Töltsd le a Google Earth programot a
https://www.google.com/intl/hu_ALL/earth/versions/#earth-pro
oldalról ingyenesen, vagy használd a
https://www.google.com/maps
weboldalt.
Fejtsd meg az éppen aktuális feladványt. A megfejtés mindig link legyen, a Google Eart-on használd a View in Google Maps ikont.
Sikeres megfejtés után tegyél be új feladványt: A Google Earth programban a tájoló mutasson északra, kapcsold ki a menüben a View/Status bar- t a layerek közül pedig a Borders and Labels-t, hogy ne látszódjanak a koordináták és a feladvány neve, vagy használj egyszerű képszerkesztőt ezek kivágására.
Mentsd el a képet, és tölsd fel ide a fórumba feladványként. Nézz rá pár óránként a fórumra, és ha nincs megfejtés, adj valami segítséget(hintet). Ezt mindjárt a feladvánnyal együtt is megteheted, néhány szó, vagy egy kép erejéig.
Ha sikeres megfejtés után 24 órával nincs új feladvány, akkor bárki tehet be újat.
Ha a feladványra 48 órán belül nem érkezik jó megfejtés, és a feladó sem ad meg segítséget, akkor bárki tehet be új feladványt. Aki ezután mégis megfejti az elfelejtett feladványt, annak csak a dicsőség jut.
Régi feladványok megtekintése, hogy ne legyen ismétlés: http://scarabaeus.nvs.hu/Topic_(networklink).kmz
Letölt, Google Earth-ben megnyit, Temporary Placesből áthelyez a My Placesba. Igy minden indításkor frissülni fog.
Ezzel jól elvoltam akkor, kerestem 870..890 m krátereket, mert úgy láttam, ez a kráter teljessége, egy síkságon, aztán kijött a Wolfe Creek, az nem ez volt:-)
Ha bekapcsoljuk a DG Coverage layert, azon belül a 2007-et, és megnézzük Csór települést és környékét, akkor látjuk, hogy 2007.09.23-i dátum szerepel, miközben a 8-as főút Csórt megkerülő szakasza már rég át lett adva. Tehát legalább 2005-ben elkezdték építeni (már nem emlékezem rá pontosan), ami a GE-ban nem is látszik. Akkor most mit is jelent a dátum? Inkább azt, hogy rendelkezére áll egy frissebb kép, de az még nem publikus.
én monnyuk úgy oldanám meg, hogy egy satimage-update oldalon országrabontott listát adnék az ápdétekről.
elég lenne csak dátumokat felsorolni, amire rá lennének linkelve a frissített/új satimidzsek guglimaps hivatkozásai...
az earthban van egy DG coverage layer, ahol évrebontva lehet megjeleníteni a kockákat, dehátugye ez nem egyenértékű a fenti naprakész update listával...
"Ha a tapasztalt logijkájukat követem , akkor azt mondom hogy figyelik hogy melyik vidékre mennyi keresés (vagy) mennyi online jelenlét generálodik."
A fene tudja. Ha így gondolkodunk, akkor bent kellene lennie Graznak, vagy Plzeňnek, mint nagyvárosok a nagyfelbontásúak között, de nincs. Ugyanakkor Oroszország kietlen tájain, ahol mindössze "csak" rakétasílók vannak, az bent van.
nagy szakértők vagytok maps terén. miért van az, hogy budapestnek vannak részei, amik nem frissek. pl. melóhelyem épülete már több mint 2 éve áll, de a maps-en még nyoma sincs?
/// tegnap, az M0/M1/M7 háromszöget pásztázva rémlett fel, hogy az korábban nem volt beélesítve; legalább 15 helyen van változás /na, csak ideírom; Mosonmagyaróvár, Várpalota, Balatonszentgyörgy, Felsőszentmárton, Szigetvár, Siklós, Tompa, Jászárokszállás, Orosháza, Dombegyház, Püspökladány, Vásárosnamény, Nagyecsed, Csenger és Érd sávjában/; külön öröm, hogy az olyan elfekvő megyék, mint Somogy, Szatmár-Bereg vagy Csongrád lassan teljes egészében felkerülnek, addig a nyugati határsáv és az Észak-Dunántúl /plusz jónéhány nagyváros/ továbbra is kiesett a pikszisből;) ///
/// ha emberünk feljebb tartaná az objektívet, akkor ugyanaz a látószög lenne - a két fotó között a legkevesebb 30 év eltéréssel; a légiképen a fák takarásában nem kivehető a másik két dísz- és egy úszómedence; a keleti oldalon a dísztó és a fényképeken levő vasbeton teknő viszont rendesen látszik ///
ez is egyfajta tudás szerintem. Pl, nekem nem jutott volna eszembe, hogy az Alpokat nézzem, nekem olyan hegy az egyik, mint a másik. Esetleg sivatagot ismerek fel, de az is sokfelé lehet. na, a lényeg, hogy akkor is tudás a hobbid :D
Valóban nem ismertem a helyet, de styx___ által beillesztett második kép alapján egyből az Alpok hegycsúcsait kezdtem el nézegetni, aminek meg is lett az eredménye.
Én - ha nem haragszol - nem nevezném ezt annyira tudásnak, de azért köszönöm.