Keresés

Részletes keresés

zsebi41 Creative Commons License 2007.06.11 0 0 43267

Na ez az üveg alj tört nekem el. Lehet, ha írnék a cégnek küldenének mert a WMF kuktám szelep része elromlott és grátisz küldtek helyette másikat igaz a rosszat előbb elkellett küldeni és állítólag valami gyári hibája volt de akkor már 3 éve használtam. Mivel nincs M.O.-on szervize az üzletbe mentem vissza persze blokk se volt már az üzlet mégis kb. 1 hónap alatt lebonyolította.

 

Ennek a mostaninak van egy levehető kerek fém alja azon áll, abszolut higénikus

Előzmény: rollller (43265)
pearl12 Creative Commons License 2007.06.11 0 0 43266
A silit is ugyanilyen... És azt hiszem, a WMF-nél akár olcsóbb is lehet (4000 HUF körül vettem)
Előzmény: rollller (43265)
rollller Creative Commons License 2007.06.11 0 0 43265

a wmfnek van meg egy zsenialis elonye az osszes tobbihez kepest, h _felul_ van az orlofej, azon egy kis kupak,

kupakot levesz, orlot fejre fordit, orol, visszafordit, kupakot ratesz, es nincs az allando oroltbors kihullas teritore ideoda, mikor az orlo hasznalaton kivul van (nekem wmf a chiliorlom is, ahol ugye 2-3 kihullo orlemeny is brutal csipos, tehat nem a tisztasag miatt fontos ez, hane a csipos cuccok ne szalldossanak, csak ahova akarom, de teny, h higienikusabb is igy)

Előzmény: zsebi41 (43264)
zsebi41 Creative Commons License 2007.06.11 0 0 43264

Ezt a bors őrlősdit én is ismerem, vettem még Ausztriába egy méregdrága WMF örlőt az nagyon jó volt de az alja üveg volt egyszer leesett és vége lett.

 

Utána vettem az IKEA-ban egy tiszta fémet az is jó de csak egyféle szemcse méretben tud darálni és elég aprót.

 

Tavaly vettem a képen láthatót 2.500 Ft-ért a LIDL-ben ez elemmel /4db. béby/ működik csak egy gombot kell megnyomni és folyamatosan darál,  lehet egyetlen mozdulattal változtatni a szemcse nagyságot, szóval szuper.

 

Figyeld ha tudod a LIDL kinálatát, mert visszaszoktak térni dolgok és ha kapsz vedd meg tétovázás nélkül

Ha nem ragaszkodsz a változtatható szemcse mérethez akkor a WMF-et megveheted most már a Kátay-nál kaphatóez a legnagyobb szemcse méret
Előzmény: tuutuu (43261)
joy Creative Commons License 2007.06.11 0 0 43263

Ha tapasztalt konyha-élet művészek kevesen is, de koplalóművészek annál többen vannak itt is!

Különböző okokból.

Részlet a topicnyitóból:

1999.06.06 10:46:05

Olyan hozzászólásokat írjatok ide, melyek megkönnyítik az élete...
Hogy lehet ünnepi ebédet rittyenteni 500Ft-ből?

 

Én rég rákaptam arra, hogy figyeljem a bolti akciókat, és mikor kedvenceim vannak, nagyobb mennyiséget vásárolok, elő-fél-egészkészítem, kiadagolom, és nagyrészét lefagyasztom.

Ezek után sokáig rájárok.

 

Most épp marhalábszár(999) volt a Sparban akciós oldalassal(750). Ezekből vásároltam be /még szombaton, de csak most lett idő földolgozására.

Friss marha, nem fagyasztott dán!!!

 

Marhapörköltöt készítek belőle.

Pontosabban Szegedi gulyáshús kuktában-t.

Jó 25 dkg mangalicazsírral indítom, egyébként füstölt szalonnaolvasztással kellene kezdeni.

Rágósra főzöm, egy ebédnyit kiszedek belőle, azt készre főzöm ma vacsira./Ilyen eljárás neked igen, fogyózóknak ellen javasolt!!!

:o)

 

A többit kissé melegen 2 adagpnként bedobozolom, kihűtöm, lefagyasztom. Lesz belőle gulyásleves, rakott z'bab, babgulyás, Jókai bableves...

 

A hús másik részét fölkockázva, szintén két fős adagokban lefagyasztom nyersen. Franc tudja, mi lesz még belőle, de az sem lehetetlen, az is pörköltesként kerül a tányérra.

 

Az biztos, ha nem jön közbe különleges alkalmi kényszer, ezen a nyáron már nem veszek marhahúst.

Előzmény: milendee (43227)
zsebi41 Creative Commons License 2007.06.11 0 0 43262

Szia!

 

Ugyanolyan tejsavas erjedés jön létre mint ha kenyér lenne benne. Kenyér nélkül készül a savanyú káposzta is, az erjedést lehet gyorsítani élesztő gombával az van a kenyérben,  én mondjuk régebben sem kenyérrel készítettem hanem én csináltam kovászt megszárítottam darabokra törtem abból egy darabot tettem gézbe és úgy az uborkára ezzel a módszerrel nagyon hamar elkészült mivel a benne lévő élesztő gomba gyorsítja a folyamatot, és ha nincs jó idő akkor is kész két nap alatt.

 

Télire csak a kovász nélküli módom teszem el, aki eszi nem hiszi el, hogy ilyen finomság létezik télen is.

Gondolom egy próbát esetleg lesz olyan akinek meg ér.

Előzmény: nagypapi51 (43259)
tuutuu Creative Commons License 2007.06.11 0 0 43261

Kösz, max a Kátay. Sok pénzt csak próba után vagyok hajlandó kiadni, öreg vagyok már bohócnak...:}}

Mindenesetre tanulságos, utána fogok nézni, és még egyszer kösz.

Előzmény: VKOrsi (43250)
szysssz Creative Commons License 2007.06.11 0 0 43260

Előkészítés:

 

Halász Zoltán szerint Olaszországban a csigákat éheztetik, majd jóllakatjákőket illatos füvekkel. Ekkor sós-ecetes vízbe dobják, ahol elkezdődik megtisztulásuk: a keletkező habot folyamatosan le kell szedni. 1 napi ázás után a csigákat tiszta vízben megmossák, majd hideg vízben felteszik főni. A hideg vízben kijönnek házukból a forróban megfőnek. Van, aki még egy vízben megfőzi, amibe fanyar bort, borsot, babérlevelet, sót és hagymát tesznek. 2 órán át főzik.

 

Csiga római módon:

 

Néhány gerezd fokhagymát olajon pirítsunk barnára, majd szedjük ki. 1-2 szardellát dörzsöljünk szét az olajban majd adjunk hozzá darabokra vágott, hámozott friss paradicsomokat, sót, borsot, zöldpaprika szeleteket, borsosmentát.

Ha a mátás megfőtt öntsük csigákra, s kis lángon forraljuk még negyed órán át.

 

Csiga sáfránnyal:

 

Mártás: 3 gerezd kanállal szétnyomott fokhagymát összekeverünk 2 tojás sárgájával. Adunk hozzá kis olajat, bőségesen sáfrányt, csipetnyi sót és borsot.

A csigákat tűzálló tányérkákon elrendezzük, majd leöntjük a mártással. Tíz percre forró sütőbe tesszük.

Előzmény: certaldo (43253)
nagypapi51 Creative Commons License 2007.06.10 0 0 43259
Kipróbálhatod, de a kovászos uborkához vajmi kevés köze lesz, éppen csak a lényeg (kenyér) hiányzik belőle...:(( Inkább a vizes uborkára hasonlít.
Előzmény: joy (43220)
milendee Creative Commons License 2007.06.10 0 0 43258
na, a "folyton éhes vagy tőle" ezzel nincs bajom :) folyamatsan tudnék enni. ha már kezdek szétpukkadni, akkor érzem, hogy talán jól laktam. :)
Előzmény: ribizli (43252)
pearl12 Creative Commons License 2007.06.10 0 0 43257
Próbáld ki esetleg a Silit-et... Sok jót mondanak róla. Fém, kerámia-őrlős....
Előzmény: tuutuu (43239)
certaldo Creative Commons License 2007.06.10 0 0 43256
Hű, köszi. Végigmazsoláztam, volt pár, amit már én is megtaláltam guglival, de voltak újak is. Ha túl vagyunk a projekten, majd beszámolok.
Előzmény: beetee (43254)
ágika1 Creative Commons License 2007.06.10 0 0 43255
Kimásoltam magamnak, majd lukullusz idején kipróbálom.
Előzmény: zsebi41 (43248)
beetee Creative Commons License 2007.06.10 0 0 43254
Előzmény: certaldo (43253)
certaldo Creative Commons License 2007.06.10 0 0 43253
Sziasztok!

Beírtam a keresőbe, hogy csiga. Kaptam kakaóst, túróst, káposztást. ÉTI-vel senkinek nincs élménye?
A mai eső után végleg megpecsételődött a sorsuk, egy gyors összekapkodással vagy 40 drágaság várja (?) szomorú végezetét.
Minden megoldás érdekel jeligére. :)
ribizli Creative Commons License 2007.06.10 0 0 43252
Az E-vitamin is nagyon jó "gömbölyítő", folyton éhes vagy tőle, és szépen tapadnak a dekák mindenfelé. A Bioextra cégnek van pl., tudtommal recept nélkül kapható.
ribizli
Előzmény: milendee (43251)
milendee Creative Commons License 2007.06.10 0 0 43251

kemese, ZsuR, köszi a tanácsokat!:)

VKOrsi Creative Commons License 2007.06.10 0 0 43250
Előzmény: VKOrsi (43249)
VKOrsi Creative Commons License 2007.06.10 0 0 43249
nem. Kátayban szokott lenni.
megnézem Neked, mennyi az ebayen.
Előzmény: tuutuu (43247)
zsebi41 Creative Commons License 2007.06.10 0 0 43248
Paradicsom aszalás. Paradicsom csak lukulusz lehet. Hozzávaló régi hűtő rácsa, alá akármilyen tálca arra fog csepegni a lé. Só nem jódozott. A paradicsomot hosszába három felé vágom, ha kicsi csak két felé, a két szélső szelet héját levágom nagyon erőssen besózommind a két oldalról és a rácsra rakom. Álltalában ezt este v. délután készítem reggelig hagyom lecsöpogni akkor kitörlöm alóla a lét és kiteszem a napra. a legyek nem mennek rá mert nagyon sós. Ha nagy meleg van 3-4 nap alatt kész. minden este behozom az elején ha van alatta lé mindig kitörlöm és ahogy aszalódik össze úgy rendezem át a tálcákat. Én egyszerre három tálcányit aszalok Sajnos volt már olyan, hogy esett az eső akkor a légkeveréses sütőben fejeztem be kb. 80 fokon.Van aki gyümölcs aszalóban készíti, de anpon szárítottnak nincs párja.

 

Nem kell csontszáraznak lenni csak olyannak, hogyha  megfogod a kezeddel ne maradjon a kezed nedves.

 

Ekkor fogom a háztartási ollóm és kis darabokra felvágom , ezt álltalában a TV előtt ülve hajtom végre.

 

Amit az üzletekben árulnak az szeletben van, és úgy teszik olajba, na ha ebből akarok a salátába tenni, vagy belesütöm a toszkán lapos kenyérbe, vagy a csilis muffinba akkor azt az olajos valamit kéne vagdosni. Egyszer volt nekem olyan csak mert először vettem egy üveg olasz terméket, hogy tudjam milyennek kell legyen az íze. És sokkal több olaj kell hozzá ha szeletben van. A megmaradó fűszeres olajat télen saláta készítésre és ételek ízesítésére használom.

 

Ezután kis csinos üvegekbe töltöm teszek bele fekete, és piros borsot, egy apró csilit, egy levélke rozmaringot-és bazsalikomot amit már előtte 1 napig fonnyasztottam. felöntöm olajjal készítettem már olivával, kukorica olajjal,  vegyes

dió, buzacsíra, rizs fekete ribizli olajjal erről van képem.

 

Másnapig nem zárom le mert még utána kell tölteni. Kb. 6-7 éve készítem, még soha nem romlott el, azt, hogy meddig nem avasodik meg nem sikerült kipróbálni mert minden évben elfogy pedig nagyon sokat készítek. De aki egyszer kapott az mindig kér belőleÚgy, hogy teljesen igazad van, a mostani paradicsom, nem aszalásra való csak az időjárás.

A mostani paradicsom sütésre való tejszinnel isteni reggeli v. vacsora ismeritek?

Előzmény: Zitka (43246)
tuutuu Creative Commons License 2007.06.10 0 0 43247

Ennek hun lehet utánanézni?

Vagy ügynök kell hozzá?

Akkor inkább tervezek egy jót, és megcsinálom/tatom...:}}

Előzmény: VKOrsi (43241)
Zitka Creative Commons License 2007.06.10 0 0 43246

Ilyenkor? :-))  Szabadföldiből még a koraiak is legfeljebb sárgászöldek...

Aszalni csak a húsos, hosszúkás paradicsom való. San Marzano, lucullus, stb. Majd augusztus táján... :-)

Előzmény: VKOrsi (43243)
tuutuu Creative Commons License 2007.06.10 0 0 43245

Csak olyat vagyok hajlandó venni, amelyet kipróbálhatok a magamnál hordott 5 szem borsóval...:}}

De minden ötletet örömmel fogadok, ez az IKEA pl. eszembe se jutott volna..

Előzmény: kemese (43240)
beetee Creative Commons License 2007.06.10 0 0 43244

Ebben a topikban a 2312-es hozzászólás környékén kitárgyalták ezt a témát.

 

Nézz be oda!

Előzmény: VKOrsi (43243)
VKOrsi Creative Commons License 2007.06.10 0 0 43243
már van aszalnivaló paradicsom? én eddig csak íztelenekbe futottam bele :(

chilli írt egy hosszabbat az aszalásról, de nem találom a blogján.
Előzmény: bd (43242)
bd Creative Commons License 2007.06.10 0 0 43242
Elkezdtem paradicsomaszalni.
Tapasztalatokat örömmel veszek.
VKOrsi Creative Commons License 2007.06.10 0 0 43241
én kaptam egy wmf-et, kerámiörlős, üveg az alja, rozsdamentes acél a teteje... kifogástalan. az árát viszont nem tudom, tippelni meg meg sem merem.
Előzmény: tuutuu (43239)
kemese Creative Commons License 2007.06.10 0 0 43240
Már mi is túlvagyunk egy pár örlőn, mert a párom kijelentette, csak fából. A végén vett egy fekete műanyagot az IKEa-ban. Az kb. 1 éve működik rendesen.
Előzmény: tuutuu (43239)
tuutuu Creative Commons License 2007.06.10 0 0 43239

Kérem szépen, nekem egy kifogástalanul működő borsörlő kellene.

Van egy kb 80. éves, még az a legjobb, dehát a kor.. Vagyis több is van.

A hagyományos hordó alakú, fából készültnek új változata egyik se jó, a műanyagházas vackok se, a Fackelmann többezerbe kerülő cuccaiból meg azért nem vettem, mert nem mertem kockáztatni.

Nem zavarna, ha drága, de legyen tökéletes.

Ötletek?

 

Ja, kerestem a topicban, de nem találtam a dologról semmit...:{

VKOrsi Creative Commons License 2007.06.10 0 0 43238
a kondisok a sok szénhidrát mellé beviszik por formájában a még több fehérjét. Az izom a fehérjéől nő, a szénhidrát ahhoz kell, hogy az edzés során a felhasznált energiát pótolja.

parasztember ugyanez a helyzet. Ő azért lett szikár, mert nem izomra gyúrt, de a munka miatt a szénhidráttal nem hízott el.
Előzmény: Törölt nick (43232)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!