Keresés

Részletes keresés

harzol Creative Commons License 2008.04.01 0 0 894
No erről beszélek!

Ki írta szerinted a Petőfi, Ráday... kiszélesítését?
Én arról beszéltem, hogy a Nagykörösi felé araszoláson példának okért segítene egy pár méterrel beljebb megépített akár 2x2 sávos út.

Lásd a képet (remélem megfelelő méretben fog megjelenni):Méta
Előzmény: vertikalispupakolo (890)
vertikalispupakolo Creative Commons License 2008.04.01 0 0 893

Mivel az egész KKK út tömény politikai okokból van támadva, így nem tudom mire számítottál. Főleg ennyire felkészületlenül. Ugyanakkor tendenciózusan mazsolázol az ellenérvekből, amit nem tudsz alátámasztani.

Elferdítve idézed a népszavazási kérdést, és átrendeznéd simán a kerületet, csakhogy alátámaszd az útelenességet.

 

Az én gyerekkorom kiserdője máshol volt, de ezt az erdőt is szeretem. Ellenbennem szertem és több tízezer érintett nem szereti a Méta.-..stb utak már katasztrofális forgalmát, és akik ennek az álló "forgalomnak" a bűzét szívják. Sajnálom azokat, akiknek érinti a házát az új út megépítése, de a fejlődésnek ára van, ami sokkal olcsóbb a helybentopogásnál.

 

 

Előzmény: harzol (889)
Pepin Creative Commons License 2008.04.01 0 0 892
Meglehetősen habzó szájjal nyomod. Ne lepődj meg, ha nincs túl sok kedvem válaszolgatni.
Másfelől meg vedd észre, hogy beszálltál egy dedós veszekedésbe. Tudod, a tipikus "az én apukám okosabb - nem igaz - de - nem - de - nem..." tipusúba.

Te azt mondod, hogy ha megépítik a KKK-t, jelentősen csökkenni fog az átmenő utak terhelése.
Én azt mondom, hogy
- egyrészt a terhelés attól fog csökkenni, ha meglesz az M0 keleti szakasza,
- másrészt a KKK nem fog olyan nagy forgalmat elvinni ezektől az utaktól, mint amennyit várnak az ott lakók
- ellenben tönkreteszi durván ezer ember életét, ráadásul odavonz a KKK-ra egy olyan forgalmat, mely egyébként nem jelenne meg a kerületben,
- harmadrészt rengeteg olcsóbb lehetőség lenne csökkenteni a dugókat az érintett utcákban - amennyiben tényleg a dugócsökkentés lenne a cél.

De mondhatod a végtelenségig a magadét, mint ahogy én is mondhatom a sajátomét. A lényeg, hogy mindenki - te, én, Önkormányzat, Zöld Sorompó - zsigerből nyomja a magáét, még csak próbálkozás sincs arra, hogy forgalmat mérjünk, forgalmi célokat elemezzünk most - és az M0 keleti szektorának átadása után. És ezt az Önkormányzatnak kellene elvégeztetnie egy garantáltan független céggel. És némileg gyanús, hogy miért nem akarják, miért erőltetik _most_ az elhatározást, miért nem képesek megvárni az M0 átadását. Hiszen pénz kurvára nincsen az egészhez, ráérnének.
Előzmény: vertikalispupakolo (888)
harzol Creative Commons License 2008.04.01 0 0 891
Havanna! Azért nem érinti, mert az általad is felsorolt utak messze elkerülik! Hol van a Havannán Soroksár-Rákos irányú keresztforgalom?

Tán nem kéne minden második szavaddal engem szapulni, hanem magadba kellene nézni. Azt tán csak elismered, hogy van valami abban amiért szót emelek. Az erdő védelme, ahol sokan gyerekkorunk meghatározó részét töltöttük egy jó cél. Elfogadom, hogy mások ezt beáldoznák egy számukra fontosabb célért. Ezért én nem hülyézlek le, ,max. nem értek veled egyet és próbálok vitázni veled. A stílusodból viszont kezd elegem lenni.

Nyilván nem a bevásárlóközpontokba igyekeznek az emberek.
Képzeld! A reggeli csúcsidőben dolgozni járnak az emberek. Bevallom én is. (Tudom nagy szégyen.)

Bevásárlóközpontok: Azért csak megfordul abban az 5-6 baromi nagy áruházban napi pár 10000 ember. Köztük néha te, én és minden 2. kerületi lakos aki mind a Métán megy oda.
Előzmény: vertikalispupakolo (888)
vertikalispupakolo Creative Commons License 2008.04.01 0 0 890

Kedves Harzol

 

Te nem valami humorista vagy? Hova akarod te arréb rakni a Méta utat?

Hol tanultál számolni?

Hova tennéd arrébb a Petőfi, a Ráday, a Sallai...stb utcát? Hova vezetnéd a 2X2 sávos Méta utat? Kiszélesítenéd a Petőfi utcát? A templomot is lebontanád onnan?

 

 

 

Előzmény: harzol (887)
harzol Creative Commons License 2008.04.01 0 0 889
Mi a fenéért akarod rámerőltetni azt a hülye szavazgatást? Nem én voltam. Igenre nem szavaztam 1x sem, nemre pedig kb. 3x . Ebből kettő azért volt, hogy kipróbáljam Cookie törléssel lehet-e többször szavazni.
Lehetett. Leszedtem. Örülhetsz!

Q...ra elegem van az egészből. Aminek kicsit is köze van a politikához abban a témában azonnal mindenki támad, még akkor is ha én teljesen politika mentes irányból közelítem a dolgot.

Milyen témát is kerülök amúgy?
Ha már témakerülés: Téged nem érdekel gyerekkorod "kiserdője"?
Előzmény: vertikalispupakolo (885)
vertikalispupakolo Creative Commons License 2008.04.01 0 0 888

Osztán miért is nem érinti a Havanna lakóit? Már ne haragudj meg rám, de ha ennyire dilettáns vagy a témában akkor miért nyitsz róla blogot?

 

Szerinted a kamionok mind az auchanba mennek bevásárolni? Vagy miért mantrázod 1folytában a bevásárló központokat?

 

Amúgy a reggeli és a délutáni csúcsforgalomban (amikor a Petőfi utcában áll a sor véga a Nagykörösi felé és fordítva) bevásárló központokba igyexenek a pógárok?

Ugye nem ezzel akarsz kábítani?

 

 

Előzmény: harzol (884)
harzol Creative Commons License 2008.04.01 0 0 887
Képzeld! Én is szoktam a Nagykőrösi felé araszolni. Most hogy mondod tényleg gyanús, hogy kb. 1-200 autóra jut 1 kamion.
Lehet azért, mert nem az átmenő forgalom a nagy, hanem a kerület lakosai próbálnak ki, vagy bejutni a kerületbe?

A Méta utcát szerinted nem lehetne mondjuk 20 méterrel odébb a nagy semmi közepén megcsinálni 2x2 sávosra?
Esetleg a felüljáró körüli bugyuta közlekedési csomópont helyett egy jobbat kiépíteni?

Olcsóbb is lenne, nem kellene kettévágni 2 nagy erdőt, kiköltöztetni pár tucat családot és idevezetni egy csomó olyan autóst, kamionost, aki amúgy nem jönne erre.
Előzmény: vertikalispupakolo (882)
Kazi2 Creative Commons License 2008.04.01 0 0 886
vertikalispupakolo Creative Commons License 2008.04.01 0 0 885

Hidd el, qrvául nem érdekel mennyit nyomkodtad magadnak a szavazógombot a saját blogodon. Ha téged az kielégít, hogy négyszázszor támogatod önmagad ideáját, hát váljék egészségedre.

 

Viszont mintha nagyon kerülnéd azt a témát, amiről e topic szól, és a felvetéseimre a választ.

 

 

 

 

 

Előzmény: harzol (883)
harzol Creative Commons License 2008.04.01 0 0 884
A Havanna lakótelepet baromira nem érinti a KKK léte, vagy nem léte. A többi lakótelepen is csak részben.

A forgalom célja más! Hányszor akartál eljutni soroksárra, vagy Rákosra? Ezzel szemben hányszor akartál az M5-re, vagy a Gyömrőire feljutni? Bevásárlóközpontokba sem fogsz járni gondolom miután megépül a KKK.
Előzmény: vertikalispupakolo (881)
harzol Creative Commons License 2008.04.01 0 0 883
Ja! Nyilván én nyomtam be 400 nem-et és 150 igen-t.
Összesen volt 30 látogató. Ez tán még neked is elég bizonyíték arra, hogy mindkét oldal nyomkodta a gombot rendesen.
Előzmény: vertikalispupakolo (880)
vertikalispupakolo Creative Commons License 2008.04.01 0 0 882

Azért nem értem, hogy ennyire nem ismered a kerületet, de blogot nyitsz róla, és teljes mellszélességgel agitálsz az ellen amiről gőzöd sincs.

 

Persze igazad van, ne fejlődjön a kerület, álljon továbbra is kilométeres sor a Nagykörösi felé, és vissza, hiszen Te nem ott lax, téged nem érint, hogy az erkélyed alatt araszolnak gyök kettővel egész nap a kamionok.

 

 

Előzmény: harzol (879)
vertikalispupakolo Creative Commons License 2008.04.01 0 0 881

Figyu, már ne haragudj de annyira tájékozatlan vagy, hogy az már fáj. (Azt nem akarom feltételezni, hogy megint ferdítesz). A KKK maximum 60-70 családi házat fog érinteni valamilyen módon. Nos, ha csak a Petőfi utcát nézzük, ott legalább 200 ház értéktelenedett el az elviselhetetlen átmenő forgalom miatt.  A lakótelepeket pedig felsoroltam (KISZ,Glóriet, Havanna...stb), amiket nem tudom miért a Petőfi utcában keresed?

 

Komolyan mondod, hogy egy párhuzamos 2X2 sávos út nem tehermentesíti az eddigi egyetlen 1-1 sávos, állandó dugókkal teli utat?

 

    

Előzmény: harzol (879)
vertikalispupakolo Creative Commons License 2008.04.01 0 0 880

Most nézem tüzetesebben a KKK blogot, és ezekszerint te vagy a blogtulaj.

Te szavazgatsz saját magadnak a saját blogodon?

 

Jó fej vagy!!!

Előzmény: harzol (877)
harzol Creative Commons License 2008.04.01 0 0 879
Szerintem:

A, Nagyságrendileg maximum 2-3x annyi ember lakókörnyezetét érinti a jelenlegi útvonal, mint a KKK.

B, A KKK megépülése esetén jelentős mértékben nem csökkenne a Méta-Petőfi-Ráday forgalma. Miért is csökkenne? Legtöbben az M5-re akarnak feljutni, vagy a Gyömrőire, esetleg a bevásárlóközponthoz igyekeznek. Te nem pont ezért használod ezeket az utakat?
Előzmény: vertikalispupakolo (875)
vertikalispupakolo Creative Commons License 2008.04.01 0 0 878

Talán nem kellene itt a topicban is hazudni. A kérdés nem az és nem úgy volt feltéve, ahogy leírtad.

 

Azt nem tudom miért értesz egyet a Ződ jogcsavarókkal, de attól még nem kellene átvenni tőlük a hazugsággal érvelést.

 

 

Előzmény: harzol (877)
harzol Creative Commons License 2008.04.01 0 0 877
Abban igazad van, hogy az út ellenzői egy ilyen népszavazásból csak vesztesen jöhettünk volna ki.

A polgármester ugyanis ilyen válaszokat kínált:

IGEN. Akarom az utat a felszínen.
IGEN. Akarom az utat alagútban.

Szerinted korrekt kérdés volt?

Elárulom, hogy az általad Zöld jogcsavaróknak nevezett társaságot nem ismerem. A mai napig még csak nem is beszéltem egyetlen tagjával sem. Céljukkal egyetértek, de ezt tőlük függetlenül is így gondolom.
Senki nem mondja, hogy pár virág, vagy bogár miatt ne épüljön ide út. Ha csak ennyi veszne az út megépülésével, akkor felőlem épülhetne. Ellenben ez az út tönkretenné Dél Pest összes erdős területét. Te talán nem jártál sétálni / kocogni / biciklizni / szánkózni / kutyát sétáltatni / focizni... a "kiserdőbe"?
Előzmény: vertikalispupakolo (871)
vertikalispupakolo Creative Commons License 2008.04.01 0 0 876

Az önkormányzat szeretett volna népszavazást, nem tudom te miről beszélsz?

Több jogász túlórázott azon, hogy miként lehet megtámadni a népszavazás  kiírását.

 

A kérdés amit megtámadtak teljesen 1értelmű volt, persze aki nem akar népszavazást az eljácca az értetlent.

 

 

Előzmény: harzol (873)
vertikalispupakolo Creative Commons License 2008.04.01 0 0 875

1: Hagyni kellet volna a népszavazást +tartani.

 

2: Az egyetlen mai keresztirányú útvonal mentén több tízezer ember él, akik nagyon szeretnék a forgalom elterelését a KKK-ra.

 

3: "Evetke...", ezt a stílust tapasztaltam azon a fórumon ahol sajnos én is ott voltam. Az a kb tíz útellenző magából kikelve mindenki beszédébe beleüvöltötzött aki nem mellettük, hanem észérvekkel beszélt.

 

4: A mostani keresztirányú út mentén a KISZ, a Glóriett, és érintőlegesen a Havanna lakótelep van. A Petőfi és a többi utcában lakókról most nem is beszélve. Tudom, ők le vannak szarva.

 

 

Előzmény: Elm (872)
Elm Creative Commons License 2008.04.01 0 0 874
Nos igen, ebben velemenyem szerint a polgarmesternek igaza van, ha szavazas, akkor az egesz kerulet. Mert igenis kozvetve sokakat erint.

Es a lakossagi forumot latva abban is igaza van sajnos, hogy herotja van a zoldsoromposokbol, az a stilus, amit nyomtak, elegge tre volt, es akkor finoman fogalmaztam. Tobbektol hallottam vissza, hogy meg ha igazuk is van, ezzel a habitussal csak elidegenitik a hallgatag tobbseget, akik esetleg meg nem dontottek...

Ettol fuggetlenul Mester ur sem tudott semmi ertelmeset mondani arra a nehany konkret felvetesre, ami elokerult. Ez a kerdes igy nem korrekt, ez szerintem is egyertelmu. Szerinte aki erre nemmel szavazott volna az a korutra is nemet mond. Hat szerintem ez kamu, ez a kerdes azt semmikeppen sem jelenti. De mind1, ez mar halott ugy.

Vajon miert kozvelemenykutatnak, miert nem teszik fel a kerdest egyertelmuen? "Akar korutat vagy nem?" Tartok tole, hogy nem az lenne a vege, amit ok szeretnenek...
Előzmény: vertikalispupakolo (871)
harzol Creative Commons License 2008.04.01 0 0 873
Olvasd el a blogot.
Arról nem tehetek, hogy egyesek képesek 100 igen, vagy 100 nem szavazatot benyomni. Éppen ezért a szavazást leszedtem.
Lövésem sincs mi lett volna az eredmény. Az biztos, hogy 8 NEM és 1 IGEN szavazatig nem volt tömeges kattintgatás.
Tanultam az esetből. Nem is próbálok kevésbé kijátszható szavazórendszert keresni, mert nincs értelme.

Az önkormányzatunk miért nem merte megkérdezni, hogy rendes népszavazáson, hogy kell-e KKK? Csak nem tudta előre, hogy nem nyerhet?

A 30 embert te sem gondolhatod komolyan. :)
Előzmény: vertikalispupakolo (870)
Elm Creative Commons License 2008.04.01 0 0 872
Igen?
Nem erzed, hogy neked is lecsuszott a szemellenzod?

Egyreszt szerinted akkor a megoldas a tobbtizezer (vazze, mekkora lakotelep van a Petofin?) ember problemajara az, hogy masik tobbszazezer (hehe, mindjart milliokkal dobalozok, hallod Evetke?) ember lako es pihenolehetoseget agyonvagni egy autopalyaval a kertvaros/erdo kozepen? Gratula.

Masreszt emlekeztetnelek, hogy mar jopar evvel ezelott is lazan osszejott a tizezer alairas az ut ellen. Nehogy azt hidd, hogy csak partiz ellenzoje van a korutnak.

En sem tudom mi lenne egy nepszavazas eredmenye, de en azt gondolom, hogy az ellenzok lettek volna tobbsegben, mert akiket nem erint kozvetlenul, annak jo resz nem jott volna el...
Előzmény: vertikalispupakolo (870)
vertikalispupakolo Creative Commons License 2008.04.01 0 0 871

"Dr. Mester László polgármester hangsúlyozza, hogy a körút megépítése az egész kerület ügye, így nem dönthet arról csupán a lakosság egy kisebb csoportja, akinek telkét közvetlenül érinti a tervezett körút nyomvonala."

 

Mi ezzel a baj, kedves Pepin? Nincs sapka a polgármesteren (vagy éppen van?)


 

 

A polgármester népszavazást szeretett volna az út ügyében, 10 ember jogi csűrcsavarral megakadályozta a népszavazást. Tudták, ebből a népszavazásból csak vesztesen jött volna ki a Zöld jogcsavarók csapata.

Ennyi a történet, ezen nincs mit ragozni.

Előzmény: Pepin (843)
vertikalispupakolo Creative Commons License 2008.04.01 0 0 870

Az még semmi, de egy pár perc alatt vagy 300-al emelkedett a nem szavazatok száma!!!

Igaz az elkövető beismerte a tettét " Én úgy döntöttem visszaállítom a nem-ek 75%-os arányát "-felkiáltással.

 

Komolytalan egy társaság.

 

 Kb30 ember szembe megy vagy 40-60000 ember érdekével. Most minden keresztirányú forgalom egy úton a Métán (Ptőfi, Ráday) zúdul át. Ők akik ott laknak mondjuk le vannak szarva, hiszen az  csak pár tízezer ember.

 

Előzmény: Yoral (861)
Elm Creative Commons License 2008.04.01 0 0 869
A gyorsforgalmi es a Helikopter ut kozott is erdoben vinnek, megjegyzem. Igaz, az Auchan mar megepitette a feluljaros csomopontot, es a Csevezo is keresztbeszeli az erdot, de akkor is. En spec. a magam reszerol ott sem akarom latni - ami ertheto mert en ott lakom, es en azt az erdot hasznalom. De hat ez egyeni szocproblem... :o)
Előzmény: Pepin (867)
harzol Creative Commons License 2008.04.01 0 0 868
Szerintem ez nem ilyen egyszerű. Úgy 5-6 éve én még vígan kereszteztem a Péterhalmi utat a kutyaiskola mellett, mert mindkét oldalon rendes erdő volt. Most ez nagyjából lehetetlen, de talán úgy 5 év múlva megint elképzelhető lesz.
Az mégsem lehet a Pilisi Parkerdő álláspontja, hogy 5-10 évente tarra vágja az érintett területeket.
Továbbá azt se felejtsük el, hogy a 40 méteres szélesség bőven meghaladja a most rendelkezésre álló területet. Kicsit lekapnának az egyik és a másik oldalból is. Darugyár területét tuti nem fogják kisajátítani, így ott még többet.
Ezen felül vannak a csomópontok. Azokon a helyeken is faragnának kicsit az erdőből.

Továbbá nem beszéltünk még a Keresztúri erdőről, ahol még hosszabb erdei szakaszon tervezik megépíteni az utat. Az már ugyan 2. ütem, de annyira még ez az ország sem extrém, hogy a semmiben érjen véget egy út.
Előzmény: Pepin (867)
Pepin Creative Commons License 2008.04.01 0 0 867
Szerintem nem. Eleve csak a Péterhalmi-Flór között jelentkezne többlet - és akkor még nem beszéltünk arról, mennyire számít erdőnek a Darugyár melletti rész. (Ott ugye nincs áthaladási lehetőség.) A Péterhalmi út túlsó része egyik oldalon egy gusztustalan szeméttelep/csatornaleeresztő, illetve egy elég nagy puszta a Cséry-telepig. (A másik oldal erdő ugyan, de az most is el van vágva a túloldaltól a Péterhalmi úttal.)
Szerintem ha úgy kezdik meglejtetni, hogy a portál nagyjából a Darugyár elejénél (Péterhalmi út) legyen, akkor már teljesen elfogadható lenne.
Előzmény: harzol (865)
M43 Creative Commons License 2008.04.01 0 0 866

Ebből a pénzből inkább hidat építenék, vagy az acquincumit, vagy az albertfalvait (ráhordó utakkal). Több értelmét látom, ráadásul mindkettőt lehet úgy építeni hogy ne érintsen erdőt/lakott területet, csak iparit.

Előzmény: harzol (865)
harzol Creative Commons License 2008.04.01 0 0 865
Ez gyakorlatilag azt jelentené, hogy az egész út egy alagút lenne.
Én ezt mondjuk nem bánnám, de a horribilis költségek miatt aligha merül fel ilyesmi.
Előzmény: M43 (864)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!