Keresés

Részletes keresés

Kaoka Creative Commons License 2012.05.31 0 0 69531

Szasztok! Nekem, varrógép és az olló, anno alapból. Ennyi volt az összes felszerelésem évekig a kezdet kezdetén.

A többi inkább már flancból született, de mindig apránként vettem a kellékeket. Mostmár ott tartok, hogy kiszorít a sok felesleges kellék. A vágólapot meg a körkést tudom  a legjobban kihasználni, ami tényleg megkönnyíti a munkámat, de ezek nélkül is lehet létezni. Van olyan kellékem is, amit még ki sem próbáltam, pedig nagyon készültem rá, ez pedig a hőlégfúvó. :-) Félek tőle, hogy felgyújtom a házat. :-D

Előzmény: Márta néni azéris (69529)
loncikavarrnitanul Creative Commons License 2012.05.31 0 0 69530

nekem az olló helyett a  körvágó és az öngyógyitó elörerajzolt alátét lap, amit körben el lehet forgatni

Előzmény: Márta néni azéris (69529)
Márta néni azéris Creative Commons License 2012.05.31 0 0 69529

Lányok, indítsunk egy körkérdést, kinek mi az az eszköze, ami a legtöbbet segítette a foltvarró munkáját, ami a legjobban hiányozna, ha nem volna.  

 

 

Indítom (bocs, de nem tudom visszatenni feketére) Nekem a görgős szék és a hajlított csipesz.  

Előzmény: loncikavarrnitanul (69528)
loncikavarrnitanul Creative Commons License 2012.05.31 0 0 69528

Egyetértek!

Némi anyag, tű és olló, cérna és vasaló már elég ahhoz,hogy az emberlánya a foltokat összevarrja, akár már kézzel is... varrógéppel gyorsabb...

 Érdemes egyszerübb dolgokkal kezdeni, pl edényalátét, edényfogó, lábasfül fogó stb.....ezek kisebbek és gyorsan elkészülnek... azonnal adnak sikerélményt... és ha nem tökéletes, akkor na bumm és mi van?... lesz majd másik..szebb és jobb...

Én innen szoktam a mintákat hörcsögölni, ingyenesek: http://www.free-quilting.com/?source=042FQP

párat már meg is varrtam, igaz szenvedtem vele, de sikerült.

Előzmény: Márta néni azéris (69527)
Márta néni azéris Creative Commons License 2012.05.30 0 0 69527

Felszerelésem nekem is van, több mint kellene, elvégre miből élnének meg az árusok, de itt olvastam egy találó megjegyzést, hogy a kézírásod nem attól függ, milyen toll van a kezedben. A lényeg, hogy senkit ne tartson vissza a foltvarrástól, ha nincs extra felszerelése.   

Előzmény: JUllrichfan (69522)
majlát Creative Commons License 2012.05.29 0 0 69526

Folt hátán folt A foltmozaikvarrók nélkülözhetetlen kézikönyve. 100 hagyományos és mai mintával; fényképekkel és ábrákkal illusztrálvaCelia Eddy ▪ Alexandra Kiadó 

 

ha nem jelnik meg a kép merthogy a technika ördöge sosem alszik. ha valakinek megvan átveszem

 

előre is köszi

 

Foltosüdv 
Hj 

 

 

patchworkpicik Creative Commons License 2012.05.29 0 0 69525

Az elmaradt képek.

A többi honlapunkon:http://patchworkpicik.gportal.hu/

patchworkpicik Creative Commons License 2012.05.29 0 0 69524

Május 19.-én Somogyaszalón jártunk varrósnapon.A jó hangulat a helyi foltvarrók munkáját dícsérte.Sok féle program közül lehetett választani.Szabadgépi tűzés Ildivel,szalaghímzés Ágival(Sárospatak)és Ida nénivel,párna Judittal,mobil tok Valentínával és kopogtató házikók(ezt mi mutattuk meg).

 

Laurendilla Creative Commons License 2012.05.29 0 0 69523

Szombati Tradicionális napon nagyon jól éreztük magunkat!!!!!! KicsiLau és Apa is jól szórakozott, én persze többszörösen is :)) sikerült egy két fa gombot vennem, meg csokifoltos lányoktól egy sablont - és itt el is tettem jó mélyre a pénztárcámat mert az anyagos résznél kisebb vagyont tudtam volna elkölteni. A helyszín tökéletes volt, földszinten büfé a Műv.Központban - így a szokásos délelőtti kávézás sem maradt el. Az emeleten meg árusok és nyitott műhely. Hogy lássátok mennyire elbűvölte KicsiLaut a hímzés tudománya itt van két kép, az egyik az aprócska rámába szorított virágcsokorról, a másik hogy mennyire nem akarta odaadni senkinek, sőt elvenni tőle is csak közelharc árán sikerült. 

 

Minden szervezőnek, nyitott műhelyesnek, tanfolyam vezetőnek, kiállítónak, alkotónak nagyon köszönöm!!!!!!!

 

JUllrichfan Creative Commons License 2012.05.29 0 0 69522

Kedves Márta néni!

A legnagyobb tisztelettel irántad, azért azt megjegyezném, hogy 463db 7x7cm-es négyzetkét, meg ugyanennyi háromszög-négyzet variációt kis-és nagy ollóval kivágni, kiszabogatni:-) "Hülye azért nem vagyok" szól az ismert szlogen:-)

Minden esetre én azt mondom, lehet 1 db ecsettel is festeni, de mennyivel jobb, ha 4-5 van, pláne ha meg mókusszőrből készül:-)

Egyébként pedig:

"Mindenki másképp egyforma"-írta Mérő László

További szép munkákat, jó időtöltést Mindenkinek.

Üdv:

JU

Előzmény: Márta néni azéris (69520)
Márta néni azéris Creative Commons License 2012.05.29 0 0 69521

Jézusom az Anna kis betűvel, mikor az ő nevét csak csupa naggyal szabadna írni!

Előzmény: Márta néni azéris (69520)
Márta néni azéris Creative Commons License 2012.05.29 0 0 69520

Kedves Évi!

 

A jótanácsak azért vannak, hogy legyen mit átszűrni az agyadon, de ha nem akarsz úgy járni, mint a népmesében a molnár, a fia meg a szamár, akkor haladj a magad útján. Hogy meg ne rémülj a félhavi fizetés emlegetésétől, elmondanám,hogy a 69498-as hrsz. takarójához a benne levő selymeken és bélésanyagon kívül mi kellett: varrógép, vasaló, vasalódeszka, egy nagy és egy kisolló, alkoholos filctoll, 200 kicsi biztostű, ugyanannyi gombostű, egy hosszú vonalzó és egy kicsi.

Nem kell ezer könyv és internetes oldal se. Ha Dolányi anna Folton folt textilmunkák (lepkés tetejű) 78 oldalán végigmész, akkor már menő foltvarró vagy.   

Előzmény: népviselet (69519)
népviselet Creative Commons License 2012.05.29 0 0 69519

Nagyon szépen köszönöm mindenkinek a foltvarrás

megtanulásához nyújtott segítséget, tanácsokat!

Igyekszem betartani őket. Kellemes napot!

Köszönettel: Évi

borcsamama Creative Commons License 2012.05.28 0 0 69518

Teljes mértékben egyetértek Veletek, a könyvek mellett még javasolnám az alábbi oldalt, ahol szinte mindent megtalálsz az alapokról és technikákról, persze sokminden mást is.

 

www.folt-varras.hu

 

Előzmény: maplesyrup (69515)
ancsaborcsa Creative Commons License 2012.05.28 0 0 69517

Így látom én is, az eszközvásárlás és a drága anyagok beszerzése még korai, és felesleges a tanuláshoz. Gondolj arra, a telepes asszonyoknak mi állt a rendelkezésére, és mégis csodákat készítettek. Varrni tudtak. Ha azt tudsz, az alapok megvannak. Informálódáshoz itt a net.

Előzmény: maplesyrup (69515)
maplesyrup Creative Commons License 2012.05.28 0 0 69516

Mint írták: csoportot is keress, ha van rá lehetőséged.

Előzmény: népviselet (69514)
maplesyrup Creative Commons License 2012.05.28 0 0 69515

Vitatkoznék:

 

A kezdéshez , tű, cérna ,olló, mérőszalag és néhány régi pamut, vászon, karton anyag kell. A műszálast, selymet egyenlőre kerüld.

Nem kell millió könyv. A Lena magyar nyelvű kiadásában van egy összefoglaló az alapokról. (német kézimunkalap).

Dolányi Anna Foltvarrás (kék, puhaborítós könyv) jó kiinduló alap a blokkok elkészítéséhez.

Ha van géped, akkor gyorsabban, ha nincs kézi varrással is lehet bármit elkészíteni.

Fontos a pontos mérés és varrás!!

Türelem. Amint írtad kézimunkázol, így sokkal könnyebben fogsz előre haladni.

Szóval nem kell mindjárt beugrani a drága eszközök megvásárlásába. Ezek régen sem voltak, mégis szép quilteket varrtak.

Ráérsz ezekre akkor, ha tényleg szeretd és hosszútávon "bejön" neked ez a technika.

Üdv: maple/éva

Előzmény: népviselet (69514)
népviselet Creative Commons License 2012.05.28 0 0 69514

Kedves JU!

 

Köszönöm a jótanácsidat, igyekszem megfogadni őket.

 

Üdvözlettel: Évi

Előzmény: JUllrichfan (69511)
JUllrichfan Creative Commons License 2012.05.28 0 0 69513

Igen, feltételeztem, h. esetleg privátban valaki válaszol. Nem feltételeztem, h. senki:-)

Egyébként a kezdéshez egy kisebb kezdő orvosi fizu kell:-)) Nem olcsó hobby, de nagyon jó és kellemes időtöltés, és amikor meg örül valaki az alkotás-ajándéknak, az mesés érzés tud lenni! Már megéltem ilyet párszor...

Szép estét Mindenkinek

JU

Előzmény: Hanna4901 (69512)
Hanna4901 Creative Commons License 2012.05.28 0 0 69512

Valasz megy néha privátban is, én például így jeleztem, hogy mi lenne a célszerű első lépésként. Ettől függetlenül, azt már az ittetni hozzászólásból is lehet látni, hogy nem egy olcsó hobbyról van szó. Nagyon szép és hasznos dolgokat lehet ugyan alkotni, de sok idő, energia és pénz kell hozzá a folyamatos tovább tanulás mellett.

Előzmény: JUllrichfan (69510)
JUllrichfan Creative Commons License 2012.05.28 0 0 69511

Nos akkor újra, de már csak vázlatszerűen:

 

Mindent elolvasni a topicocban, a klf. weboldalakon, ami a foltvarrásról szól. Lejegyezni, kinyomtatni, rendszerezni az ötleteket, javaslatokat, apró trükköket! Ezeket memorizálni sokszor:-) Googlee a jóbarát!

 

Elmenni egy tanfolyamra.

Átnézetni szerelővel a varrógépet!

Felkutatni a foltosboltokat.

 

Bevásárolni az össze fontos kelléket a körvágóktól a desztvízig sokmindent. Könyveket is-nem szabad spórolni rajtuk!

 

Megtervezni mit is akarunk. Elkészíteni a sablonokat hozzá. A net ehhez is sok segítséget nyújt.

 

Beszerezni a szükséges anyaghegyeket, cérnákat, tűket, jelölőket. Én spec. fekete-fehér ceruzával dolgozom!   Tűzéshez pl. hólozó cérnát!

 

Varrás előtt beavatni az anyagokat!  Minden vonalat jelölni, fércelni varrás előtt. És vasalni mindég a kész varrásokat.

 

És közben állandóan képezni magunkat a net adta lehetőségeken!

Bátran kell nekilátni:-) Én 2mx2m-es takaróval kezdtem, kettővel:-)

Üdv: JU

 

Előzmény: JUllrichfan (69510)
JUllrichfan Creative Commons License 2012.05.28 0 0 69510

Kedves népviselet!

 

Tudom milyen az, ha kérdez valaki a fórumban, és nem válaszolnak:-( Igaz, időközben lett egy válasz.

Én már 2x leírtam, hogy kezdtem el anno, de küldéskor elszálltak hszeim:-(

Ezt most próbának írom.

JU

Előzmény: népviselet (69508)
komórka Creative Commons License 2012.05.28 0 0 69509

Nem reklámozni akarok, de tudni kellene hol laksz. Sokféle könyv van, vannak tanfolyamok (Mesebolt, Varrógépcentrum Bp-en) van a Magyar Foltvarró Céh ahol sok emberrel (foltosokkal) megismerkedhetsz. Csoportok az ország egész területén. www.hunpatch.com Mindez kezdetnek. Ha belekezdesz és megszereted, nincs megállás! Sajnos nem egy olcsó hobby!

Előzmény: népviselet (69508)
népviselet Creative Commons License 2012.05.28 0 0 69508

Szeretném megtanúlni a foltvarrást! Nagyon tetszik, de még soha nem próbátam, ezáltal fogalmam sincs az egészről.

Tudna nekem ebben segíteni valaki?

Kötni, hímezni horgolni, népviseleti babát készíteni tudok, szeretném kipróbálni a foltvarrást is. Szeretném kérni a

segítségeteket!

Laurendilla Creative Commons License 2012.05.25 0 0 69507

Hozom biza :) mivel nálunk szinte naponta változik a program... pedig Férjuram megígérte hogy vigyáz a rá és rosszalkodós napot tartanak, de közben dolga lett (nem orrolok rá ez most tényleg nagyon fontos) szóval jövünk a megnyitóra - aztán ameddig bírja leszünk. Majd alszik hazafelé a kocsiban, vagy háááátha elalszik majd a babakocsiban, meglátjuk. 

Előzmény: Emy 1 (69505)
GLK8 Creative Commons License 2012.05.24 0 0 69506

Az áprilisi Hírfoltokhoz még több hüvelyknyi quilt http://web.t-online.hu/geli1/glk/glkNew06.htm

 

Emy 1 Creative Commons License 2012.05.24 0 0 69505

Kicsi Laut is hozod?

Előzmény: Laurendilla (69497)
maplesyrup Creative Commons License 2012.05.24 0 0 69504

Aztapaszta!!!! Ez nagyon Mártanéni stílus. Gyönyörűűű!

Előzmény: Márta néni azéris (69498)
Laurendilla Creative Commons License 2012.05.24 0 0 69503

Okés, akkor megoldjuk valahogy :)) igen, azt hiszem csak annyiban maradtunk, hogy rózsaszín - mert egy időben se Te se én nem tudtunk vele mit kezdeni - az lesz benne :) de teljességgel rádbízom, és az sem baj ha egy sziromnyi rózsaszín sincs benne :)))) és az sem baj, ha nem most hétvégére hanem egy másik alkalommal cserélünk :D esetleg megpróbálok KicsiLauval valamelyik kedden ott lenni a kreatívkodos csapattal.

Előzmény: PaJulcsi (69502)
PaJulcsi Creative Commons License 2012.05.24 0 0 69502

Sajnos nem tudok menni:( Mint általában sehova mostanában:((((

De megoldjuk valahogy:)

(Beszéltünk már színekről?)

Előzmény: Laurendilla (69497)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!