Keresés

Részletes keresés

Friczy Creative Commons License 2020.04.05 0 0 232556

A vegyes használatra találták ki az egyoldalas SPD-t, aminek a másik oldala normál platformpedál.

Előzmény: drotszamaras (232548)
CB Híres Creative Commons License 2020.04.05 0 0 232555

Én bringáztam a fiammal a határba,de pont senkivel sem találkoztunk. Pont mint máskor😉!

Előzmény: fververvev (232551)
fververvev Creative Commons License 2020.04.05 0 0 232554

Milyen keskeny sávról beszélsz? Mert még jóval  a büfék előtt kimentünk a Királyok útjára, addig meg elég széles lenne az út, leszámítva a gát végétől induló kb száz métert ...

 

Előzmény: SzeZo (232553)
SzeZo Creative Commons License 2020.04.05 -1 1 232553

Átlagos napon sem érdemes a Duna-parton bringázni. Hagyjuk meg azt a keskeny sávot a gyalogosoknak! A vendéglők többsége jól megközelíthető a keresztutcákból, fölösleges végig döngetni a sétányon.

Agyhalottal én is találkoztam tegnap. Az UVH-ról ereszkedtem lefelé, mikor a lehajtó kanyarodó részéről repesztett felfelé egy barom úgy, hogy nekem jön, ha nem fékezek állóra. Társasággal volt, melynek egy nőtagja vihogva kiáltotta, hogy: "Hű, de erős lettél a két Unikumtól".

Előzmény: fververvev (232551)
tanárnéni kedvence Creative Commons License 2020.04.05 0 0 232552

Boltból sem néznek ki sosem SPD-vel. Nem kopog jobban, mint egy női cipő. :)

 

Mai témára: nem vettem észre különös eszetlenkedést Budafokon azon kívül, hogy pont a kerékpárúton kell rendőrautóval várakozni.

Előzmény: drotszamaras (232550)
fververvev Creative Commons License 2020.04.05 0 0 232551

Azoktól kérdezném akik ma voltak biciklizni: tényleg több lett az idióta, már-már elmebeteg biciklis, mint máskor, amikor kezd tavaszodni?

Párommal elgurultunk a budai oldalon a Chuck Norris (gyk: Megyeri) hídtól az UVH-ig, amennyire lehetett a Duna parton és csak kapkodtam a fejem.

Csürhében (nem tudok rá jobb kifejezést) 4-8 biciklis (hol láthatóan haverok, hol egy nagyobb család stb.), egyszerre két oldalról előzve húznak el mellettünk viszonylag nagy sebességgel, centizgetve, miközben kerülgetjük a kátyúkat, gyalogosokat (Rómain), kutyákat. Ha 3gyezer történik ilyen, le se szarom, de négy vagy öt ilyen csoport ment el mellettünk.

Valahogy egyre olyan érzésem volt, hogy ez a kijárási korlátozásnak csúfolt tragikomédia ment sokak agyára és olyanok is bringára ültek, akik máskor a közelébe sem mennek...

drotszamaras Creative Commons License 2020.04.04 0 0 232550

Arról már nem is akartam említést tenni . De bocsi ,hogy kifelejtettem . De mi van a boltba bringázáskor ? Vagy oda inkább autóval mejek . No én ezért írtam ha kell meghúzom s ha kell a boltba is eltudok menni vagy akár a templomba a lakk cipőbe . S végig egy teljes értékű pedált hajtok . Persze ezek a cipők összesen ki tesznek anyit mit spd cipő . 

Előzmény: tanárnéni kedvence (232549)
tanárnéni kedvence Creative Commons License 2020.04.04 0 0 232549

Ne felejtsd el a téli-esős 55+-os cipőt sem! Bár nekem elég az + a szandál, átmenet nem kell, legfeljebb 10 fok alatt zokni. :)

Előzmény: drotszamaras (232548)
drotszamaras Creative Commons License 2020.04.04 0 1 232548

Ez igaz ,hogy kapni SDP szandit . De az a 30000 (+,- ) körül lehet beleugorni . No és ott a tavasz és az őszi viselet (SDP cipő) megint 25000 (+,- ) . Tehát csak azért ,hogy egy jót hajtson az ember csak a lábbeli ,55000 ft körül . No és ha a faluban a bringával akar menni az ember a boltba akkor meg azon a pedálon elég kényelmetlen tekerni . Nos ezért is inkább a klipsz ami minden esetben használhatóbb a számomra . De ez csak az én véleményem megint .

Előzmény: Alexfux (232547)
Alexfux Creative Commons License 2020.04.04 0 0 232547

Sziasztok!

 

Klipsz vs.patentpedál kérdéshez had hozzak egy alternatívát. Nekem van, nem igazán jött be, de így teljesebb a kép. Azért vettem, mert egy rendszeresen kerékpározó ismerősöm istenítette a holmit. Szerintem csak szokás kérdése. Mint a többinél.

 

Múltkor nézegettem a Shimano felhozatalát SPD lábbelik tekintetében és gyártanak már SPD szandált is. Az az igazi strandra járós alternatíva. A flip-flop meg befér a hátizsákba a törcsi mellé! :-)

dhpage Creative Commons License 2020.04.04 0 0 232546

nekem nincs klipszesem, ezer éve spd-vel megyek :)
csak azt ecseteltem, hogy nem ördögtől való a klipsz, régen sokat használtuk.

a kérdező meg soha nem fogja versenyen használni :D

Előzmény: henngergely (232536)
drotszamaras Creative Commons License 2020.04.03 0 0 232545

Üdv mindenkinek !

Esetleg valakinek nem porosodik a polcon egy láncvilláravédő cápauszonya ?  Próbáltam keresgélni de nincs raktáron sehol ,és nincs is rá remény .

Előzmény: das Regal (232544)
das Regal Creative Commons License 2020.04.03 0 0 232544
drotszamaras Creative Commons License 2020.04.03 0 0 232543

Igen,  én is szoktam lazán használni ha muszály .

Előzmény: CB Híres (232534)
CB Híres Creative Commons License 2020.04.03 0 0 232542

Papucsban én se szeretek,de a strandra abba szoktam letekerni. 

Előzmény: Ati_66 (232540)
CB Híres Creative Commons License 2020.04.03 0 0 232541

Értem,köszönöm a véleményeket-tapasztalatokat! Így,ezek alapján nem is igazán gondolkodok akkor már klipszes megoldásban. Akkor a következő sportolni való cipő vásárlásakor úgy làtszik valami kerékpáros cipőben érdemesebb gondolkodni,meg hozzá egy pár pedálban(vagy 2 pár pedálban😉)! Na,de majd aprànként...végül is idáig megvoltam nélküle,..csak kiváncsi vagyok,mennyivel más úgy tekerni.

Ati_66 Creative Commons License 2020.04.03 0 0 232540

Papucsban bringázáshoz nem javasolnék klipszes pedált laza szíjjal sem. Én ugyan csak aszfalton bringázva használtam, de ha a bringán lenne akkor is azt javasolnám mielőbb cseréld le, de vásárolni kidobott pénz, ha csak nem valami korhű retró bringát akarsz összerakni a 80-as évekből.

Arra a használatra amire az itt leírtak alapján használod a bringákat, mindkettőre SPD-t tennék és mindkettőre olyat, aminek egyik oldala SPD a másik pedig normál taposó felület. Ha túrázol sportolsz felveszed az SPD-s bringás cipőt, amikor meg csak papucsban akarsz elgurulni valahová, akkor a taposófelülettel kényelmesen boldogulsz.

 Én is ilyen megoldású olcsó pedált tettem az MTB-re amivel jóformán csak boltba járok, de ahhoz is az SPD-s cipőbe ugrok bele, mert nem szeretek papucsban bringázni :-)

Előzmény: CB Híres (232534)
NAR Creative Commons License 2020.04.03 0 0 232539

Nekem egy időben volt műanyag klipszem, az egyetlen előnye az volt, hogy segített nagyjából a helyes lábtartásban, nem engedte előrecsúszni a lábfejemet, hogy a talpam közepével vagy a sarkammal nyomjam a pedált, de csak ennyi előnye volt a sima platformpedállal szemben (és persze a fémpedál szétszedte a cipőtalpat). Most már SPD-s cipőt és SPD/platform pedált használok.

Előzmény: henngergely (232536)
várkonyi zalán Creative Commons License 2020.04.03 0 0 232538

A franciák soha nem jeleskedtek a mountainbike gyártásban (najó, kivéve a sunn-t). Viszont az MBK  egy megbízható tradicionális gyártó, fénykorában a 70-80-as években elég nagy mennyiségben gyártotta az országúti kerékpárokat.

Előzmény: drotszamaras (232520)
henngergely Creative Commons License 2020.04.03 0 1 232537

Szerintem egy SPD/platform pedált próbálj ki.

Előzmény: CB Híres (232534)
henngergely Creative Commons License 2020.04.03 0 0 232536

Egy "drága pedál és cipő" kombó ma nincs 20.000 forint. Shimano pedál, Btwin túracipő például.

A klipszes megoldásnál ugye az ember nem szívesen rongyolja a napi használatú csukáját, így ott is végül fog külön cipőt venni. Egy normális pedál, eleve klipszes vagy átalakított, sem két fillér. Tehát árban nem látom hátrányosnak a patentpedálos megoldást.

 

A klipszes pedállal tudsz felfelé húzni, de csak ha szoros a szíj (hosszabb távon akár nyomhatja a lábfejet). SPD-nél ugye csak a cipő felsőrésze nyomhat, ha túl szorosra van húzva a fűzője. Hirtelen kilépés könnyebben megoldható az SPD-vel. Utóbbinál a rugó előfeszítést állítva lehet szabályozni, milyen erősen fogja a cipőt- de leglazább helyzetben is fogja annyira, hogy nem lehet csak úgy kitépni belőle a stoplit. Laza klipsz szíjnál meg folyton mozog a lábfej a pedál platform és a klipsz keret között. Nem beszélve arról, hogy a klipsz mivel nehéz, lefelé áll alap esetben- belépni is sokkal körülményesebb, mint egy kétoldalas pedálnál- ami akár platform. Plusz, ha menet közben lent marad, akár be is akadhat.

 

Nem véletlen, hogy 1985 óta kb. egy versenyen sem látni klipszes pedált- kivéve pályaversenyeken, ott hasznos.

https://www.cyclingweekly.com/news/product-news/look-clipless-pedals-165379

 

Nem vagyunk egyformák, én kerülöm a klipszes pedált mert van nála jobb (csak az van).

Előzmény: dhpage (232531)
dhpage Creative Commons License 2020.04.03 0 0 232535

ez így van, de nem mindegy milyen a cipő! az országúti cipők régen ezért voltak olyan vékonyak, csúszós felületűek.
ha jó a cipő és sima a talpa, akkor ki lehet lépni.

Előzmény: CB Híres (232533)
CB Híres Creative Commons License 2020.04.03 0 0 232534

Lehet a trekking bicómra majd beszerzek egy ilyen pedált. Viszont olyankor,ha mondjuk papucsba😛nyomulok a strandra,akkor a szíjat bőven lazára hagyva közel átlagos módba lehet használni. Ugye? Mert átfordítva leér a földre,...ahogy látom. Sokszor tekerünk családosan,de az csak laza gurulás,sok megàllással

. Ott is hátrány lenne,ha csak szorosba lehetne pedálozni. Az nem láttam a képen,hogy tuningolt bicajokat építesz👍!

Előzmény: drotszamaras (232529)
CB Híres Creative Commons License 2020.04.03 0 0 232533

Ezt olvastam mindenhol,hogy ha szoros a szíj,nehéz kibújni belőle,ha laza,meg nem ér semmit. Lehet azért megpróbálom....majd...

Előzmény: Ati_66 (232527)
dhpage Creative Commons License 2020.04.03 0 0 232532

persze, jó az ha nem versenyszerű használat a cél. nyilván az spd biztonságosabb, mert oldalra és esésnél is nyit, de ezzel sem hal meg az ember.

Előzmény: Ati_66 (232527)
dhpage Creative Commons License 2020.04.03 0 0 232531

ugyanakkorákat taknyoltam klipsszel, mint spd-vel :)
országúton nem rosszabb sokkal. és ha jó szoros a szíj, akkor lehet húzni mint a disznó.
aki nem akar megfizetni drága pedált és cipőt, annak teljesen jó.

Előzmény: henngergely (232524)
drotszamaras Creative Commons License 2020.04.02 0 0 232530

Az utosó mondatoddal nagy igazságot mondtál , de álltalába nem olyan hirtelen kell megálni . Én is szeretem Váci Dunaparton ki is lehet hasznalni , persze nyáron már egy kicsit lazában van beállítva . 

Előzmény: Ati_66 (232527)
drotszamaras Creative Commons License 2020.04.02 0 0 232529

Nekem bejött , persze nem mindegy milyen a cipőm talpa . Mert ha rücskös , akkor van ám vele gond . De egy sima egyenes talpú cipővel nekem működik . De sok embernek okoz próblémát . Tehát egyenes talpú cipővel jó . Igaz ez csak az én véleményem ,de a tapasztalatom is . Viszont a pedál masik oldalát használva okozhat meglepetést . Sajnos ez meg tapasztalat .

Előzmény: CB Híres (232523)
drotszamaras Creative Commons License 2020.04.02 0 0 232528

Az a tacsi sem éppen egy szokványos , bmx felni ( vagyis 36 küllő) és 3 sebességes ágyváltóval megspékelve . Az MTB  meg egy a10 es (bio  ) hajtómű változat( első, hátsó ) egy dupla falú felni (24" ban ) . De most egy Toldit csinálok , ebbe  egy Nexus 7 sebességes váltó kerül meg persze dupla falú felni és agydinamó . A vázon meg van a fej címke ,az marad és a többi újta festve és S R  matricázva kerül a megrendelőhöz .  

Előzmény: CB Híres (232523)
Ati_66 Creative Commons License 2020.04.02 0 0 232527

Én elég sokat bringáztam régen klipszes pedállal és nem törtem össze magamat :-)).

Eleinte hasonlóval, mint a fotón, sportcipőben, majd 1991-től a rendes országúti bringámon az első pár évben egy ehhez a Shimano PD-1050 pedálhoz hasonló műanyag klipszes megoldással használtam egy ilyen MICHE pedált  ugyancsak Cateye snake szíjjal és egy ilyen Vittoria cipővel. (megvan még a pedál kompletten és a cipő is a stoplival)

 

Szerintem ami a legveszélyesebb hátránya, hogy a hirtelen, nem tervezett megállásnál vagy sikerül kitépni a lábadat a szorosra húzott klipszből vagy nem. 

 

Előzmény: CB Híres (232526)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!