Keresés

Részletes keresés

xyzw Creative Commons License 2005.06.06 0 0 526

büszkeségemez meg egy újonc

 

Már lejebb is érdeklődtem, hogy mennyire bírják a rózsák a félárnyékos homokos területet? Ráadásul eléggé szeles is a hely.

 

Köszi, ha segít valaki!

stiglinc Creative Commons License 2005.06.05 0 0 525
Nálam eléggé bírják a vázát. Gondolom, ez fajtától is függ, de a legfontosabb, hogy rövid szárral vágom a virágokat, a tulipánt, az orgonát, a rózsát is, mindet, ami rövid életű állítólag levágás után. Inkább kis, alacsony csokrot csinálok, szerintem úgy is szép. Nem tudják ezek a hosszú száron a virágig szállítani a vizet, akármit csinálsz is.
Előzmény: szék2004 (522)
hasand Creative Commons License 2005.06.05 0 0 524
Sziasztok!
Remélem kellemesen telt a hétvége!

A képeiteket juszt sem nézem meg ma, mert tiszta pipa voltam a fiacskámra, mert elfelejtette kihozni a fényképezőgépét.
A Fairyk beváltak. Ezer apró bimbó van rajtuk és néhány már ki is nyílt.
Kösz a bíztatást. A rózsaszínűnek fínom illata van. A világosabb rózsaszínnél nem éreztem semmit de lehet, hogy ehhez NŐI érzékek kellenek.
Intenzíven terjeszkednek. Kár, hogy tavasszal nem vettem többet.
Nem baj, majd dugok,
és jövőre veszek is.
kozak26 Creative Commons License 2005.06.04 0 0 523
Most nyilnak a rozsaim....


Ez gyonyoru, es illatos:
szék2004 Creative Commons License 2005.06.04 0 0 522

Jaj azt látom, az gyönyörű lesz majd. Valóban nem ilyen van a parkban.

Ez amit láttam nagy virágú és erős fűszeres illatú.

Áruljátok el nekem, hogyan lehet a vázában tovább eltartani a rózsát. Nekem olyan hamar elhervadnak. Minden nap vágok el a szárából, a szárát felhasítom, és fertőtlenített vázába rakom. Már volt olyan is hogy kristálycukrot szórtam a vízbe, valaki tanácsára, de nem tapasztaltam javulást..

 

Már szaporodnak az akvárium alatt...

Köszönöm a választ.

Előzmény: Kiskertész (521)
Kiskertész Creative Commons License 2005.06.03 0 0 521

Nagyon szép árnyalata van annak a sárgának. És a formája is szép. Az 5. rózsa nevét nem tudom megmondani. Illetve nem csak azét nem, a többiét sem, mert ezek dugványozással lettek szaporítva. Egyébként az az 5., a lila egy egészen apró virágú, csoprosan nyíló futó. Így nem hiszem, hogy ezt láttad a parkban. Én folyamatosan visszavágom. A 479-es hozzászólásomnál láthatod a bokrot is

Az akvárium alá 10 cm-nél ne tedd közelebb az ágacskákat. A gyökereztető nagyon jó. Tapasztalatból tudom

Előzmény: szék2004 (520)
szék2004 Creative Commons License 2005.06.03 0 0 520

Megtudod mondani az 5. képen lévő rózsának a nevét?

Ha jól látom ez is Szőregi nemesítés. Nálunk a városban ilyen van a parkban és ha arra járok mindig megszagolgatom. Egyszer megkérdeztem a kertészt és azt mondta, onnan szerezték be. Mondta a kertészet nevét is, de nem akarom reklámozni. Azóta is szeretnék ilyet, de nem tudom hogyan keresni.

Ugye nagyon jó illata van, és elég intenzív?

Előzmény: Kiskertész (504)
szék2004 Creative Commons License 2005.06.03 0 0 519

Én most kaptam egy kidobott akváriumot aminek lyukas a "teteje" ugyanis ezzel boríottam le a dugványokat. Mit gondolsz milyen sűrűre rakhatom egymás mellé a szálakat? Mert jó lenne kihasználni a helyet. Bemártottam gyökereztető hormonba a rózsaszálakat hátha többet mint a ráolvasás...

Ez ma nyílt nekem.

Előzmény: Kiskertész (503)
Ki4r4 Creative Commons License 2005.06.03 0 0 518
Köszönöm! :-)
Előzmény: Kiskertész (503)
tücsökmadár Creative Commons License 2005.06.03 0 0 517

Tegnap Siófokon jártam, s a parkban nyílnak a rózsák!!!!

 

 

stiglinc Creative Commons License 2005.06.03 0 0 516
Mondhatnám, ez az egy a jó benne...
Előzmény: tücsökmadár (515)
tücsökmadár Creative Commons License 2005.06.03 0 0 515

Lazac-rózsaszín és csontfehér kombinációja! Gyönyörű színhatás!!!!

Jó munkahelyed lehet!!!!!

Előzmény: stiglinc (508)
ZsuR Creative Commons License 2005.06.03 0 0 514
Hat egyszeruen gyonyorunnek. . .szeretem a rozsaszint is. . .
Előzmény: stiglinc (508)
stiglinc Creative Commons License 2005.06.03 0 0 513
Köszi, hát ezzel (a túlzsúfolással) minden növénybarát bajlódik, úgy látom. Nekem is visszafagyott a füge, pedig ősszel dugig volt éretlen termésekkel, ez lett volna az első év, amikor említésre méltó mennyiséget tudok belőle enni. Most éppen nevelgetek egy gyökeres kis sarjat és azt megpróbálom cserépben, bent teleltetve tartani, állítólag lehet.
Előzmény: Kiskertész (512)
Kiskertész Creative Commons License 2005.06.03 0 0 512

stiglinc!

Tényleg sok növényem van. Csak rózsából van 12 db nagy fajta, ebből 3 futó, és van még 3 mini. Na meg az egyéb bokrok(orgonák,Lilaakác, Trombitafolyondár,Magnólia, Mahoniák,Boglárka cserje,Buxusok,Japán birs,Kecskerágók,Díszmandula,2 törpe növésű tuja, Borbolyák,ribizlik,fügék,bár ők sajnos visszafagytak, é most hajtanak újra tőről) Van Hortenzia, 5 Bazsarózsa, Íriszek,Liliomok, meg az egyéb apróbb virágok.Fák(egy dió két körte,két alma,1 cseresznye,2 még ici-pici gesztenye,6 tuja,1 ezüstfenyő, kettő másik, ebből az egyik Kb 10 m-es,Nyírfa, ez már fölötte van a 10 m-nek is (közel 40 éves) És ez csak az udvar, mert van veteményes és gyümölcsös kertünk is. Az egész telek 1400 m2. Persze az udvar már rendesen le van árnyékolva, de ennek ellenére jól érzik magukat a növények. Van olyan rózsám, ami a fenyő alatt van, csak késő délután kap némi napot, de nem zavarja. Nyílik rendesen.

Azt a színt amit a rózsánál kérdeztél, én fréziának hívnám. Bár lehet, hogy tévedek, és nem erre az árnyalatra mondják.

Évi 5!

Az a Charles De Gaulle nagyon különleges színárnyalat. Azt hiszem még olyat én is megpróbálok beszerezni valahonnan. A Gypsy se semmi!

pocokné!

Az az apró virágú rózsaszín, tényleg futó. Nekem lilában van ugyan az, ha jól láttam.

 

Előzmény: stiglinc (505)
pocokné Creative Commons License 2005.06.03 0 0 511
Nos, tehát: aztán amikor beköltöztünk, egy kedves ismerős hozott a lakásavatóra egy olyan virágüzleti "minirózsá"-t, egy darabig ápolgattam, kaspóba tettem, de nem igen érezte magát jól. Aztán, lesz ami lesz alapon, kiültettem a terasz mellé, na mondd már, mi történhet?
Hát ez: egy év leforgása alatt az elsorvadni készülő minicsoda 80 cm magas rózsabokor lett, csodaszép (általam meghatározhatatlan színű) virághegyekkel ajándékozott meg.
Eddig a bemutatkozás, és ha volna valaki aki segítene, akkor most egy kérdés: Lakóhelyem környékén van egy bokor rózsa, ami a tulaj nyilatkozata szerint már ott volt, amikor ő oda költözött, tehát nem tudja mi ez. Apró virágok vannak rajta, jó sok, és felváltva rózsaszín és sárga színűek. SEGÍTSÉG! Tudja valaki, hogy ezt milyen néven kell keresni?
pocokné Creative Commons License 2005.06.03 0 0 510
Üdv minden rózsaimádónak!

Nemrég vettem észre, hogy e topic is létezik, néhány napja olvasgatlak benneteket, el vagyok ragadtatva a képektől és a sok-sok hasznos infótól. Nekem tavaly tavasszal lett kertem, sokféle virággal kísérletezem, egyesek boldogan burjánzani kezdtek, másokról sajnálattal állapítom meg, nem szeretnek nálam lakni. Majd kialakul.
Rózsám három volt kezdetben, nagyon féltem tőle, sok olyat hallottam hogy többféle bogár, betegség, hogy csak szakértő kertész fogjon hozzá, meg ilyen hasonló elriasztások hegyekben.
Azért én megpróbáltam. Az első hármat a kert kialakításakor "ástam el", az egyik rózsaszín, a másik bordó, a harmadik is rózsaszín, de az olyan futórózsa szerű. Ha sikerül, beteszek egy képet róluk, aztán folytatom.
Évi5 Creative Commons License 2005.06.03 0 0 509

Szia!

Végignézted a 2004-es kínálatot is?

http://invitel.hu/szoregvirag/szdfrm.html Remélem, most jól írtam le. (Köszi No.9, hogy kijavítottad.)

"Az Európai Únióba való belépésünk következtében 2004. őszétől már Magyarországon termelt, védett, licences kerti rózsákat is tudunk kínálni a Meilland-Richardier fajtáiból"

A weboldalon a kerti rózsákra kattintva a 2004 őszi kínálatot lehet megnézni.

Vannak itt ilyen gyönyörűségek is:

 

Charles De Gaulle

 

 

 

Gipsy

 

 

Másik weboldalt nem találtam, amelyik ilyen szép képeket rakott volna fel rózsákról. Sok kis kertészet van, amelyiknek nincs honlapja.

Jó nézelődést!

 

Előzmény: Michelke (496)
stiglinc Creative Commons License 2005.06.03 0 0 508

Ők nem az enyémek (még), hanem a munkahelyem udvarán nyílnak. Már megbeszéltem a kertészekkel, hogy amikor az elnyílt szárakat levágják, szedek belőlük dugványozni.

 

Ti hogy hívnátok azt a színt, ami az első képen van?

 

stiglinc Creative Commons License 2005.06.03 0 0 507
Na ez jó ötlet! Az átcipeléshez szerzek segítséget, a káromkodást tudom egyedül is...
Előzmény: mézontófű (506)
mézontófű Creative Commons License 2005.06.03 0 0 506

Stiglinc,

káromkodni, amikor ősszel arébb kell telepíteni, mert nehéz a földlabda...

:)))

Én is így jártam, természetesen.

Előzmény: stiglinc (505)
stiglinc Creative Commons License 2005.06.03 0 0 505

Ezek is fantasztikusak!

 

Korábbi képeidet nézve, sok növényt feltételezek a kertedben. Hogy tudsz még napos helyet biztosítani az új jövevényeknek, vagy a régieknek, amikor körbenövik őket? Ez nekem nagy gond, pedig még fiatal a kert, meg próbáltam is figyelni erre, nem túlzsúfolni, mégis kerültek árnyékba növények az évek során (pl. a füge). Ilyenkor mit lehet tenni?

Előzmény: Kiskertész (504)
Kiskertész Creative Commons License 2005.06.02 0 0 504

Néhány új kép

 

 

 

 

 

 

 

Kiskertész Creative Commons License 2005.06.02 0 0 503
A befőttes üveget cseréld ki 5, vagy esetleg 2 l-es (üdítős, vagy olajos) flakonra, aminek a tetejére szellőzőnyílást vágsz. Árnyékban legyen, és mindig nedves legyen a földje. Ha a meglévő levél is tönkremegy, még nincs veszve minden, mert a levél hónaljban ha megindul a szem, akkor jó. Hagyd csak rajta a védelmet elég sokáig. Majd látod, hogy mennyire hajt. Amikor leveszed a flakont, csak fokozatosan, mert hozzá kell szoknia az új klímához. Eleinte védd a nagy, vagy  sokáig tartó széltől, ha leveszed az üveget. Átültetni legkorábban jövőre.
Előzmény: Ki4r4 (501)
tücsökmadár Creative Commons License 2005.06.02 0 0 502
Igen-igen!!!! Köszönöm!!!!!! :))))))))
Előzmény: Kiskertész (489)
Ki4r4 Creative Commons License 2005.06.02 0 0 501
Szia Kiskertész!

Idén is gyönyörűek a rózsáid, irigykedve néztem! :-)

A jómúltkor egyik ismerősömnek vettem virágot és valami fantasztikus rózsák voltak a boltban, vettem egyet, és hazaérve gyorsan ledugtam a neki kiszemelt helyre, befőttes üveg rápakol. Meddig maradjon rajta az üveg?? Az egyik levele még mindig teljesen zöld, élőnek tűnik, pedig már vagy 3-4 hete ledugtam, úgyhogy gondolom talán sikerül a művelet... (kopp-kopp).

Tavaly ősszel édesanyám sirjánál az egyik rózsát a sír mellé a földbe dugtam, még a virágot sem szedtem le, le sem takartam, hisz a cél nem ez volt és láss csodát, tavasszal megindult! :-) Ennek alapján lehet egy kicsit túlaggódom a dolgot, de ilyen rózsát én még sehol sem láttam, eccerűen MUSZÁLY, hogy nekem legyen ilyen.

A vörösnek vett, tavaly citromsárga virágokat hozó rózsám idén rózsaszínű egyébként... vannak érdekességek... :))


Üdv,

Kiara
Előzmény: Kiskertész (479)
xyzw Creative Commons License 2005.06.02 0 0 500
Egyben megkérdezném, hogy a rózsák mennyire viselik a félárnyékos helyet, melyek a talaja homok?
xyzw Creative Commons License 2005.06.02 0 0 499
xyzw Creative Commons License 2005.06.02 0 0 498

Sziasztok!

Én is berakok két mai képet ide.

szék2004 Creative Commons License 2005.06.02 0 0 497

Köszi a tájékoztatást!

Most megnéztem a régi vásárlásom dobozát, ez van ráírva EDEL ROSE (fölül)  KARIN a másik dobozra pedig BEL ANGE az előző piros a másik nagyon szép rózsaszín. Az utóbbit meg is találtam a googlival, de az elősőt nem. A többi szabadgyökesként került hozzám és nem tudom  a nevüket. Ha esetleg Te tudsz róla infót, tedd be légyszi.

Említed, hogy szoktál dolgozni kötözőként. Ez azt jelenti, hogy a beillesztett szemet Te rögzíted, kötözöd be?

Minden tiszteletem a földön dolgozó embereknek, mert nem semmi a kánikulában hétrét görnyedve matatni a rózsa tövében.... Mi meg csak szagolgatjuk a gyönyörűségeket. Azért ez az utóbbi kellemesebb!!!

 

Előzmény: No.9 (492)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!