Keresés

Részletes keresés

Nagyon Várbarát Creative Commons License 2018.12.21 0 0 61807

Sajnos Pápa váráról csak a 2000-ben megjelent Kisari Balla György térképész által gyűjtött Angielini-féle alaprajzot sikerült fellelnem.

 

Előzmény: Boltozó (61763)
Nagyon Várbarát Creative Commons License 2018.12.21 0 0 61806

                                                            Kiscsirkének kis sör jár:

 

 

Komolyra fordítva a szót, mindenképpen a szabadidő hasznos eltöltésének tartom a vártúrákat. Hiszen a természetbe való kirándulás, a régmúlt romba dőlt épületeinek tanulmányozása legalább néhány órára kiszakít a modern, rohanó világunk stresszes idejéből.

Előzmény: gigabursch (61804)
Shingen Creative Commons License 2018.12.21 0 0 61805

életem talán legsemmitmondóbb kiállítását láttam benne.

Ezzel én is így vagyok, hatalmas csalódás volt.

 

Egyébként sem voltam elragadtatva a burgenlandi volt magyar várak kezelésétől..

 

Nekem Léka tetszett, Németújvár igaz nincs felújítva, de az is nagyon rendben van kiállítás ügyileg is...

Előzmény: jazd (61799)
gigabursch Creative Commons License 2018.12.21 0 0 61804

Akkor én csak kiscsirke vagyok

 

Tihany - Apátság

Rezi

Kapolcs - Királykő. Vita tárgya, hogy vár-e (szerintem igen, valami olyasmi, de én laikus vagyok)

Várvölgy - Láz-hegyi nagyon-nagyon rom

Hegyesd

Keszthely (A Boldogasszony templom környezete)

Buda

Tátika vára (2×)

Selmecbánya- Óvár

Selmecbánya - Újvár

Gács - Forgách kastély

 

 

látni meg rengeteg várat láttam jövet-menet

Nagyon Várbarát Creative Commons License 2018.12.21 0 0 61803

Ejha, ez már hihetetlenül szép eredmény, küldöm is a jutalmadat!

 

Remélem, hogy mindegyik felkeresett várról becsületesen beszámoltál nekünk?

Előzmény: casiopeanet (61802)
casiopeanet Creative Commons License 2018.12.20 0 0 61802

Nekem idén 90 jött össze :)

Előzmény: jazd (61800)
Nagyon Várbarát Creative Commons License 2018.12.20 0 0 61801

Akkor te egy harci paripa orr hosszal megelőztél engem! Gratulálok, átveheted a jutalmadat:

 

Előzmény: jazd (61800)
jazd Creative Commons License 2018.12.20 0 0 61800

Nekem idén 32 vár jött össze. Nem is hittem,hogy ennyi helyen jártam és ehhez még hozzájön pár olyan vár,amit közelebbről vagy távolabbról láttam,de nem jártam a területén.

 

Zádorvár         Léka                     Regéc        Jeszenő

Németújvár     Kőszeg                  Szalánc      Vinna

Hegyesd          Borostyánkő          Sirok          Nógrád

Döbrönte         Sárvár                  Visegrád     Kisnána

Buda               Blatnica                Ólubló         Diósgyőr

Fraknó             Szklabinya            Palocsa

Szalónak          Besztercebánya     Bártfa

Kabold             Füzér                    Csicsva

Lánzsér            Boldogkő              Barkó 

 

 

Láttam kívülről,távolból,de nem jártam most benne:

 

Nagyvázsony

Sáros

Tarkő

Kapi

Eger

Előzmény: Nagyon Várbarát (61779)
jazd Creative Commons License 2018.12.20 0 0 61799

Szalónakon jártam idén. A vár maga nagyon szép,de teljesen igazad van,mert életem talán legsemmitmondóbb kiállítását láttam benne. Egyébként sem voltam elragadtatva a burgenlandi volt magyar várak kezelésétől..

Előzmény: Shingen (61794)
Nagyon Várbarát Creative Commons License 2018.12.20 0 0 61798

Hát ezt nagy szomorúsággal olvastam végig. El is vetted a kedvemet a "sógorok" eme teljesen ép várának felkeresésétől. Akkor már inkább maradok a magyarországi várromoknál, ahol kedvemre barangolhatok, megállhatok és búsonghatok az ódon kőfalak mentén.

Előzmény: Shingen (61796)
Nagyon Várbarát Creative Commons License 2018.12.20 0 0 61797

Így igaz, a visegrádi vár egy kihasználatlan gyöngyszeme a magyar műemlékvédelemnek + turizmusnak. Hiszen hol látni még egy olyan 3-as várrendszert, amely egy méltóságteljesen hömpölygő folyó mentén magasodik? Ha rajtam múlna, minden egyes várrészét a korabeli állapotában helyreállítanám. Például sportversenyt is lehetne benne rendezni! Várfutás néven, a Vízivárból 1 perces időközökkel indulnának a résztvevők, hogy legyőzzék a Fellegvár udvarára vezető hosszú lépcsősor nehézségét.

 

Előzmény: Shingen (61795)
Shingen Creative Commons License 2018.12.20 0 0 61796

Idén voltam Krezustein várában, hát nem túl jó szájízzel jöttem haza.

Maga a vár csodás, az ember szava elámul.

Értem én, hogy mai napig magánkézbe van és a tulajok szabják a feltételt, és az ember érezze magát megtisztelve hogy jó pénzért megnézheti egy részét a várnak.

Mert csak külső részt lehet fotozni, bent tilos ha valakit észrevesznek kirakják a szűrét.

A csoportvezetők hajtják az embert mint a marhákat, nincs idő megnézni semmit.

Fegyver és páncélterembe is időzített világítás van, mire a csoport beért és elhelyezkedett nem sokkal később lekapcsolt a világítás és ki is hajtották az embert.

Szóval vicc ami ott megy, pedig nagyon jól megvan építve minden részlete.

Jó lenne minden részét végigjárni és lefotozni, de ez misson imposible............

Előzmény: Nagyon Várbarát (61791)
Shingen Creative Commons License 2018.12.20 0 0 61795

Napjaink várlátogatója számára pedig szerintem sokkal nagyobb élvezetet nyújt, mintha összedőlt várfalak omladékán taposna

 

Teljesen egyetértek!

Nekem az az érthetetlen Visegrádi várat miért nem építették még vissza.

Általában Magyaro. turizmus Bp. központú nem nagyon viszik őket más merre, max Visegrád, Esztergom.

Ezért felfoghatatlan Visegrádi vár miért áll úgy ahogy áll.

Arra igazán kellett volna költeni.

Pont Fűzár meg Diósgyőr van visszaépítve, ami távol esik a turizmustól.......

Előzmény: Nagyon Várbarát (61791)
Shingen Creative Commons License 2018.12.20 0 0 61794

Ez is egy szép téglavár! Én is láttam már várba világháborús fegyvereket. Mondjuk én még ezeket a fegyverfejlődés darabjait, jobban elviselem,mint a kortárs "művészek" förmedvényeit

 

Szalónaki vár ilyen, belső rész borzadály........

 

Egyébként nem értem,hogy ép várakba miért nem tesznek korhű berendezés és fegyvermásolatokat

 

Hát még az a legjobb, ha nem maradt eredeti dolgok.....

Előzmény: jazd (61771)
Shingen Creative Commons License 2018.12.20 0 0 61793

Akkor azt mondod, hogy ahhoz a tanyasi házhoz ha felmész kocsival, az szabálytalan?

Annak az udvarában álltál meg?

Előzmény: casiopeanet (61766)
Shingen Creative Commons License 2018.12.20 0 0 61792

Mindkettőtöknek, köszi az útba igazítást!

Előzmény: Nagyon Várbarát (61745)
Nagyon Várbarát Creative Commons License 2018.12.20 -1 0 61791

Érdekes egy témakör ez, hiszen napjainkban sok szakember tiltakozik a várromok, szerintük túlzott visszaépítése ellen {lásd pl. Diósgyőr, Füzér vagy a visegrádi Palotát}. De amikor ezt az osztrák várat újjáépítették, akkor azt a tulajdonosa utasítására tették az ő pénzén. Napjaink várlátogatója számára pedig szerintem sokkal nagyobb élvezetet nyújt, mintha összedőlt várfalak omladékán taposna.

 

Előzmény: vjano (61775)
Nagyon Várbarát Creative Commons License 2018.12.20 0 0 61790

Nagyon nagy örömmel üdvözölnélek Szádvárban! :-) 

 

Csak az a gond, hogy oda kb. 30 perces hegyi kaptatóval lehet feljutni.  :-(

 

De majd erről még alkalomadtán beszélni fogunk. Érdemes lesz időnként a szádvári honlapot megnézni, mert ott közöljük az aktuális programokat. Most nagy izgalomban vagyunk, mert a Nemzeti Várprogramban most tervezik a várrom renoválását.

Előzmény: Töck Jenő (61789)
Töck Jenő Creative Commons License 2018.12.20 0 0 61789

Asszony rokonsága Rudabánya környéki. Ha tudok valami hasznos munkát végezni (a térdeimnek kell bírni) és a személyem ellen se lesz kifogás akkor szívesen részt veszek benne. Kényes nem vagyok.

Előzmény: Nagyon Várbarát (61785)
Töck Jenő Creative Commons License 2018.12.20 0 0 61788

"Utólagos engedelmeddel néhány képpel egészíteném ki Gniew várát:"

Miért kéne ehhez az én engedélyem, nem az enyém a vár? Csak több lett tőle az ismeretanyag.

Előzmény: Nagyon Várbarát (61786)
Nagyon Várbarát Creative Commons License 2018.12.20 0 0 61787

Így igaz, mindig reménykedni kell a jövőben. 

 

De sanda gyanúm szerint fog akadni a Topiklakók között, aki még több várban járt...  ???

Előzmény: Töck Jenő (61781)
Nagyon Várbarát Creative Commons License 2018.12.20 0 0 61786

Köszönöm szépen a képes ismertetőt. :-)

 

Hogy a XV. századba álmodjuk magunkat vissza, érdemes végignézni a Sienkiewich-regényből forgatott KERESZTESEK című filmet:

 

https://videa.hu/videok/film-animacio/keresztesek-1960.-drama-6yJzcJM2GYT7hk6p

 

Utólagos engedelmeddel néhány képpel egészíteném ki Gniew várát:

 

Előzmény: Töck Jenő (61770)
Nagyon Várbarát Creative Commons License 2018.12.20 0 0 61785

2006 őszén alakult meg a Szádvárért Baráti Kör, amelynek tagjai elhatározták, hogy a szlovák határ közeli, egykoron a Bebek főnemesi család birtokát képező Szádvár érdekében tevékenykedni fognak. A kezdeti és elmaradhatatlan bozótirtás mellett idővel sikerült a hivatalos szervezetekkel is jó kapcsolatot kiépíteni, így már nyaranként a miskolci Herman Ottó Múzeum régészei irányításával egyhetes kutatásokban veszünk részt. A márciusi és októberi Nemzeti Ünnepek alatt pedig a folyamatosan terjeszkedő növényzet gyérítését illetve a romos várfalakból legurult kövek összegyűjtését {kupacolását} végezzük. el.

 

Ajánlom szíves figyelmedbe az SZBK honlapját, ahol rengeteg információ van:

 

https://www.szadvar.hu/

 

Előzmény: Töck Jenő (61783)
vlacko Creative Commons License 2018.12.20 0 0 61784

Számomra a Csúcshegyi a legérdekesebb, mert elég sok megmaradt belőle. Az elhelyezkedése stratégiai szempontból gyenge, mert csak a nyugati medencét tudja ellenőrzés alatt tartani. Nézetem szerint ez a vár Sajkodhoz tartozhatott, de úgy emlékszem okiratokban nem szerepel.

Az igazi Tihanyi vár ellenőrzés szempontjából tökéletes helyen épült. Viszon szerintem aláaknázás szempontjából a tó felöl nagyon védtelen volt.

Előzmény: Nagyon Várbarát (61780)
Töck Jenő Creative Commons License 2018.12.20 0 0 61783

Mit jelent az, hogy Patronálás a gyakorlatban? Van némi szabadidőm, már nem dolgozom annyit, szívesen foglalkoznék olyasmivel ami érdekel és van rá igény.

Előzmény: Nagyon Várbarát (61779)
Töck Jenő Creative Commons License 2018.12.20 0 0 61782

Meg Lőcsén.

Előzmény: Töck Jenő (61781)
Töck Jenő Creative Commons License 2018.12.20 0 0 61781

28 vár az irígylésreméltó mennyiség. Az itt felsoroltak közül csak Lublón és Egervárnál jártam. No, majd jövőre.

Előzmény: Nagyon Várbarát (61779)
Nagyon Várbarát Creative Commons License 2018.12.20 0 0 61780

Jó lenne, ha a szakemberek megkutatnák a Tihanyi-félszigeten létezett 3 várat: Óvárt, az apátsági végvárat és a Csúcshegyi-várat. Vajon mikor épültek és meddig lakták őket?

 

                                                   

Előzmény: vlacko (61765)
Nagyon Várbarát Creative Commons License 2018.12.20 0 0 61779

A részemről a délelőtti műszakkal letelt az Ó-esztendő dolgosabb, munkás része!  :-)))

 

Így hát nagy örömömben összeszámoltam, hogy merre is jártam idén? Összesen 28 vár került a célkeresztembe, a "vár" gyűjtőszó alatt az erődített templomokat is értem, amiből főként Erdélyben bőven akadt. Szeretett Szádvárunkat csak egy várnak számoltam, bár idén 4 alkalommal vagy 26 napot biztos, hogy ott töltöttem a patronálására.

 

Nagyon Várbarát Creative Commons License 2018.12.20 0 0 61778

                                      Szívesen!  :-)  Még a pápai rajzolatot keresem...

 

                                           Újra a 2 rajz, de már a várra fókuszálva:

 

                                     

Előzmény: Boltozó (61768)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!