Keresés

Részletes keresés

bubu72 Creative Commons License 2007.06.18 0 0 269
Sziasztok. king és texan galambot szeretnék tartani tidna valaki rajzot vagy leirást küldeni arrol ,hogy hogyan alakitsam ki a lakásukat 50-60 pár galamb nak
TEXAN Creative Commons License 2007.06.14 0 0 268

Hello mindenkinek,

világos csőrű,kék szalagos budapesti rövid csőrű(ezt olvastam egy fajta leírásban,kaptam egy erre a leírásra megegyező tojót) kani galambot vennék.

Ha valaki tudna írja meg a kuruczsanko@citromail.hu e-mail címre.

Benczo Creative Commons License 2007.05.26 0 0 267

Sziasztok !

Az udvarunkon találtam egy galambot ! Szegényke ki van merülve nagyon ! Adtam neki vizet és kaját de nincs étvágya ! Mit adhatnék neki ? Mit csináljak hogy megmaradjon ? ( nem soványgalamb de nem is kövér , a repülés nem megy neki még ! ) Mit tegyek ???? Segítsetek !!

geler Creative Commons License 2007.05.23 0 0 266
A 20-as lokális számjel a Délnyugat-Dunántúl Tagszövetséget jelenti. Pécs körül élnek a tagjai, és ez a galamb valaki ottanié.
Bővebb infó: (36)-1-342 4522
Előzmény: canary1 (265)
canary1 Creative Commons License 2007.05.23 0 0 265

Sziasztok !

 

Ez a gyűrűszám (postagalambé) mond valakinek valamit ?

HUNG 2006 - 20 - 97701

silky Creative Commons License 2007.05.23 0 0 264
Sziasztok!

Nem tudna vki mondani törpe angol begyessel foglalkozó oldalcímeket?Mert nem találok róluk semmit.Előre is köszönöm
annyi baj legyen Creative Commons License 2007.05.21 0 0 263
Sziasztok!

Tegnap leparkolt egy galamb nálunk. Nem értek hozzá, de gondolom posta, és versenyben lehet, mert két gyűrű van rajt, úgy, hogy a kékre van ráhúzva egy fehér, úgy, hogy az alsót nem lehet olvasni. Raktam ki neki vizet, azt hittem, iszik egyet, pihen, majd továbbáll, de még ma is itt van, és úgy tűnik nem is igen áll szándékában egyelőre nekiindulni. Ezt részben megértem, a fenének sem lenne ilyen hőségben repkedni, de hátha hiányzik valakinek.





mindjárt beírom a számot is, mert sikerült elfelejtenem :)
TEXAN Creative Commons License 2007.05.19 0 0 262

Hello mindenki,

nem tud valaki budapesti tükrös tenyésztőt mert Monoron egy darabb sem volt vagyis én nem láttam.És ahol én lakom úgy nézki csak nekem van.Vagy esetleg valaki nem megy holnap Hajdúszoboszlóra és nem mondaná el hogy jutok el az állomásról a Halasi Fekete Péter téri parkolóhoz ahol lesz a börze

Strasser02 Creative Commons License 2007.05.03 0 0 261
Ja bocs látom hol laksz:D irj ha látta amit irtam kösziHelo
Előzmény: Strasser02 (260)
Strasser02 Creative Commons License 2007.05.03 0 0 260
Helo aztokat a galamokat ténylg ingyen adnád mert ha igen nekem kellene imádom őket.Hol laksz? ha ugyvan nekem kellene és megbeszélhetnénk. Helo És irj légyszi
Előzmény: coturnix (259)
coturnix Creative Commons License 2007.04.24 0 0 259
Üdv mindenkinek!

Lenne 4 db posta jellegű(2 tarka és két kék színű) galambom amit elajándékoznék valakinek aki nem megenni, hanem hobbiból szeretné tartani a galambot, mert pl. hozzám hasonlóan szereti nézni ahogy repülnek.

Ezen kívül eladnék 4 db óriásposta jellegű galambot. (700 ft/db, együtt: 2000Ft).

A sok "jellegű" oka:
a "posták" egyik nagyszülője anyai ágon parlagi galamb volt.
az "óriáspostákat" ilyen néven kaptam és nem néztem utána semmilyen fajtaleírásban, így bármi lehetséges! :)

Az ok: hely- és időhiány, valamint a fiatal húsgalambokat sajnálom levág(at)ni.

Ha valakit esetleg érdekel: Nógrád megye, Bp-től kb. 45-50 km
Holnap készítek képet, így érdeklődés esetén küldeni is tudok.

Üdv: coturnix
timpa Creative Commons License 2007.04.24 0 0 258

Sziasztok!

 

Lengyel hiúz tenyésztőket keresek.

Ha valkinek vannak ilyen galambjai vagy tud ilyen tenyésztőt kérem írjon.

doves Creative Commons License 2007.04.20 0 0 257
Szia,

A dereseket én inkább deres és kék szlaagos párosításában javasolnám, a deres x deres párosításban kivilágosodik nagyon a szín. Nálam nincs gond a fiókák felnevelésével, gond nélkül felneveli a fiókáit, ha mindkét tojásból sikerül kikelnie...

Tartástechnológiáról pedig nem ismerek oldalakat... :-(

Üdv, Jani
Előzmény: ohiki (256)
ohiki Creative Commons License 2007.04.19 0 0 256

Átnéztem az oldalt, nagyon tetszik. Főleg a deres színben.

 

Évekkel ezelőtt láttam a fajtát itt Füzesabonyban egy bácsinál, ő tiszta vérben tartotta ezt a fajtát és texánt.  Étkezésre meg egy külön ólban tartott texán x mondain szülőpárokat.

 

A mondain szülőpár felneveli mindkét fiókáját?  Vagy dajka kell hozzájuk?

Másik kérdésem hogy itt is érvényes a színre színt, vagy hogy jól értsétek, derest hogy kapunk?   Vagy lehet mondjuk derest összetenni szalagossal, vagy fehérrer? 

 

Majd kérdezek még, de gyenlőre ennyi!

Vagy keresselek magánban a "naív" kérdéseimmel?

 

 

Esetleg van olyan web oldal címed, ahol galamb ól belsőket láthatnék?  Konkrétan Mondain tenyésztők óljait? 

Előzmény: doves (254)
etele72 Creative Commons License 2007.04.18 0 0 255
Szia
Melyik ez a mű , amiről szó van ? Érdekelne .
torzsasibojtar@gmail.com
Előzmény: MZ5 (252)
doves Creative Commons License 2007.04.14 0 0 254
Kedves ohiki!

Mint a fajtaklub tagja, úgy hiszem a leginkább kompetens a mondén fajtával kapcsolatban a Fajtaklub honlapja, amit a http://www.mondainklub.extra.hu
http://www.mondainklub.extra.hu címen találsz meg.
Előzmény: ohiki (250)
MZ5 Creative Commons License 2007.04.14 0 0 253
Péterfi
Előzmény: MZ5 (252)
MZ5 Creative Commons License 2007.04.14 0 0 252
Dr Péterfi : alapműve , eladó .
TEXAN Creative Commons License 2007.04.14 0 0 251
Itt találhatsz mondain-ról képeket és fajta leírást is.                 http://gportal.hu/gindex.php?prt=285871
ohiki Creative Commons License 2007.04.12 0 0 250

Sziasztok!

Nem szabad hogy elsüllyedjen ez a topic, ezért én is beszálok!

 

Annak idején Debreceni pergővel kezdtem, majd Birminghami pergőim voltak. Aztán lettek komáromi bukók, szívhátúak és Kínai sirálykák.

Nagyon szerettem galambászni, sajnos a suli miatt be kellett fejeznem. Aztán pár éve börzén vettem pirók galambokat.

 

Most a Mondain az ami tetszene, de nem nagyon találtam a neten róluk anyagot. Lehet nem jól kerestem. A másik ami után kutakodtam a Kínai sirályka. Chinese owl pigeon. De erről sincs sok infó.

 

HA tudtok olyan oldalakat ahol láthatok képeket, írásokat, megköszönném.

 

 

Meg amit még kérdeznék, hogy az ittlévők között hánynak van galamb tyúk közelében, vagy mellette, vagy együtt?  Kinek mi a tapasztalata egészségügyi szempontokat nézve?

 

NA röviden ennyi,majd jövök még!!!

doves Creative Commons License 2007.04.12 0 0 249
Szia!

Az, ha karrier posta-ként emlegeted, tényleg félreértésre adhat okot.
Tudomásom szerint ma karrier néven említik ezt a galambfajtát. Külföldi tenyésztőt nem ismerek, de Magyarországon van ismerősöm a Hajdúságban, ha érdekel.
Előzmény: misike63 (248)
misike63 Creative Commons License 2007.04.11 0 0 248

Hello!

Nem versenypostára gondoltam, de azért köszönöm. Ha valaki tud majd címeket mondani, akkor szóljon! Fontos lenne! Csak karrier posta érdekel. Köszönöm!

silky Creative Commons License 2007.04.10 0 0 247

Sziasztok!

 

Nekem is vannak galambjaim,remélem nem fog "meghalni" ez a fórum.

Előzmény: Peti-to (244)
MZ5 Creative Commons License 2007.04.10 0 0 246
Ha valakit érdekel a Péterffy féle könyv van egy eladó,dobjon egy mailt.
geler Creative Commons License 2007.04.10 0 0 245
Karrierposta-tenyésztőt nem ismerek, de esetleg versenypostást igen. Rájuk gondolsz?
Előzmény: misike63 (243)
Peti-to Creative Commons License 2007.04.09 0 0 244

Üdv!

 

Sajnos én nem ismerek sem Magyaro.-i, sem Németo.-i tenyésztőt. De remélem azért még sűrűn visszatérsz fórumozni ide. Nem hagyhatjuk, hogy ismét elnéptelenedjen ez a fórum, mint korábban.

 

Hy!

Előzmény: misike63 (243)
misike63 Creative Commons License 2007.04.08 0 0 243

Hello mindenki!

Karrier postát tenyésztek, és érdeklődnék, hogy kinek van. Valamint tud- e valaki németországi, közelebbről Stuttgart-i tenyésztő címeket?

zoz72 Creative Commons License 2007.03.30 0 0 242
Szia !
Elküldtem a levelet ,sajnálom,hogy ilyen ügyben kellett ide irnom.

Üdv
Előzmény: bmalag (236)
Libus. Creative Commons License 2007.03.30 0 0 241
köszi, megprobálom
Előzmény: geler (240)
geler Creative Commons License 2007.03.30 0 0 240
Galamb- és Kisállattenyésztők Szövetsége szaklapjában.
Honlap: mgksz.hu
Előzmény: Libus. (239)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!