Keresés

Részletes keresés

hasand Creative Commons License 2005.05.27 0 0 406

Sziasztok!

Ugyanazzal fújtam le a rózsákat, mint a fákat.

Hernyók akartak megrohamozni, de sikerült visszaszorítani ökelméket.

A rózsa megrágásáért nálam a piroshátú kabóca a 2. számú gyanusított.

Én mindíg este szoktam permetezni, mert felénk sok madár jár és úgy gondoltam, hogy így kevesebb veszéllyel vagyok rájuk.

Előzmény: mézontófű (403)
Kiskertész Creative Commons License 2005.05.26 0 0 405
Jajjjjj de szép! Irigykedek-. Az én pirosom sajnos 2 éve kifagyott. Most csak rózsaszín, meg vajszínű van. De még csak bimbósak, mert elég sokat vannak árnyékban.
Előzmény: tücsökmadár (404)
tücsökmadár Creative Commons License 2005.05.26 0 0 404

úgy örülök!!! A kis törpe...

 

 

mézontófű Creative Commons License 2005.05.26 0 0 403

Orsili,

ha megrágta valami, akkor vegyél rovarölő spray-t (rózsára valót), s kora reggel vagy este fújd be.

S belocsolhatnád Chess-el a földjét. Gazdaboltban kapható.

Előzmény: Orsili (401)
mézontófű Creative Commons License 2005.05.26 0 0 402

Őszintén szólva ez nem tűnik hervadtnak. A szirmai egyforma méretűek körben?

Ha nem, előfordul, hogy gombafertőzést kapott.

Nagyon úgy tűnik, hogy ez a Peace(Béke), nem? Nálam 1 napos virágot hoz csak.

Előzmény: dmaya (394)
Orsili Creative Commons License 2005.05.26 0 0 401

Sziasztok,

 

kb. 2 hónapja ültettem egy fehér futórózsát (életem elsö rózsáját), amit kertészetben vettem, nagyon szép volt, Szöregröl származik. Elültettem, ahogy kell, elég hamar kihajtott, hozott 4-5 ágacskát, szép levelekkel. Aztán kb. 3 hete észrevettem, hogy valami megrágta a hajtáscsúcsokat és azóta semmit sem nö. Kapott tápot, locsolom, nézegetem, nincs ötletem, hogy mi baja lehet és mit kellene vele tennem.

Tudtok segíteni?

mézontófű Creative Commons License 2005.05.25 0 0 400

Háááááááát erre nem tudok válaszolni; vagy 10 éve rendeltük Szőregről vagy annak környékéről...

Nagyon erős növekedésű; sok virágot hozó, néha remontál augusztus táján, most kezd virágbaborulni; tavasszal újabb fiatalító metszést kap, mert nagyon magasra nyúlt.

Előzmény: tücsökmadár (399)
tücsökmadár Creative Commons License 2005.05.25 0 0 399

Gyönyörűűűűű!!

Melyik fajta??

Előzmény: mézontófű (391)
hasand Creative Commons License 2005.05.25 0 0 398

Valami elírás miatt a hozzáértökhöz soroltál.

Természetesen nem csak olyant lehet eldugni, amin virág volt.

 

Előzmény: xyzw (392)
ZsuR Creative Commons License 2005.05.25 0 0 397
SI kiuti a plafont!!!
Előzmény: mézontófű (391)
dmaya Creative Commons License 2005.05.25 0 0 396
Na mégegyszer... Ha nem sikerül, feladom...

dmaya Creative Commons License 2005.05.25 0 0 395
Nem sikerült berakni a képet :(( Megpróbálom mégegyszer...

Előzmény: dmaya (394)
dmaya Creative Commons License 2005.05.25 0 0 394
Sziasztok!

Megmondaná vki, hogy az én rózsáim miért ilyen furcsák? Miután kinyílnak, egyből ilyen hervadt kinézetük lesz. És még kérdezném, hogy a vadhajtásokat hogyan lehet végleg kiírtani? Továbbá minden tanácsot szívesen fogadok gondozossál kapcsolatban is.
mézontófű Creative Commons License 2005.05.25 0 0 393

Kedves xyzw,

én csak amatőr vagyok, de a következőképpen csináltam: megvártam amíg elvirágzott a rózsa és akkor metszettem le 20-25 cm-es darabot, a felső 2-3 levélpárt meghagytam, a többit eltávolítottam.

 

Az elvirágzott szálakat vagy a vázába én úgy vágom, hogy 2 levélpár maradjon a hajtáson, s abból hoz (esetleg ) később újra virágokat.

Űgy látom, hogy most az esősebb időszak miatt kb. 1 héttel később nyílnak, mint szoktak, így a szaporítás későbbre marad, nekem is került faárnyékba pár tő.

Nálam a Peace az, amelyik 1 nap alatt eldobja a szirmait, az nem szeret engem..

A homokos hely kifejezetten jó kell legyen; főként ha sok napot kap.

 

 

Előzmény: xyzw (392)
xyzw Creative Commons License 2005.05.25 0 0 392

Kérdezem még Hasandtól, Mézontófűtől vagy más hozzáértőtől, hogy ezt a dugványozást csak akkor érdemes megtenni, amikor már elvirágzott a rózsa, s a szirmai lehullottak?

Van néhány tő parkrózsám amik gyönyörűek szoktak lenni, (ezeket szeretném inkább szaporítani), meg néhány nem tudom milyen rózsám, ami viszont még egyetlen nyáron sem sikerült valami szépnek, ahogy kinyílnak, szinte egy két napon belül el is kezdik hullatni a szirmaikat, de amúgyis elég satnyák a tövek, alig fejlődnek, szinte csak vegetálnak. Igaz, ezeknek az elhelyezése nem a legszerencsésebb helyre sikerült, elég homokos a helyük, szeles, száraz helyen vannak.

Következő kérdésem pedig az, hogy az elvirágzott szárakat hogyan érdemes levágni, lemetszeni a következő virágzás érdekében?

 

Amúgy még annyit szeretnék a témához hozzászólni, hogy szépek nagyon a képek, de minden olyan szakszerű hozzászólást szívesen olvasnék, amiből lehet tanulni, a tavaszi metszéstől (mennyire kell visszametszeni őket) az őszi betakarásig mindent.

Előzmény: hasand (383)
mézontófű Creative Commons License 2005.05.25 0 0 391

Futórózsás szép jó napot!

 

 

Futórózsa
ziko3 Creative Commons License 2005.05.24 0 0 390

Sziasztok!

Olvasgatlak benneteket és tapasztalatokat gyüjtök a hozzáértőktől.

Megosztom veletek a nyiló rózsáimat

 

 

ZsuR Creative Commons License 2005.05.22 0 0 389
Mezontofu, a szomszedban mar emlegettek valami epeomlest. . .en is kozel vagyok am hozza!!!

Kezdek aggodni a rozsak miatt. Na nem azert mert nem nyilnak meg - huvos, esos napok vannak mostanaban, igaz, sut a nap - de nincs ereje.
Megjelentek az elso levelfoltok :((

Előzmény: mézontófű (380)
tücsökmadár Creative Commons License 2005.05.22 0 0 388
Jöhetnek a képek folyamatosan!!
Előzmény: hasand (387)
hasand Creative Commons License 2005.05.22 0 0 387
Képzeld el, hogy cc 3szorosára nőtt, mint amikor vettem.
Már sanda szemmel azt nézem, honnan tudok levágni, hajtatni, pedig még a virágát sem láttam!
Nekem már így is tetszik.
Előzmény: tücsökmadár (386)
tücsökmadár Creative Commons License 2005.05.22 0 0 386

Nálam még csak levele van!!!

Lehet, hogy te nem is Fairy-t ültettél?? ;))

Előzmény: hasand (384)
tücsökmadár Creative Commons License 2005.05.22 0 0 385

Gyönyörűek! :O

Folyamatos képi jelentést kérünk!!!

Előzmény: mézontófű (380)
hasand Creative Commons License 2005.05.22 0 0 384
Orromnál fogva vezettek a csajok itt a topikon!
Azt mondták a hölgyek, hogy a fairy nyár második felétől virágzik, nekem pedig most kezdett bors nagyságú bimbókat növeszteni.
Amit korábban írtam, új ültetésű futó, most nyitotta a második citromsárga virágát.
Nagyon jó illata van. Szerintem nem kellett volna meghagynom rajta a bimbókat, hogy erősödjön, dehát gyarló vok én es.
hasand Creative Commons License 2005.05.22 0 0 383

Üdv!

A többieket figyelve bármikor, de nekem mindíg az augusztus vége utániak maradnak meg.

Lehet, hogy addigra vagyok érett a szaporításra?

Előzmény: xyzw (378)
mézontófű Creative Commons License 2005.05.22 0 0 382

Rosa rugosa, ha nem tévedek...ha a képekre állsz és mozgatod a mouset látod a feliratot oda szoktam írni...

A kis törpe lilás most nyílik először, tavaly került a kertbe. Az Márk Gergely rózsája: Kodály Zoltán emlékezete, ha jól emlékszem...

Előzmény: Kiskertész (381)
Kiskertész Creative Commons License 2005.05.22 0 0 381
Gyönyörűek! A harmadik rózsádat már tavaly megcsodáltam, mert érdekes a szirmok csipkézettsége miatt. Hogy hívják?
Előzmény: mézontófű (380)
mézontófű Creative Commons License 2005.05.22 0 0 380

Mézontófűnél nyílnak a rózsák:

 

FutórózsaMárk Gergely: Kodály Z. emlékezete...törpeRosa rugosa...ha nem tévedek
xyzw Creative Commons License 2005.05.21 0 0 379

Meg is van:

Mézontófű hozzászólása e topikban a 8. szám alatt.

 

Idézem, hátha mást is érdekel:

 

"Háááát én nem bíznék a mostani átültetésben, de, ha muszáj, akkor, ahogyan cac írta. Viszont szednék belőle most egy csokrot a vázába és hagynám elvirágozni, majd abból a csokorból 2-3 szálat meggyökereztetnék a kertben.
Le kell szedni a leveleket a kb. 20-25 cm-s száról s csak a felső 3-4 levélkét meghagyni, keresni egy kissé árnyékos, lehetőleg homokos helyet, az belocsolni és beledugni a szálakat a lmeghagyott levelekig, meglocsolni és egy befőttes üveggel lefedni.
(kis rés maradjon, hogy szellőzzön).
Így, ha nem sikerülne az átültetés, akkor is van belőle.
Sok sikert.
Mézontófű"

xyzw Creative Commons License 2005.05.21 0 0 378

Sziasztok!

 

Lassan aktuális lesz a Rózsa dugványmódszeres szaporítása a dunsztos üveg alatt.

Tudom, itt régebben le volt írva ez, de sajnos nincs időm visszaolvasni. Tudna valaki ez ügyben mélyreható tanácsokat adni, hogy mikor érdemel dugványozni a rózsákat és milyen állapotban?

 

Előre is köszi!

 

Ui: esetleg hsz. szám is elég lenne.

ZsuR Creative Commons License 2005.05.21 0 0 377
Kiskertesz, tucsokmadar - nalam szinte semmit sem nyiltak a rozsak az elmult het alatt - huvos volt az ido az elmult par napban, ma meg remenytelenul esett az eso. . .:((

Remelem a jov het kicsit melegebb lesz.

Orulok a rozsaitoknak! - legalabb nektek nyilik. Erdekes modon, mind a kettotoknek piros - es nalam is a piros van kozel a nyilashoz.

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!