Keresés

Részletes keresés

Michelke Creative Commons License 2005.06.02 0 0 496

Végig néztem ezt a csodás honlapot. Le is mentettem az összes rózsás képet. Rengeteg olyat találtam, amiért fáj a szívem. :-(

Párat kiemelnék közűlük:

aliancebabyromanticablackbaccaraedenromanticaemmameilestellemeildynpiccardfriendshipgypsyleonidasindiansunsetkronenlovelygreensweetcandia

 

 

 

 

Tudtok még hasonló magyar oldalakat, ahol lehet rózsákat nézegetni, esetleg tövet rendelni?

Előzmény: No.9 (494)
M.Gabi Creative Commons License 2005.06.02 0 0 495

Sziasztok!

Kaptam futórózsát édesanyám élettársától, szerintem gyönyörű. :-)

Tudja esetleg valaki, hogy milyen fajta?

 

No.9 Creative Commons License 2005.06.02 0 0 494
Miért lenne baj, hogy beírtad? Ezzel a Szőregi rózsának csinálsz reklámot, ami nem mellékesen hungaricum!
Csak nem jó linked, remélem így már jó lesz.
Ez a Szőregi Virág-Dísznövény ÁFÉSZ honlapja. Annak idején maguk a termelők hozták létre, hogy közösen megszervezzék az értékesítést. Ma is ez a feladata: koordinálja a termelést, a piaci igények figyelembe vételével előre leszerződnek a termelőkkel, fajta, osztály, mennyiség tekintetében, majd felvásárolják a rózsatöveket (meg díszfákat, gyümölcsfákat, virághagymákat stb.) és továbbértékesítik őket külföldre és belföldre egyaránt.
Nekem nincs konkurenciám, maximum csak a kötés területén lehetne, de abban meg én vagyok a legjobb. :)))
Előzmény: Évi5 (493)
Évi5 Creative Commons License 2005.06.02 0 0 493

Sziasztok!

Kicsit félve írom a következő weboldal címét:

www.invitel.hu/szoregvirág

Nem tudom, hogy most kinek csinálok reklámot, de gyönyörű rózsák vannak a honlapjukon.

(Bocsi No.9 ha ez a konkurenciád, de ha te is itt dolgozol, vedd ingyenreklámnak!)

No.9 Creative Commons License 2005.06.02 0 0 492
Illatos (intenzív illatú) sárga rózsák: Summer Sunshine, Gold Medal, Gina Lolobrigida, Celebrity, Landora, Houston. Ezek közül amit itt nálunk biztosan termesztenek: Landora, Celebrity, Gina Lolobrigida. + még van Citrone, csak most hirtelen nem tudom hogy annak milyen illata van.

" ott más időpontban van e mód vásárlásra."
az évnek ebben a szakában esetleg konténeres formában lehet venni. Majd október, november környékén már lehet szabad gyökérrel is. A rózsaünnepen is szoktak árulni konténereseket, de nem túl sok fajtát. Meg szokott lenni magastörzsű is konténerben. Ezeket ott helyben meg lehet venni, és nyugodtan el lehet ültetni a legnagyobb nyárban is.
"Vagy esetleg nálad?" Mi már néhány éve nem foglalkozunk rózsával, csak nyáron szoktam részt venni a szemzési munkálatokban mint kötő.

" Olyan szívesen bámészkodnék a rózsák között, de feltartani a munkában, azt nem szeretnék senkit. "
Bámészkodni lehet nyugodtan, azzal nem zavarsz senkit. De szerintem azt sem veszik zokon a gazdák, ha kicsit kérdezősködsz tőlük. A többségük szívesen elmagyarázza neked pl a szemzés folyamatát. Hozzánk is jöttek olasz, osztrák turisták, hogy vajon mit csinálunk a tűző napon a földön "mászva" ? Van aki azt hiszi hogy krumpli, a magastörzsűt, amíg még nincs ráoltva a nemes rendszerint málnának titulálják. :)))
Tavaly mikor már egy nap az x-edik kocsi állt meg, és fényképezték a nemest, akkor komolyan elgondolkodtunk, hogy jobban megérné beülni a napernyő alá, és kitenni egy "foto 1 Euro" táblát. :))
Előzmény: szék2004 (490)
ZsuR Creative Commons License 2005.06.01 0 0 491
Ne mondd, hogy a szomszedod panaszkodik, ha atlog egy-egy ag!!! En meg sorrel is kinalnam a szomszedomat, ha ilyent futtatna a (nemletezo) keritesemre!
Előzmény: Kiskertész (489)
szék2004 Creative Commons License 2005.06.01 0 0 490

Üdv. Mindenkinek!

Olyan gyönyörű képeket raktok fel, hogy csak ámulok. Nekem csak néhány tő rózsám van (Szőregről is)  és szeretnék még pár tövet. Nekem sem a neve a fontos, hanem a szine az illata stb... Szeretnék sárgát, na és legyen nagyon jó illatú,  meg az általad ajánlott Double Delight, ami rendkívül mutatós és még amit egy szakember ajánlani tud. Néhányat.

Most nem tudok menni a rózsfesztiválra és a kérdésem az lenne, hogy ott más időpontban van e mód vásárlásra. Vagy esetleg nálad? Olyan szívesen bámészkodnék a rózsák között, de feltartani a munkában, azt nem szeretnék senkit.

Ajánlataidat előre is köszönöm.

 

Előzmény: No.9 (474)
Kiskertész Creative Commons License 2005.06.01 0 0 489

Meghiszem azt, hogy teszek fel róla képeket! Egyébként mindig ilyen. Pedig jól visszavágom, mert ez eredetileg futórózsa lenne, de a mögötte lévő kerítésre nem futtathatom, mert átlógna a szomszédba. Így is át-át bújik a dróton egy-egy ág a többiről is. Bár a szomszéd id ültetne oda valamit. Akár futórózsát is. Nem emelnék panaszt ellene.

 

tücsökmadár!

Ha nekem egyszer ilyenem lehetne....

Ha nagyon akarod, lehet. Ha elvirágzott, gyökereztetek Neked. Jó?

Előzmény: tücsökmadár (487)
tücsökmadár Creative Commons License 2005.06.01 0 0 488

"Ha lehasalok, tudok róluk profilból is képet készíteni"

 

Nos, a második kép nálam is így készült!!!! :DDD

Centikben még csak mérhető, de a 10cm-t nem érik el a hajtások!

Állandóan figyelem, hogy egyáltalán lélegeznek-e!!

Előzmény: Merci! (480)
tücsökmadár Creative Commons License 2005.06.01 0 0 487

Elképesztő ez a bimbó-tenger!!!!!  :O

 

Ha nekem egyszer ilyenem lehetne....egész nap csak nézném, s várnám, hogy éppen melyik pattan ki!!!

Előzmény: Kiskertész (479)
Michelke Creative Commons License 2005.06.01 0 0 486
Már alig várom, hogy kinyíljon a csupabimbó rózsád! Remélem, hogy arról is teszel be képet!
Előzmény: Kiskertész (479)
Michelke Creative Commons License 2005.06.01 0 0 485

Én véletlen 2-t is vettem ebből a fajtából. Csak jókat tudok róla mondani. Mind a színe mind az illata fantasztikus!

Az egyiket szabadgyökeresnek vettem egy kertészetben, ahol a nevét nem tudták, csak a színét, a másikat viszont előre csomagoltan. Az előrecsomagolt rózsatövekre ráírják, ha illatos. Mr Lincoln sötétbordó, pl. Illatos. (Bár még szimatolni nem volt szerencsém)

Előzmény: Évi5 (476)
Michelke Creative Commons License 2005.06.01 0 0 484
A második nekem is nagyon bejön! Annyira kellemes pasztel színe van...
Előzmény: Kiskertész (467)
Michelke Creative Commons License 2005.06.01 0 0 483
Ez tényleg időigényes. Én meg türelmetlen fajta vagyok. :-) Szeretem inkább a kész tövet megvenni.
Előzmény: No.9 (466)
Michelke Creative Commons License 2005.06.01 0 0 482
:-O Ez nem lehet igaz! Igen Ő az!! :-)
Előzmény: No.9 (470)
ZsuR Creative Commons License 2005.06.01 0 0 481
ATYAURISTEN! Ennyi bimbo nem is letezik!!! HUH! Nem semmi :))!

Nem akarok rozsa termesztessel foglalkozni - ezert nem igazabol megyek a nev utan, csak amikor ilyen kulonleges tulajdonsaggal rendelkezik egyik masik.

Szeretem a rozsaszinueket - van egy par nekem is, a formaja nagyon hasonlo mint a tied.

De ez a csupabimbo. . .:))! Jujj de szepseges lesz ha mind (vagy legalabbis sok) nyilik rajta! Feltetlenul csinalj rola kepet! Mindig ilyen?
Előzmény: Kiskertész (479)
Merci! Creative Commons License 2005.06.01 0 0 480

Ez centiben mérhető neked? mert az enyémek alig.

Ha lehasalok, tudok róluk profilból is képet készíteni :) Fölülről sem feltünőek...

De élnek ;) Majd én is teszek be képet...

 

Tegnap kaptam a lányomtól (3) egy szál rózsát (valamelyik szomszédtól kérte, mintha tudta volna, hogy szeretnék dugványozással rózsát): rózsaszín, illatos, aprócska virágok. Ismeri valaki? Megmutatom:

 

milyen rózsa?
Előzmény: tücsökmadár (477)
Kiskertész Creative Commons License 2005.06.01 0 0 479

Őszinte legyek? Fogalmam sincs. Nekem a rózsák kettő kivételével dugványozással lettek szaporítva. A kettőből az egyik már gyerekkoromban is megvolt (De régen is volt), a másikat, az egy fehér futó, tavasszal vettem. Annak tudom a nevét, de virágját még csak képen láttam.

Viszont ez a rózsa, ha a bimbói mind kinyílnak, egyetlen egy nagy, lila csokor lesz:)))

 

 

 

Előzmény: ZsuR (469)
tücsökmadár Creative Commons License 2005.06.01 0 0 478

Az előbbi képek a két Nahéma tövet mutatják!

 

Ez pedig egy fehér vadrózsa:

 

 Jelenleg még egy nagy cserépben (a szomszédtól kaptam; én ástam ki, s cserepeztem be), s azon vacilálok, mikor érdemes kiültetnem!
Előzmény: tücsökmadár (477)
tücsökmadár Creative Commons License 2005.06.01 0 0 477

Merci!

 

Így néznek ki az én Nahémáim:

 

 

 

 

 

 

 

 

Náluk csak a Chartreuse de Parme nevezetű bokorrózsáim néznek ki gyatrábban!

 

Érdekes módon a Hause Habsburg rózsám szép hajtásokat hoz, s már bimbók is voltak rajta, de kegyetlen módon kitörtem őket (bár a szívem, majd beleszakadt!).

Évi5 Creative Commons License 2005.06.01 0 0 476

Köszi a segítséget.

Ez a Double Delight nagyon tetszik.

Megpróbálom páromat rábeszélni, hogy menjünk el a szőregi rózsafesztiválra. Hátha sikerül... Ott biztosan kapok ilyen fajta rózsát. (Jól gondolom?)

 

Előzmény: No.9 (474)
stiglinc Creative Commons License 2005.06.01 0 0 475
OK, köszi. Ezek szerint viszont, ha jól értem, kiskerti, belterjesebb viszonyok között a legtöbb rózsafajtánál működik a dugványozás is, amihez nem kell szakértelem. (Nagypapám nem volt kertész, de ügyesen szemzett rózsákat, csak már nem tud rá megtanítani...)
Előzmény: No.9 (473)
No.9 Creative Commons License 2005.06.01 0 0 474
A legjobb illata szerintem a Double Delight-nak van. Édeskés, fűszeres, olyan mint egy drága parfüm. Csak ajánlani tudom mindenkinek. Néhány hozzászólással ezelőtt szúrtam is be róla két képet.
Ha megmondod, hogy milyen színű rózsákat akarsz, akkor én ajánlok neked olyat ami illatos. Vagy pedig ha tetszik egy rózsa, és tudod a nevét akkor Guglival rákeresel, és egészen biztosan találsz majd információt arra vonatkozólag, hogy van-e illata.

Közben meg van a VII. Szőregi Rózsafesztivál részletes programja. Várunk mindenkit szeretettel!
Előzmény: Évi5 (472)
No.9 Creative Commons License 2005.06.01 0 0 473
"miért bajlódnak egyesek :-) szemzéssel"

Hát igen, itt a környékben nem csak egyesek, hanem mindenki a szemzéssel bajlódik. Ezen módszerrel állítunk elő évente több millió!!! rózsatövet. Talán éppen az lehet a kérdésedre a válasz, hogy "nagyüzemi" termelésnél gazdaságosabb ez a módszer. Emelett a szemzéssel szaporított rózsák (szerintem) jóval erősebbek, életképesebbek. Köszönhetően pl. annak, hogy a gyökerük egy vad alanytól származik. Egyetlen hátránya talán az, hogy a vad gyökér miatt hoz vadhajtásokat, de az újabb fajta alanyok már csak nagyon kevés vadat hoznak. (elég évente 1-szer, max. kétszer vadalni)
Előzmény: stiglinc (471)
Évi5 Creative Commons License 2005.06.01 0 0 472

Sziasztok!

Szebbnél szebb rózsákat raktatok fel a fórumba.

Fáj a szivem....

Nagyon tetszik nekem a tarka, többszínű, vagy cirmos rózsák. Ezeknek van illatuk? Hol lehet ilyet venni? Az a bajom, hogy ha katalógusban nézem a rózsákat, nem érzem az illatukat, ha veszek piacon, kertészetben rózsát, nincs virága. Segítsetek! Milyen fajtát vegyek?

 

 

stiglinc Creative Commons License 2005.06.01 0 0 471
Látom, te ezt nagyon érted, mondd már el nekem , légyszíves, hogy miért bajlódnak egyesek :-) szemzéssel, mikor dugványról is jól lehet szaporítani. Biztos van valami szakmai oka, amit én nem tudok.
Előzmény: No.9 (466)
No.9 Creative Commons License 2005.06.01 0 0 470
Valami ilyesmire gondoltál? Ez szintén a szomszéd rózsája. Majd rákérdezek, hogy mi a neve.

rózsa1
rózsa2
Előzmény: Michelke (441)
ZsuR Creative Commons License 2005.06.01 0 0 469
. . .jajj a szivem. . .az a rozsaszin nagyon szep - mi a neve?
Előzmény: Kiskertész (467)
szilkszilky Creative Commons License 2005.05.31 0 0 468
Pedig pl. ez a 2. gyönyörű!!!
Előzmény: Kiskertész (467)
Kiskertész Creative Commons License 2005.05.31 0 0 467

Az a nagyon "húúú" ezen a bokron van:

 

Ma reggel megint készítettem néhány képet. Ilyenek lettek:

 

 

Aztán jött a vihar,

 

és a végeredmény ez lett:

 

:(((((

Előzmény: stiglinc (439)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!