Keresés

Részletes keresés

Törölt nick Creative Commons License 2002.06.12 0 0 1437
Mindez persze csak akkor, ha találkozik a Ti elképzeléseitekkel. Szóval ötletelni lehet.

Meg feliratkozni ide: budapestanno-subscribe@yahoogroups.com

Előzmény: Törölt nick (1436)
Törölt nick Creative Commons License 2002.06.11 0 0 1436
Namostan a menetrendi terv a következőképpen alakul (nagyjából):

július: séta lipót topiclakótárs vezetésével, a ma esti beszélgetés alapján Budára (ez lesz az első budai kirándulásunk!)

augusztus: ha Hacsek úr bevállalja, lehet a Város- vagy a Népliget. Ha ő nem, akkor megpróbálok behajtani egy korábbi újlipótvárosi ígéretet. (Hacsek úr, pls jelezz vissza van-e kedved hozzá!)

szeptember: ha jó az idő (azaz minimum borongós), akkor Margitsziget. Na jó, rossz idő esetén is bevállalom (mármint ha süt az a kíméletlen fénygömb).

október: amennyiben Hacsek úr Városligete/Népligete nyáron lezajlik, akkor ráfekszem az újlipótvárosi ígéretre, ha nem, akkor fordítva (de Hacsek úrra nem fekszem rá)

A többi hónapok még lyukacsosak. Gondolkodom egy Rákospalotán.

Azt azért én is belátom, hgy három-négy órás sétákat fagypont felett kell szervezni (el sem hiszitek milyen erőfeszítés volt ezt a kompromisszumot kicsikarnom enmagamtól). Tehát valamikor október-november környékén téli sétaszüntet iktatunk be, mely előreláthatóan márciusig tart.

Ezekre a szomorúan unalmas, üresen kongó (mindazonaáltal kitűnő klimatikus viszonnyal rendelkező), sétamentes hónapokra valamilyen beltéri programot lehetne szervezni, úgysmint diafilmvetítés, előadás, táncmulatság etc. etc. Most, hogy a spanyolviaszon túljutottam, ezen is gondolkodni fogok.

Goldman Emma Creative Commons License 2002.06.11 0 0 1435
Édes Hacsek úr, minek tagadjam... :)) De a Planetárium is nagyon kedves nekem, ám azt most nem mesélném el, miért. Viszont: a Szoborparkról most, könyvhétre jelent meg a Mi Bpünk sorozatban egy kitűnő könyv, Boros Gézáé. Nevezett művtörténész földerítette a kiakolbólított művek előéletét, hihetetlen, mikre bukkant. Nagyon jó kis osztálykirándulás lenne. Én meg valami hihetetlenül otthon vagyok a parkkal kapcsolatos tervekben, szakmailag. :)
Előzmény: Hacsek (1434)
Hacsek Creative Commons License 2002.06.11 0 0 1434
Úgy látom, magácska M.A. nagyon akar velem szellemvasutalni... :o))

Ha viszont Népliget, akkor ki ne hagyjuk a Planetárium valamely előadását!

Vagy még egy tipp, amit már régen szeretnék megnézni, de eddig még valahogy nem kerítettem rá sort: a nagytétényi komcsiszobor-park!!!! Akár ki is oszthatnánk magunknak, hogy mindenki felkészül 3-4 szoboralak életéből. Nos????

Előzmény: Goldman Emma (1429)
Goldman Emma Creative Commons License 2002.06.11 0 0 1433
Nekem tetszik, de csak ha szúnyog is van a kullancs mellé. :)
Topikgazda kartárs, kérem szépen, tessék tőlem visszavenni a szervezést, vázolni a dátumokat és a helyszíneket. Én már így is jelentősen túlléptem a hatáskörömet.
Előzmény: lipót (1432)
lipót Creative Commons License 2002.06.11 0 0 1432
A Svábhegy-Svábfalu téma érdekel? Árnyas lombok alatt, néhány kedélyes kullancs társaságában... Egzotikus, ismeretlen, hűs. Mi kell még?
Előzmény: Goldman Emma (1429)
lipót Creative Commons License 2002.06.11 0 0 1431
A Svábhegy-Svábfalu téma érdekel? Árnyas lombok alatt, néhány kedélyes kullancs társaságában... Egzotikus, ismeretlen, hűs. Mi kell még?
Előzmény: Goldman Emma (1429)
Zolcsi67 Creative Commons License 2002.06.11 0 0 1430
Köszi, olvasom! :-))
Előzmény: Goldman Emma (1428)
Goldman Emma Creative Commons License 2002.06.11 0 0 1429
Az augusztusi időjárás ismeretében (lehet itt ismerni bármit is? :) ) valami enyhet hozó dolgot kéne beiktatni. Hacsek úr pl. olyan értőn sorolta a Liget látnivalóit. Hm? De lehetne monnyuk Népliget, Svábhegy vagy valami más, egzotikus budai vidék.
Előzmény: Törölt nick (1427)
Goldman Emma Creative Commons License 2002.06.11 0 0 1428
Mél ment!
Előzmény: Zolcsi67 (1426)
Törölt nick Creative Commons License 2002.06.11 0 0 1427
Jó, én is pártolom az őszi Margitsziget megtekintését. Most már csak egy lelkes túravezetőt kell addig beszervezni, hogy ne legyünk séta nélkül egyetlen hónapban sem.
Zolcsi67 Creative Commons License 2002.06.11 0 0 1426
Emma, ha lennél oly kedves...
Köszi :-)))

És akkor innentől ON

Előzmény: Goldman Emma (1425)
Goldman Emma Creative Commons License 2002.06.11 0 0 1425
Visszanyertem az életkedvemet. :) Zolcsi, egy végső OFF: ha érdekel Szablyár barátunk jósvafői ténykedése, szívesen küldök mélben némi infót.
Zolcsi67 Creative Commons License 2002.06.11 0 0 1424
Látod, nem Emmát eszik! :-))
És szerintem a csüngőhasú malac is békén hagy, ha nem keveredsz korpa közé :-)))
r_bendegúz Creative Commons License 2002.06.11 0 0 1423
OFF:
Emma,
őcsacsisága abrakol, meg szénát habzsol. A patájáról leginkább sárgarépával lehet levenni. ;o)
r_b.
Előzmény: Goldman Emma (1421)
Goldman Emma Creative Commons License 2002.06.11 0 0 1422
Nagyon OFF, viszont dehogynem. Nagy érdeklődéssel vártam a filmet, mert többször is láttam, amikor forgatták, irtózatos erőbedobással. Ahhoz képest elég zavaros lett, szerintem aki nem tudja pontosan, mi folyik ott, az nehezen fogta az adást. De párás lett a szemem az ismerős helyszínektől, különösen a temetőtől, ahol nyugodni szeretnék. (Már ha sem a jak, sem a cs.hasú disznó, sem a szamár...)
Előzmény: Zolcsi67 (1420)
Goldman Emma Creative Commons License 2002.06.11 0 0 1421
Megnyugtattál, elég méltatlan vég lett volna egy méreten aluli disznó bendőjében végezni. A Hugi nevű szamár mit eszik?
Előzmény: r_bendegúz (1419)
Zolcsi67 Creative Commons License 2002.06.11 0 0 1420
Emma:
Kicsit OFF ugyan, de a szombati (kocsmabéli) beszélgetésünkhöz kapcsolódik:
Tegnap jó későn este a Duna TV-n volt egy "Jósvafői capriccio" c. dokumentumfilm, amíg le nem ragadt a szemem, addig néztem. Volt szó bene a barlangokról (természetesen), a tájházról, a színjátszó körről, és elég sokat nyilatkozott a Szablyár. Nem láttad véletlenül?
r_bendegúz Creative Commons License 2002.06.11 0 0 1419
Emma,
re: 1410, 1414
- a maradványokat – stílszerűen – a jeges Dunába kellene szórni. ;o)
- ezek nem törpe röffencsek, tehát a fél agyarukra sem lennél elég. :o)

Idevágó hír a tegnapi Metro újságból:
"A tervek szerint haladnak a Margitszigeten lévő kis állatkert felújítási munkálatai, ennek köszönhetően ősszel valószínűleg már át is adhatják a nagyközönségnek.
Az 5200 négyzetméternyi területen teljesen kicserélik a talajt és új épületeket is emelnek. A látogatók a területre benyúló folyosókon közelebbről is szemügyre vehetik az állatokat. A bejárat az Árpád hídhoz közelebb eső, a Dunára merőleges oldalon lesz, itt büfé is várja majd a sétálókat. Sokak kedvence, a Hugi nevű csacsi is újra az állatkert lakója lesz. Belépőjegyet a felújítás után sem kell majd fizetni."

- ha lehet, várjuk meg a sétával a megnyitót
- az összes szamaruk nagyon barátságos, nemcsak az az egy
- remélem zoocsemegét is árulnak majd a büfében
r_b.

Goldman Emma Creative Commons License 2002.06.10 0 0 1418
Én már szombaton megmondtam neked, hogy valami alapvetőt és jelentőset kellene feltalálnunk. Lám, máris sikerült. :)
Előzmény: Törölt nick (1417)
Törölt nick Creative Commons License 2002.06.10 0 0 1417
Személyes tanúi lehettetek a spanyolviasz feltalálásának.

Nem baj, ez is érdem, ma jó napom volt, hiszen kevés híján feltaláltam a fabetont, majd érdeklődésem a spanyolviasz felé fordult.

Az esőről ugye ne is beszéljünk ;)

Előzmény: Hacsek (1416)
Hacsek Creative Commons License 2002.06.10 0 0 1416
Ön téved, kedves XI., a fabeton kifejezés már régesrég használatos az építőiparban. Nálunk leginkább a Heraklith foglalkozik vele.
Bár az is igaz, hogy ők nem fa formájúra öntik ki a betont, hanem farostot tesznek a betonba a sóder egy része helyett. :o))
Előzmény: Törölt nick (1404)
Goldman Emma Creative Commons License 2002.06.10 0 0 1415
Na, akkor az egész kolóniának nagy napja lesz. :)
Előzmény: Csokis (1413)
Csokis Creative Commons License 2002.06.10 0 0 1414
Izé... előfeszített osztályba
Előzmény: Csokis (1412)
Csokis Creative Commons License 2002.06.10 0 0 1413
Nem tudom, mekkora vagy, de aki láttott már csüngőhasú disznót, és vizuális tipus, annak ez is egy szép kép lehet. Egy ilyen minidisznó szerintem egy barbie babától 9 hónapos terhesnek látszik.
Előzmény: Goldman Emma (1411)
Csokis Creative Commons License 2002.06.10 0 0 1412
Ráadásul ez egy SM iskola, mert akik az előfeszített országba járnak, azok már csemetekoruktól olyan horngyulás feszítőművet kénytelenek viselni. Az utófeszítetteket csak a helyszínen teszik nyújtópadra.
Előzmény: Goldman Emma (1410)
Goldman Emma Creative Commons License 2002.06.10 0 0 1411
És el tudod képzelni a nekrológomat? "GE, élt 36 évet, de aztán a Margitszigeten elropogtatta egy csüngőhasú disznó. Csak az esernyője és a bélelt téli zsebkendője maradt, ezeket kísérjük most végső nyughelyére. Sírjánál beszédet mond a túravezető."
Előzmény: r_bendegúz (1408)
Goldman Emma Creative Commons License 2002.06.10 0 0 1410
Istenem, amilyen beteges a fantáziám, már látom is a kis csemetéket, amint a vasbetonfaiskolában vezényszóra megkötnek.
Előzmény: Csokis (1409)
Csokis Creative Commons License 2002.06.10 0 0 1409
És ha ezt Micsurin keresztezi a vasfával, akkor kész is a vasbeton fa? Kisebb faiskolai trenírozással elő- és utófeszített vasbeton faszerkezetek is előallíthatók. Egyébként erre láthatunk jó példát Makovecz korai munkáiban. :-)
Előzmény: r_bendegúz (1407)
r_bendegúz Creative Commons License 2002.06.10 0 0 1408
Emma,
- jak nyet. Az egzotikus állomány csüngőhasú disznókra korlátozódik. Bár azok mindenevők. :o)
Miután kiálltad a kőbányai esőzéseket és a zuglói szélviharokat, a dunai szél neked már igazán meg sem fog kottyanni. Esetleg vihetek "bőrbe kötött" lélekmelegítőt, neked és Zolcsinak preventíve, a többieknek csak úgy. ;o)
r_b.
Előzmény: Goldman Emma (1406)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!