Keresés

Részletes keresés

Ozagen Creative Commons License 2002.06.16 0 0 9
Midőn ezeket a sorokat írom, statisztikailag a következő a helyzet.

ZöPö kartács 3. hozzászólás.

Ozagen kartács (ezzel együtt) 6 hozzászólás.

Tie kartács 1

és

iago kartács tózse 1 hozzászólás.

Ojh. Mindentől elvonatkoztatva felteszek egy kérdést:

Ozagen kartács miért ennyire aktív ebben a topicban?

Homlokráncolás-szmájli.

Előzmény: Ozagen (8)
Ozagen Creative Commons License 2002.06.16 0 0 8
Íme a B) kérdés:

"B) Ha fontos neki, hogy megválaszolják a kérdést, akkor miért fontos?" (Mármint ZöPö kartácsnak.)

Ad B)

Elöljáróban kénytelen vagyok leszögezni, nem igazán értem ZöPö olvtárs ikongráfiai rendszerét. Mindenféle cuccokat biggyeszt hozzászólasai végére, erre néznek, amarra néznek, lehet, hogy roppant antropomorfizáltak, de számomra nem értelmezhetőek.

Ezt azért tartottam fontosnak megjegyezni, mert ezeknek az ikonoknak jelentősége lehet ZöPö nick-olvtárs személyiségének megértéséhez (sz'al várom a kioktatást, közönséges szmájli). Tudniillik, ZöPö kartács személyiség-profiljának megismerése révén juthatunk a válaszhoz. (A kérdés a hozzászólás elején.)

Őszinte híve vagyok azoknak a nézeteknek, hogy egy topicban úgy tudunk hatékonyan és érvényesen társalogni, ha tisztában vagyok a topic beltartalmával. Lehet, hogy kissé konzervatív a felfogásom, de általában elolvasom ama topic hozzászólásait, amelyben megnyilvánulni szándékozom. (Köpjön le akárki is ezért a véleményemért, pi-ha!)

Mielőtt még átrohannék a következő hozzószólásba, szeretném rögzíteni: a topiccímben foglalt kérdés megválaszolásához szerintem feltétlenül közel kell férkőznünk a topicnyitó nick profiljához, mondhatni, elemeznünk kell azt.

Na, ehhez mit szóltok, skacok?

Ám előbb nézzünk ismét körbe ebben a topicban. Mi látunk?

Előzmény: Ozagen (7)
Ozagen Creative Commons License 2002.06.16 0 0 7
Nevezetesen a következő kérdéseket:

A) ZöPö nick vajon miért itt és most tette fel ezt a kérdést?

A második:

B) Ha fontos neki, hogy megválaszolják a kérdést, akkor miért fontos?

Ad A):

1.) a legnehezebb megválaszolni, hogy miért most. Mert nem kizárt, hogy a motivum régmúltbeli, de lehet akár pár napos történés, aktus következménye is.

2.) a miért itt-re már egyszerűbb lehet a válasz. A válaszhoz meg kell határozni azt a helyet, ahol a kérdés (és az IRL-kép) feltétetett. Nos, ez a hely az Index egy eldugott fészke, amely rendeltetése szerint az Internettóról elmenekült nickek klubnak semmiképpen sem nevezhető izébigyója (most nem jut eszembe ennél plauzibilisebb kifejezés). Ebből könnyen következne azt, hogy a válasz megadása egy olyan előzetes ismeretet feltételez, amelynek esetleg köze az Internettóhoz, tehát a múlthoz. (Feltéve, ha nem nevettetem ki magam azzal a feltételezéssel, hogy a topicnyitó valójában egy unatkozó fráter, aki efféle csínytevésekkel óhajtja fodrozni élete sima és érdektelen víztükrét.)
Elvileg ez az előzetes ismeret fellelhető az itt ténfergő "régi" nickek szürkeállományában. Talán ezért szól nekik a kérdés. Legalábbis ezt feltételezi a topcgazda, akiről persze nevetséges lenne feltételezni, hogy egy közönsége provokatőr.

Na, mindgyán gyün az ad B)!, hö.

Előzmény: Ozagen (6)
Ozagen Creative Commons License 2002.06.16 0 0 6
Feltételezéseim nevetségesek, ám korántsem kacagtatóak. Inkább zavart röhincsélésre adhatnak okot, mert annyira kézenfekvőek, érdektelenek.

Nos, akkor most nagyon unalmas leszek.

ZöPö olvtárs többünk rejtvényfejtő kedvére apellált, amikor megnyitotta ezt a topicot.

Valamiért fontosnak tartotta, hogy feltegye ezt a kérdést, és hogy behelyezze ezt a képet.

Feltételeznem kell, és ez is nevetséges, hogy leírom: "feltételeznem kell", hogy a kép nem egy fake, hanem eredeti, IRL-cucc.

A kép egy szerencsétlen embert ábrázol, aki IRL szerencsétlen, noha, feltételezem (kész röhej), eme szerencsétlen párának köze van az URL-létezéshez is. (Lásd mint alant kifejtettem.)

Az viszont tény, hogy a kérdés, nem IRL hangzott el, hanem URL tétetett fel.

URL-kérdés egy olyan IRL-létezőről, akinek köze van az URL-hez, talán abban a közegben is létezett, vagy létezik.

Mindebből, unalmas feltételezéseimből és a kézenfekvő ténymegállapításokból újabb kérdések következnek.

Ezeket a kérdések rövidesen felteszem.

Előzmény: ZöPö (5)
ZöPö Creative Commons License 2002.06.16 0 0 5
Osszad csak megfele velünk azokat a nevetséges feltételezéseidet! Hadd kacagjunk mi is. (c:
Előzmény: Ozagen (3)
ZöPö Creative Commons License 2002.06.16 0 0 4
Kéne. De jobb lenne nem. (c:
Előzmény: Törölt nick (1)
Ozagen Creative Commons License 2002.06.15 0 0 3
Van itt azonban egy újabb bökkenő.

A topic, a téma kérdőjeles. Vajon kinek szól ez a kérdés?

Mi motiválta kedves Zöpö-t, hogy ezt a kérdést feltegye? Éppen itt a neten. Egy olyan kérdést, amely egy netkoldusra vonatkozik? Egy pangehalra?

Ps.: Nevetséges feltételezéseim vannak.

Előzmény: Ozagen (2)
Ozagen Creative Commons License 2002.06.15 0 0 2
Én speciel nem ismerem fel.

A pacákról annyit lehet tudni, hogy valószínűleg 2001. február elején rúgták ki a New York-i központú, webdesignnal és nettanácsadással foglalkozó Razorfish-től. Sajnos a rendszámtáblákat nem látom jól, így a hely nem állapítható meg pontosan, de lehet az Egyesült Államok, akár New York is.

A pacák valszeg webdesigner lehet, munkanélküli, szaktudását kajáért árulja az utcán, könyörög, sz4rban lehet.

Különös ellentmondás, mondhatni véletlen egybeesés a sapin olvasható "Razorf..." és a szakállviselet.

Ps.: A Frankón sehol sem találom a képet.

Előzmény: ZöPö (-)
Törölt nick Creative Commons License 2002.06.14 0 0 1
kéne ismerni, vagy csak utalás akar lenni?
Előzmény: ZöPö (-)
Tie Creative Commons License 2002.06.14 0 0 0
???
Előzmény: ZöPö (-)
ZöPö Creative Commons License 2002.06.14 0 0 topiknyitó
Ki ez?

Ki ez?

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!