Keresés

Részletes keresés

Devil23 Creative Commons License 2006.07.04 0 0 851

Na voltunk megnézni a lakást.

A környék tényleg nagyon jó, a ház kivülről normálisnak néz ki, de belűlről nagy felújítást igányel (ám bár írták, hogy a házat kivül-belűl fel fogják újítani). Láttam a házban pár lakót, egész normálisnak néznek ki, de azt monda a tulaj, hogy a ház azért nem csendes, mert zenestúdió van az alagsorban és fel lehet hallani (nem olyan vészesen) az onnan szűrődő, zajló hangokat. A lakás nagyon szép jó állapotú volt, nagyon kellemes és galéria is van, ami a konyhában van. Bár a fürdőkádat kicseréltetném.

Előzmény: nahiszen (849)
nahiszen Creative Commons License 2006.07.04 0 0 850
Majdnem a  Podmaniczky és a Szinyei sarkán.
Előzmény: kígyószisz (847)
nahiszen Creative Commons License 2006.07.04 0 0 849
Príma környék, a házak lehet hogy lepukkantnak néznek ki, de az is lehet hogy amit ti néztek az nem lesz az. Közel a körút, jó a közlekedés, sok kisbolt van a környéken.
Előzmény: Devil23 (848)
Devil23 Creative Commons License 2006.07.04 0 0 848

Sziasztok!

Ma este 19:00 órára megyünk a családdal lakást nézni a VI. kerületbe a Szív utcába, a Szív utca vége felé közel a Podmaninczky utcához.

Szerintetek az a rész, ahova megyünk lakást nézni az milyen környék?

Kérlek, válaszoljatok nekem!

Köszi.

kígyószisz Creative Commons License 2006.07.03 0 0 847
Hol laksz? Mert én a Rózsa utca végén :-) Nekem is tetszene -:)
Előzmény: nahiszen (846)
nahiszen Creative Commons License 2006.06.23 0 0 846
Én nagyon nem bánnám, majdnem pont velünk szemben van az a rész, jó lenne oda egy kis területrendezés meg némi zöld.
Előzmény: Nannics (844)
5metro Creative Commons License 2006.06.23 0 0 845
és vajon mi az épitmény neve?
Előzmény: Nannics (844)
Nannics Creative Commons License 2006.06.23 0 0 844
en ugy tudom, hogy hazakat meg irodat fognak a vonat fole epiteni, allitolag "zold terulet" is lesz...
Előzmény: 5metro (843)
5metro Creative Commons License 2006.06.22 0 0 843
akkor mit épitenek lehel tér közelében a westen(ferdinánd hid) mögött?
cyber.greg Creative Commons License 2006.06.22 0 0 842

Valóban lesz még egy Westend, de az Belgrádban:

http://www.piacesprofit.hu/?r=10176

Előzmény: 5metro (841)
5metro Creative Commons License 2006.06.22 0 0 841
szervusztok, hallotam kerületekben felépül a westend II erről tud valaki többet?
Nannics Creative Commons License 2006.06.19 0 0 840
nem akarod elkergetni a szomszed hat garazsanak a csikorgo kapujat is? :)))
Előzmény: cyber.greg (839)
cyber.greg Creative Commons License 2006.06.16 0 0 839
A Hunyadi tériek nekem köszönhetik a múlt éjszaka nyugalmát, mert én kergettem el a macskákat! :)
kambekk Creative Commons License 2006.06.11 0 0 838
Nannics Creative Commons License 2006.06.06 0 0 837
de a foto alapjan iszonyat csunya!!! OK. nyilvan, izlesrol nehez vitazni, de a kalvin teret is inkabb elb@szottnak erzem, mint "modernnek", vagy "szepnek". :(((
Előzmény: kambekk (836)
kambekk Creative Commons License 2006.06.02 0 0 836

Nagyon kevés az infó, amit a neten keresztül meg lehet tudni erről a projektről. Ismerve a területet, arra tippelek, hogy a posta hátsó - valamikor sínnekkel is összekötött - traktusa mellé (helyére) épülne az irodaház, és a mostani parkoló helyén alakítanák ki a "hiperszuper" 5000 (?) nm-es parkot.

A gond megint az, hogy ahelyett, hogy a jelenlegi tulaj (MÁV) gondozta volna a területet - akár még mélygarázs építésével is -, inkább beépítik beépítteti. Ráadásul megint üveg-üveg-üveg házzal...

Előzmény: Nannics (835)
Nannics Creative Commons License 2006.06.02 0 0 835
Hat ize, ezt most nem akarom elhinni, igazabol.
Nem akarunk csinalni ellene valamit????
Előzmény: kambekk (832)
milendee Creative Commons License 2006.06.02 0 0 834
azzal, hogy a Bank alvilágdizsi széjjelbarmolhatta a Nyugati képét (tegnap is valami hatalmas fém cuccot fúrtak bele a klinkertéglákba), már bebizonyították, hogy tojnak az értékekre és az egységes belvárosi történelmi látképre. én a d0mszky hálószobáját tenném tele azokkal a ék neoncsövekkel, meg persze a párnájára egy lapát kutyaxar esténként. vagy éjjel.
Előzmény: kambekk (832)
cyber.greg Creative Commons License 2006.06.02 0 0 833
Remélem, komoly az a kép. Mert viccnek durva.
Előzmény: kambekk (832)
kambekk Creative Commons License 2006.06.02 0 0 832

Ez aztán az izgalmas ügy...

 

Multifunkcionális irodaházat épít a Nyugati pályaudvar Podmaniczky utcai oldalán a European Convergence Property Co. Az Eiffel Square nevű, 22 ezer nm-es objektum építése még az idén megkezdődik.

(ingatlanhirek.hu)

Nannics Creative Commons License 2006.05.31 0 0 831
bar azt nem ertem, hogy miert az embereket kell levinni a fold ala, miert nem az autosokat...
Előzmény: kambekk (827)
Nannics Creative Commons License 2006.05.31 0 0 830
jajj. Lehet, hogy mos kene picit buzeralni oket. Ilyenkor biztos tobb dolgot csinalnak meg, amint amugy. :)
De ez a program biztos kamu. A valasztasok utan majd azt mondjak, hogy nem jott palyazat, vagy nem jott "erdemben" (ez a kedvenc szavam:) targyalhato palyazat, terv.

a jokai teri dolog nagyon hurra!!! Koszi, hogy beraktad ide!
Előzmény: kambekk (827)
kambekk Creative Commons License 2006.05.25 0 0 829

Civil győzelem a Jókai tér ügyében!

 

A Jókai Téri fák – az ügy jelen állása szerint – megmaradnak.

A mai napon a Fővárosi Bíróság ítéletet hozott a Jókai téri mélygarázs építési engedélyével kapcsolatos közigazgatási perben. A felperesi oldalon álló Védegylet illetve négy Jókai téri lakos győzőtt: a mélygarázs építési engedélyét hatályon kívül helyezte a bíróság, és új eljárásra utasította a hatóságokat. A döntés jogerős, így az alperesek – az építettő, a Fővárosi Közigazgatási Hivatal, és a Terézvárosi Önkormányzat – nem fellebbezhetnek.

                                                                                                               (vedegylet.hu)


milendee Creative Commons License 2006.05.20 0 0 828

melyik felüljáró és teraszok? nem vagyok képben.

Előzmény: kambekk (827)
kambekk Creative Commons License 2006.05.19 0 0 827

Olvasom, hogy Atlantisz Program néven látványos aluljáró- és köztér megújítási projektet indit idén a Főváros...
Kérdem én, mi tartott vajon ennyi ideig, hogy épp választásokra írnak ki ilyen pályázatot?!
És mi a szösz lett a hasonló céllal, több éve kiírt Publikus aluljárók projekttel? - hisz az is legalább ennyire hangzatosan indult, s mégis hamvába holt... Igaz, azt nem maga a Főváros irta ki, "csak" a Fiatal Képzőművészek Stúdiója - noha díjakat bőszen osztott a Városháza házi közvéleménykutató leányvállalata a Studio Metropolitana...

Arról nem is beszélve, hogy épp a Nyugatival kapcsolatban már 4 évvel ezelőtt azt igérte Demszky Gábor és csapata, hogy rendezi a területet - elsődlegesen a szószerint rohadó gyalogosfelüljáró elbontásával, és az életidegen teraszok megszüntetésével.
Konstruktv egy csapat dolgozhat a városházán, ha 4 évnyi ciklus alatt csupán egy utolsó utáni pillanatban felböfögött látványkiírásra futja...

SZEMFÉNYVESZTÉS! EREDMÉNYTELENSÉG! HUMBUG?!

Ugyankkor a helyi önkormányzat sem tett sokat a térség revitalizációja érdekében, pedig már két éve megállapodást kötött a Skála melletti bódéváros bérlőjével a hely impozáns megújítására...

Tervek ide, pályázatok oda, a Nyugati maradt ami volt: fekélyes seb a belváros arcán!

kambekk Creative Commons License 2006.05.19 0 0 826

Lehet, hogy én se fogok ráérni online-ozni, de írd be ide a kérdéseidet, és bekopizom majd nekik.

 

 

Előzmény: Nannics (825)
Nannics Creative Commons License 2006.05.19 0 0 825
ps: en nem leszek sajnos gepkozelben mos online fogadooran, de ha estleg Te leszel, akkor rakerdezel?
Előzmény: kambekk (822)
Nannics Creative Commons License 2006.05.19 0 0 824
kicsit ugy erzem magam, mintha en lennek a hulye. Tenyleg tok hulye elvaras, hogy a legszmogosabb keruletben legyen valamilyen koncepcio erre????
Es szerintem nem csak a fasorokat kellene felujitani, hanem tok sok utcat kellene fasitani.
Előzmény: kambekk (822)
Devil23 Creative Commons License 2006.05.18 0 0 823

Sziasztok!

Én nagyon szeretem a VI. kerületet, nagyon szívesen laknék ott, sokkal jobban tetszik nekem, mint pl. Kőbánya, vagy Havanna vagy Rákoskeresztúri ltp.

Azt mondják, hogy a Belvárosban milyen nagy zaj van, forgalom és bűz. Miért? Rákoskeresztúron, főleg a központnál és a Pesti úti lakótelepi részén nincs nagy zaj és forgalom? Nincs a túrót nincs. Ott is eléggé nagy zaj van és forgalom meg bűz, akik arra felé laknak, ki sem tudják nyitni az ablakokat, max. akik játszótérre vagy belső kertre néz az ablakuk. A XVII. ker. családi házias övezet már sokkal jobb, ott a kis csendes utcák nagyon szépek, hangulatosak, csendesek, ott már nagyon szíveseen laknék.

Kőbányán is elég nagy zaj van és forgalom, pl. Kőrösi Csoma út, Kőbányai út, Maglódi út, Gyömrői út (és bűz is), rengeteg autó megy arra felé is és a kerületben még van néhány működő gyár is, ami eléggé szennyezi a kerület és környéke levegőjét. Zugló is baromi forgalmas, akár melyik része. Szóval, aki azt mondja, hogy a Belváros milyen zajos forgalmas, az mennyen már ki pl. Csepelre, Kelenföldre, Budafokra, Albertfalvára, Kispestre, Kőbányára, Zuglóba vagy Rákoskeresztúrra és rá fog döbbeni, hogy ott ugyan olyan nagy forgalom, zaj és bűz van.

És még egy pl.

A X. kerületben a Kada, Harmat és Mádi u. is nagyon forgalmas, rengeteg autó megy arra, még hétvégén és éjjel is, szerintem, kezdi bahozni a Belvárosi forgalmat.

Üdvözlök minden Belvárosi és Terézvárosi lakót!

 

kambekk Creative Commons License 2006.05.18 0 0 822
Az online fogadóórán rá lehet kérdezni megint. De a muskátliosztáson kívül ne várj semmi jóra. Faültetési terv nincs. A Városliget fasor felújítása pedig jóesetben jövő őszre (tehát bő egy év múlva) készülhet el. :(
Előzmény: Nannics (821)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!