Keresés

Részletes keresés

Inhouse Creative Commons License 2013.10.08 0 0 2440

Azért az valahol logikus, hogyha fejhallgatót használsz, nem kell a TV hangszórójának szólnia. Rajtad a füles, onnan hallgatod, jön egy jó zene, elkezded hangosítani, ha nem lenne némítva, észre sem veszed és már kapcsolják le a kismegszakítód a szomszédok... :)

Az más kérdés, hogy zavar sokakat, hogy nincs analóg audio kimenet ezen kívül...dehát digitális világ van, XXI. század, 2013, tessék ennek megfelelő erősítőt használni, amin van optikai bemenet!

Ami viszont tény, hogy idióta dolog egy ilyen kimenetet a laposTV hátára tenni, ez gyakorlatilag megmagyarázhatatlan marhaság a csili vili technika mellett.

 

Üdv

Inhouse

Előzmény: GPS (2432)
GPS Creative Commons License 2013.10.07 0 0 2439

 

Nekem is pont 32F6400-am van. Nem tapasztaltam azt, amit leírtál.

 

De van egy fontos dolog, amit nem írtál: saját hangszórón jelentkezik-e a dolog.... avagy külső erősítőre vezetted ki a hangot?

 

Mert nem mindegy.

.

Előzmény: geejan (2436)
nicko Creative Commons License 2013.10.07 0 0 2438

nem mindenkinek ilyen és nem lehet állítani rajta.

valszeg a forrás amit nézel az hibádzik vagy valamilyen újabb fajta kodecet használ amit a tévé nem szeret.

milyen tipusú fájlt nézel?

Előzmény: geejan (2436)
geejan Creative Commons License 2013.10.07 0 0 2437

.

geejan Creative Commons License 2013.10.07 0 0 2436

Üdv mindenkinek!

Nekem f6400-am van.

Problémám ha megállítom a filmet lejátszás közben és újra elindítom onnantól csúszik a hang.

Ezen lehet állítani vagy mindenkinek ilyen?

Köszönöm a válaszokat.

GPS Creative Commons License 2013.10.07 0 0 2435

 

Hozzászólás után írjatok még egy újat, amibe elég csak egy pontot írni, vagy bármit, ahhoz, hogy jelenjen meg az előző hozzászólásotok. Különben nem jelenik meg.

 

Úgy látszik, hogy az Index forum-motorhoz átruccant egy-két Samsung-mérnök is - azóta lehet csak ilyen "egyszerűen" megjeleníteni egy egyszerű hozzászólást is.

.

Előzmény: GPS (2433)
Doky586 Creative Commons License 2013.10.07 0 0 2434
digitális optikai (spdif) kimenetről volt szó, nem analóg fülhallgató kimenetről..
Előzmény: GPS (2432)
GPS Creative Commons License 2013.10.07 0 0 2433

.

GPS Creative Commons License 2013.10.07 0 0 2432

 

Ennél már sokkal faszább, ahogy a fülhallgató-kimnetet kezeli. Kb. olyan szinten, mint a '70-es években az olcsó zsebrádiók: Ha bedugom, elhallgat a hangszórró. Ha kihúzom, megint szól.

Juhééééé.

 

Mert én legalábbis nem találtam olyan menüt, ahol a bedugott fülhallgatóval is hangot lehet varázsolni a hangszóróból - ha épp nem fülesezik az ember.

 

Illetve ha a juzer egy akkora perverz állat, hogy netán még rádiós (drótnélküli) fülhallgatót is szeretne használni, azt ugyan hogy csinálja? Minden alkalommal vetődik hátra és dug?

 

Csak azt nem tudom, hogy amikor ezt kigondolták, vajon hová tették az eszüket?

.

Előzmény: Inhouse (2431)
Inhouse Creative Commons License 2013.10.07 0 0 2431

A hangbeállításnál van egy olyan lehetőség, hogy külső hangszóró...ez milyen állásban van?

Ugyanilyen TV-m van (csak 40-es), össze is van kötve erősítővel, de nem vesz le sehonnan semmit. Ha bekapcsolom az erősítőt akkor szól az is, ha kikapcsolom, akkor meg csak a TV. Az optikai kábelen érzi a TV-d, hogy be-, vagy kikapcsoltad az erősítőd? Elvileg a TV-n ez out, az erősítőn meg in...visszafelé hogyan megy az infó?

 

Üdv

Inhouse

Előzmény: trobi28 (2428)
trobi28 Creative Commons License 2013.10.06 0 0 2430

Ha a Samsung tv-él van a hiba akkor holnap hívom is a szervizt :-)

Előzmény: GPS (2429)
GPS Creative Commons License 2013.10.06 0 0 2429

 

Gondolom ez is pont olyan faszául és használhatóan működik - mint a Samsung PIP.

.

Előzmény: trobi28 (2428)
trobi28 Creative Commons License 2013.10.06 0 0 2428

Sziasztok

Van egy UE46EH5300WXXH led tv-m 1 hete.

Olyan problémám lenne hogy optikai audio kábellal a hang rá van kötve egy LG 5.1 -es erősítőre.

Ha bekapcsolom az 5.1-et pl TV csatorna nézése köze akkor leveszi a hangot a tv-ről és kiteszi az 5.1-re.

Eddig ok is, de ha kikapcsolom az 5.1 -est akkor a hangot nem teszi vissza a tv-re hanem nincs hang.

Akkor van megint hang a tv-n ha azt ki majd be kapcsolom.

Mivel lehet a bibi? Találkozott valaki ilyen hibával?

Köszönöm a segítséget előre is.

GPS Creative Commons License 2013.10.05 0 0 2427

 

"A pc felismerte a winchestert és tudtam is rá másolni,viszont a tv az nem."

 

Az enyém meg azt csinálja, hogy másnapra elfelejti - vagyis nem látja (kikapcsolás után, újra bekapcsolva) - de ezen segít ha kihúzom és újra visszadugom a vinyót - akkor már megint jó neki.

 

Én is 1 terásat vettem neki. Látni látta elsőre is, de a felvétel-funkcióhoz kérte a saját formázását, amiről már beszéltünk.

 

Ha másra is akarod használni a vinyót (ami indokolt lenne, pl. biztonsági mentéseknek, mert azért túlzás 1 T tárhely egy TV-nek, a fele is bőven elég) - szóval akkor ajánlatos particionálni és csak az egyik particiót felkínálni átformázásra.

 

Ettől még a másik particiót szabadon használhatod a PC-den.

.

Előzmény: ooooTDI (2426)
ooooTDI Creative Commons License 2013.10.04 0 0 2426

Sziasztok!

 

Az volna a problémám,hogy vásároltam egy 1 terás hdd-t és ezt szeretném használni a smart tv-vel együtt.

A pc felismerte a winchestert és tudtam is rá másolni,viszont a tv az nem.

 

Valakinek ötlete,hogy lehet ezt orvosolni?

nicko Creative Commons License 2013.10.03 0 0 2425

mert nem kalibráltatják műszeresen hozzáértővel...pedig LCD tv-t, laptopot, 22-27" monitorokat kellene..

Előzmény: GPS (2424)
GPS Creative Commons License 2013.10.03 0 0 2424

 

"így vagyok a filmekkel is mióta áttértem a CRT tv+DVD lejátszóról a FHD TV+BD lejátszóra"

 

Hááát, azért az utolsó évek profibb CRT -it (DVI-s, digitális meghajtással) ne írjuk le azért színhűségileg - mert azért még a legjobb LCD-k is csak alulról nyaldossák azt, amit azok tudtak csuklóból.

 

Ez annyira így van, hogy nagy szerkesztőségek DTP osztályán (főleg a képes-magazinoknál) még a mai napig sem engették be az LCD-t a szakik - mert azt mondják, hogy azon nem tudják garantálni a színhűséget és szín-állandóságot.

 

Ott nagyban megy a játszma - ráadásul időre is.

 

Ezért úgy a nyomdában is, mint a kiadónál is rendszeresen műszeresen összehangolt (kalibrált) monitorok vannak. 

Fizikai proof-ot már nem nyomtatnak, nem írogatnak alá kölcsönösen (drága és időigényes a fizikai oda-vissza küldözgetése is, pláne ha a nyomda 2 ezer km-re van) - ezért kölcsönösen elfogadják kontrollnak azt, ami mindkettőnél megjelenik a (CRT) monitorokon.

 

Erre azért még az LCD nem alkalmas - legalábbis elérhető szinten nem.

.

Előzmény: nicko (2423)
nicko Creative Commons License 2013.10.03 0 0 2423

Hát igen..a digitális világgal jön rá az ember eddig milyen szutykokkal etették a szemünket..de vannak azért szerencsés esetek is.

pl. Digisport, dokumentumfilm csatornák FHD-ivel szemben a még mindig 4:3-as képarányú Pro4,Fem3, prizma,echo,hírtv stb...nem a tartalomra mondom, mert nem érdeklnek, de maga a képimegjalanés egy fos...

így vagyok a filmekkel is mióta áttértem a CRT tv+DVD lejátszóról a FHD TV+BD lejátszóra..teljesen más "kávézó" :)

Előzmény: GPS (2422)
GPS Creative Commons License 2013.10.03 0 0 2422

 

Hát jahh, számít az egszeri költség is - úgy abszolút mértékben.

 

Lehet a cukrot is sokkal olcsóbb egységáron lehet megvenni, ha mondjuk egyszerre egy 50 kilós zsákkal vesz az ember, csakhát.....

 

Most nézegettem a hely-igényt, hát arra juttottam, hogy

 

HD-ben percenként 100 MB-al lehet számolni. Vagyis 1 Giga= 10 perc felvett anyag.

 

Ilyen alapon egy-filmes (vagy egy-műsoros) felvételekre valójában elég a 16 Giga is (=160 perc) - ennél hoszabb összefüggő műsorok nemigen vannak.

SD-ben lényegesen helytakarékosabb a dolog - valójában felvenni csak (!) megtekintésre éppenséggel elég lenne a "HD-ready" felbontás is.

 

Apropó, ha már szóbajött: a sugárzott műsorok 90 % olyan képminőségű (beleértve a studió-felvételeket is, ami botrány), hogy még az SD minőség is erős túlzás a számukra.

 

Eszem megáll, hogy milyen rohadt-trehány anyagot képesek kiadni a kezükből.

 

Még arra sem képesek, hogy egy rohadt-egyszerű, 2 kamerás stúdió-beszélgetésnél azt a rohadt fehéregyensúlyt összehangolják a 2 kamerán: a riporter feje tök kékes, olyan 3200 K°-os... de amikor viszont a kép az alanyra vált, a másik kamera meg valahol 6-8000 K-ra van állítva, mert majd kigyullad a fószer feje, olyan vörös.

 

Ezt ott nem látja az ügyeletes képmérnök?

 

(ez költői volt, mert költségkímélés okán, újabban 1 (azaz egy darab) ember vezényli le az egész adást - hangot-képet mindent - ugyanabból a kép-és hangmérnöki vezérlőből, ahol régebben még min. 3 szakember ült.

Nem mese, konkrétan az egyik ismerősöm ebből él - de nem ám státuszban, hanem szabadúszóként - vagyis ha van meló, behívják.)

 

Amikor megvettem ezt a TV-t, ez volt az első döbbenetem. Nagyon el voltam keseredve, hogy szar TV-t vettem - rohadt-rossz és ingadozó színekkel, stb.

 

Csakhogy van nekem egy DVBT rendszerem is - azt használom a lakókocsiba.

Na ezt gyorsan  beröffentettem ellenpróbának (egy teljesen más TV-n) - és döbbenet: ugyanolyan fos és instabil színvilágú képet láttam, mint a Samsungon - csak eddig nem figyeltem oda rá az 52 centis átlójú, 4/3 as CRT-sen.

.

Előzmény: nicko (2420)
nicko Creative Commons License 2013.10.03 0 0 2421

azért nincs szükségem külső HDD-re, mert eleve a tv médialejátszója elég gyengécske (avi, mkv-hoz jó semmi másra 24p filmhez meg alapból nem) van BD íróm, BD-RE lemezem és egy nagyon jó kis belépő szintű Pio 150 3D BD lejátszóm...teljesen más a képi megjelenés ha tv-n nézem usb-ről vagy ugyanazt a filmet a pio usb-ről..műszer sem kell hozzá akkora a különbség szemmel láthatólag.

Hiába no céleszköz ezért van, másik meg pr. okból :)

Előzmény: Doky586 (2419)
nicko Creative Commons License 2013.10.03 0 0 2420

oldalt van nekem is :)

 

Tehát a pendrive a legdrágább arányaiban..

lehet viszont csak 4K volt szemben a 22K-val :)

Előzmény: Doky586 (2419)
Doky586 Creative Commons License 2013.10.03 0 0 2419

USB-HDD esetén 60cm a saját kábele (2407) amin a miniusb csatlakozó van, ezt egy 80cm hosszú hosszabbítóba (2413) dugva már másfél méteres (1.4m) kábelen lóg...

 

Egyébként másfajta TVm van, könnyen oldalt kényelmesen hozzáférhetők az USB csatik.

 

A ma kapható 2,5-es vincseszterek ára 500 G=17 ezer (=34Ft/GB), az 1 T= 22.000 Ft. (=22Ft/GB) Egy 32G-es pen meg 8-9 ezer Ft (=280Ft/GB).

Tehát a pendrive a legdrágább arányaiban..

Előzmény: nicko (2416)
GPS Creative Commons License 2013.10.03 0 0 2418

 

"a 2,5" portable vinyókat hurcolják tv és pc/laptop között ott is ajánlott."

 

Hát pedig vannak ilyen emberek is - akik mondjuk a letorrentezett 200 filmjükből választanának valamit az este hangulatának megfelelően (és a mocsadék, zsinórban-nézhetetlen TV-műsoroknak köszönhetően).

 

A "PC-ről - hálózaton a TV-re" üzemmód még nem kristálytiszta nekem  - de majd beleásom magam ebbe is.

.

Előzmény: nicko (2416)
nicko Creative Commons License 2013.10.03 0 0 2417

Aki nem örökre dugja be a háttértárat a TV-be (mert mondjuk most pont nincs 20 rugója egy vinyóra) - annak jól jön a hosszabító, mert nem kell hátul szöszmötölni a sötétben.

 

igen ez is egy érv..ott van a tv talpa mellett nem kell molyolni a sőtétben a tv aljzattal.

Előzmény: GPS (2415)
nicko Creative Commons License 2013.10.03 0 0 2416

mert én csak egy 8GB-os pent használok (csatorna lista mentés, visszarakás, néha pvr funkció vagy gyorsba rárakok filmet, sorozatokat amit megnézek, ha nem akarom DLNA miatt a PC-t bekapcsolva hagyni késő este. vagyis ki-be huzigálom és ilyen esetekre erősen javallott a hosszabbító használata.

D széria mikor kijött 2011-ben bizony jó páran ezt csinálták hosszabbító nélkül és az USB aljzat meg is lazult a tévében..az egy más történet ha a HDD fixen rá van kötve.

de a 2,5" portable vinyókat hurcolják tv és pc/laptop között ott is ajánlott.

Előzmény: Doky586 (2414)
GPS Creative Commons License 2013.10.02 0 0 2415

 

Pár észrevétel usb3, vinyókábel, stb- ügyben.

 

1) USB 3-ast nem azért vesznek manapság az emberek, mert annyira sietős lenne nekik - hanem azért, mert már nem kapnak mást.

 

2) A ma kapható 2,5-es vincseszterek ára 500 G=17 ezer, az 1 T= 22.000 Ft. Egy 32G-es pen meg 8-9 ezer Ft.

 

3) Természetesen 2-es porton, nem fog 3-as sebességgel menni az eszköz - ez evidens.

 

4) Lehet hosszabbítót használni, működik is. Csak minőségi kell, nem filléres, kutyaütő darab. Sőt, USB3-ra is létezik hosszabító, az 1,9 m-es az cirka 1 ezer Ft.

 

Aki nem örökre dugja be a háttértárat a TV-be (mert mondjuk most pont nincs 20 rugója egy vinyóra) - annak jól jön a hosszabító, mert nem kell hátul szöszmötölni a sötétben.

 

A vinyóból való kábel-kihúzgálást (pláne 3-as USB-nél) meg erősen nem ajánlom - főleg, hogy akkor még kell egy másik kábel is, ha máshol is akarja használni a vincsesztert.

.

Előzmény: Doky586 (2412)
Doky586 Creative Commons License 2013.10.02 0 0 2414
Én nem használok hosszabbítót mégsincs semmi baja az usb aljzatnak. ;-)
(tudom van aki egy laptopot is a pendrivenál fogva emel fel:)

minek amúgy hosszabbító? a hdd-ből is ki lehet húzni a kábelt.
Előzmény: nicko (2413)
nicko Creative Commons License 2013.10.02 0 0 2413

Hosszabbítókábel: ilyesmiket szerintem nem tolerál egyik TV se.

 

nálam egy 80 cm hosszú (valamikor ericsson mobilhoz vett BT-hoz kapott USB hosszabbító) van a tévébe dugva állandó jeleggel, ha használom a pent akkor ne a tv csatiját tegye tönkre a ki-be huzigálásokkal. semmi gond vele.

és erősen ajánlott is mert ezek a csatlakozók nem valami tartósan vannak rögzítve az alaplapra.

 

Előzmény: Doky586 (2412)
Doky586 Creative Commons License 2013.10.02 0 0 2412

Megmondtam: hogy olyat vegyél amit egyszer bedugsz a tv-be és ott is hagyod. Hosszabbítókábel: ilyesmiket szerintem nem tolerál egyik TV se.

Én ezelőtt 2éve beledugtam egy 250MB-os 2,5" hdd-t és még nem húztam ki..  A tv úgyse használja ki a nagy sebességet, nincs szüksége usb3-ra, csak usb2-re, így nemis tesznek rá.. Ahoz hogy usb3 működjön mind a PC-n mind az usb háznak usb3-asnak kell lennie, különben nem gyorsabb.

Előzmény: GPS (2407)
kobolf Creative Commons License 2013.10.02 0 0 2411

ÜDV!

Mobil internetet usb sticket smart tvn tudom használni számitógép nélkül?

Van erről valakinek tapasztalata.

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!