Keresés

Részletes keresés

Kréta46 Creative Commons License 2019.07.02 0 6 16102

"Van-e olyan kint élő magyar,...". Látod, én pl, így kezdtem volna.

Aztán lehetett volna úgy folytatni, hogy vannak olyan terveim, hogy...

Folytatható lett volna azzal, hogy  X éve járok Krétára, és beleszerettem, ott szeretnék élni nyugdíjasként.

Vagy úgy, hogy nem ismerem, de sokat olvastam róla, nézegetem a Googlin, és...

Te idejöttél, -Jó napot kívánok XY vagyok nélkül-, hogy te Krétára költözöl, és ott ingatlanokat fogsz vásárolni amiből majd üzletet csinálsz, mondja meg valaki hogy kell.

Rossz volt az indítás. Ha szerényebben kezded, talán nem ez lesz rá a reakció.

2000-ben indította Vad ezt az oldalt. Úgy kezdte, hogy "Hét éve járok oda." voltak tervei, elképzelései, hogy mi valósult meg belőle, mi nem azt ő tudja. Egy valami mindenképen. Működik 19 éve egy oldal, ahol hasznos információkat kaphat a krétára készülő turista.

Turista, mondom, nem befektető.

Előzmény: Odemas (16096)
Odemas Creative Commons License 2019.07.02 -1 0 16101
Nagyon köszönöm! Elég részletesnek tűnik.
Előzmény: Hool'93 (16095)
Odemas Creative Commons License 2019.07.02 -4 0 16100
Örülök, hogy így sikerült analizálnod, mivel segíteni képtelen voltál, és nem is akartál, ahogy látom. Mondanám, hogy érdekel, hogy mit sikerült belőni, de hazudnék. Amúgy nem aggódok. Elég jól elboldogultam eddig is, ezután is menni fog. További sok sikert kívánok én is!
Előzmény: Bertrand de Beaufourt (16097)
Bertrand de Beaufourt Creative Commons License 2019.07.01 0 3 16099

Igen, ez meg a másik, én nagyon nem szeretem a magyarugarozást meg a magyarutálatot, de tisztán statisztikai alapon érdemes nem keresni a magyarokat külföldön (kerülni persze nem kell), mert olyan kevesen vannak, és olyan szinten nincs a magyarságnak hozzáadott értéke egy üzleti tranzakciókban, hogy ez csúnya torzítást okoz. Dehát nem mindenki beszél anyanyelvi angolt, mit tudhassuk mink! ;-)

Előzmény: Pontikos1 (16098)
Pontikos1 Creative Commons License 2019.07.01 -1 5 16098

Egyszer biztos megértem, minek ez a kepesztés a magyarokért... Főleg, ha anyanyelvi szinten (sic!) beszél valaki más nyelvet is. Attól lesz valaki haver, barát, vagy megbízható segítség, mert magyar? Inkább attól függ ez, milyen ember. 

Előzmény: Odemas (16096)
Bertrand de Beaufourt Creative Commons License 2019.07.01 0 3 16097

Bele bizony, nem nagy arcraesés ez azért, ne aggódj, de segít belőni, hogy kivel beszélek. Sok sikert!

Előzmény: Odemas (16096)
Odemas Creative Commons License 2019.07.01 -5 0 16096
Te aztán rafinált vagy! Most tényleg jól belesétáltam. :) Az ilyen weboldalakat én ismegtalálom. De szeretnék ottani magyarokkal kapcsolatot létesíteni. Képzeld, hogy van olyan magyar, aki hajlandó a kapcsolatrendszerével is segíteni más magyarokat. Látom ez számodra elképzelhetetlen. Néhány éve kiköltözött egy barátom Bali-ra, és mindenben segíti a kiköltözni vágyókat. Csinált facebook csoportot és mindenben próbál segíteni a magyaroknak. Benne vagyok néhány csoportban, van, ahol vezetőként, de segítség helyett ilyen "csapdaállításokat" sehol se tapasztaltam. Na jöhetnek a minuszok, de lassan egy ban is jólesne már. :)
Előzmény: Bertrand de Beaufourt (16092)
Hool'93 Creative Commons License 2019.07.01 0 2 16095

http://ktimatoemporiki.gr/content/28/

 

http://ktimatoemporiki.gr/content/205/

 

Ha menyitod, jobb oldalon lesz ez a kettő információs "cunami" a GENERAl INFORMATION, és a USEFUL INFORMATION.

Olvasd végig és nem lesz több kérdésed. Ha esetleg, vèletlenül mégis lesz kérdésed, akkor irj nekik, vagy hívd fel őket

Előzmény: Odemas (16091)
Bertrand de Beaufourt Creative Commons License 2019.07.01 0 0 16094

De az angol verekszik is :-)

Előzmény: _chillout_ (16085)
Bertrand de Beaufourt Creative Commons License 2019.07.01 0 0 16093

Lehet, de ahol mi fordulunk meg, ott a német a zöm (kétharmad-háromnegyed). Persze, mindenki beszél angolul, de fogalmam sincs, hogy mennyire számít egy krétai ügyfélkör kiépítésénél, hogy beszéled-e az anyanyelvüket. Tényleg nincs, sohasem foglalkoztam apartman-kiadással :-)

Előzmény: Kréta46 (16087)
Bertrand de Beaufourt Creative Commons License 2019.07.01 0 3 16092

Valós információ, az az amit te vársz? Vagy az is az, amit kapsz, de nem érted? :-)

 

Az angoltudásodat csak azért firtattam, mert az elmúlt 20-25 évből mondjuk a harmadát-felét nem Magyarországon éltem és dolgoztam, jellemzően angolul és németül, és nem önszántamobül, de megtanultam (tényleg) anyanyelvi szinten románul - legalábbis ugyanabból a tananyagból, mint a román anyanelvűek 9,60-as (10-ből) középsikolai felvételit írtam 14 éves koromban. A mai napig angolul élem a mindennapjaimat (amerikai ügyfél, stb), de aki állásinterjún nekem olyat mond, hogy anyanyelvi szinten beszél angolul, és soha nem élt angol nyelvterületen legalább 2-3 évet, annak pár kérdés után megköszönöm a részvételt. Eleve, melyik angolt beszéli anyanyelvi szinten? Melyik országét (USA, Kanada, UK, Új-Zéland, Ausztriála)? Azon belül is melyik társadalmi osztályét? Geordie dokkmunkás? Cockney? Oxfordi angol? Csikágói feka? Déli white trash? Ez ilyen nagyottmondás-mérés volt részemről, és szépen belesétáltál.

 

Nem másért, csak én, akinek fingja nincs az egészről, és elég jó, de korántsem anyanyelvi angollal 2 perc guglizás után elég sok ilyen céget találtam, pl:

 

https://www.domisidevelopment.gr/en/

 

Vagy azt várod, hogy valaki, aki megcsinálta a házifeladatát, és kiépített kapcsolatrendszere van arrafele, bevezessen téged a tutiba? Végülis ügyes, mondaná Kohn bácsi ...

Előzmény: Odemas (16089)
Odemas Creative Commons License 2019.07.01 -5 0 16091
Köszönöm az észrevételt, de azt hiszem, hogy nem kötözkedtem, csupán reagáltam. Természetesen olvastam a topicleírást, de ezt találtam legközelebbinek a terveimhez. Ha tudsz esetleg olyan topic-ot, ami jobban passzol a terveimhez, akkor szívesen veszem. Nyilván elsősorban magyaroktól szeretnék információt gyűjteni, de nem igazán van olyan topic, hogy krétai magyarok, vagy hasonló. Azt már látom, hogy ez nem az a topic, amit kerestem, de reméltem, hogy azért így is tudtok segíteni, hiszen nem kerül semmibe. Ne haragudjatok, de ez a sok - viszont elég gyerekes. Még arra is -t kaptam, hogy megköszöntem a segítséget. 😁
Előzmény: BitDaddy (16090)
BitDaddy Creative Commons License 2019.07.01 0 4 16090

Csak nagyon halkan kérdezem ... topikleírás ? Meglepően türelmesek voltak veled a törzstagok :)

Előzmény: Odemas (16089)
Odemas Creative Commons License 2019.07.01 -6 0 16089
Tévedés! Nem ezért jöttem ide, hanem valós információkért. Az teljesen más.
Nem akartam ebbe már belemenni, de akkor pontosítsunk. NO lakossága 80 millió. Az EU-é 510 millió, és gyakorlatilag mindenhol kötelező az angol oktatása. Még NO-ban is. A tapasztalataim alapján amennyire nekem szükségem van egy kiadáshoz, annyira minden országban beszélnek angolul. Jelenleg 90%-ban külföldiek veszik ki az apartmanjaimat, úgyhogy van egy kis rálátásom.
Korábban kérdezte valaki, hogy milyen vendégkört szeretnék. Jelenleg is meg tudom oldani, hogy a legnagyobb balatoni bulihelyszínen, kizárólag családok szálljanak meg nálam, az apartman méretével, elhelyezkedésével, felszereltségével és főként árazásával.
Továbbra is szívesen veszek bármilyrn információt a letelepedést segíti. Kit érdemes keresni. Van-e olyan kint élő magyar, aki megkönnyíti a bürokráciát stb.
Nem tudom kitől van az infód, hogy angol nyelvterületen éltem, és azt se értem, hogy számodra ez miért ilyen fontos, de lényeg hogy 13 évig dolgoztam egy nemzetközi cégnél, ahol napi szinten folytattam tárgyalásokat angolul.
Előzmény: Bertrand de Beaufourt (16083)
spoter Creative Commons License 2019.07.01 0 1 16088

Sziasztok!

 

Ingatlanvásárlás Krétán/Görögországban:

 

https://www.spiti24.gr/

 

 

Kréta46 Creative Commons License 2019.07.01 0 0 16087

17 év alatt (15 utazás) alig pár alkalommal sikerült németül kommunikálni. Egyszer még 2002-ben Pyrgosban, amikor eltévesztettük a Retimnóba hazavezető utat,és egy idősebb urat kérdeztünk, meg Karterosban a Knosos panzió fiatal tulajdonosnőjével, aki perfekt német. Na meg Adelianos Kambosban az egyik Super Marketben dolgozik egy német lány.

Bár sok esetben volt, hogy kérdeztem beszél e németül, mire mondta, hogy Ah, Ja. Aztán ennyi volt a német tudás, és folytatta, angolul.

Előzmény: Bertrand de Beaufourt (16083)
Kréta46 Creative Commons License 2019.07.01 0 0 16086

Akkor bocs. Elég régóta követem az oldalt, csak sokáig nem tudtam regisztrálni. Bármilyen nevet irtam be a rendszer mindig visszadobta, hogy Ilyen név már létezik.

 Ezek szerint rosszul emlékeztem.

Előzmény: Bertrand de Beaufourt (16079)
_chillout_ Creative Commons License 2019.07.01 0 1 16085

Csak azok, akiket Mallorcaról már bannoltak... A németek sem viselkednek szebben, mint az angolok 😉

Előzmény: Bertrand de Beaufourt (16083)
Bertrand de Beaufourt Creative Commons License 2019.07.01 0 0 16084

Nyilván, de én továbbgondoltam, bár valszeg nincs igazam, mert az angol kasztos társadalom, és ezt szépen tartják külföldön is. Nincs az, hogy ahol megjelenik egy angol, oda a teljes vertikum követi, sokkal inkább a saját kasztja.

Előzmény: Törölt nick (16081)
Bertrand de Beaufourt Creative Commons License 2019.07.01 0 1 16083

Nem burkoltan, és nincs ezzel semmi baj, hiszen ezért jöttél ide, nem?

 

A Hánia/Rethymno vonalról én sajnos nem sokat tudok, mert max átautózunk ott, de az biztos, hogy az arrafele az angol, mint lingua franca mellett az orosz és a német a legfontosabb nyelv. Az lehet, hogy alig 100 millió németül beszélő van Európában, de hogy azok mind Krétára járnak, az tuti.

 

Egyébként mit is mondtál,  hol éltél angol nyelvterületen?

Előzmény: Odemas (16082)
Odemas Creative Commons License 2019.07.01 -3 0 16082
Imádom, ahogy burkoltan fitogtatjátok a tudásotokat. Szerintem semmi jelentősége a kérdésem szempontjából, hogy hol szeretnék vásárolni, de elárulom hogy a Hania és Réthimno közötti területen. Amúgy meg rosszul tudod. Elég sokan fektetnek be a szigeten. Magasról nem érdekelnek az angolok, de azt vettem észre az utóbbi néhány év alatt, hogy az összes európai nemzet elég jól beszél angolul, ami kiadás szempontjából előnyösebb, mint a német, amit rajtuk kívül senki se beszél. De szerintem tényleg hagyjuk is az egészet. Bár felőlem folytathatjuk is, csak szerintem már tényleg senki nem kiváncsi erre...
Előzmény: Bertrand de Beaufourt (16080)
Törölt nick Creative Commons License 2019.06.30 0 0 16081

Ami az angolokat illeti, szerintem inkább a Krétára költözött, ott házat vett nyugdíjasokra gondolt. Elég sokan vannak, és nem hiszem, hogy az angliai alsó réteg nyaralós szokásai szerint élnék a mindennapi életüket :)

Előzmény: Bertrand de Beaufourt (16080)
Bertrand de Beaufourt Creative Commons License 2019.06.30 0 1 16080

Te itt félreértettél valamit, senki sem akar eltántorítani, csak egy fel nem tett kérdésre kaptál választ - és hogy miért nem tetted fel? Hát mert nem tudtad, hogy fel kell tenni.

Egyébként Krétán hol szeretnél apartmant, apartmanokat venni? Délen? Vagy Sitia környékén? Esetleg Paleochora? Vagy Malia? Talán Matala fogott meg, és amúgy is hippi voltál a hetvenes években?

 

Amúgy az anyanyelvi angollal nem sokra mész Krétán, célközönség függvényében én inkább a németet javasolnám, ahol angolok vannak ott az isten megbaszta az egészet, ugyanazt nyomják, mint Birminghamben vagy Sheffieldben, pocsolyarészegen fetrengenek az utcán már este tízkor, mert éjfélkor minden zár - szerencsére inkább Korfut és környékét frekventálják, mintsem Krétát. Tényleg, mennyit éltél angol nyelvterületen?

 

Az angol nyugdíjas meg az angliai jövedelméből él, inkább Spanyolországban vagy Thaiföldön, szexuális orientációtól függően, mintsem Krétán, kevesen fektetnek be a szigeten - szerintem.

Előzmény: Odemas (16075)
Bertrand de Beaufourt Creative Commons License 2019.06.30 0 0 16079

Nekem nincs ott lányom, mert még csak négy éves, és nem engedtem házasodni :-) Akire gondolsz, az a Never Man nevű nikk.

Előzmény: Kréta46 (16072)
Pontikos1 Creative Commons License 2019.06.30 0 1 16078

 "Nagyon érdekelne, hogy ezt a krétaiak milyen módon tudják megakadályozni, hacsak a hivatalok nem."

Mondjuk nem adják el neked a kecót. Hogy a legegyszerűbb verziót említsem.

 

Alapvetően te csak bizniszt keresel - a jelek szerint tök mindegy, hogy hol, de hát Kréta szép, és a briteknek is bejött a nyugdíjas élet ott... Mi meg rávilágítottunk a lyukakra a terveden - ami benned vizsgáztatásként csapódott le. Azért szívesen. ;-)

Előzmény: Odemas (16077)
Odemas Creative Commons License 2019.06.30 -5 0 16077
Tévedés, hogy bármibe bele akarok vágni. Nem kívánok éttermet nyitni, se megreformálni a krétai túrizmust. Csupán ki szeretnék adni egy-két apartmant booking-on keresztül. Nagyon érdekelne, hogy ezt a krétaiak milyen módon tudják megakadályozni, hacsak a hivatalok nem. Amúgy meg az se zavar, ha nem megy. Max az itteni bevételeimből megélek ott. Szerintem ez egy kicsit túl lett ragozva. Én csupán egy céget keresek Krétán, mint itt mondjuk a Novasol, aki átveszi az apartmanok ügyintézését, de úgy látom itt senki nem tud olyat, úgyhogy megyek tovább. Köszönöm az eddigi segítséget, de ezt inkább vizsgáztatásnak érzem, amiből egy ideje kinőttem már.
Előzmény: Vad (16076)
Vad Creative Commons License 2019.06.30 0 1 16076

Engem most már érdekel, mi jön ki ebből.

Folytassátok, bár tényleg furán néz ki a dolog.

Amikor én Krétán valamibe bele akartam vágni, és megemlítettem az önkormányzatot, simán kiröhögtek, és adtak egy telefonszámot.

De én már 26 éve oda járok, ha először vagy ott, csak a kiröhögést tudom garantálni

Előzmény: Hool'93 (16060)
Odemas Creative Commons License 2019.06.30 -5 0 16075
Igen. A döntés előbb született meg, mint a kapcsolatrendszer. Elég jó vagyok problémamegoldásban, szóval minél inkább el akartok tántorítani, annál biztosabb vagyok benne, hogy megyünk. Ha a brit nyugdíjasoknak megy, akkor talán nekem is sikerül... Veled ellentétben anyanyelvi szinten beszélem az angolt, de görögül csak most kezdtem el tanulni. Pont a kapcsolatrendszer kiépítése és a nyelvanulás miatt adtam magunknak 5 évet. Nyilván nem csak ebből a topic-ból gyűjtöm az információkat, de gondoltam ide is írok, hátha megtudok további dolgokat. Furcsa, hogy ti magatok degradáljátok le a topic-ot azzal, hogy aki komolyan gondolja, az nem ide ír...
Előzmény: Kréta46 (16068)
Odemas Creative Commons License 2019.06.30 -5 0 16074
Nem igazán értem a kérdést. Hogyhogy miért? Mert a világ egyik legszebb szigete, és mert megvan rá a lehetőségem. Mindenképpen költözünk, és ez tűnik a legjobb választásnak. Tudom, hogy ott mindig csak "gyüttment" leszek, ahogy a Somogyiak becézik a más megyéből ideköltözőket, de elég sok külföldi él már ott ahhoz, hogy mi is feltaláljuk magunkat. Én azokat nem értem, akik mondjuk Norvégiába vagy Angliába költöznek, de ez más kérdés. Nyilván nem ismerem a helyi viszonyokat, ahogy senki se, amíg ott nem élünk, de ez nem fog visszatartani.
Előzmény: Kréta46 (16072)
Kréta46 Creative Commons License 2019.06.30 0 0 16073

Köszönöm szépen a segítséget, de már elmúlt az aktualitása. Akkor egyedül éltem, nem függtem senkitől, mentem volna szívesen. Lehet hogy csak a bátorság hiányzott hozzá. Nyelvismeret hiánya, csak éppen kezdtem ismerkedni a szigettel, és az első benyomások ihlették az ötletet.

Ma már elboldogulnék, csak azóta változtak az itthoni körülményeim, és ha a másik félhez is alkalmazkodni kell, akkor már nem megy. Pedig olcsóbb lenne, mint 2x2heti nyaralás

Előzmény: Hool'93 (16070)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!