Keresés

Részletes keresés

era6o Creative Commons License 2008.09.02 0 0 2291

Szia Mielo!

Engem augusztus 7-én műtöttek. Ma már nagyon jól vagyok. A fordulópont a 3. héten történt. Egyébként kaja ügyben: reggel 2 dl aszaltszilvalé, rá 1 aktívia joghurt, meg 1 ek. paraffinolaj. Délben folyékony táplálék, 1 ek. paraffinolaj, este meg megint joghurt és 1 ek. paraffinolaj. Javaslom a húslevest, paradicsomlevest, tökfőzeléket, finomfőzeléket, meg mindenféle főzeléket, levest. Mindezeken túl naponta 2 l folyadék - tea vagy ásványvíz (szénsavmentes). Minden wc-zés után betadin kenőccsel kell bekenni, majd ha megszáradt, Curiosa gélt. A Curiosával még mindig kenegetem minden nap.

Valóban nagyon-nagyon nehéz napok ezek, de tényleg úgy van, hogy a 2. hét után könnyebb, s egy nap úgy ébredsz fel - úgy a 20. nap körül -, hogy teljesen jól vagy. Nagyon oda kell figyelni a székletre, mert problémát okozhat. Kicsi csomócskát a varratok helyén nekem is lettek, de remélem, hogy idővel elmúlnak. Én csütörtökön megyek a 4 hetes vizsgálatra, majd hátha kapok a dokitól hasznos tanácsot.

 

Mielőbbi gyógyulást! Ja, majd elfelejtettem: kismakáknak árulják a kismamaboltban, meg gyógyászati segédeszköz boltban a gyűrűpárnát. Na, az nagyon jó, hogy ülni tudjál. Amíg nekem ez nem volt, úszógumira ültem. Az se rossz megoldás, mert a folytonos hasonfekvéstől, no meg sírástól majd megőrültem.

 

Harcra fel!

diving Creative Commons License 2008.09.02 0 0 2290

Szia!

Még kitartás a 3. hét már nem lesz borzasztó. Kaja: nekem a jogurt, levesek és főzelékek váltak be. Kenyér, csoki felejtős. Most szezonja van a szilvának és szőlőnek azt is javaslom. Kajára nagyon kell figyelni, mert a 3. hét után valószínüleg mág nem is nagyon fogod érezni, de ha nehéz a nagy dolog, akkor komolyan tud fájni. Tapasztalat :( A csomók majd alakulnak, azzal én is küzdök, még nem tudtam róla megfelelő, számomra tetsző infot szerezni.

Nekem a fájdalomcsillapító kúp vált csak be. A tabletták nem.

Túl leszel rajta hamarosan :)

Előzmény: Mielo (2285)
tristen Creative Commons License 2008.09.02 0 0 2289
Szia Procti!

Remélem azért jól vagy!

hali :)
Előzmény: Procti (2286)
tristen Creative Commons License 2008.09.02 0 0 2288
Szia!

Szerintem először is ne stresszelj, amit könnyű leírni, de nehezebb megélni. Az ilyen fajta sebek iszonyatosan nehezen gyógyulnak. DE! Idővel sikerül majd Neked is túljutnod a krízisponton!
Mielőbbi gyors gyógyulást kívánok!

hali :)
Előzmény: Mielo (2285)
zszsuga Creative Commons License 2008.09.02 0 0 2287

Sziasztok

 

Na, Ő Csatár Éva egy nagyon normális proctorológus orvos.

 

Előzmény: Nyco (2284)
Procti Creative Commons License 2008.09.02 0 0 2286
Mindenestre elkezdtem büntetni. A mai nappal hivatalosan is lecseréltem a háziorvosomat egy újra, és az SZTK-vezetőjének informálisan megemlítettem, hogy kenje a hajára a sztár-érsebésze ambuláns tevékenységét (mely mint említettem annyiban merült ki, hogy "jöjjön vissza újabb egy hét műlva, ha közben begennyesene  - belázasodna, menjen be a sürgősségire, majd ott ellátják").
Előzmény: Procti (2283)
Mielo Creative Commons License 2008.09.02 0 0 2285

Szisztok !

 

Engem 5 napja műtöttek, de most nagyon el vagyok keseredve. Szerintem rosszabb a helyzet mint műtét előtt volt. Vagy ez természetes ? Ma odamertem nyúlni és sokkal nagyobb és több csomót észleltem mint volt. Fáj az egész alfelem csak verőgdök itt az ágyban, illetve vergődni sem tudok.

A kórházban 3 napig nem ettem, kaptam a parafin olajat és az első "aktus" meglepően jó volt. De mióta itthon vagyok egy szenvedés. Lehet, hogy kevés a reggeli 2*1 evőkanál olaj ? Azonkívül hiába kérdeztem, hogy mivel kezeljem külsőleg azt mondták, hogy nem kell semmivel, felesleges. Hát nem tudom. A zuhanyozás is rettenetesen fáj. Most elhatároztam, hogy megint nem eszek pár napig csak iszogatok. Mitől fog ez meggyógyulni ha folyamatos stressz éri a székelés miatt ? Kezdek kiborulni.

Nyco Creative Commons License 2008.09.02 0 0 2284
Procti Creative Commons License 2008.09.01 0 0 2283

A büdös qurva anyjába a magyarországi velejéig rothadt gyógyszolgáltatásnak, hogy fél évi szenvedés, tucatnyi orvos többtucatnyi vizsgálata és többtucat tízezer Ft kúpra, kenőcsra, detralexre, miegymásra költése után egy privát 10 ezer Ft-os 10 perces lézeres tályogfeltárás után kell megtudnom, hogy kezdetek óta, (de talán évek úta) egy méretes fissúra, azaz végbélrepedés okozta az aranyeres tüneteimet...!!!

 

De most már legalább jó kezekben vagyok, remélem. Még néhány pár 10-ezer Ft-os kezelés, és talán rendbe jövök. Az évi majd' egymilliós TB-befizetésemel meg töröljem ki a 6000 Ft-os neomagnol-ülőfürdővel fertőtlenített seggemet!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!  Magyar dokik, nyaljatok be!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

tristen Creative Commons License 2008.09.01 0 0 2282
Szia!

Persze, hogy figyelek RÁD! A legtöbb hozzászólást elolvasom, és szerintem mások is, csak nem szólnak hozzá! :) Ez már a saját "problémájuk"..... :)

hali :)
Előzmény: diving (2281)
diving Creative Commons License 2008.09.01 0 0 2281

Hali!

Köszi, jó tudni, hogy valaki legalább figyelt rám.

 

 

Előzmény: tristen (2279)
tristen Creative Commons License 2008.08.30 0 0 2280
Szia Procti!

Sajnos nem tudom ezekre a választ, igaz, nem is engem kérdeztél!

hal i
Előzmény: Procti (2278)
tristen Creative Commons License 2008.08.30 0 0 2279
Szia!

Gyógyulj meg mielőbb, én sajnos nem tudok ehhez érdemben hozzászólni! :(

hali
Előzmény: diving (2277)
Procti Creative Commons License 2008.08.29 0 0 2278

Vazze, Tristen épületes válaszára újabb kérdések merülnek fel bennem:

 

1. Volt olyan köztetek, vagy akár hallottatok olyan esetről, akinek az aranyerét a sürgősségin műtötték?

 

2. Vagy olyan, akit a spéci aranyérdoki a sürgősségire küldött??

 

3. No és egyáltalán, ha már előrehaladott stádiumban van egy külső aranyér, tényleg meg kell várni a műtéttel, emíg begennyesediik???

 

TamásD!

Előzmény: tristen (2276)
diving Creative Commons License 2008.08.28 0 0 2277

Sziasztok!

 

Engem július közepénműtöttek lézeresen, III-IV fázisú külső aranyérrel. Akkor tájt is írtam ide a fórumra. Most voltam 6 hetes konrtolon. Doki azt mondta szépen gyógyult. Szerinte, de szerintem nem szép. Kérdeztem mi van az ödémás szirmocskával, mikor fog elmúlni (amire a kéthetes kotrolon azt mondta, hogy jegeljem és szépen vissza fog húzodni) most azt válaszolta, hogy "nem jós ő, hogy ezt megmodja" 2-3 hónap !!!! múlva majd meglátom, ha nem múlik el addigra, akkor megmarad. Csalódott vagyok. Szintén az arsmedicalnál voltam. Nem tudom (sajna nem kérdeztem meg a dokitól ezek után), hogy esetleg milyen megoldás van az eltüntetésére? Elsősorban ténylega tisztálkodás miatt zavar, másodsorban meg legyen már végre normális!

Szóval van, aki estleg már talált megoldást, vagy tud ezzel kapcsolatban valami okosta monani?

tristen Creative Commons License 2008.08.28 0 0 2276
Szia Procti!

Ha ennyire elismert, akkor helyénvaló!

hali
Előzmény: Procti (2275)
Procti Creative Commons License 2008.08.28 0 0 2275

Tanácstalan vagyok, mitévő legyek.

 

Szerintetek helyénvaló dolog, ha  (bár nem proktológus szakrovos, de) a város elismerten legügyesebb aranyérsebésze  egy hét múlán az időközben zsenge borsónyiról termetes babszemnyire duzzadt lülső aranyeremre azt mondja, hogy jöjjek vissza újabb egy hét múlva, ha közben begennyesedik (nagyon fáj és belázasodom), akkor menjek be a sürgősségire, és ott majd feltárják???

 

SOS!!!

tristen Creative Commons License 2008.08.28 0 0 2274
Szia!

Vegyél rá Detralexet (filmtabletta)! Vény nélkül kapható, igaz, nem olcsó sajnos, egy 30 db-os közel 2500 forint, de igen hatásos. Vagy Mastu forte végbélkúpot is vehetsz, ez 1000 forint körül van, egy 10 db-os. Amúgy igen a stressz okozhatja, nagyon is. Ha vérzik, nem jó, mert nem csak aranyér lehet, hanem végbélberepedés, amit másként kell kezelni. Az orvost pedig vérzés esetén fel kell keresni, nem is értem, miért nem mész el. Mi tart vissza?

hali
Előzmény: Niki900330 (2271)
lckss Creative Commons License 2008.08.28 0 0 2273
Szia! Nem sértődöm meg. Bár szerintem nagyobb a felelőssége a börgyógyászoknak, akik nem küldtek el soha sehova, sőt néha még meg sem kérdezték, hogy mire kell a kenőcs, csak felírták. Mivel se vérzésem, se fájdalmam nem volt soha ezelőtt, nem gondoltam aranyérre, amúgy meg az orvostdományhoz nem sok közöm van, így nem tudtam én kitalálni, hogy hova menjek. De igazad van, nem kellett volna belenyugodnom abba, hogy ez így van, nem változik, és nem is foglalkoznak vele.
Előzmény: tristen (2269)
Niki900330 Creative Commons License 2008.08.27 0 0 2272
orvoshoz viszont nem akarok menni.
Niki900330 Creative Commons License 2008.08.27 0 0 2271
Nekem is van egy kis problémám. Fájdalmas a székelés és vérzést is észre vettem. de aranyeres csomót én érzek. néha elöjön ez. a stressz okozhatja? érettségi körül éreztem elöször. mit vegyek rá?
tristen Creative Commons License 2008.08.27 0 0 2270
Ja és még valami, azért nem kell mindjárt a legrosszabbra gondolni!

Sok sikert és mielőbbi gyógyulást kívánok! :)
Előzmény: lckss (2266)
tristen Creative Commons License 2008.08.27 0 0 2269
Szia!

Amikor lesz időd, mindenféleképpen menj el orvoshoz! Ez a tuti! És tudod mit, nem kellett volna ennyire elhanyagolnod, szerintem, de ne sértődj meg, kérlek!

hali
Előzmény: lckss (2266)
lckss Creative Commons License 2008.08.27 0 0 2268

Helló, köszönöm a válszod! Igen, olyan kékes-lilás, szóval arról lehet szó. Fájni nem fáj, inkább csak csíp kicsit, ha vérzik, de az nem vészes. Orvosom van otthon, van is időpontom október végére, amikor már otthon leszek.  Csak az nyugtalanít, hogy elég-e akkor. (Akartam írni az orvosomnak, csak nincs elérhetőség megadva.)

Nyco Creative Commons License 2008.08.27 0 0 2267

Szia Ickss!

Nem hiszem, hogy sokat tudnék segíteni, legfeljebb találgatok, hogy mi lehet, de azért megpróbálom.

A Pimafucort kenőcsöt bakteriális-és gombás fertőzések kezelésére adják. Mivel szteroid, sajnos megvan az a kellemetlen tulajdonsága, hogy a kezelés abbahagyása utána  tünetek visszatérhetnek és erősödhetnek. Ráadásul előfordul, hogy allergiás reakciót okoz, ami további viszketést eredményez.

Esetleg meg lehet próbálni egy gyengébb készítményt, nekem ilyen viszketés esetén ez használt, a Phenylbutazon kenőcs. Persze, ha gombás fertőzésről van szó, akkor ez nem elég.

A "nyúlvány" pedig lehet külső aranyeres csomó, ami esetleg betrombotizálhatott, ha megnézed közelről, és kékes-lilás színű, akkor ilyen vérrög lehet. Ha az ezt fedő vékony bőrfelület megsérül, akkor vérezhet, de ez általában fájdalommal is jár.

Mindenképpen kéne egy profi orvost keresni, csak ő tudná megállapítani, hogy pontosan miről van szó.

Ha meg tudnád oldani, hogy itthon megnézesd, én tudok ajánlani Pesten egy nagyon jó proktológust, aki végbél körüli bőrgyógyászati problémákkal is foglalkozik, és a végbél rákszűrést is rögtön elvégzi.

Persze, ez magánrendelő, de egy vizsgálat megfizethető.

Ha érdekel, meg tudom adni az elérhetőséget.

Javulást kívánok!

Nyco

Előzmény: lckss (2266)
lckss Creative Commons License 2008.08.26 0 0 2266

Örülök, hogy megtaláltam ezt a fórumot, mert egy picit meg vagyok ijedve,és szeretnék vmi választ kapni a problémámra. Sok éve kellemetlen viszketésem van (több, mint 8 éve), de semmi más tünet. Börgyógyászhoz jártam vele, különösebben nem vizsgálták meg soha, nem küldtek el sehova, felírtak Pimafucort kenőcsöt, amitől elmúlt egy időre, aztán újra és újra visszajött. Ennyi év után aztán, amikor mentem megint kiíratni a kenőcsöt, csak elküldtek a proktológiára, ahol a főorvos úr elmondta, hogy a kenőcs nem jó, mert ettől újra és újra előjön, és tönkreteszi a bőrfelületet, (főleg ilyen fiatalon - 27 éves vagyok!) így felírt egy másikat. Gyógyszertári készítmény, kicsit talán enyhítette, de nem mulasztotta el, és elviselhetetlenül jött elő megint, így újra bekentem Pimafukorttal, amitől ismét elmúlt. Most 1-2 napja viszont elkezdett vérezni (azelőtt sosem vérzett), és megjelent egy kis csomó, vagy kis nyúlvány, nem is tudom minek nevezzem, olyan mint egy kicsi gömb vagy csepp, ami lóg, alig tartja vmi, mintha le akarna szakadni. Ezt nevezik polipnak? Vagy mi ez, és mennyire lehet veszélyes? Elmennék az orvoshoz én azonnal, csak az a baj, hogy 2 hónapig külföldön vagyok még, és drága lenne csak úgy hazaugrani. Persze ha veszélyes lehet vagy esetleg rákgyanús, és minden nap számít, akkor nem számít a pénz, hazamegyek, vagy megpróbálok itt elmenni orvoshoz.

Válaszát előre is köszönöm.

tristen Creative Commons License 2008.08.24 0 0 2265
Szia!

Értelek, és köszi az információt! Tudod, én azt nem értem, hogy nekem másodfokú aranyerem van, a végbél falán egy kis érszerűség van megnagyobbodva (állandóan). Ezért nem értettem az elsőfokú megfogalmazást.

Köszi mégegyszer.

hali :)

Előzmény: __breathe (2264)
__breathe Creative Commons License 2008.08.24 0 0 2264
hát tod, 4 stádium v fokozat van, első amikor megjelenik , időszakosan, a második amikor már előre esik v kitüremkedik szintén időszakosan, a harmadik amikor már állandóan de még "vissza helyezhető" a negyedik pedig amikor már nem "helyezhető vissza" , legalábbis én így tudom.. (:
tristen Creative Commons License 2008.08.24 0 0 2263
Mi az hogy első stádiumú aranyér?
__breathe Creative Commons License 2008.08.24 0 0 2262
Procti én ezen már túl vagyok :D az általunk fizetett tb-ből azokat kezelik akik nem fizetik v nem tudják:) azokat is félre... xD asszem 40-el kezdődik max 130/50:O az árlistát csak 1x néztem nála ... :)
Előzmény: Procti (2253)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!