Keresés

Részletes keresés

tauben Creative Commons License 2007.07.10 0 0 280

Szia Geler!

 

Hogy egy picit tisztába tegyük a dolgokak/persze minden bántó szándék nélkül,hiszen a galambászok nagyon jól megértik egymást/,alakgalambokkal 6-7 éve foglalkozom elötte 10 évig postáztam és a valódi nevem és a madaraim által szerzett shampion cimek annak idején jelentettek valamit. A Janssenokról csak annyit hogy személyesen jártam Arendonkban a méltán hires Janssen /sufniban/mert ducnak nem volt nevezhető,mégis a világ legjobb sprinterei ott keltek.Ugyan igy voltam a Fabry tenyészetben és mind a két helyről hoztam fiatalokat. A magyar tenyésztő töbségét ismerem, elég annyi hogy a /dagadt/ Pellert már akkor ismertem mikor még az Ujpesti piacon árulta a befogott postákat.

A romantikáról és a rejtett zugokról pedig, hogy elég sok galambházban jártam és a kicsmpézett csili-vili vagy az elhanyagolt padlásducban ugyan ugy kelhet kiváló galamb.A genetikáról megy csak annyit hogy igazad van a szirti galambal kapcsolatban,de a mai versenypostáknak és a többi galambnak is, körülbelül annyi közük van az ősökhöz mint neked vagy nekem a neandervölgyi ősemberhez.

Ja,még valami,a Janssenéknál a fészkek azért voltak bedeszkázva hogy a kicsik ne ugráljanak ki és a macska ne másszon be hozzájuk,mert hiába volt ott a kutya a macska mindig a galambházban egerészett.

Előzmény: geler (279)
geler Creative Commons License 2007.07.09 0 0 279
"A fakeret vagy fadoboz pedig pedig csak a begoknak való."
Butuskaság. A legnemesebb postagalamb is szereti a romantikát, és a rejtett zúgokat. A házigalamb a szirtigalamb származéka, és genetikai öröksége a félhomályban való rejtőzködés szeretete. A jó fészek eltakarja a galambot. Fészkeidet nem szeretik a galambok, ez nem az ő elképzelésük, hanem a tiéd.
Persze, azt gondolsz, amit akarsz, de a hülyeség hangoztatása esetén közbeszólok.
1. kép: Itt egy galambok által szeretett fészek Janssenéknál (ők talán a világ leghíresebb galambászai). Be van deszkázva.





2. kép: Romantika, két (buzi tojó) nemzeti győztes a sarokban:

Janssenék fészke
Előzmény: tauben (278)
tauben Creative Commons License 2007.07.09 0 0 278

Hali!

 

A fészkek alapjában Eggleston rendszerüek csak egy kicsit átterveztem.A galambászhaverok között meg van egy pár jókezü asztalos aki egy pár igazán minőségi fiatalért legyártotta és összeszerelte rajz alapján.Hosszu kisérletezés után ez bizonyult a legtökéletesebnek,modul rendszerü a belső tér szabadon alakitható a polcot kivéve és lezárva pároztató fülkének is kiváló.Nincs töjás törés,veszekedés és a fiatalok sem zavarják a költö szülöket. Egyszerü és tökéletes,az anyag átitatott fenyő ami nem vetemedik.A fészektányérok cserép amit rendesen lehet takaritani,nem szeretem a gipszet és a pairtányért,egyik sem vált be.A fakeret vagy fadoboz pedig pedig csak a begoknak való.

Előzmény: Peti-to (277)
Peti-to Creative Commons License 2007.07.08 0 0 277

Hello!

 

Ha jól látom a galambokat, akkor texán, amerikai óriás posta és hiúz galambokkal foglalkozol?

Szép a fészkelőhelyük. Te készítetted sajátkezűleg vagy vásároltad?

 

Hy!

Előzmény: tauben (276)
tauben Creative Commons License 2007.07.08 0 0 276
Életképek.
tauben Creative Commons License 2007.07.07 0 0 275
Köszi,megprobálom a képeket mégegyszer és szerintem elég sürün benézek majd.
Előzmény: Peti-to (274)
Peti-to Creative Commons License 2007.07.07 0 0 274

Üdv!

 

Kép feltöltéskor baloldalon valamilyen "beszúrás" gombot is meg kell nyomni, hogy megjelenjen a kép.

Az is elég, ha megmondod, hogy milyen fajtákat tenyésztel (el tudjuk képzelni magunk előtt hogyan néznek ki), bár képeket látva tényleg jobb lenne a hatás.

Remélem a későbbiekben látogatod sűrűn ezt a fórumot. Mint ahogy tesztem azt én is.

 

Hy!

Előzmény: tauben (273)
tauben Creative Commons License 2007.07.07 0 0 273

Sziasztok Mindenki!

 

Csak most találtam rá erre az oldalra,végre hogy van egy ilyen is.Ha valakinek segitség kell a tenyésztéssel vagy a tartás technológiával kapcsolatban örömmel segitek,lassan 30 éves tenyésztési tapasztalatot gyüjtöttem össze.Néhány kép a tenyésztett fajtákról.

zsebpiszok0510 Creative Commons License 2007.06.19 0 0 272
Révész Tamás oldala
zsebpiszok0510 Creative Commons License 2007.06.19 0 0 271
Rákerestem a google-n a texanra vagy a king galambra és 1 gportalos cimen találtam képeket a dúcokról megnézem a cimet.
Colombus- Creative Commons License 2007.06.19 0 0 270

Sziasztok!

 

Galamdúcot szeretnék építeni, és ahhoz keresek "tervrajzot", leírást, hogy hogyan kell elkészíteni. Örülnék, ha tudna valaki segíteni.

 

Előre is köszönöm

bubu72 Creative Commons License 2007.06.18 0 0 269
Sziasztok. king és texan galambot szeretnék tartani tidna valaki rajzot vagy leirást küldeni arrol ,hogy hogyan alakitsam ki a lakásukat 50-60 pár galamb nak
TEXAN Creative Commons License 2007.06.14 0 0 268

Hello mindenkinek,

világos csőrű,kék szalagos budapesti rövid csőrű(ezt olvastam egy fajta leírásban,kaptam egy erre a leírásra megegyező tojót) kani galambot vennék.

Ha valaki tudna írja meg a kuruczsanko@citromail.hu e-mail címre.

Benczo Creative Commons License 2007.05.26 0 0 267

Sziasztok !

Az udvarunkon találtam egy galambot ! Szegényke ki van merülve nagyon ! Adtam neki vizet és kaját de nincs étvágya ! Mit adhatnék neki ? Mit csináljak hogy megmaradjon ? ( nem soványgalamb de nem is kövér , a repülés nem megy neki még ! ) Mit tegyek ???? Segítsetek !!

geler Creative Commons License 2007.05.23 0 0 266
A 20-as lokális számjel a Délnyugat-Dunántúl Tagszövetséget jelenti. Pécs körül élnek a tagjai, és ez a galamb valaki ottanié.
Bővebb infó: (36)-1-342 4522
Előzmény: canary1 (265)
canary1 Creative Commons License 2007.05.23 0 0 265

Sziasztok !

 

Ez a gyűrűszám (postagalambé) mond valakinek valamit ?

HUNG 2006 - 20 - 97701

silky Creative Commons License 2007.05.23 0 0 264
Sziasztok!

Nem tudna vki mondani törpe angol begyessel foglalkozó oldalcímeket?Mert nem találok róluk semmit.Előre is köszönöm
annyi baj legyen Creative Commons License 2007.05.21 0 0 263
Sziasztok!

Tegnap leparkolt egy galamb nálunk. Nem értek hozzá, de gondolom posta, és versenyben lehet, mert két gyűrű van rajt, úgy, hogy a kékre van ráhúzva egy fehér, úgy, hogy az alsót nem lehet olvasni. Raktam ki neki vizet, azt hittem, iszik egyet, pihen, majd továbbáll, de még ma is itt van, és úgy tűnik nem is igen áll szándékában egyelőre nekiindulni. Ezt részben megértem, a fenének sem lenne ilyen hőségben repkedni, de hátha hiányzik valakinek.





mindjárt beírom a számot is, mert sikerült elfelejtenem :)
TEXAN Creative Commons License 2007.05.19 0 0 262

Hello mindenki,

nem tud valaki budapesti tükrös tenyésztőt mert Monoron egy darabb sem volt vagyis én nem láttam.És ahol én lakom úgy nézki csak nekem van.Vagy esetleg valaki nem megy holnap Hajdúszoboszlóra és nem mondaná el hogy jutok el az állomásról a Halasi Fekete Péter téri parkolóhoz ahol lesz a börze

Strasser02 Creative Commons License 2007.05.03 0 0 261
Ja bocs látom hol laksz:D irj ha látta amit irtam kösziHelo
Előzmény: Strasser02 (260)
Strasser02 Creative Commons License 2007.05.03 0 0 260
Helo aztokat a galamokat ténylg ingyen adnád mert ha igen nekem kellene imádom őket.Hol laksz? ha ugyvan nekem kellene és megbeszélhetnénk. Helo És irj légyszi
Előzmény: coturnix (259)
coturnix Creative Commons License 2007.04.24 0 0 259
Üdv mindenkinek!

Lenne 4 db posta jellegű(2 tarka és két kék színű) galambom amit elajándékoznék valakinek aki nem megenni, hanem hobbiból szeretné tartani a galambot, mert pl. hozzám hasonlóan szereti nézni ahogy repülnek.

Ezen kívül eladnék 4 db óriásposta jellegű galambot. (700 ft/db, együtt: 2000Ft).

A sok "jellegű" oka:
a "posták" egyik nagyszülője anyai ágon parlagi galamb volt.
az "óriáspostákat" ilyen néven kaptam és nem néztem utána semmilyen fajtaleírásban, így bármi lehetséges! :)

Az ok: hely- és időhiány, valamint a fiatal húsgalambokat sajnálom levág(at)ni.

Ha valakit esetleg érdekel: Nógrád megye, Bp-től kb. 45-50 km
Holnap készítek képet, így érdeklődés esetén küldeni is tudok.

Üdv: coturnix
timpa Creative Commons License 2007.04.24 0 0 258

Sziasztok!

 

Lengyel hiúz tenyésztőket keresek.

Ha valkinek vannak ilyen galambjai vagy tud ilyen tenyésztőt kérem írjon.

doves Creative Commons License 2007.04.20 0 0 257
Szia,

A dereseket én inkább deres és kék szlaagos párosításában javasolnám, a deres x deres párosításban kivilágosodik nagyon a szín. Nálam nincs gond a fiókák felnevelésével, gond nélkül felneveli a fiókáit, ha mindkét tojásból sikerül kikelnie...

Tartástechnológiáról pedig nem ismerek oldalakat... :-(

Üdv, Jani
Előzmény: ohiki (256)
ohiki Creative Commons License 2007.04.19 0 0 256

Átnéztem az oldalt, nagyon tetszik. Főleg a deres színben.

 

Évekkel ezelőtt láttam a fajtát itt Füzesabonyban egy bácsinál, ő tiszta vérben tartotta ezt a fajtát és texánt.  Étkezésre meg egy külön ólban tartott texán x mondain szülőpárokat.

 

A mondain szülőpár felneveli mindkét fiókáját?  Vagy dajka kell hozzájuk?

Másik kérdésem hogy itt is érvényes a színre színt, vagy hogy jól értsétek, derest hogy kapunk?   Vagy lehet mondjuk derest összetenni szalagossal, vagy fehérrer? 

 

Majd kérdezek még, de gyenlőre ennyi!

Vagy keresselek magánban a "naív" kérdéseimmel?

 

 

Esetleg van olyan web oldal címed, ahol galamb ól belsőket láthatnék?  Konkrétan Mondain tenyésztők óljait? 

Előzmény: doves (254)
etele72 Creative Commons License 2007.04.18 0 0 255
Szia
Melyik ez a mű , amiről szó van ? Érdekelne .
torzsasibojtar@gmail.com
Előzmény: MZ5 (252)
doves Creative Commons License 2007.04.14 0 0 254
Kedves ohiki!

Mint a fajtaklub tagja, úgy hiszem a leginkább kompetens a mondén fajtával kapcsolatban a Fajtaklub honlapja, amit a http://www.mondainklub.extra.hu
http://www.mondainklub.extra.hu címen találsz meg.
Előzmény: ohiki (250)
MZ5 Creative Commons License 2007.04.14 0 0 253
Péterfi
Előzmény: MZ5 (252)
MZ5 Creative Commons License 2007.04.14 0 0 252
Dr Péterfi : alapműve , eladó .
TEXAN Creative Commons License 2007.04.14 0 0 251
Itt találhatsz mondain-ról képeket és fajta leírást is.                 http://gportal.hu/gindex.php?prt=285871

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!