aznap késő délután írnak , hogy a megbeszélt napon délután jönnek. Ezt nehezményeztem, erre megsértődtek és visszamondták a munkát.

Előzmény: mezomuro (47048)
DMA Creative Commons License 2023.08.25 0 0 47071

Ne sajnáld, mi pár éve egy gázszünet után fél napot vártunk és nincs gáz. Felhívtuk a szolgáltatót és elmondta mit húzzunk, nyomjunk. Na az volt vérciki :-)

Előzmény: DirkG (47070)
DirkG Creative Commons License 2023.08.25 0 0 47070

Ez rém ciki, soha nem zártam még itt a főcsapot, ráadásul elég sötét helyen van, így a szelepet nem is vettem észre. Köszönöm, ez volt a baj! :)

 

Előzmény: Törölt nick (47067)
Törölt nick Creative Commons License 2023.08.25 -1 0 47069

kilevegőzik  kilégtelenítődik

Előzmény: Törölt nick (47067)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!