Keresés

Részletes keresés

eper margit Creative Commons License 2007.01.11 0 0 149

Szia!

Nagyon jó minőségűek a fotoid! Nagyítva minden tökéletesen látszik. Szeretem az ilyen munka-fotokat!

Úgy látom, elég vastag anyagokból varrtál. Ez nem baj, csupán a lökött varrónőnek nehézség! Ne legyél elégedetlen a minőséggel! Jó!

Én még nem próbáltam a kiegyenlítő lapocskákat. Nem értem rá? Nem volt rá kedvem? Nem tudom mit csinálhatok vele jobban?....Etc-ra

Ilyen kérdések miatt is azt gondolom, hogy jó lenne egy aurórás gépkezelői, technikai, tanító és ötletadó "továbbképzés".

Akár magunkban, akár "szakoktató"-val. Ez utóbbi mondatomat már a topik-tulajnak címezem. Mit szóltok hozzá?

Előzmény: violini (145)
eper margit Creative Commons License 2007.01.11 0 0 148
Napok óta azon gondolkodom, hogy milyen "bemutatott" darabokra hivatkozol a leírásodban. Kérlek, válaszold meg! Köszi!
Előzmény: sunbonnetsue (141)
Zsuzsuci Creative Commons License 2007.01.10 0 0 147

Jaj, Te kis jóhiszemű Évikénk!

Figyeled ugye, milyen gyorsan varázsolnak ezek a VGC-sek?/Lásd:bobbin/

Ezért szinte reménytelen hogy ilyen újabb infók jelentenek nekik valamit. Ebben én nem bízom.

Zsuzsuci Creative Commons License 2007.01.10 0 0 146

Katafa!

Köszi a segítsétget!

Bobin ügyben semmi?Vagy nem is érdekli ezeket a VGC-osakat?Azért elég furcsa, hogy ilyen  igényt figyelmen kívül hagynak.Az ember úgy gondolná, hogy az a céljuk hogy eladjanak.

Most meg valami kanyarvarró talpat emlegetnek, láttad?

Sue!

A Te precizitásod utólérhetetlen!Csodállak az adatokért, meg köszönöm is.

Én a matematikus agyamat meghazudtolva, varrásban inkább az ösztöneimre hallgatok.

Violini!

Igen, jók ezek a díszítő öltések, de valóban, a pukliknál egyenetlenekké válnak.

Felkeltetted a figyelmemet, a 93-as öltés nagyon klassz, én még tán nem is használtam.A szabadidőmhöz képest túl sok a lehetőség, amit ez a gép felkínál.Na, majd...

violini Creative Commons License 2007.01.10 0 0 145

Sziasztok!Mostanra jutottam odáig,hogy gép-kábel-letöltés egyben legyen.Itt vannak az első lelkes kis próbálkozásaim.Azt próbáltam ki először,ami a elsőre a legjobban tetszett és úgyis passzolt a varrnivalómhoz,a hímzésmintákat.Nem volt egyszerű elsőre,mert nehéz volt eltalálnom,mikor szorul egy kis segítségre az eltérő anyagvastagság miatt (ezt úgy vettem észre nem szereti),így nem túl egyenletes.Lehet,hogy használnom kellett volna a kiegyenlítő lapocskákat.

A következő egy takaró varrása és tűzése lesz,na az jó nagy falat.

36évi Creative Commons License 2007.01.09 0 0 144
Esetleg érdemes lenne felhívni a VGCentrmosok figyelmét erre, hátha ők is kapnak frissítést.
Előzmény: katafa (142)
Kria Creative Commons License 2007.01.09 0 0 143
Sue! Köszönöm a válaszod, megpróbálom, majd gyakorolom.
Előzmény: sunbonnetsue (141)
katafa Creative Commons License 2007.01.09 0 0 142

Zsuzsuci!

A yahoo Auróra-fórum az az új hír, hogy megjelent egy új szoftver-update, amellyel a 440-es több problémáját kiküszöbölik: visszavarrásnál nem jön egyet előre, a BSR-nél megszűnik az esetenkénti kimaradás, 10-es és 11-es gomblyuk egyenletesebb, stb.

Úgy tűnik, hogy Amerikában viheted a kereskedődhöz és "updatelik" a gépet. Hogy nekünk erre kell lesz-e módunk, nem tudom.

Előzmény: Zsuzsuci (136)
sunbonnetsue Creative Commons License 2007.01.09 0 0 141

Én az alábbi beállításokkal készítettem a bemutatott darabokat:

-rugós talp Nr.9

-öltéshossz:2,4

-szélesség:0

-talpnyomás:0

-Tűpozició:lent, középen

-felsószál beállítása:1

-cérna : alul felül ugyanaz , esetemben kb.40-es hímző

-tű: 75-ös , hímző

-a gép sebessége : legkisebb

Ennyi. Kíváncsi vagyok másnak ez hogy válik be.....

Sue

Előzmény: Kria (132)
eper margit Creative Commons License 2007.01.09 0 0 140

Én is azt mondom Neked, hogy vak vezet világtalant.

Próbálok az itt leírtakból okosodni, gyakorolni.

Most éppen ezt a variációdat csináltam (volna). Nem értem a talp és tű elhelyezkedését. Nekem egészen fura lett

Előzmény: Márta néni (138)
Kria Creative Commons License 2007.01.07 0 0 139
Márta néni! Köszönöm a válaszod. Katafa és a Te tanácsodra maradok a láthatatlan cérnánál. Mert ugyan az anyag fekete, de nem szép rajta a fekete öltés ha közelről nézem. Az öltéseket meg próbálgatom és szeretném, ha Sue is adna egy kis tanácsot, miel igérte, s majd összehozom. Nagyon szépet akarok belőle kreálni.
Előzmény: Márta néni (138)
Márta néni Creative Commons License 2007.01.07 0 0 138
KRIA!  Vak vezet világtalant, mert én most csinálom életem első gépi applikációját.  De a gyakorlottabbak úgy látom csendben vannak. Én a 45-ös öltéssel, láthatatlan cérnával varrtam, és a tűpozíciót egészen jobbra állítottam, a 20-as talp jobb láb belső széle pont a felvarrandó anyag széléhez esik. Feketét varrhatsz feketével, nekem azért kellett a láthatatlan, mert több szín volt, nem akartam örökké fűzögetni.
Előzmény: Kria (121)
Márta néni Creative Commons License 2007.01.07 0 0 137

Ez a Szent Erzsébet ünnepére lett meghirdetve tavaly, Terike szervezte, aki azóta meghalt, és aggódok, hog mivel már nem noszogat senki senkit miatta, nem lesz kész a negyven zászló. Ez úgy volt, hogy körbement a hír, és mindenki aki vállalt leadta. Áprilisi a határidő, de még fogom hirdetni máshol is, hogy ne felejtse el akit illet.

Míg a zászló nincs kész, nem festek. Micsoda önmegtartóztatás. Azt hittem, hogy tegnap sitty sutty összedobom, de beletelik még jópár napba.

Előzmény: Zsuzsuci (136)
Zsuzsuci Creative Commons License 2007.01.07 0 0 136

Akkor jó, csak segíteni akartam a beszerzésben. Remélem, már nálad is van.

Kimaradtam valamiből? Nem egészen értem, milyen zászlót, hova csinálsz?

Ha nem titok.

Lányok!

A jó angolosok közül összefoglalná valaki, mi is a baj a másik Auróra fórumon a BSR

-rel?Főleg az MJD 01.06. 23.58-as hsz-a, amit a technikus barátja szakértelme alapján írt.

Köszönöm!

Előzmény: Márta néni (135)
Márta néni Creative Commons License 2007.01.06 0 0 135
Már meg van célozva a Nádor utcai Öko bolt, barátném ma Pesten van, de a bolt nincs nyitva, ha sikerült pénteken megvegyék, akkor oké. Ha nem, kipróbálok egy német tablettás mosószert, ami két komponensből van összetömörítve, lekaparom róla a kéket, és marad a szóda. Nem vesztek vele semmit. De most már muszáj a Szent Erzsébet zászlóval foglalkozzak, mert a körmömre ég (áprilisban határidős)  
Előzmény: Zsuzsuci (134)
Zsuzsuci Creative Commons License 2007.01.06 0 0 134

Márta néni!

Már folyamatban van a mosószóda beszerzésed? Csak vársz rá, vagy nem tudod, hol lehet kapni?

Előzmény: Márta néni (129)
Márta néni Creative Commons License 2007.01.05 0 0 133
Hát ezt mondom én is, elő lehet rajzolni, de nem érdemes, mert úgyse megy a vonalon a gép. Rycki Tims filmjén szerintem valami műholdas mintakövető mozgatta az anyagot a varrógépe alatt. De játéknak tényleg nagyon jó.
Előzmény: sunbonnetsue (131)
Kria Creative Commons License 2007.01.05 0 0 132
sunbonnetsue!
"Ha valakit érdekel , nagyon szívesen elmesélem a beállításokat." Légy szíves mesélni.
Köszönöm.
Előzmény: sunbonnetsue (126)
sunbonnetsue Creative Commons License 2007.01.05 0 0 131

Márti néni,

Nekem ez a technika azért tetszett, mert nem kell előrajzolni.

De ennek a hátránya is van, mégpedig, hogy csak asszimetrikus mintákat célszerű varrni.Hogy mégegyszer ugyanúgy ugyanazt nem tudom kivarrni, az bizti!

Igen, az anyag saját festés.

Sue

Márta néni Creative Commons License 2007.01.05 0 0 130
bocs már megtaláltam, 10 evőkanál
Márta néni Creative Commons License 2007.01.05 0 0 129

Én ezt próbálkoztam. Ricky Tim még nem fogadna fel iapri tanulónak, de tán egyszer majd.

Módszerem az volt, hogy a négy középső motívumot skiccpauszra rajzoltam,  hogy egy kicsit legyen már tűkröztetve, ráférceltem az anyagra, és varrtam. De ez arra volt jó, hogy elmenjek az előrajzolás mellett, a papírt nem volt könnyű leszedni, és mivel puha volt a ceruza, a grafittól szürke lett a varrás.   

A kukacolással már kezd gyakorlatom lenni, az a módszerem, hogy nem egészen kukac, hanem egy ponton megállok, és onnan indítok farkincát, mintha kettest írnék. Ez arra jó, hogy van egy pont, ahol megállok, és felmérem a terepet, hogy merre tovább.   Nagyobb léptékű kukacolásnál pláne jó, mert  azt nehezebb hogy egyenletes legyen.

Sue ugye az anyagod parféval van festve? Remélem még nem felejtettem el mindent, mert megjött a festékem, és ha a mosószódám is meglesz, minden oké.

Gyorskérdés: az ureából mennyi kell?

Előzmény: sunbonnetsue (123)
sunbonnetsue Creative Commons License 2007.01.04 0 0 128

Kria,

Semmi extra nem kell ehhez, NO himzőegység, csak egy kis képzelőerő és gyakorlás.

Nincs semmi más előrajzolva csak egy ív, ahhoz kell igazodni. Menetközben dől el minden, mikor merre kanyarodsz, mekkora leveleket rajzolsz, stb.....

Én nagyon éveztem, míg varrtam.

Sajnos, nem tudok neked érdemi választ adni a kérdésedre. Én nem vagyok a gép mellett , így halványom sincs, hogy pl. a 7 milyen öltés?!

Majd otthon megnézem.

Sue

Előzmény: Kria (127)
Kria Creative Commons License 2007.01.04 0 0 127
Én hozzád képest - ahogy a munkáid látom - tényleg földi halandó vagyok. Küld el az e-mail cimemre Kria@citromail.hu. Ott bármekkorát tudok nézni. Egyébként engem minden érdekel, amiből tanulni lehet. Nekem, csak a varrógépem van. Szivesen veszem a magyarázatot, ha nem kell hozzá a himzőegység.
Amit én feltettem kérdést és a mintadarabot - ami még csak gyakorlódarab - arra a Te válaszodat is vártam volna. Ezt próbáltam már kézzel varrni akkor még nem volt ez a gépem, de sajnos nem volt szép.
Előzmény: sunbonnetsue (126)
sunbonnetsue Creative Commons License 2007.01.04 0 0 126

Sajnos, ahhoz, hogy ide fel tudjam tenni, a képeket le kellett butitani. Így viszont nem látszik minden jól.

Elárulom, hogy nekem sincs nagy gyakorlatom ebben, most próbálgatom.

Én tudom, hogy van benne sok hiba. De ha ezt egy földi halandó nézi meg, aki ehhez nem ért semmit, valószínűleg még szépnek is találja....

Ha valakit érdekel , nagyon szívesen elmesélem a beállításokat.....

Sue

Előzmény: Kria (125)
Kria Creative Commons License 2007.01.04 0 0 125
Katafa - Nagyon köszönöm a válaszod.
Sunbonnetsue - mivel nekem még nincs ekkora gyakorlatom a szabad gépi tűzésben igy csak dicsérni tudom.
Előzmény: katafa (122)
sunbonnetsue Creative Commons License 2007.01.04 0 0 124

Ez a következő szabadkézzel készült gépi tűzés próbálkozásom.

Ezen már három féle minta van, érdemes vele próbálkozni.... még nincs kész...

Sikerült egy Gaudinsky könyvet beszereznem. .....

Sue

sunbonnetsue Creative Commons License 2007.01.04 0 0 123

Engen most ez a technika érdekel a legjobban, ezért megmutatom a próbálkozásaimat.

Nem dícséreteket várok, hanem épitő jellegű hozzászólásokat, kinek mi a véleménye róla.

Próbálkoztatok-e már ilyesmivel és mik a tapsztalatok evvel kapcsolatban?

Itt a próba másik oldala is, saját festett anyag.....:c)))

Sue

katafa Creative Commons License 2007.01.03 0 0 122

Kria!

Én vagy 7-tel vagy 47-essel varrnám láthatatlan cérnával. Ez a két öltés ugyanaz, csak a 47 keskenyebb és sűrűbb, ezért szerintem kanyargás esetén nehezebb szépen a szélén tartani.

Kria Creative Commons License 2007.01.03 0 0 121
Egy kis segitséget szeretnék kérni. Ez a kép csak egy tanuló mintadarab az új gépemmel. Ilyet szeretnék késziteni teljes félkörben. Természetesen a nyers szinü helyet másmilyen lesz. Eddig visofix-szel van rögzitve. Nem tudom eldönteni, hogy ez után hogyan folytassam. sürű cikk-cakkal, vagy a 45-ös öltéssel. Kézzel már próbáltam, de a nagyon helyes csucsoknál a szálat jobban meg kellene erősiteni, de nincs mit behajtani. Utána tegyem alá a flizt és tűzzem?(!)
Köszönet minden segitőkész topiktársnak.
sunbonnetsue Creative Commons License 2007.01.03 0 0 120

Márta néni,

Köszönöm szépen, feltétlenül megnézem....nem mintha nagyon szükséges lenne...de csak úgy...

Sue

Előzmény: Márta néni (119)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!