Keresés

Részletes keresés

zsebi41 Creative Commons License 2007.06.10 0 0 43248
Paradicsom aszalás. Paradicsom csak lukulusz lehet. Hozzávaló régi hűtő rácsa, alá akármilyen tálca arra fog csepegni a lé. Só nem jódozott. A paradicsomot hosszába három felé vágom, ha kicsi csak két felé, a két szélső szelet héját levágom nagyon erőssen besózommind a két oldalról és a rácsra rakom. Álltalában ezt este v. délután készítem reggelig hagyom lecsöpogni akkor kitörlöm alóla a lét és kiteszem a napra. a legyek nem mennek rá mert nagyon sós. Ha nagy meleg van 3-4 nap alatt kész. minden este behozom az elején ha van alatta lé mindig kitörlöm és ahogy aszalódik össze úgy rendezem át a tálcákat. Én egyszerre három tálcányit aszalok Sajnos volt már olyan, hogy esett az eső akkor a légkeveréses sütőben fejeztem be kb. 80 fokon.Van aki gyümölcs aszalóban készíti, de anpon szárítottnak nincs párja.

 

Nem kell csontszáraznak lenni csak olyannak, hogyha  megfogod a kezeddel ne maradjon a kezed nedves.

 

Ekkor fogom a háztartási ollóm és kis darabokra felvágom , ezt álltalában a TV előtt ülve hajtom végre.

 

Amit az üzletekben árulnak az szeletben van, és úgy teszik olajba, na ha ebből akarok a salátába tenni, vagy belesütöm a toszkán lapos kenyérbe, vagy a csilis muffinba akkor azt az olajos valamit kéne vagdosni. Egyszer volt nekem olyan csak mert először vettem egy üveg olasz terméket, hogy tudjam milyennek kell legyen az íze. És sokkal több olaj kell hozzá ha szeletben van. A megmaradó fűszeres olajat télen saláta készítésre és ételek ízesítésére használom.

 

Ezután kis csinos üvegekbe töltöm teszek bele fekete, és piros borsot, egy apró csilit, egy levélke rozmaringot-és bazsalikomot amit már előtte 1 napig fonnyasztottam. felöntöm olajjal készítettem már olivával, kukorica olajjal,  vegyes

dió, buzacsíra, rizs fekete ribizli olajjal erről van képem.

 

Másnapig nem zárom le mert még utána kell tölteni. Kb. 6-7 éve készítem, még soha nem romlott el, azt, hogy meddig nem avasodik meg nem sikerült kipróbálni mert minden évben elfogy pedig nagyon sokat készítek. De aki egyszer kapott az mindig kér belőleÚgy, hogy teljesen igazad van, a mostani paradicsom, nem aszalásra való csak az időjárás.

A mostani paradicsom sütésre való tejszinnel isteni reggeli v. vacsora ismeritek?

Előzmény: Zitka (43246)
tuutuu Creative Commons License 2007.06.10 0 0 43247

Ennek hun lehet utánanézni?

Vagy ügynök kell hozzá?

Akkor inkább tervezek egy jót, és megcsinálom/tatom...:}}

Előzmény: VKOrsi (43241)
Zitka Creative Commons License 2007.06.10 0 0 43246

Ilyenkor? :-))  Szabadföldiből még a koraiak is legfeljebb sárgászöldek...

Aszalni csak a húsos, hosszúkás paradicsom való. San Marzano, lucullus, stb. Majd augusztus táján... :-)

Előzmény: VKOrsi (43243)
tuutuu Creative Commons License 2007.06.10 0 0 43245

Csak olyat vagyok hajlandó venni, amelyet kipróbálhatok a magamnál hordott 5 szem borsóval...:}}

De minden ötletet örömmel fogadok, ez az IKEA pl. eszembe se jutott volna..

Előzmény: kemese (43240)
beetee Creative Commons License 2007.06.10 0 0 43244

Ebben a topikban a 2312-es hozzászólás környékén kitárgyalták ezt a témát.

 

Nézz be oda!

Előzmény: VKOrsi (43243)
VKOrsi Creative Commons License 2007.06.10 0 0 43243
már van aszalnivaló paradicsom? én eddig csak íztelenekbe futottam bele :(

chilli írt egy hosszabbat az aszalásról, de nem találom a blogján.
Előzmény: bd (43242)
bd Creative Commons License 2007.06.10 0 0 43242
Elkezdtem paradicsomaszalni.
Tapasztalatokat örömmel veszek.
VKOrsi Creative Commons License 2007.06.10 0 0 43241
én kaptam egy wmf-et, kerámiörlős, üveg az alja, rozsdamentes acél a teteje... kifogástalan. az árát viszont nem tudom, tippelni meg meg sem merem.
Előzmény: tuutuu (43239)
kemese Creative Commons License 2007.06.10 0 0 43240
Már mi is túlvagyunk egy pár örlőn, mert a párom kijelentette, csak fából. A végén vett egy fekete műanyagot az IKEa-ban. Az kb. 1 éve működik rendesen.
Előzmény: tuutuu (43239)
tuutuu Creative Commons License 2007.06.10 0 0 43239

Kérem szépen, nekem egy kifogástalanul működő borsörlő kellene.

Van egy kb 80. éves, még az a legjobb, dehát a kor.. Vagyis több is van.

A hagyományos hordó alakú, fából készültnek új változata egyik se jó, a műanyagházas vackok se, a Fackelmann többezerbe kerülő cuccaiból meg azért nem vettem, mert nem mertem kockáztatni.

Nem zavarna, ha drága, de legyen tökéletes.

Ötletek?

 

Ja, kerestem a topicban, de nem találtam a dologról semmit...:{

VKOrsi Creative Commons License 2007.06.10 0 0 43238
a kondisok a sok szénhidrát mellé beviszik por formájában a még több fehérjét. Az izom a fehérjéől nő, a szénhidrát ahhoz kell, hogy az edzés során a felhasznált energiát pótolja.

parasztember ugyanez a helyzet. Ő azért lett szikár, mert nem izomra gyúrt, de a munka miatt a szénhidráttal nem hízott el.
Előzmény: Törölt nick (43232)
tuutuu Creative Commons License 2007.06.10 0 0 43237
Perszehogy nem Neked szántam, de az érintett csak megtalálja, tőled meg bocs...:}}}
Előzmény: tuutuu (43236)
tuutuu Creative Commons License 2007.06.10 0 0 43236

Nyers uborkának nekem csak a héjával van bajom, de az nagyon.

Hátha Nálad is ilyen gond van. A fokhagymával veszkődtem, mert imádom, de két napos kínlódás volt az ára, míg valaki nem írta, talán épp ebben a topicban, hogy a csíra nélkül az íze nem vész el, de a gyomrom nem tiltakozik ( annyira) ellene.

A zsenge tavaszit eddig is bírta, abban meg ugyebár nincs csírakezdemény.

A fokhagyma-ötlet miatt örök hálám...:}}

Előzmény: joy (43214)
poppe Creative Commons License 2007.06.10 0 0 43235

sztem a soványságban semmi egészségtelen nincs, ha télleg eszel zöldségeket/gyümölcsöt

én amúgy 180 cm vagyok, és 55 kg...

bármit és bármennyit ehetek, nem hízok

Előzmény: bd (43233)
poppe Creative Commons License 2007.06.10 0 0 43234

azért esznek szénhidrátot, mert az alakul át energiává a leggyorsabban.

ha viszont az energiát nem használod fel...

Előzmény: Törölt nick (43232)
bd Creative Commons License 2007.06.10 0 0 43233
15 évig éltem anyagi okokból kicsi kosztpénzzel. A normálisnak mondottnál 20 kg-al könnyebben.
Heti 1 kg kenyér, gyümölcsök és zöldségek, leve, meg tej. Néha tojás.
Nagyon egészséges voltam :)
bd
bd Creative Commons License 2007.06.10 0 0 43231
florentine, a friss gyömbért
1. adagokban darabolva mélyhűtöm
2. hámozva, fokhagymával összemorzsolva adagokban mélyhűtöm.
bd
Előzmény: florentine (43213)
ZsuR Creative Commons License 2007.06.10 0 0 43230
Regi szep idok - amikor hasonlo gondjaim voltak. . .:))

Jo tanacs. 2-3-5 kg miatt ne essel ketsegbe. Menj orvoshoz, csinalj egy teljes kivizsgalast (ami eveneknt amugy sem art), es mondd el, fogytal, aggodsz, igaz a fogyasnak voltak erzelmi-fizikai okai. (ha nincs az embernek eleg penze az ok mindenre - kevesebbet eszik, iodeges, duplan fogyaszt). Nekem az orvos B vitaminokat adott (injekcioban is), folsavat, meg ilyeneket mikor nagyon lefogytam . . . (kene egy kis idegesseg mar de nagyon!!!)

Aztan. . .ha enni akarsz, egyel. Ha nem akarsz sokat kolteni a kajara, akkor egyel tobb zoldseget, lencset, babot, mindenfele magokat, azok olcsobbak, es potoljak a hustbol jovo feherjeket. Nezz be a vegetarianusokhoz, sok jo otletuk van.

Kolleganom igy lett vega, kollegsta koraban nem volt eleg kajapenze, es az ilyen etelekkel olcsobban lakott jol.

Arra azert vigyazz, ne csak zsirt szedj magadra.
Gondoltal arra, hogy izmot szedjel magadra? Lehet azt veszitettel - innen a sulyhiany.
Előzmény: milendee (43226)
kemese Creative Commons License 2007.06.10 0 0 43229

Én ebben a szituban meghiztam...

Első lépésként azt tartom fontosnak, hogy ne foglalkozz ezzel annyit, mert pont az idegeskedés az ami nagyon fogyaszt. Próbálj meg nyugisabb, kiegyensúlyozottabb lenni. És ne feledd, hogy a fehérjékre, vitaminokra is nagy szükséged van. Igenis nyomj be minden nap egy kis gyümölcsöt is, most annyi minden van, és viszonylag elérhető az ára is. Az ember, ha spóról, ezekről a dolgokról mond le először. Lehet, hogy nem az a pár kiló hiányzik, hanem a vitaminok, ásványi anyagok.

Csinálj heti menüt. Ird össze mi kell hozzá, mennyibe kerül, kijösz e igy? Vedd leltárba az otthon talált dolgokat. Azokat használd fel. A heti menüben legyen legalább 1x hús, főzelék, tészta. Jobban jársz, ha a hónap elején több húst veszel, kiadagolod, és beosztod arra a hónapra. Ha egyszerre többet főzöl, és azt a mélyhűtőbe kis adagokban lefagyasztod, energiát is spórolsz, amiből több kaját vehetsz.

Előzmény: milendee (43226)
VKOrsi Creative Commons License 2007.06.10 0 0 43228
bármelyik magas szénhidráttartalmú étel viszonlag jól hízlal: krumpli, tésztafélék, kenyérfélék.
Előzmény: milendee (43227)
milendee Creative Commons License 2007.06.10 0 0 43227
nem cigizem, de nem is portolok. ahogy az előbb is írtam, 2x annyit ennék de nem 2x annyi pénzből. :) ehhez tapasztalt konyhaművészek tanácsára van szükségem.
Előzmény: joy (43225)
milendee Creative Commons License 2007.06.10 0 0 43226

anyagiak miatt.

és persze emiatt folyamatos frusztrációm is volt, amitől majdnem depresszióba estem, de szerencsére ehhez már van elég élettapasztalatom.

 

másra kellett a pénz, és egy bizonyos összeget osztottam be a hónapban, ami kb a létfenntartási szint volt. volt, hogy az utsó 2 napban már nem maradt. ilyenkor kértem kölcsön, atzán a köv. hónapban még kevesebb pénzt osztottam be. most már kicsivel több van, de még legalább fél évig eltart a nadrágszíj, viszont a szervezetem eléggé megsínylette. 2x annyit ennék, mint eddig, de nem 2x annyi pénzből.

 

nemrég voltam vérvételen és sokmindenen, szóltak volna, ha valami túlműködik. tény, hogy goyrs az anyagcserém, de ettől még nem kellett volna lefogynom.

 

 

Előzmény: kemese (43224)
joy Creative Commons License 2007.06.10 0 0 43225

Mondtam ugye, hogy itt okosabb tanácsokat kaphatsz.

:o)

A "anyagiak miatt" kitételt nem értem, de közöm sincs hozzá.

 

Viszont, ha cigizel, szokj le, és a pénzt költsd kajára!

Biztos a súlynövekedés.

:o)

Előzmény: milendee (43222)
kemese Creative Commons License 2007.06.10 0 0 43224
Előszöris, miért fogytál le? Ha az okát tudod, kicsit könnyebb a dolgod. Ha nem, akkor előbb vizsgáltasd ki magad, mert komoly oka is lehet, amin nem segit 1/2 kg zsiros kenyér.
Előzmény: milendee (43222)
poppe Creative Commons License 2007.06.10 0 0 43223

zsírszalonna kenyérrel

kiadós reggeli csak az egészséges táplálkozáshoz kell, a hízáshoz a kiadós vacsora dukál

ha dohányzol, kaja után fél óráig ne gyújts rá (mert felgyorsítja az emésztést asszem)

Előzmény: milendee (43222)
milendee Creative Commons License 2007.06.09 0 0 43222

sziasztok!

 

a dalbetét alatt ide is benézek és elhadarom kérdéseimet:)

 

tanácsért jöttem, mert az utóbbi pár hónapban lefogytam, és (vicces, de az anyagiak miatt, és ez talán már ördögi kör) nem nagyon tudok visszahízni, rossz a közérzetem. kb 50 alatt vagyok, versenysúlyom minimum 53, de inkább 55.

 

milyen olcsó(bb) ételeket tudnék otthon elkészíteni, ami tápláló, és hízlaló?

a sült tésztát (mint pl a kenyér) nem nagyon szeretem. de ha ez a megoldás, nem állok ellen:)

 

kérdésem: mikor egyek, mit, és mennyit. kalóriában, vagy dekára. egy takarékos hízókúrába kell fognom. van esetleg valami weboldal? vagy saját receptek, tapasztalatok?

 

ide is köszönettel,

m

joy Creative Commons License 2007.06.09 0 0 43221

Még másfajtát ezen kívül az ajvaron kívül nem találtam.

Mivel mostmár tudom, miből áll, megcsinálom magam.

Sok év óta készítünk sültpaprika savanyúságot, valamint pritamin levet és krémet, csak nem eceteltem eddig.

Most ezt is megcsináljuk.

De én teszek majd bele sülthagymát, fokhagymát is.

Előzmény: florentine (43217)
joy Creative Commons License 2007.06.09 0 0 43220

Köszi.

Mióta eszem tudom, koviubizunk, utóbbi évtizedekben már magunk készítjük, de még eszembe nem jutott "téliesíteni"

Ki fogom próbálni idén!

Előzmény: zsebi41 (43218)
zsebi41 Creative Commons License 2007.06.09 0 0 43219

Az én gyors gyümi levesem.

 

Amilyen gyümiből készítem olyan rostos lét veszek, beleöntöm a turmixba teszek hozzá egy pohár joghurtot, és egy kis gyümit össze kavarom tányérokba szedem és beleszórom  a nyers gyümölcsöt, ezt is lehetne leves eszenciával tovább ízesíteni

 

Ja a gyümölcslé , a jogyhurt és a gyümölcs is előre bevan hűtve.

 

Nálunk most a málna leves járja, aki megengedheti magának az díszítse tejszin hab pamacsokkal

Előzmény: joy (43205)
zsebi41 Creative Commons License 2007.06.09 0 0 43218

Szevasztok!

 

Nem voltam még nállatok de most a kovászos ubihoz muszáj szólnom.

 

Nekem még van tavaly eltett és ropogós finom. Igy készítem: megmosom, bevágom a szokott módón üveg aljába kapor berakom az ubit  vizet forralok 1l-hez 1 evőkanál só /nem jódozott!/ ráöntöm a tetejésre még kapor, és megy a napra, ha az éjszaka hűvös akkor behozom. kb. 4 nap alatt ilyen időben kész.

Tálba kiszedem az üvegből a levét fazékba öntöm felforralom kb. 5 percig teszek hozzá a nagy üveghez 1/4 mokk. kanál tartósítót ki mit használ. Lekötöm és télen lehet enni, de még júniusban is finom.

 

Ha közben elromlik az idő hűtőtáskába teszem mellé egy megmelígített jégakut és úgy is jó lesz.

 

Tavaly amit késő ősszel tettem el amikor már éjjel nem volt meleg, éjszakára hűtőtáskába volt

Előzmény: joy (43153)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!