Keresés

Részletes keresés

dBase Creative Commons License 2011.01.03 0 0 358

Nem az enyém, találtam, írj neki emailt, hivd meg ide! Majd ozd meg velünk mit tudtál meg!

Előzmény: bcslaci (357)
bcslaci Creative Commons License 2011.01.03 0 0 357

Helló!

Kést honnan szereztél hozzá? Én is hasonló méretűt próbálok építeni, de a kés doognál kicsit elakadtam.

Köszi

Előzmény: dBase (350)
dBase Creative Commons License 2011.01.03 0 0 356

Eladó a képen látható ágapritó.
5 LE Briggs motorral ocso, de kitudja milyen.:)

http://www.agroinform.com/aprohirdetes/Agaprito/20110102-953492/#

 

Palko, az égetődröl a képeket feltolhatom az apríték égetős témába?

 

palko55 Creative Commons License 2011.01.02 0 0 355

Köszönjük a képeket, ezekböl már lehet válogatni és tervezni.

Előzmény: dBase (352)
palko55 Creative Commons License 2011.01.02 0 0 354

Üdvözölek Kecel. Nem az én égetömröl irtam ez attol sokal durváb de mindegy neki, hogy mekora az apriték mindent bevisz és semmi se törik szét, csak ezért irigylem mert az én égetöm válogatos és megkell válogatni mivel etetem. majd megprobálok képekket csinálni csak mindig tele önti a haver a tartáját.

Előzmény: dBase (346)
Wood.man Creative Commons License 2011.01.02 0 0 353

Üdv.

Ha Palko hozzájárul fellökhetnéd az égetőjéről a fotókat.

Előre is köszi.

Az én szerkenytyűm is ott van a "nagyok közt" a fotókon.

Előzmény: dBase (346)
dBase Creative Commons License 2011.01.02 0 0 352

190 kép, de van még pdf-ek is robbantott rajzokkal azt majd máshova.

De ha kell 27 mega a képek egyben azt is felrakom valahova egybe.

http://picasaweb.google.com/dbasekecel/Agaprito

Előzmény: Csaba110 (351)
Csaba110 Creative Commons License 2011.01.02 0 0 351

Szia!

 

Igen érdekli az embereket csak olyan helyre kellene felrakni amit könnyen meglehet találni.

 

Üdv:csaba

Előzmény: dBase (350)
dBase Creative Commons License 2011.01.02 0 0 350

Itt megy a kés-ellenkésről jo kis kép. Van bazi sok képem sok gépről a netről lehet feltolom valahova érdekel titeket?

Előzmény: dBase (349)
dBase Creative Commons License 2011.01.02 0 0 349

Itt egy kép a galytörőről:

Előzmény: Wood.man (348)
Wood.man Creative Commons License 2011.01.02 0 0 348

A ház kialakítás 8mm vastag, ez elmaradt az előző hozzászólásból. A házat olyanra csináltam mint egy ventilátorház csigavonalban bővül. Legfelül 3mm van a tárcsa és a ház közt a kidobó előtt már 7 cm. De amint láttam már ahány gép annyi kialakítás. Van amelyik körben egyforma távolságra van kb 1-2 cm. Nem tudom melyik volna jó megoldás, nekem működik így, de ha akarnék akkor sem tudnék bele tenni olyan fésűs galytörőt ami a neten lévő gépekben van.

Ezen lehet látni amikor ki van nyitva, hogy a ventillátorlapátok fel vannak vágva. A nyílásba beleér egy vas a házból ami eltöri a kicsit nagyobb gallyakat és a nyagyobb aprítékdarabokat.

Előzmény: Csaba110 (347)
Csaba110 Creative Commons License 2011.01.01 0 0 347

Szia!

 

Bocsi a kérdésekért de most tervezgetem az ágaprítót .Ha nem gond lenne még kérdésem:

- menyi hej van a késtartó és a ház között?

köszönöm a többi válaszodat sokat segtettél.

 

Üdv:csaba

Előzmény: Wood.man (344)
dBase Creative Commons License 2011.01.01 0 0 346

Palko, nekem vannak képeim az égetődröl elküldjem emailben hogy megozd másokkal is?

Előzmény: palko55 (345)
palko55 Creative Commons License 2011.01.01 0 0 345

Wood. man. Ha Izsák fele járnál szivessen megmutatnánk egy nagyon nagyon régi hazai gyártmányu égetöt, csak érdekeség mindegy milyen méretü apriték van ez mindent visz.

Előzmény: Wood.man (340)
Wood.man Creative Commons License 2011.01.01 0 0 344

Szia.

Késtartó 600mm átmérőjú 25 mm vastag és 60 kg.

2 db kés van benne 18 cm hosszú  a 1cm vastag a szélessége 10 cm. Menesztő tárcsával ékkel és csavarral rögzítve, az utolsó csavarig szétszelhető a tengely és a tárcsa.

A tengely ahol a tárcsa van ott 65 mm, csapágyaknál 55 mm az ékszíjtárcsánál 50mm.

Előtoló hengere 80 mm ezen vannak 20mm es körmök.

Adagoló nyílás a késhez van méretezve 150mm *170mm.

Tettem már fel régebben fotókat meg lehet itt nézni csak vissza kell tekerni. Egy pár oldalt:-)

Fordulatszám 1200 ford/min.

Fotókat csinálok mert azóta már lefestetem, tettem rá hidraulika útváltó szelepet.

Előzmény: Csaba110 (341)
Wood.man Creative Commons License 2011.01.01 0 0 343

A trükk ott van az egészben hogy a kés 1cm kiáll a tárcsából. Ebből az következik amikor a kés nincs az ellenkés előtt akkor a késtartó tárcsa és az ellenkés közt 12mm van. Itt tud bekerülni igaz kevés ideje van ezért tud csak kis darab becsúszni, de ez az összes gépen így van.

Ezt estleg úgy lehetne kiküszöbölni hogy ellenkésnek maga az egész ház szolgálna és akkor lehetne mindenhol a penge és a ház közt 2mm de ez már csak akkor derült ki a számomra is amikor kész lett. Elenyésző számú gally kerül bele, és tényleg jobb és szebb apríték készül a vastagabb ágakból.

Előzmény: dBase (342)
dBase Creative Commons License 2011.01.01 0 0 342

Újnyi vastagok hogy tudnak átszaladni? A  kés melletti lyukon ahol az apríték átesik, beszalad-átszalad, mert többet tol az adagoló?

Ugye az ellenkés-kés között nincs hézag ott nem tud lebicskázni.

 

 

Előzmény: Wood.man (340)
Csaba110 Creative Commons License 2011.01.01 0 0 341

Szia!

 

Tudnál néhány adatot közölni a gépről pl:

 

-mekkora átmérőjű a késartó lemezés milyen vastag

-Milyen széles az aprító rész ahola késtartó forog.

-Milyen vastag lemezből csináltad a házat

-Hány kés van benne .

-Mekkora átmérőjű a tengely amin a késtartó van

-Mekkora átmérőjű a betoló

-Mekkora méretű az a rész ahol az ágakat tolod be.

 

Én is szeretnék egy ágaprítót mert a apríték égető már készen van.

 

Köszönettel :Csaba

Előzmény: Wood.man (340)
Wood.man Creative Commons License 2011.01.01 0 0 340

A vékony kb mint a ceruza vastagot csak rostával és kalapáccsal ellátott aprító tudja homogén aprítéként előállítani. Én most vagyok folyamatában az égető gyártásban, én eleve nagyobb átmérőjű házban gondolkozom az ilyen ágdarabok miatt.

B.Ú.É.K.

mindnekinek.

Előzmény: dBase (339)
dBase Creative Commons License 2011.01.01 0 0 339

Boldog új évet mindenkinek!

Aprítót, és aprítani valót a kezetekbe!

Majd, apríték égetőt a kazánba!

Ürge aprítója jo kiképzésenek tünik, de szerintem még mindig gyors az adagoló. 3-5cm es darabokat látok, meg nagy a hézag a kés-ellenkés közt szerintem. Ha csigás adagolóval szeretné használni akkor alakítani kell rajta.

Ugy látom vastagbol a legegyszerübb szép szabályos csigával adagolható anyagot készíteni. De ugy vastagot meg minek darabolni, mindenki a kicsit akarja aza hulladék a gally.

Woodman, neked az ujnyi vastag, és annál vékonyabbakat szépen 1cm es darabokra szedi?

Wood.man Creative Commons License 2010.12.31 0 0 338

Itt látható kisebb stabílmotorral hajtott aprító. Rajzot nem tudok küldeni mert én sem készítettem.

Előzmény: Csilli-villi (336)
dBase Creative Commons License 2010.12.31 0 0 337

Ürge72 képeit megkaptam eredeti méretben emailben, megosztom veletek, kicsit lekicsinyítve, és kiélesítve.

Úgy látom a rendszer lekicsinyíti 640x480 ra, hátha másnak is ér valamit.

Köszönöm

 

 

Csilli-villi Creative Commons License 2010.12.29 0 0 336

Szia  Wood.man !

Köszönöm , hogy tegeződhetünk én kédeztem hogy tudnál e segíteni az ág aprító elkészítésében .

olvasgattam a hozzászólásokat hát vannak eltérő dolgok amik zavarnak meg vannak rajzok is és linkek, de nem tudom hogy meik az amit igazábol egyzserübb elkészíteni és müködik is normálisan . Nekem olyan rajz ra van szükségem amin eltudok menni én is meg akivel készíteném .

Tehát az adagolástól az aprításig meg méretek .De ha lehet priváton az még jobb lenne Email  brennergyula@globonet.hu

És elöre is köszi

Előzmény: Wood.man (322)
Wood.man Creative Commons License 2010.12.29 0 0 335

Kiskőrösön gyártottak T25-ös motorral nagyteljesítményű gépet, a villanyszerelők ilyet használtak erre amikor a vezeték alatt tisztították a fákat. Teljes gázon  ment, 2 kés volt benne és legalább 800 mm-es tárcsa. Lehet még nagyobb is volt. Komoly behúzórendszerrel hidromotorral 2 db behúzóhengerrel. Vitte mint a vajat. A gép új ára 4 000 000 Ft most még gyártják ma is.

Előzmény: heiterda (334)
heiterda Creative Commons License 2010.12.29 0 0 334

Értem hát remélem nekem nem kell majd a marós mellett állni míg megcsinálja, eddig mindig jól dolgozott. Egy körübelül akkora géphez mint a tied mekkora mitir kellene az elhajtásához?? Még nem tudom mivel legyen meghajtva gondolkozom a traktoron az egy t25-s vagy külön valamilyen stabilmotorról.

Előzmény: Wood.man (330)
dBase Creative Commons License 2010.12.29 0 0 333

dbasekukactvnetwork.hu

Előzmény: Ürge72 (332)
Ürge72 Creative Commons License 2010.12.28 0 0 332

Hello dBase!

 

Ha küldesz egy emil címet, akkor küldöm is, mert tegnap is próbáltam a megadott emailra küldeni, de visszajött, hogy nem kézbesíthető!! ;o((((

Előzmény: dBase (331)
dBase Creative Commons License 2010.12.28 0 0 331

Ürge a képeid 50kb alattiak, ha eltudod küldeni mailba én feltolom mások is láthassák a művet.

Másnap van izgatottan várom az  infokat:)

Előzmény: Ürge72 (328)
Wood.man Creative Commons License 2010.12.28 0 0 330

Kések száma? Erősen a teljesítménnyel van függvényben. (Bár ezt meg lehet cáfolni is) Csak jól hangzott:-)

A kialakítás lehetősége is befolyásolja. Én egyszerűbben meg bírtam oldani 2 késsel mint hárommal. Vagyis az esztergályosnak elég volt lerajzolni úgy és elmagyarázni hogy megértse. Bár a marásnál ott álltam mellete és akkor is fordítva akarta a marást elkezdeni. Szóval én esetemben az idő volt a befolyásoló tényező:-)

Előzmény: heiterda (329)
heiterda Creative Commons License 2010.12.28 0 0 329

Üdv

Válaszidat köszönöm most már tudom mért kell. Lenne még egy kérdésem most így hirtelen. A kések számi fontos, mert általában amikröl láttam képet zok két vagy három késesek van négykéese is? Mitől függ a kések száma?

Előzmény: Wood.man (326)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!