Keresés

Részletes keresés

tücsökmadár Creative Commons License 2005.06.16 0 0 589

A mi házunk is sárga, és nagyon szeretem! Már az utcáról derűs, még ha az idő borús is; engem pedig jókedvre hangol ez a napsütötte szín!!!

 

Merci! A Nahéma rózsámon megjelent egy bimbó!!! És bizony rajta hagyom, mert a Habsburg rózsám azóta se mutat még csak egy bimbó-kezdeményt se, hogy leszedtem az első bimbóit!! Biztosan megsértődött!!! :((

 

 

1) A cserépből tavaly kiültetett törperózsám tömve van virággal!

2) Beindult a Fairy is (Hasand! Hol vannak a képek a Fairy-kről???)! Ha még illatos is lenne, akkor ez lenne a csúcs!!! Egy igazi "tündér-rózsa"!!! (A barátnőm semmi különbséget nem lát a megmetszett és a metszetlen bokrai között. Tehát tetszés szerint ki-ki metszheti, vagy hagyhatja szabadon nőni!!! Az eredmény ugyanaz!)

3) Egy hete vettem ezt a virginiai rózsát, mert illatos és bájos! Mintha az erdő szélén nyílna!

 

törpe rózsaRosa FairyRosa virginiana
stiglinc Creative Commons License 2005.06.16 0 0 588

A patinával nem lenne gondom, de az ujjnyi réseket már kevésbé kedvelem...

 

Tegnap akkora felhőszakadás volt nálunk, hogy minden nyílásban lévő rózsa tönkrement! Pedig most vannak a csúcson! :-(((

 

A munkahelyemen lévő kétféle angol rózsa secperc elnyílott! Ők ilyenek, ez normális? Mert akkor lehet, hogy mégsem kell nekem. A többiek még ontják rendesen.

Előzmény: Kiskertész (587)
Kiskertész Creative Commons License 2005.06.15 0 0 587
A korlát nem sokáig fog ilyen világító fehér lenni, bár tényleg szebb lenne, kicsit mohásan. A teraszajtó patinája pedig nem rossz. Nekem nagyon tetszik az egész így, ahogy van. Imádom a régi stílust. Olyan romantikus. A páfrányokért tényleg kár. Talán idővel újra települnek. Próbáld meg spórával behinteni a nyirkosabb részeket. Egy szó mint száz. Én is elfogadnék egy ilyen teraszt.
Előzmény: stiglinc (581)
ZsuR Creative Commons License 2005.06.15 0 0 586
En is sargat akartam, de most az nagy divatszin ( a beige mellett), es ugy dontottunk, inkabb mast valasztunk.

A csalad ovatos velemenye az volt, hogy . . . *os szinu lett :)) De en szeretem! Mondhatnak amit akarnak!

Evekig a haz kekes-szurke volt, es mikor levettunk a spalettakat akkor lattuk, mennyire kifakult! Tobbet soha kek-szurke!

Hogy a rozsaknal maradjak: jol mutatna elotte par rozsabokor. . .:))
Előzmény: stiglinc (584)
stiglinc Creative Commons License 2005.06.15 0 0 585

Mohásodás: már megindult a maga természetes módján! (Még yoghurttal se kentem le, állítólag az segít, mert lusta voltam :-))

A kövek között nőtt páfránytöveket nagyon sajnálom, nem élték túl a megmentésükre indított akciómat az átépítés alatt :-(

A hűvös kert nagyon jól jön a kánikulában, szerintem a növények se igazán haragszanak érte. Mondjuk a füge nem érzi jól magát, meg a császárfának lefagytak a bimbói, de különben OK.

Előzmény: ZsuR (583)
stiglinc Creative Commons License 2005.06.15 0 0 584

Na, a szín az a mi bűnünk már... Sárgát akartunk, ketten választottuk ezt egy körömnyi méretű színmintáról, majd jól megrendeltük. Mikor megérkezett és felkenték egy darabon, azt hittem, elájulok! Te még olyan citromsárgát (IKEA-sárga) nem láttál, mint az volt, ezen az öreg házon, a régi cserepek alatt, hát egy okádék volt... De legalább jó sokba került, úgyhogy bele kellett törődnünk... Azóta vagy sötétedet-öregedett, vagy megszoktuk, de most már inkább vidámnak látom :-)

Előzmény: ZsuR (583)
ZsuR Creative Commons License 2005.06.15 0 0 583
:)) A hazadnak majdnem olyan a szine, mint az enyemnek :))

Ha nem tudod kivarni a mohasodast, akkor miert nem oregited? Most mar sokan festik az oregseget - mert nem szeretik a teljesen uj hatast.

Hangulatos a teraszod, akkor is, ha hidegebb van mint kellene!

(es a rozsaidrol nem tudok szolni, mert az irigyseg belem fojtota a szot)
Előzmény: stiglinc (581)
ZsuR Creative Commons License 2005.06.15 0 0 582
Szegenykem! Akkor kellene neked egy macska :)) az en Picim kiszedi oket - pedig nem is ehes . . .

Siglinc, csodalatos a rozsad neked is! Jajj de szsepek - mondd, ugye illetos is?
Mi is szeretnenk egy verandat epiteni (talan jovore), de olyant ami szunyoghalos, es az ele futorzsat, hogy az illatat elvezzuk. . .
Előzmény: szilencium (567)
stiglinc Creative Commons License 2005.06.15 0 0 581

Hát, nem szívesen, de legyen :-). Először is, nem az én ízlésemet dícséri, mert mi már így költöztünk be 5 évvel ezelőtt. Sőt, a terasz akkori állapotában még jobban is tetszett nekem, mert a korlát hasonló, de öreg volt, a terméskőburkolat repedezett, a résekből kinövő páfrányokkal. Sajnos 2003 tavaszára szétesett, életveszélyessé vált és nem tudták az eredetit visszaállítani, így meg nekem túlságosan "új" szaga van (meg a mostani mesterek jól el is cseszték, ahol csak lehet...). Másodszor, ezen a képen nagyon látszik, hogy a teraszajtót le kéne cserélnünk, mert az is szerteszét száradt, javíthatalan. Szívesen megérném, amíg a korlát bemohásodik és új ajtót tudunk venni ide...:-))

A "mediterrán" hangulatról meg csak annyit, hogy kifejezetten hideg teknőben áll a ház és a kert, nálunk mindig legalább 2 hetes csúszásban van az időjárás és a természet...

 

Előzmény: Kiskertész (580)
Kiskertész Creative Commons License 2005.06.15 0 0 580

Stiglinc!

Raknál fel egy képet, amin a ház jobban látszik azzal szép korláttal, alatta a piros rózsával? Nagyon szép lehet. Ígazi kontrasztot képez az a vakító fehér, meg a piros. Nagyon jól el van találva. Olyan igazi mediterrán hangulat. Nagyon szép. Mikor lesz már az én futóm ekkora, és hoz ennyi virágot, mint a Tied, meg szilenciumé????? Tavaly előtt bújtottam. Tavaly 2, idén eddig kb. 10 virág volt rajta. De én sokat akarok!!!!

Nálunk megint be van borulva. Az eső is elkezdett esni. Íme néhány borongós kép. A fehér rózának 18 cm az átmérője. Ekkora virágot még nem hozott. 

 

 

rózsaszí 1
Előzmény: stiglinc (577)
dithke_ Creative Commons License 2005.06.15 0 0 579
Sziasztok, jöhetek én is?:))))
De egy kérdés is lenne, a futórózsámmal csináljak valamit, tavasszal visszavágtam, idén már akkor nem kell úgye?
Kedvencem ez a kis bokor:)
Nem igazán értek a rózsákhoz, én magam szoktam metszegetni, igazából mindig visszavágom nagyon tavasszal, szinte egy két szemig, remélem jól csinálom? Ezek a tövek közel tiz évesek.
Előzmény: stiglinc (577)
szilencium Creative Commons License 2005.06.15 0 0 578

Stiglinckém! Most Te szégyelld magad!

ÓÓÓÓÓÓÓÓÓÓÓÓÓ!

 

Nagyon szépek! Köszi!

Előzmény: stiglinc (577)
stiglinc Creative Commons License 2005.06.15 0 0 577

Most megpróbálok felzárkózni. Nem lesz egyszerű...

 

 

 

 

 

 

Előzmény: szilencium (563)
stiglinc Creative Commons License 2005.06.15 0 0 576
Egyik kutyánk nagy vakondvadász, ami szintén kellemetlen, mert irtózatos gödröket ás utána, nagyobb kárt csinál, mint a vakond (amiből szerencsére nincs sok nálunk). Egyszer sértetlenül sikerült elvenni tőle, elvittem jó messzire és kiborítottam. Nem akartam hinni a szememnek, hogy milyen villámgyorsan beásta magát a kis tömpe lábaival! 
Előzmény: hasand (575)
hasand Creative Commons License 2005.06.15 0 0 575

Én azt a "finomabb" módszert ismerem, miszerint ásóval ki kell fordítani, bele egy vödörbe és (nem a szomszédba dobni....) elvinni egy rétre.

Tudtommal nem csak hajnalban mozgatja meg a szellözöit, hanem déltájban is. Ezt eifjú koromban meg is figyeltem.

 

Gyönyörüek a rózsáitok!!!

Előzmény: No.9 (572)
szilencium Creative Commons License 2005.06.14 0 0 574

Csak a szituációt elképzelve írtam.

 

A többire dá-dá!

szilencium Creative Commons License 2005.06.14 0 0 573

Tudom én, bujkál bennem a rossz is, de nem tehetek róla!

DDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDD!

 

Köszi!

Előzmény: No.9 (572)
No.9 Creative Commons License 2005.06.14 0 0 572
Állatvédőknek, vagy érzékeny lekűeknek szigorúan ellenjavallanám a következők elolvasását.

Drága nagyapámnak volt egy nem túl humánus, ám annál hatásosabb módszere a vakondok ellen.
Hajnalban kiült egy székre arra a területre, ahol már voltak vakondtúrások. Mikor látta hogy mozgolódik a föld, odab@szott a vasvillával (vagy akár egy kapa is megfelelő lehet) és onnantól kezdve a probléma meg volt szüntetve.
Előzmény: szilencium (569)
szilencium Creative Commons License 2005.06.14 0 0 571

A tényleg csak ennyit azért írtam, mert emlékszel raktam már fel képet róla és az előző években sokkal több virágot hozott.

 

Már akartam írni, de mindenkitől csak bókokat kapsz, nos én is csatlakozom a többiekhez, szépséges a kerted, de én tudom mennyi munkád és tapasztalatod van benne. Hiszen nem magától ilyen!

Előzmény: Kiskertész (570)
Kiskertész Creative Commons License 2005.06.14 0 0 570
A "csak" ennyit, a rózsáidra értettem, mert azt írtad, hogy csak ennyi virágot hozott. Vakondtúrásból egy is sok! A nagy sárfű tényleg kutyagumit se ér a vakond ellen.
Előzmény: szilencium (569)
szilencium Creative Commons License 2005.06.14 0 0 569

Nem csak ennyit, az összes kertben tobzódott férjem nagy örömére, tényleg mit lehet csinálni, hogy ne turkáljanak, tudom hasznos, de azért jó lenne, ha mondjuk kinn a szérün fúrkálnának.

A virágoskertben olvasom a vakondűző növényt, nos hát nekünk is van, de érdemes lett volna lefotózni mit művelt közvetlen közelében. Már betemetem, szinte árkokat szabdalt.

Előzmény: Kiskertész (568)
Kiskertész Creative Commons License 2005.06.14 0 0 568
Tényleg, "csak" ennyit? Húúúúúú de sajnállak :)))
Előzmény: szilencium (563)
szilencium Creative Commons License 2005.06.14 0 0 567

Össze-vissza furkálom magam a földben szégyenembe.

 

A múltkorában, majd szívbajt kaptam, mert a "Kárpátok" vonulatát (sziklakertemet hívom így) teljesen széttúrta egy kisvakond.

Előzmény: ZsuR (566)
ZsuR Creative Commons License 2005.06.14 0 0 566
Az milyen?

Jajjajjajjajjajajjajajajaj de szep!!!!
Előzmény: szilencium (565)
szilencium Creative Commons License 2005.06.14 0 0 565
Eljátszom a "vakondtáncot" annyira szégyellem magam!(((((((((:
Előzmény: stiglinc (564)
stiglinc Creative Commons License 2005.06.14 0 0 564
Nem szégyelled magad????  :-)
Előzmény: szilencium (563)
szilencium Creative Commons License 2005.06.14 0 0 563

Sajnos, most a futórózsám, csak ennyi virágot hozott:

Ez a szépséges Rózsakirálynőm, már háromszor volt átültetve, de ennek ellenére hatalmas tővé vált.

Kiskertész Creative Commons License 2005.06.14 0 0 562

Mindegyik szirom átmegy rózsaszínesbe?

Ezt a rózsát 2003. januárjában bujtottam. 2004-ben már virágzott.

 

Előzmény: Áfony (561)
Áfony Creative Commons License 2005.06.13 0 0 561

Nekem ilyen nyílik a kertemben:)

 

hasand Creative Commons License 2005.06.13 0 0 560

Olvastam, hogy ha a rózsa tövéhez hagymákat ültetnek, erösebb lesz az illata, mert el akarja nyomni a másikat.

Na én duggattam jó sokat....

Amikor megyek fel a a telkemhez a lépcsön, étvágygerjesztö hagyma illat fogad...

De nem sokára megoldódik, mert megeszem ökelméket....

 

Előzmény: Évi5 (556)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!