Keresés

Részletes keresés

VaZoLa Creative Commons License 2014.11.08 0 0 20615

a HÉSZ-ben az általad említett osztással kialakítható legkisebb 250nm telekméret nem tudom mire vonatkozik, én nem találtam, de erre a telekre az vonatkozik, amit írtam....

tehát 0-ás besorolás, ami szerint nincs megjelölve legkisebb osztással kialakítható legkisebb telekméret, mivel ez a kategória ennyit ír az osztással kialakítható legkisebb telekméretről: "Adottságtól függő, kialakult"....tehát semmi egyebet....nem is említ 250nm-ert...úgyhogy felejtsd már el, mert sztem butaság....

Szerény véleményem szerint a "kialakult" rész annyit állít, hogy a telkek már kialakultak ott, nem oszthatóak tovább....

Az "adottságoktól függő" részt meg még fogalmam sincs...kedden ügyfélfogadás az építési osztályon, rá fogok kérdezni ha felveszik a telefont....

Ez lesz az utolsó "aktusom" ezzel a telekkel kapcsolatban, ezt is csak szívességből teszem, emrt az egyik tulaj reggel megkért erre, merthogy számára elképzelhetetlen, hogy nem létezik megoldás, hogy el tudják adni önállóan azt a részt, amire egyébként sima használati megosztás van, erről mutattak papírt....

a teljes telekméret amúgy 502nm....

én elmondtam nekik, hogy így tárgytalan az ügylet a részemről....illetve javasoltam a néninek, hogy vegye meg ő azt a részt....illetve elmondtam neki, hogy amíg élt a bácsi, addig a bácsinak a tulajdoni hányad szerint nagyobb terület járt volna, tehát a bácsi területét használta, birtokolta ő is...ami nem gáz, mert úgyis osztatlan közös, tehát elvileg bármit használhatott volna....és a bácsi is.....illetve hogy most emiatt a "leválasztott" 199,5nm részben nincs meg a fele tulajdoni hányada, ha továbbra is magáénak akarja tudni, és ragaszkodik a maradék 302,5nm tulajdonlásához.....ami megint csak annyi a gyakorlatban, hogy kevesebb pénzt fog látni az eladási árból, mivel magának már gyakorlatban lekerített egy részt....de persze ez is csak elméleti, amíg osztatlan közös...

no mindegy....

még kedden az éphatóság meg fogja erősíteni sztem, hogy valóban nem osztható tovább a telek sehogyan sem, és ennyi....

Előzmény: Törölt nick (20613)
KömKel Creative Commons License 2014.11.08 0 0 20614

...és még egy:

Ha az osztandó telekrészen a beépitettség magasabb a megengedettnél, akkor sem osztható mindaddig, amig ez a helyzet fennáll. (magyarul pl melléképület bontással le kell csökkenteni a beépitettséget a határszám alá)

Előzmény: Törölt nick (20613)
Törölt nick Creative Commons License 2014.11.07 0 0 20613

... mostakko már a magyart is megerőszakoljuk az álmodozás kedvéért ?

 

----

 

KIALAKULT >> adott a tulajdoni lap megmondja mekkora ! a helyrajzi szám területe.

Mit mond MOST a tulajdoni lap EGY NAGY telek van és kész....

 

Ha ezt bárki több részre akarja bontani az >> megosztás.

Megosztásra mint mond a HÉSZ?!

A kialakítható LEGKISEBB telek: 250 m2

 

Mióta ekkora?

2005.06.01. óta már.

 

Tehát.... HA a teljes telek kisebb mint 500 m2 >> nem lehet megosztani.

Úgy, hogy az egyik csak 200 m2 legyen semmiképpen nem osztható.

 

Bonusz: azért sem osztható, mert a HÉSZ szerint ÚJ NYELES telek nem alakítható ki.

Márpedig a belső telek >> nyeles telek lenne a megosztás során...

 

Szóval, nincs és nem is lesz önálló telek az a 200 m2 amíg ez HÉSZ él.

Szerintem.

 

Ha mégis az valami csodálatos jelenség lesz :-)

Előzmény: VaZoLa (20597)
Törölt nick Creative Commons License 2014.11.07 0 0 20612

Senki nem szapul. Ha ez eddigi hozzászólások alapján nem esett le, hogy mi a gond, akkor igazából mindegy is.

 

Holnap egyébként mi fog kiderülni? A max. 250 m2-es (picsányi, semmire sem elég!) telek nagyobb lesz, a tulajdonviszonyok kikristályosodnak (természetesen számotokra pozitív módon), a szerinted is drága és düledező "épület" hirtelen jó lesz ?!

 

Itt mindenki jót akart, jómagam nem vagyok szakember, de hasonlóan kevés pénzből kellett otthont teremteni, leírtam, hogy hogyan sikerült. A szakemberek is leírták.

 

 

Make your choice!

 

(Ha nekem az eladó azt mondaná, hogy 400m2, majd ebből lenne 200m2, és olyat rebesgetne, hogy "az ügyvéd pár éve elfelejtette beadni" -ez hatalmas LOL amúgy, egészen elképesztő-, akkor a következő másodpercben fordulnék meg)

 

Előzmény: VaZoLa (20610)
Töck Jenő Creative Commons License 2014.11.07 0 0 20611

Jópár ilyen esetet láttam már, azért is följelentették egymást, hogy a másiknak milyen állapotban van a háza. Ha összeérnek a házak akkor azért szól bele a másik, ha meg kicsi a távolság nem engedi használni az telkének egyetlen négyzetcentiméterét sem fölújitásra használni, stb.

Előzmény: VaZoLa (20610)
VaZoLa Creative Commons License 2014.11.07 0 0 20610

holnap meglátjuk...de mint mondottam, ha osztatlan közös, akkor nem veszem meg....

de ebből nem tudom mit nem lehetett megérteni....

azért szapuljatok csak ha jól esik hogy biztos nincs eszem....

tehát mégegyszer, csak a gyengébbek kedvéért:

NEM VESZEM MEG ha osztatlan közös tulajdon sima használati megosztással....

 

Előzmény: joevagyok68 (20609)
joevagyok68 Creative Commons License 2014.11.07 0 0 20609

t a hibridezes, szolobe jaras folyamatos muveszete, az uborkazas, paprikazas stb....;)....

csak hogy teljesebb legyen a kep..

 

Es akkor mar tudjuk/ki is derult, hogy mibol is futotta, volt meg az a + amibol megvolt a fedezet az epitkezesre/csinositgatasra!

 

Ez a mostani meg csak vinne a penzt, a 'kertbe' meg csak bukfencet vethetsz....

 

Amilyen makacs vagy ugyis megveszed !

Előzmény: VaZoLa (20605)
joevagyok68 Creative Commons License 2014.11.07 0 0 20608

Az lehet....

DE az a haz ,normalis' anyagokbol keszult, volt egy 'alap' amire lehetett epiteni !

Es itt az alapra 2 fele keppen gondolhatsz ! normal es atvitt ertelemben !

Ennel amit most kineztel sehogy SE gondolhatsz ra ! Egyik ertelemben SE !

Es ez/ek/ a legfobb indok/ok/ , hogy NE !

A tobbi meg csak hab a tortan....

 

Előzmény: VaZoLa (20604)
Töck Jenő Creative Commons License 2014.11.07 0 0 20607

Ami elmúlt vissza nem jön soha már!

Előzmény: Töck Jenő (20606)
Töck Jenő Creative Commons License 2014.11.07 0 0 20606

Ember! Itt a többi lakó fogja megmondani, hogy mit csinálhatsz és azt csinálnod is kell, ha tetszik ha nem. KIsebbségben vagy, amig a többit ki nem vásárolod, de ez nem fog menni. Mi van, ha van köztük ugyanilyen makacs (fafejű) aki nem ért a szóból?

Előzmény: VaZoLa (20605)
VaZoLa Creative Commons License 2014.11.07 0 0 20605

ja igen...kimaradt a hibridezes, szolobe jaras folyamatos muveszete, az uborkazas, paprikazas stb....;)....

csak hogy teljesebb legyen a kep....

VaZoLa Creative Commons License 2014.11.07 0 0 20604

10 ev nem olyan nagy ido epitkezesben....emlekszem, gyerekkoromban bekoltoztunk a felkesz hazba...meg volt meszesgodor....aprankent csinositgattuk, aztan 4-5 ev mulva nagyobb lendulet, aztan 4-5 ev mulva megen...aztan az utolso horukknal mar kozepiskolas voltam....gyonyoru videki hatalmas nagy haz a hatalmas telken...poroterm fallal...a falat diszito voros klinker mintaval....voros bramakkal....kozponti futessel.....nagy szuterin, garazzsal, szentaroloval, fataroloval, kazanhazzal, muhellyel, mosdóval, konyhaval, mosokonyhaval.....fent mennyezetig csempezett duplamosdos nagy furdovel, hatalmas ketmeterszeregymeteres egybetukorrel, bidevel, vécével, nagyszekrennyel....hatalmas vilagos nappali, ott cserepkalyha is van....hatsoszoba, gardrob, ket elso szoba.....mind halszalkas fa parkettaval....rendes belteri ajtokkal....rendes korlatos belso lepcsovel a szuterinhoz es a padlasra is....kozepiskola elso osztalyba astam egy kb. 30nm-es pincet a nyariszunetbe a szuterinben...ket es fel meter melyre.......meg egy szereloaknat....vegul lettek nagy gazdasagi epuletek is hatra....teglaval kiraktuk az elotte ifaval koronkent odahordott, es lapattal elegyengetett tobbszaz kobmeter foldet....persze azt is reszletekben...amikor volt fold valahonnan....aztan a partfalat kiraktuk szepen ivelt teglafallal...talicskaztunk korbe betont a keritesnek...epitettuk voros kismeretubol a keritesoszlopokat....csempeztuk a szuterini mosokonyhat, zuhanyzot.....stb....mindezt 1984-1999-ig....kozben tinikent hetvegente nyirhattam a fuvet kb. 2000nm-en, fel a dombra le a dombrol....metszhettem a sovenyt....meg "lehetett" a hatalmas kertnek is nekiesni....hogy estere felpihegjunk a hazba.....mindezt egy dunantuli kis 3000-es falucskaban, ahol jelenleg mar tobb mint 40 haz elado....ezert nem er egy fityinget sem a hatalmas ketszintes hodaly, aminek meg a padlasa is betonos es fel van oda is vezetve a viz, hogy ha majd megnonek a gyerekek padlasszoba....es meg ne is legyek kemeny?...ehhez kepest ez a kis valyog vityilo a 15negyzetmeteres betonos udvaraval szerinted kihivas......elegge csernusos volt?.....

Előzmény: joevagyok68 (20598)
ghosty9 Creative Commons License 2014.11.07 0 0 20603

Nem a mostani szálban volt, egy-két(-három?) hónapja lehetett, a nickjére kattintva előjön.

 

(Ha nem, akkor viszont én kevertem össze a dolgokat, előfordulhat az is. :-) )

Előzmény: joevagyok68 (20601)
joevagyok68 Creative Commons License 2014.11.07 0 0 20602

hol/melyik hozzaszolasban ?

Előzmény: ghosty9 (20599)
joevagyok68 Creative Commons License 2014.11.07 0 0 20601

Telleg ?  

Akkor az kimaradt es/vagy addig nem tekertem vissza....

:-) 

Akko vegye meg....ugyis azt szeretne hallani !

Előzmény: ghosty9 (20599)
ghosty9 Creative Commons License 2014.11.07 0 0 20600

"Bukni nagyot nem tudsz a 40-45% körüli önerővel.

Ez elég a nulla-pozitív kiszálláshoz ... ha csak nem jön egy extra krach.

De, ha jön  akkor már úgyis minden mindegy lesz."

 

Ezt azért egy picit vitatnám, pont egy ilyen "extra krach"-ból próbálunk kikászálódni már pár éve, és azért aki ilyen feltételekkel vett fel hitelt, azt sanszosan jobban megviselte a dolog, mint azt, aki sehogyse. (Tehát az "úgyis mindegy", az nem áll szerintem. Ettől még nyilván lehet érdemes hitelbe vágni.)

Előzmény: Törölt nick (20574)
ghosty9 Creative Commons License 2014.11.07 0 0 20599

"akkor az nem lenne opcio , hogy nem kmeten, hanem valamelyik kornyezo telepulesen vennel egy normalis kadarkockat ??"

 

Ez kicsit a rabbis vicc, előtte arról lett lebeszélve. :-)

Előzmény: joevagyok68 (20598)
joevagyok68 Creative Commons License 2014.11.07 0 0 20598

Olvasgatom a hozzaszolasokat....

Es nemeeetem !

/kicsit Csernus doktoros lesz, de hatha csak ez hasznal, mert a tobbiek eszervei ugy latom nbem hatnak rad !/

 

Te ennyire makacs vagy ?

 Vagy az asszony aszondta, hogy koltozni szeretNEL !

DE ha meg az is......Ennyire nem lehetsz szuklatokoru, onmagad /es gyerekeid/ 'ellensege' !

Miert akarod, hogy meg 10 evig fangli, talicska, lapat legyen a jatekuk ? 

Ebredj mar fel !

 

Vagy ha nem, akkor nyiss egy uj topikot 'Hogyan csinaljun magunknak programot 10 evre, mialatt 20 evet oregszunk, avagy homokozo a nappalinkban ' cimmel !

Es csak azutan lehet csatlakozni a topikhoz, ha megnezte a leendo tag a penznyelo cimu filmet, Tom Hanks foszereplesevel !

 

DE most komolyan...

Ha bevallalnad ezt a 'kellemetlenseget' az elkovetkezendo 10... izeeeee eleted vegeigre /mert ha megveszed , ettol az eletben nem szabadulsz !/,   akkor az nem lenne opcio , hogy nem kmeten, hanem valamelyik kornyezo telepulesen vennel egy normalis kadarkockat ??

 

Előzmény: VaZoLa (20597)
VaZoLa Creative Commons License 2014.11.07 0 0 20597

Megnéztem a lakóövezeti besorolási számot, és összevetettem a HÉSZ-el...

nincs lekorlátozva az osztással kialakítható legkisebb telekméret, se a telekmélység, se a telekszélesség...mivel a besorolási osztály negyedik száma: 0....

ebből arra következtetek, hogy lehet kisebb, mint 200nm, mivel azt írja: "Adottságtól függő, kialakult"...

tehát adottságoktól függő....ami itt 200nm...

 

Előzmény: Törölt nick (20590)
VaZoLa Creative Commons License 2014.11.07 0 0 20596

általában igazad van....

de azt az eddigi kméti ingatlanos tapasztalataim alapján elmondhatom, itt vannak még "csodák"....

Előzmény: SaNyEee1986 (20592)
Törölt nick Creative Commons License 2014.11.07 0 0 20595

Kac-kac 2005.06.01. óta érvényes a mostani rendezési terv...

 

Előzmény: VaZoLa (20591)
halaloszto Creative Commons License 2014.11.07 0 0 20594

nincs olyan hogy elfelejtette beadni. ami nincs beadva az nincs.

 

Vajk

Előzmény: VaZoLa (20591)
Törölt nick Creative Commons License 2014.11.07 0 0 20593

Bocs, de azok alapján, amit írtál, nem egy alacsony árat kellene mondani, hanem hagyni a francba az egészet, és keresni tovább.

 

Egyébként lesz ott még más meglepetés is, ha ekkora mellébeszélés megy az eladó részéről.

 

Meneküljetek!

Előzmény: VaZoLa (20587)
SaNyEee1986 Creative Commons License 2014.11.07 0 0 20592

Ha tanácsolhatom, az eladónak (akit megjegyzem kb most ismerhettél meg 1 hete) egy k*rva szavát ne hidd el. Persze.....az ügyvéd elfelejtette, hogyne...bla, bla, bla. Ha le van írva, hogy a telekméret min. 250nm akkor az nem lehet kevesebb, nem nagyon van kiskapu PONT. Olyan nincs, hogy a földhivatal nem intézte, széljegyen ott van az, ha van. Amint megkapják a ház árát, többé nem éred el. Hidd el, mi csak jót akarunk, az eladó pedig a pénzét!

Előzmény: VaZoLa (20591)
VaZoLa Creative Commons License 2014.11.07 0 0 20591

Holnap reggel kiderül, hogy pontosan mi is a szitu...legalábbis remélem...

ha igaz a min. 250nm telekméret, akkor kellett hogy találjanak valami kiskaput, hogy mégis véghezvigyék ezt...(nekem egy évekkel korábbi leválasztást emlegettek, amit viszont az ügyvéd "elfelejtett" beadni, elintézni....)....

 

de erős a gyanúm, hogy kömkel-nek lesz igaza....:(

 

Törölt nick Creative Commons License 2014.11.07 0 0 20590

... akkor van náluk is példány a Földhivatal ellenjegyzésével, lehet elővenni :-)

 

---

 

De 200 m2-es önálló telek NEM lehet, ránézel a rendezési tervre és látod: minimum 250 m2

Az osztással kialakítható legkisebb telek arrafelé.

 

A 40% max beépíthetőség a másik.

Ez már most túl van lépve.

 

Azaz: amit elbontasz az nem építhető újra legálisan.

A meglévő épületek csak karbantarthatók...

Előzmény: VaZoLa (20587)
KömKel Creative Commons License 2014.11.07 0 0 20589

Jol irta halalozsto.

Amint valami ilyesmi történne, széljegyen másnap rajta a tullapon. A végleges átvezetés tényleg hónapok, de ha bármi történt, az megjelenik azonnal.

 

Biztos vagyok benne, hogy csak egy osztatlan közösön belüli használati megosztást értenek az "önálló telken", mert a köznyelv nagyon tudja keverni ezeket. Jogilag meg ég és föld.

Előzmény: VaZoLa (20587)
halaloszto Creative Commons License 2014.11.07 0 0 20588

ha be lenne adva a hivatalhoz barmi, az a szeljegyek szekcioban latszana a tullapon amit letoltottel.

 

Vajk

Előzmény: VaZoLa (20587)
VaZoLa Creative Commons License 2014.11.07 0 0 20587

Jelenleg azzal kábítanak, hogy az a 200nm-es rész önálló telek, és hogy holnap mutatnak róla papírt is....és ezt idén nyáron lépték meg, ezért nincs még benne a földhivatali tulajdoni lapban....

hát nem tudom....majd jól megnézetem mindenféle jogász-ügyvédekkel a földhivatalban...(ismerős ismerősének az ismerősével....)...legalábbis ez a terv.....

ha onnan jön egy bólintás, hogy valóban sikerült az albetétesítés, és az építész is rábólint holnap, akkor menthetetlenül jöhet az adás-vétel komoly latolgatása...persze nem az általuk említett legalacsonyabb áron...mert az még mindig horror ezért a szarkupacért....de szerintem nem akarják már tovább húzni ők sem, ezért ajánlok majd valami fair árat....:)...és vagy sikerül megegyezni, vagy nem.....

Előzmény: KömKel (20585)
Törölt nick Creative Commons License 2014.11.07 0 0 20586

HA.... önálló HELYRAJZI számot kap CSAK az segít rajtad.

 

Tehát: ha CSAK te leszel az egyetlen kizárólagos tulajdonos

és NEM a KÖZÖS egy részének kizárólagos tulaja leszel.

 

Mivel a telekmegosztás 2 önálló helyrajzi számra, a 250 m2 alatti telekrész miatt (szerintem) kizárt.

 

Marad a társasházzá alakítás, albetétesítés.

Ami egy kicsivel jobb az osztatlan közös tulajdonnál, de csak alig.

Mivel a társ nélkül megint csak nem nagyon tudsz mozdulni előre... a felújítással.

 

Szóval ez csak arra elég, hogy

a közös tulajdoni tulajdonos helyett

a társasházi társtól függj a felújítás során.

 

Az osztatlan közös anyagi függőséget persze feloldja és egy majdani eladáskor is független leszel.

De a társtulajdon miatt még mindig nem vagy teljesen független.

Pont a neked fontos témában, a külső felújításban.

Bár sokkal jobb ez a helyzet... nem teljesen biztonságos ez sem.

Előzmény: VaZoLa (20581)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!