Keresés

Részletes keresés

btamas70 Creative Commons License 2022.01.02 -4 0 38577
Előzmény: koe3 (38576)
koe3 Creative Commons License 2022.01.02 -3 2 38576

Hát ezért a vacakért én még 80 forintot se adnék, nem hogy 80 ezret....
Keress valami olcsó erősítőt, amin van Bluetooth; meg valami filléres hangfalat hozzá, aztán meg is vagy...

 

Pl.: https://www.conrad.hu/p/sztereo-erosito-bluetooth-usb-renkforce-t21-1534231

Előzmény: Balintkaaaaaaa (38575)
Balintkaaaaaaa Creative Commons License 2022.01.02 -3 0 38575

Sziasztok!

 

Tervezek beruházni egy hangfalra vagy egyéb hangrendszerre.Fő szempont, hogy bluetoothos legyen ugyanis nagytöbbségében telefonról lenne használva, és hip-hop,rap lenne legtöbbet hallgatvarajta.80 ezer lenne rá a keret amit rászánnák.Előre is köszönöm az ajánlásokat.Ezt néztem ki:https://www.emag.hu/sony-gtkxb60b-nagy-teljesitmenyu-hangrendszer-bluetooth-extra-bass-akkumulator-party-chain-fekete-gtkxb60b-cel/pd/D0B4XNBBM/?cmpid=87091&gclid=EAIaIQobChMIkujh_cKT9QIVCrh3Ch3enwBqEAQYAiABEgIBhvD_BwE

btamas70 Creative Commons License 2022.01.02 -4 0 38574

Azt mondod, legyünk tekintettel a trollokra? Kicsit sok lehetett a pezsgő...;ppp)

Előzmény: big-dewil (38573)
big-dewil Creative Commons License 2022.01.02 -4 0 38573

jo szöveg, csak hosszu, mire XNC a feléig ér, elfárad...

Előzmény: Mono SE (38564)
big-dewil Creative Commons License 2022.01.02 -4 0 38572

hozzám jöhetel, nem adok el semmit, csak jegyzetelhetsz, mit javaslok, mennyiért, azt ott szerzed be, ahol akarod.

Előzmény: AudiJo (38571)
AudiJo Creative Commons License 2021.12.31 -3 0 38571

Az egyiket tudom, hogy ki volt, a másikat csak sejtem! :)

 

Sajnos ma nem tudom ki az akinek érdemes és hogyan lehet a közelébe kerülni egy átlag user-nek! Ezért problémás a dolog és kérdéseimet nem azért tettem fel, hogy téged (vagy mást) szívassak, hanem azért mert ennek kapcsán mindezek felmerül(het)nek egy átlag user-ben is!

AJ

Előzmény: Mono SE (38569)
orygabor Creative Commons License 2021.12.30 -3 0 38570

Eszedbe ne jusson, hogy elmenjen a kedved! De! A kísérletezést és a tájékozódást nem lehet megúszni, ha valakinek igényei vannak. Senki nem fog neked ajánlani egy konkrét konfigurációt. Én merem ajánlani a használt cuccokat, legalább 5 erősítőt, 5 pár hangfalat stb. vettem használtan és egyikkel sem fáztam rá. Van, amelyik ötven éves. Ha valami nem tetszik, mehet vissza a vaterára. Ez a csóka egyszer leírta, hogy X összegből kb. mennyit célszerű fordítani erre meg arra. Aztán a megadott keretből nézz szét az apróhirdetésekben. Ha van egy konkrét tipp, a kollégák itt meg fogják mondani, hogy adott pénzért az megéri, vagy fos. Oszt el kell dönteni, hogy mi legyen a fejegység. Én a laptopot ajánlanám első körben, az úgyis van gondolom, egy jobb DAC-val. De vehetsz egy mikrohifit, amin sokféle lejátszási lehetőség van, aztán majd közben kialakul, hogy mi fekszik neked. Én is azzal kezdtem, aztán jöttek a saját elképzelések.

Előzmény: Charlie Fineman (38552)
Mono SE Creative Commons License 2021.12.30 -7 1 38569

ki az a "mértékadó személyiség"

 

Nekem baromi nagy szerencsém volt, mert történetesen kettő ilyennel is találkoztam, ráadásul homlokegyenest eltérő személyiségek voltak.

Az egyik segghülye volt a zenéhez, de azonnal és pontosan felismerte egy alkatrészcsere hangi változásait is, míg a másik műszaki analfabéta volt, de azonnal ráérzett szinte bármilyen stílusú zene mediális üzenetére.

A dolog pikantériája, hogy ismerték is egymást ;)

Előzmény: AudiJo (38568)
AudiJo Creative Commons License 2021.12.30 -2 0 38568

Van igazságod, de ilyenkor konkrétan felvetődik az a kérdés, hogy akkor ki az a "mértékadó személyiség"? Miért épp Ő? Miért nem X? Vagy Y?

Mit csináljon - csak mondja el a tanácsait vagy ténylegesen hallgassa is meg a megveendő cuccot és az Ő véleménye alapján vegye meg a kezdő? Nehéz ez így!

AJ

Előzmény: Mono SE (38564)
Mono SE Creative Commons License 2021.12.30 -7 0 38567

felismerem, ezt csak olyan írhatta, akinek minden cuccán négy betű van: naim ;) 

Előzmény: btamas70 (38566)
btamas70 Creative Commons License 2021.12.30 -3 0 38566

Lehet tippelni, ki írta... – "Mióta nem kell tekintettel lennem a hazai piac sivárságára, az olvasoközönség anyagi körülményeire és egyéb didaktikai szempontokra, végre lelkiismeretfurdalás nélkül szerezhettem magamnak "kevésbé demokratikus", azaz kissé drágább készülékeket, gondolván, hogy én aztán játszva kiismerem magam közöttük. De ahogy feljebb léptem az árlistán, bizony én is elkövettem az összes hibát, és éppúgy megfizettem az árát, mint bárki más."

Előzmény: Mono SE (38564)
tibtiborkaba_new Creative Commons License 2021.12.30 -3 1 38565

Ilyen hirdetésekkel tele a facebook. Pár hónapos, több százezres-milliós készülékek eladók, óriási buktával. Elég csak megnézni a gedeon csoportját. Szvsz sokan meglátják a nyálcsorgatós képeket a menő hifivel, beleugranak, aztán pár hónap után megunják és szabadulnának a cucctól.

Előzmény: big-dewil (38561)
Mono SE Creative Commons License 2021.12.30 -8 1 38564

Azt mondani egy kezdő, de akár haladó hifistának, hogy "hallgass a füledre", a legnagyobb megvezetése a szerencsétlennek.

 

Egyrészt fingja nincs arról se, hogy eddig mit vett észre bármilyen zenéből - még sokszor abból is (se;), amit eddig hallgatott. Másrészt, az eddigi berendezésének korlátaival verte még azt is, amit szeret. Harmadrészt, éppen azért akar váltani, mert számtalan tekintetben, akár technikai, akár audió, akár zenei ismeretében /de akár "ízlésében" is (!)/ eddigi terepe, lehetősége végére ért, vagy egyszerűen megunta az egészet, úgy ahogy van.

 

Magyarán: a saját eddigi világa határaihoz ért, innen pedig teljesen ismeretlen a terep következik! Ha van elég ideje és főleg pénze, de leginkább intelligenciája hozzá, akkor elindulhat egyedül is bolyongani és felfedezni a számára eddig ismeretlen világot, ami jobb esetben néhány kapaszkodót nyújt a korábbi, valamiért emlékezetes élményei alapján, de még ez is nagyon bizonytalan dolog.

 

Szóval igen is kell lenni egy "mértékadó személyiségnek", aki legalább egy iránytűt a kezébe nyom a lúzernek, hogy hasra ne essen, pl. az első akciós ajánlattól;) Mert a hifikereskedő már a bejárati ajtó üvegén keresztül is megállapítja, mennyi zsé van az éppen belépő zsebében, és gondolatban már ki is kereste azt a raktári lomot, amitől hónapok óta nem tud szabadulni. Ennyi volt a "hallgass a füledre", mert pontosan azt fogja hallattatni a tapasztalatlan vevővel, amit a szerencsétlen - éppen a tapasztalatlansága okán - hallani is fog. Nem a fiziológiai folyamat értelmezi ugyanis a zenét, hanem a roppant befolyásolható agy, ami nem különb folyamat, mint amit eddigi ingerszegény környezetéből összeszipkázott és -legózott...

 

Szóval NE hallgass a füledre, mert ugyanazt a szart fogod hazavinni, amitől szabadulni akartál, és ugyanazt a szart fogod hallgatni rajta, amit a botfüled diktál!;Ppppppp

Előzmény: AudiJo (38560)
Jolida Creative Commons License 2021.12.30 0 1 38563

Csak nem öregszel? :-p

 

Végy példát An Mono fiatalos lendületéről, ami már pár évtizede kitart. :-)))

Előzmény: gabocza1 (38562)
gabocza1 Creative Commons License 2021.12.30 -1 1 38562

Drága barátom! Én már nagyon rég nem adok itt tanácsot, mert minek...

Előzmény: AudiJo (38560)
big-dewil Creative Commons License 2021.12.30 0 0 38561

Nah, erről beszélek, ez már rájött, hogy egy rakás szart vett jó drágán.

 

Hifi Hangtechnika Adok-VeszekGudics-Bukli Tamás  · 1 n.  · Kedves Csoporttársak!Feljebb lépés miatt eladóvá váltak a képeken látható, idén áprilisban, a Netdepónál vásárolt Dali Oberon 7-es álló hangfalaim. Szinte olyanok mint az újak, tökéletes állapotban vannak. Több mint 4 év garancia van még rájuk, megvannak a gyári dobozai, takaró selymek, minden tartozéka, számlája. Viablue rezgés csillapítók vannak a lábain, ezeket ingyen odaadom hozzájuk. A méretük miatt a személyes átvételt preferálom (Szekszárd), de a vevő felelősségére futárral is tudom küldeni. A pár ára mától akciósan: 335.000,-Ft. Ez az utolsó ár.

 

https://www.facebook.com/groups/178270895690900/?hoisted_section_header_type=recently_seen&multi_permalinks=1875946009256705

Előzmény: Charlie Fineman (38552)
AudiJo Creative Commons License 2021.12.30 0 0 38560

Én pont azt akartam tudatosítani, hogy a saját fülére (és agyára) hallgasson ne a "szakértő"-re, aki ugyan adhat jó tanácsot, de nem Ő fogja hallgatni a láncot!

Sokan szeretnének inkább ilyen-olyan "szakértő"-kre hallgatni, ezzel letolva magukról a döntés és a következményeinek a felelősségét!

Én büszkén vallom Magamról, hogy ugyan meghallgattam itteni (Antskating, Gabocza, big-dewil, stb.) és más fórumok sokszor homlok egyenest ellenkező tanácsát, de mindig egyedül döntöttem és soha nem próbáltam hibás döntéseimet másokra fogni, ezért másra haragudni!

Persze az Octogon-nál (és más kereskedőnél is) megvezethetik a gyanútlan vásárlót, ha nem mer hinni a saját fülének! Ez már csak így van mióta világ a világ, még csak az se mondható, hogy szándékos rossz akarat van mögötte, egyszerűen ilyen az emberi természet. Meg van győződve a saját igazáról és szeretné, ha más is ezt az igazságot fogadná el! Úgy gondolja, hogy ezzel Ő több a világ szemében és akár minden másban is jobb, okosabb, tapasztaltabb ember társainál. Ez eddig csak emberi gyarlóság, de ebből kialakulhat (ha elhiszi Magáról és még esetleg néhányan hisznek is Neki) egy diktatórikus viszony, ahol csak az én állításom, lehet igaz és ezért minden eszköz megengedett (nekem, mindenki másnak meg coki van)!

Hallgathatunk a szakértőkre, ez gondolkodás serkenthet, a saját véleményemet ne mástól várjam már!

AJ

Előzmény: PP_Stereo (38559)
PP_Stereo Creative Commons License 2021.12.29 0 0 38559

Az Octogon demókra és az ajánlásaikra hagyatkozni azért nem kell akkora "szakértés". Én legalább is nem küldenék oda senkit csak úgy ismeretlenül.

Előzmény: AudiJo (38558)
AudiJo Creative Commons License 2021.12.29 0 0 38558

Ja, Te szeretnél lenni az a hozzáértő szakértő!

Bocsi, hogy beleköptem a levesedbe! :)

AJ

 

Ui. Mono mit szól hozzá? :)

Előzmény: PP_Stereo (38556)
btamas70 Creative Commons License 2021.12.29 0 1 38557

Igen, kimaradt a leírtakat illusztráló görbe:

 

(Melyen kitűnően látszik, hogy a legtöbb zárt kétutasnál jellegben 500Hz alatt a mélyközép impedanciamenete köszön vissza.)

Előzmény: Flacika (38554)
PP_Stereo Creative Commons License 2021.12.29 0 0 38556

"bejelentkezel demóra az Octogon Audio-hoz"

 

Azért a jótanácsnak is van határa:)

Előzmény: AudiJo (38555)
AudiJo Creative Commons License 2021.12.29 0 0 38555

"....objektívebb lenne egy hozzáértőnek meghallgatni mondjuk az Oberon 5, vagy Polk ES55 dobozokat...."

De miért is? Az a hozzáértő fogja aztán nap mint nap hallgatni a Te lakásodban? Ugye nem! :)

A helyzeted roppant egyszerű - bejelentkezel demóra az Octogon Audio-hoz és meghallgatod egymás mellet a két hangfalat. Neked illetve esetleg a párodnak kell döntened, hogy tetszik amit hallotok, megéri-e kiadni rá pénzt. Ehhez felesleges "szakértőt" hívni!

Annyit kell tudnod, hogy ha új sugárzót hallgatsz, akkor annak kell bizonyos idő amire eléri a valódi hangzási képességeit - "bejáródik"! Ez természetes folyamat, általában a kezdeti keménységéből veszít a hang viszont ilyenkor éri el a valós megszólalást.

AJ

Előzmény: Charlie Fineman (38548)
Flacika Creative Commons License 2021.12.29 0 0 38554

Amit én betettem, az egy mélyközép görbéje.

Előzmény: btamas70 (38543)
big-dewil Creative Commons License 2021.12.28 0 0 38553

legyen mélye, legyen zenei, legyen aránylag kicsi.

valahol szerezz be egy ilyet, ha a 2016-os high-end shown jo volt, gondolom nálad sem lesz szar.

 

canton 900 le

 

jobb állapotuakat 100e körül be lehet szerezni. 

Előzmény: Charlie Fineman (38550)
Charlie Fineman Creative Commons License 2021.12.28 -1 0 38552

Jó, akkor hagyjuk a csudába, mert így semmire nem jutok, csak elmegy a kedvem az egésztől.

Köszi mindenkinek, nem kérek több "tanácsot".

Előzmény: big-dewil (38551)
big-dewil Creative Commons License 2021.12.28 0 0 38551

ha valami 100e a boltban, akkor a nagykernél kb 40e, de van rajta szállitás vám áfa, stb, és képzeld, a gyár is haszonnal adja el. szerinted valójában mibe kerűl, ami bele van ápitve?

ujban én nem gondolkoznék a helyedben...

Előzmény: Charlie Fineman (38548)
Charlie Fineman Creative Commons License 2021.12.28 0 0 38550

Több stílust hallgatok, mint amit nem.

Előzmény: big-dewil (38549)
big-dewil Creative Commons License 2021.12.28 0 0 38549

ja és milyen zenékre? 

Előzmény: Charlie Fineman (38545)
Charlie Fineman Creative Commons License 2021.12.28 0 0 38548

18m2, már írtam.

Olyan doboz kell, ami kis hangerőn is zenél. Legyen mélye. Nem házibulizni kell, de mondjuk rockzenén se vérezzen el.

Értem én, hogy a gyártok lehazudják az égről a csillagot, de objektívebb lenne egy hozzáértőnek meghallgatni mondjuk az Oberon 5, vagy Polk ES55 dobozokat. Utóbbi most egész jó akcióban van (100e/db): https://octogonaudio.hu/termekek/polk-audio-signature-es55-allo-hangfal-fekete-szinben

Előzmény: big-dewil (38546)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!