Keresés

Részletes keresés

Törölt nick Creative Commons License 2010.08.15 0 0 5445

Nincsen kedvem képeket rakni ide az Index-re, mert egyrészt ide csak kicsikben lehet(ne) , másrészt ha valamelyik agyérgörcsös  menstizõ moderának éppen alhasi fájdalmai vannak , akkor bármit kitörölhetnerk bármit, de majd rendszeresen fel-feltöltök egy lentebb kiemelt  blogot képekkel,  amik majd informálják a tisztelt magyar jókeresztény közönséget arról, hogy hol vannak intim, -relatíve olcsó -kiséttermek Stockholmban, ...espezialmente a Södermalm szigeten.

Majd lefotózgatom a kinti étlepokat, azokon ott vannak az uptodate árak, és a fotó környezeti összefüggésben még el is navigál, hogy hol van a kerdéses kis csehó.

 

Mondom: az összes öregotthon és diákotthon, (népfõiskola)  konyhája tanévben  nyitva van, s ott bárki ehet. Nyári vakációban persze ezek zárva vannak, hát tudom hogy ez gond, mert mindenki nyáron csavarog a világban, de ha nem, akkor a fenti szabály az érvényes.

A link pedig ahova be lehet menni képi  infókért az itt van.

Majd frissítgetem hébe.

Hóba is.

 

http://tellusotthon.blogspot.com/

 

schlymy Creative Commons License 2010.08.15 0 0 5444
köszi a válaszokat
Törölt nick Creative Commons License 2010.08.15 0 0 5443

Hiszen sokan éppen azért  mennek el a hazából neki a nagyvilágnak, hogy minél kevesebb honfitársi magyar idegesítse õket.

Odahaza éppen ölég  van, sokszor irritálóan sok.

Aki végigutazta már nehányszor a 6-os villamos vonalát, az valemennyire megérti ezt.

 

Ez a kivülállni akarás  überhaupt az ember elidegeníthetetlen joga.

Magam is tapasztaltam...felpanaszolni nem illendõ, mert mindennek megvan az oka.

 

Nagy dolog az, hogy az ember ül egy buszon mondjuk  Nice és Grenoble között, és senki nem telepszik rá a bagószagával, hogy a képébe belelógva kérdezetlenül elmondja életének történetét valamint  szellemi  fejlõdésének fõbb állomásait, esetleg politikai ellenszenveit.

Meg-meg kérdezve közben hogy "maga mennyit keres?"

Vagy: "magának van csaja?"

 

 

 

Előzmény: Ati789 (5442)
Ati789 Creative Commons License 2010.08.15 0 0 5442
Igen ,nekem is ez a tapasztalatom ,eddig parhol jartam a vilagban a magyarok nem igazan akarnak ismerkedni mas magyarokkal. En nem tudom ,hogy miert de semmifele nemzeti osszetartast nem velek felfedezni ,legalabbis kis hazankon kivul. En mar reg megallapitottam ,hogy a "magyar" az ilyen (ami megjegyzem elegge szomoru).
Előzmény: Levrock (5441)
Levrock Creative Commons License 2010.08.15 0 0 5441
Hi!

Nekem az a tapasztalatom, h a fiatalabb korosztály nem igazán él klubéletet. 1x-2x benéztem a malmöi Pannonia klub rendezvényeire, de sajna csak kevés hasonló korúval találkoztam. Szerencsére vannak svéd és francia ismerőseim akikkel el tudom tölteni a szabadidőm egy részét, de nem ártana pár magyart megismerni. Magyarokat találni szinte mindenütt, de sajna egyik sem vevő az általam űzött hobbijaimra /sziklamászás, sátras-hátizsákos túrák, motorozás/. Ez van. Azért ne add fel! Én sem teszem. :-)))
Előzmény: Ati789 (5440)
Ati789 Creative Commons License 2010.08.14 0 0 5440
Tudja valaki ,hogy van-e Malmoben vagy Trelleborgban magyar klub ,olyan ahol fiatalabb korosztaly (20-50) is megfordul!?
Levrock Creative Commons License 2010.08.14 0 0 5439
Hi!
Ha interneten foglalod akkor 99 SEK http://www.flygbussarna.se/default.aspx
de asszem egy 10essel drágább ha a helyszínen veszed meg. A városi buszjegyárakat nem ismerem, de kb 250SEK 10 jegy. Van valaki aki pontosan tudja?
Előzmény: schlymy (5432)
ggg333 Creative Commons License 2010.08.14 0 0 5438
Odajegy 109 SEK, odavissza kb 198 SEK. A buszon csak kártyával lehet fizetni!
Előzmény: schlymy (5432)
Törölt nick Creative Commons License 2010.08.14 0 0 5437

És  még egy utolsó éca, amit valamikor magam is az egész Európában   használtam mint lehetõséget, de igen keveseknek jut eszébe.

Az összes fõiskola, -Svédországban pl. a népfõiskolák - étterme nyitva van az utcáról betévedõ túristák elõtt.  A kutya meg nem kérdezi, hogy miért vagy ott, s miért pont ott vagy.  Ha van zsozsó, akkor rendelsz, leülsz, megebédelsz,  fizetsz, utána akár a többnyire tágas, kényelmes mosdóhelyiségeket is igénybe lehet venni.

Ezek különösen tiszta, kulturált helyek. A Långholmenen  az ember elvegyülhet a 40 ország klf. diákja között, annyiot sem szól senki hozzád hogy uff.

Longholmen nepfoiskola
Törölt nick Creative Commons License 2010.08.14 0 0 5436

1:A gröndali 25 wok-étteremke közül csak 1.

Ötvensért itt jóllax.

 

2:A Texas Longhorn kisétterem a Hornsgatanon.

 Hatvanért jóllax itt.

Gröndal WOKTexas Longhorn

 

De itt a Texas Longhorn mellett ban az Indian Queen is 55 féle kajával.

Leginkább csirke. Majd lefotózom a kinti étlapját az árakkal.

 

Törölt nick Creative Commons License 2010.08.14 0 0 5435

Még egy valamit, amirõl alig tudnak.

Az összes öregotthonba be lehet menni az utcáról ebédelni.

Ezeknek többnyire  földszinten levõ étkezdéjük van, senki nem kérdi hogy ki vagy, hunnan jössz.   Válsztasz a pultnál kaját, sorolsz a kassza felé, egy ötvenesbõl eszel  egy derék kaját, 2-3  melegételbõl lehet választani.

 

A Tellus Fritid Centerben (A Hornsgatan  végén az a nagy halványpink épület) télen akár órákig melegedni is be lehet menni, még szunyizni is lehet, vagy tv-t nézni a kinti mínusz 13 fokban. Már ha valaki télen jön, s éppen nem akar egy tizesnél többet kiadni.

Mert ennyiért adnak ott egy teát, vagy egy hosszukávét, az meg már apropó arra, hogy ott rostokolhass ameddig akarsz. Este 23-ig akár. Akkor van kapuzárás.

Ha bentragadsz, akkor is belülrõl ki lehet menni, csak fordítva nem.

Egy magyar tanárnõ a tanácsomra egyszer ott is aludt egy szoffán, ami nem ágy ugyan, de jobb mint egy pályaudvari pad a hideg télben, miközben 300 török,tatár, nyenyec, tuszi és pigmeus akarja lenyulni a hasadról a pénzes zacskót.

Törölt nick Creative Commons License 2010.08.14 0 0 5434
Jav: SÖDERS BÖNDER
Előzmény: Törölt nick (5433)
Törölt nick Creative Commons License 2010.08.14 0 0 5433

Csak a Södermalmon:

 

Bamboo Garden

Sönders Bönder

SKOHORNET (valami fantasztikus!)

Humlehof

Lilla Wien

Muggens Kök

Előzmény: cavecat (5430)
schlymy Creative Commons License 2010.08.14 0 0 5432
sziasztok

kis segítség kellene. malmö sturup repteréről mennyibe kerül a busztranszfer malmöbe? illetve malmöben van napijegy, és ha igen, akkor az mennyibe kerül.
fontos lenne.köszönöm.
Boszorka Creative Commons License 2010.08.14 0 0 5431

Tudom, ismerem.

Szeptemberre már más a program, nem 2 napos és aztán oktoberre is.

De jövőre beszélhetünk róla.:-))

Előzmény: Törölt nick (5428)
cavecat Creative Commons License 2010.08.14 0 0 5430
no, akkor mondjad, séróból!:)
komolyan, mert néha már unjuk a sahlgrenska kantinját, mennénk máshova.
csak sajna az ebédszünet nem elég hosszú ahhoz, hogy csavarogjunk a városban, étterem után kajtatva; ha tudsz nekem utca-házszámot (vagy legalább utca+az étterem nevét) adni, célirányosan odamenni még valsz belefér.

ráadásul a turisták is biztosan örülnek az infónak (nekik aztán végképp nincs idejük csavarogni, amikor az egész várost megnézni van összesen pár napjuk).
Előzmény: Törölt nick (5426)
DuJoe Creative Commons License 2010.08.14 0 0 5429
Nahát! Hogy hány országban van Nyírmihálydi nevű település!:-)))))
Előzmény: Boszorka (5427)
Törölt nick Creative Commons License 2010.08.14 0 0 5428

Befizetlek szeptemberben egy 2 napos kosice-i útra.

Ezt mink Kassának mondgyuk.

Előzmény: Boszorka (5427)
Boszorka Creative Commons License 2010.08.13 0 0 5427
Bizony nem!:-)))
Előzmény: Törölt nick (5424)
Törölt nick Creative Commons License 2010.08.13 0 0 5426

Legalább 30 olyan gemütlich kis éttermet tudok mondani séróból, ahol 60 SEK-ért lehet kompletten +étkezni. Pontosabban 59-ért.

 

Csak ezek negyrésze nem a fõutcákon vannak, hanem kis  intimebb, rejtettebb helyeken.

Túristák, akiknek semmi helyismerete nincsen: esetleg a vakvéletlen által akadnak ezekre.

Előzmény: cavecat (5396)
Törölt nick Creative Commons License 2010.08.13 0 0 5425

Jaja, Lappföld az már csak ilyen.

De ha valakinek sok nap kell az menjen Marokkóba. Vagy  Zimbabwéba.

Ott van nap doszta.

Előzmény: Törölt nick (5408)
Törölt nick Creative Commons License 2010.08.13 0 0 5424
Ebbõl a felületes dumából csak az látszik, hogy életedben nem mozdultál ki Nyírmihálydiból.
Előzmény: Boszorka (5414)
Ati789 Creative Commons License 2010.08.13 0 0 5423
Hello

Az Sfi valoban alapfoknak felel meg ,de en nem leforditatni akarom hanem egy olyan bizonyitvannya "atigazoltatni" amit kulfoldon is elfogadnak mint sved nyelvvizsgat! Mivel az SFI nem nemzetkozileg elismert nyelvvizsga kozpont ezert azzal semmit se erek mashol a vilagban ,ez kb olyan mintha magyarorszagon csinalnal egy allamilag nem elismert nyelvvizsgat ami helyi szinten lehet ,hogy eleg (es hu de kiraly van nyelvvizsgad!!!), de egy komolyabb allashoz mar nem!

Egyebkent csak ,hogy tisztabb legyen a dolog ,hogy mi a fenenek nekem egy allasinterjura nyelvvizsga bizonyitvany ,hat az az hogy Phd programra szeretnek jelentkezni kulonbozo egyetemeken es oda kotelezo a bizonyitvany is fuggetlenul attol hogy mesz-e interjura vagy hogy milyen nyelven irtad az oneletrajzodat.
Haani Creative Commons License 2010.08.13 0 0 5422
Ja, még annyit hogy én nem is hallottam hogy az SFI bizit lefordítják....az azért sztem csak alapfoknak felel meg kb nem? Bár az is sokkal több a nullánál. Sajna nem tudok segíteni...
Előzmény: Ati789 (5420)
Haani Creative Commons License 2010.08.13 0 0 5421
Szia! Én azt nem értem ha pl jelentkezel egy állásra, akkor elküldesz egy angol (ha az kell) vagy egy svéd önéletrajzot. Abból már látszik hogy tudsz-e valamit. Ha meg behívnak állásinterjúra, akkor meg kiderül tudsz beszélni vagy nem......nem kérnek papírt róla.
De a másik részről megértelek, jobb ha papíron is megvan amit az ember tud!!!! Megnyugtató..Sosem lehet tudni:)
Előzmény: Ati789 (5420)
Ati789 Creative Commons License 2010.08.13 0 0 5420
Persze ,hogy nem a papir a lenyeg egy nyelvtudasnal (kilora lehet venni Pesten az ilyesfele dolgokat),hanem hogy mennyire tudod az adott nyelvet ,de az en tapasztalataim szerint ha jelentkezel peldaul egy jobb allasra ,akkor igen is szukseged van arra a papirra ,hogy legalabb az interjuig eljuss. Mar eltem egy par orszagban es mivel mindenhol kulfoldinek szamitottam ,alap volt hogy a jelenkezesi laphoz csatoltam a nyelvtudasomat igazolo bizonyitvanyt. Sott mostanaban talalkozok azzal a problemaval ,hogy a magyarorszagon szerzett angol nyelvizsgam nem megfelelo arra a munkara amire jelentkezek mivel a munkaltato csak a TOEFL-t fogadja el ,ha nem az van akkor meg se nezi a jelentkezesi lapodat ,mert nem felelsz meg az altala tamasztott kovetelmenyeknek ,pedighat szerintem nem lenne gond az angolommal ,de ugye papir hianyaban ez senkit se erdekel .Megoldas: mennyek es vizsgazzak a Toefl-nel. Az meg azert nem is olyan olcso foleg ha azt veszem ,hogy csak a papir miatt csinalom! Ezert szeretnem az SFi-s vizsgamat valahogyan nemzetkozive tenni.
Boszorka Creative Commons License 2010.08.12 0 0 5419

Úgy általában sehol a világon nem kérnek papirt a nyelvtudásról. Ha érdekli őket, akkor majd beszélnek veled az adott nyelven.

Elég sok helyen megfordúltam, de soha senkit nem érdekelt,  hogy hol tanultam valamelyik nyelvet és van-e papirom róla.

Mondjuk ha svéd tanárnak akarsz menni, akkor tanári diplomára van szükség.

Előzmény: Ati789 (5418)
Ati789 Creative Commons License 2010.08.12 0 0 5418
Hej

Uj vagyok az oldalon es lenne egy kerdesem. Nem tudja valaki veletlenul ,hogy ha megvan az SFI ,akkor a bizonyitvanyt (ami ugye csak egy sima papir) hogyan lehetne atkonvertalni valamifele nyelvviszga bizonyitvannya amit kulfoldon is lehetne hasznalni mint a sved nyelvtudas bizonyitekat!Mert most ezt igy a jelen formajaban nemhiszem ,hogy svedorszagon kivul barki is elfogadna! Tudom ,hogy ha ilyesmit akarnek akkor elmehetnek egy nyelvvizsgakozpontba es levizsgaznek ujra ,de ezt szeretnem kikerulni ha mar egyszer ott ultem az SFI-ben.
Valahol hallottam ,hogy talan Goteborgban van egy ceg aki ilyesmivel foglalkozik ,de semmi mast nem tudok.
Ha valaki hossza tud szolni ,akkor legyszi irjon!Koszi!

ja es bocs ,hogy nincs ekezet ,mar leszoktam rola :)
adamskij Creative Commons License 2010.08.12 0 0 5417
bár csak átutazóban voltam, de Kiruna valami hihetetlen undorító hely. ellenben Gällivare vagy Abisko, Jokkmokk mind-mind sokkal jobb és élhetőbb. nem utolsósorban nem egy külszíni szénfejtésre nézel a panelház erkélyéről egy, a szolnokinál is ósdibb pályaudvaron keresztül. szóval vicces dolog Kiruna, de az egy ipartelep most is, nem pedig természetes lakhely. sajnos nem volt lehetőségem pár éve az Inlandsbana vasúton utazni, de az biztos nagyon érdekes végig északon.
Előzmény: cavecat (5413)
Törölt nick Creative Commons License 2010.08.12 0 0 5416
Nekem nagyon tetszett. Én szeretem a kietlen, rideg vidékeket.
A téli sötétség biztosan zavarna, de azért élvezném. Szeretem a hideget, a horgászást, a szaunát és a jégkorongot :-)
A fűthető medencéjük is tetszett :-)

Hát mérnök sajnos nem vagyok és újabb kivándorlást sem tervezek, de ha oda vitt volna a sors, hát megvallom tetszene.
Előzmény: Boszorka (5414)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!