Keresés

Részletes keresés

kürtök Creative Commons License 2017.07.24 0 1 49581

Jól látod, de akkor azt is látod a háttérben, hogy a nagy számokkal a kis táblácskákon minden szart eladnak, és elhitetik hogy a profi gépek minősége feleannyiból árban és tömegben is létezik. Tehát mi vagyunk a hülyék, akik százezrekért vesznek gépet, objektívet, tanulnak retusálni etc. Akivel megetették, hogy egy iphone-ban már benne van egy Nikon D5, nem fogsz bírni vele...

Előzmény: scarabaeus (49577)
kürtök Creative Commons License 2017.07.24 0 0 49580

A mai szakirodalomban, már azt írják, hogy nem kell a minőségért a sok pixelt és nagy képméretet kergetni. Az európlakátok, poszterek, már 120-150 dpi-ből előállíthatóak, csak az ofszet nyomda csipog a 300 dpi-s felbontásért, mert 2400 dpi-ben kerül lemezre, ehhez ennyi VALÓDI pixel kell. A digitális nyomtatás már nem ennyire sértődős, tehát ha normál méretben kerül papírra a kép, elég a legkisebb méret, ha nagyobbra, akkor a technológia már nem kéri az ofszetnek megfelelő felbontást. A szenzorok és a nyomdatechnológi feljlődése kiütötték a sok pixel sok info jó kép leosztást. Képernyőre meg alapból nem kell, a mobilinternetről meg ne is beszéljünk... az igénytelenség maga.

Előzmény: képfaragó (49575)
kürtök Creative Commons License 2017.07.24 0 2 49579

A veszteség nélküli tömörítés képeknél csak reklám. A valóban veszteségmentes tömörítés képek esetében cirka 3 %-os tömörítési ráta, tehát egy 100 megás képből 97 lesz. Magyarul kár tömöríteni. Ami a fórumot illeti, az ide feltölthető képek csak szemléltetésre alkalmasak, a jpeg meg egy betegség. Eleinte a takony papírzsepkendőnyi fényképezőgépek hozták divatba, és az analfabéták vették tonnaszámra mert nem kellett megtanulni fényképezni, elég volt nyomni a gombot hülyegyerek móggyára. Azután megmaradt, mert a weboldalakra a kis méret miatt még a mai napig is széles körben alkalmazott. Ha minőség kell, akkor tömörítés nélkül jpg, tiff. Ha tíz megából 130 kbájt lesz valami, és meg lehet etetni egy felhasználóval, hogy ez ugyanaz a minőség, ott már bőven van elméletből pótolni való - 2002-ig visszamenőleg)))))))))

Előzmény: Degeczi (49570)
képfaragó Creative Commons License 2017.07.15 0 0 49578

,,Egyre válaszoljál nekem: a betett képem tűéles, vagy nem?"

 

A válaszom egyszerű, nem tűéles. :)

 

Az élesség kérdésköre azért nem ilyen egyszerű. Ha készítesz egy egész alakos képet, és a hajszálak élesen látszanak, akkor a képet élesnek nevezhetjük.

Próbáld ki, megy-e.

Előzmény: Carina_S (49576)
scarabaeus Creative Commons License 2017.07.15 0 2 49577

Engem megakadályoznak fékek, hogy kinyilatkoztatásokat tegyek halászléfőzésben vagy mélytengeri búvárkodásban.

Ezt a topikot pár hónappal a megnyitása óta, első digitális fényképezőgépem megvétele óta olvasom.

Soha nem fordult még elő benne egymás után ennyi durva tárgyi tévedéssel és érvelési hibával teli hozzászólás, mint most.

Mondatonként lehetne szétcincálni minden egyes hozzászólást, de az elvinné a délutánomat.

Előzmény: Carina_S (49576)
Carina_S Creative Commons License 2017.07.15 -1 0 49576

Ismerem ezeket a programokat, volt már Color PageVividPro szkennelő szoftverem is (helyesebben megvan most is, csak ide nem telepítettem fel). Az is tud mindent, még árnyalatmódosításokat 100 apró lépésenként is. ;)!

 

Egyre válaszoljál nekem: a betett képem tűéles, vagy nem? (A feltöltött fájlt a forrásfájljának paramétereit láthattad, leírtam.)

Ismétlem: Index Fórumra 2.5 MB-nál nagyobb képet nem tudsz felrakni!!! Nem engedi a fórumszoft! :-O!

Előzmény: képfaragó (49575)
képfaragó Creative Commons License 2017.07.15 0 0 49575

Javaslom, hogy a honlapomon:

http://www.fenykepes.hu/

Lépj be a fotósoknak - alapismeretek menüpontba.

Van benne egy-két apróbb hiba, de szerintem hasznos elolvasnod.

A későbbiekben a képméretezést valamelyik képfeldolgozó programmal kell elvégezni, a felvételkor a fényképezőgépben mindig a maximális pixelszámot és képméretet érdemes választani.

Előzmény: Carina_S (49573)
exhighand Creative Commons License 2017.07.15 0 0 49574

Azért, mert te 0,7 Mp  képméretre már lebutítottad a képedet. Ez 18x kevesebb adat, mint amit a géped alapból a képre feltett. Ennyire kis képet már nem kell nagyon betömörítenie a programodnak ahhoz, hogy 1Mb alatt legyen a fájlméret.

Előzmény: Carina_S (49573)
Carina_S Creative Commons License 2017.07.15 -1 0 49573

De akkor az én képemet hogy nem nyomta ronccsá a fórumszoft? Az is 16 MPix-es, és nézd meg a képélességet.

 

Akkora fájlt fel se tudsz tölteni ide, mert miután a feltöltési fájlmérethatár 2,5 MB itt a fórumon, ezért kiírja a nagyobbaknál, hogy "A képet nem sikerült feltölteni mert túl nagy, tedd az IndaFotóra!", és 2,5 MB alatt meg 16 MPix-es gép nem készít képet. Milyen típusú a géped? Az enyém "Nicon Coolpix; 16,1 MPix; 5× Zoom".

Előzmény: exhighand (49572)
exhighand Creative Commons License 2017.07.14 0 0 49572

Nem 256 színű képet töltöttem fel, hanem egy 16 millió színű képet, amit a JPG tömörítés rommá tömörített. Még így roncsként is 16 millió színű, csak kipusztultak a részletek.

Előzmény: Carina_S (49571)
Carina_S Creative Commons License 2017.07.14 -1 0 49571

1004×753 pixel, 195 KB, kivágva, Paint for Windows 7-tel elmentve, hogy 2,5 MB alatti fájlméretű és így ide is feltölthető legyen;

eredetije: 4608×3456 pixel, 3,66 MB, 16 MPix

 

 

Ide te eredeti 16 MPix-es képet fel sem tudnál tölteni, mert eleve nagyobb lenne 2,5 MB-os feltölthetőségi fájlméret-határnál; amit ide betettél, annak az eredetije egy Paint for Windows Vista-val összetömörített és 256 színű módban elmentett kép!! (Paint for Windows Vista még tudott kicsi fájlméretűre elmenteni a nagyobb pixelméretű képeknél is; a Paint for Windows 7 már nem tudja ugyanezt, csak ha az eredeti képfájl mérete nem lépi túl a 4,00 MB-os fájlméretet!!!!

Előzmény: exhighand (49569)
Degeczi Creative Commons License 2017.07.14 0 0 49570

Zöldségeket írsz...

És de, ilyen mértékű tömörítésnél hatalmas veszteség jelentkeziik (nem véletlenül hívják a legtöbb programban JPG mentésnél "minőség" paraméternek a tömörítés mértékét: minél kisebb a tömörítés mértéke, minél nagyobb marad a file, annál jobb marad a minőség). De ennek semmi köze "számjegyek"-hez.

Előzmény: Carina_S (49568)
exhighand Creative Commons License 2017.07.14 0 1 49569

Nézd, én javaslom, hogy olvass utána a dolgoknak, mert nem úgy van, ahogyan azt gondolod. Példaként felteszek egy 14Mp-s képet.

Carina_S Creative Commons License 2017.07.14 -3 0 49568

Más szóval mondva: matematikai példa alapján például, többféle számrendszer van. Van pl. kettes, és van tízes számrendszer. Csakhogy az egyes számrendszerek közül -- egymáshoz viszonyítva -- egy egyébként ugyanakkora számot (pl. a 23-as számot) az egyik számrendszer 2 számjeggyel ír le, míg a másik ennek a többszörös számjegyszámával tudja leírni.

 

Na, mármost: amelyik kevesebb számjeggyel tudja leírni ugyanazt az adott számot, az tömöríti be jobban a másikhoz képest az adatokat!! Ez a különbség a JPG-képformátum és a GIF-képformátum között is: ugyanazt a képet egy GIF-fájl csak 5 MB-tal tud letárolni, míg ugyanezt az adatot a JPG-fájl 130 KB-on is eltárolja, csak egyszerűbb adat-kódolással! De ennek ellenére nem jelentkezik képtartalom-veszteség! ;-)

Carina_S Creative Commons License 2017.07.14 -3 0 49567

Windows 7-esem van, de a régi Windows XP vagy a Windows Vista Paint-jét bele szoktam még kézileg telepíteni egy másik mappába, mert az XP és a Vista Paint-ja azonos "X Hor."×"Y Vert." pixelszám megtartása mellett tudja a fájlméretet pl. 2,8 MB-ról 125 KB-ba beletömöríteni... ! ;-)!

Carina_S Creative Commons License 2017.07.14 0 0 49566

Tudom, mert nekem is volt 8,2 MPix-es gépem (most egy 16 MPix-es Nicon Coolpix-em van). De a JPG-formátum csak a fájlméretet zsugorítja összébb, de mivel a kódolási rendszerével 1 bit több adatot is ki tud fejezni mint egy GIF-nél, így gyakorlatilag a veszteség elhanyagolhatóan minimális lesz csak. ;-)

Előzmény: exhighand (49565)
exhighand Creative Commons License 2017.07.13 0 0 49565

Igen köszönöm, ezt tudtam én is. Viszont tudod mennyi részletet veszít a kép, amig egy 8Mp-s képet bezsúfolsz 1 Mb-ba, hogy fel tudd tölteni? A megapixelek száma nem minden.

Előzmény: Carina_S (49564)
Carina_S Creative Commons License 2017.07.13 0 0 49564

Jobb klikk a kommentben a képre --> Megnyitás új lapon --> Utána ott a http://img.index.hu/imgfrm/3/9/9/9/MED_0014513999.jpg sorban a MED-et átírod IMG-re --> és csiribű ezt kapod: http://img.index.hu/imgfrm/3/9/9/9/IMG_0014513999.jpg, --> majd ezután mentés másként... --> majd ezután megnézed a letöltött fájl adatait, és ismét csiribá:--->

Letöltött kép adatai:

Fájlnév: IMG_0014513999.jpg

Fájlméret: 953 KB

Pixelméret: 2973×1995 pixel (fekvő)

 

... és készen a NAGY KÉP!!! ;-)!

Előzmény: exhighand (49560)
exhighand Creative Commons License 2017.07.10 0 0 49563

Mindenesetre 1Mb fölötti méretűt, már feltölteni sem enged. 

Előzmény: Degeczi (49562)
Degeczi Creative Commons License 2017.07.10 0 0 49562

Nem butítja le, csak alapban nem a teljes méretűt teszi ki.

Előzmény: exhighand (49560)
Degeczi Creative Commons License 2017.07.10 0 0 49561

Nem rólad van szó, a te dolgod hogyan nehezíted meg az életed, hanem rokon/barát felé nem túl szép gesztus olyan válogatást odaadni, ami a rossz nevek miatt almappákat tartalmaz, helyenként csak pár képpel

Előzmény: kürtök (49546)
exhighand Creative Commons License 2017.07.10 0 0 49560

Sajnos az Index motor baromira lebutítja, de talán látszik mit szerettem volna:

kürtök Creative Commons License 2017.07.09 0 0 49559

Köszike, állványt mindenesetre cserélni kell. Eddig jó volt, de ehhez már profibb cuccra van szükség, de mivel nem használtam csak ritkán, megoldottam vele. Van itt valaki, aki pályázatokon indult vagy készül ilyesmire vetemedni? Nem mintha lenne oda való fotóm, csak érdekel. Még lehet...

Előzmény: Töck Jenő (49558)
Töck Jenő Creative Commons License 2017.07.09 0 0 49558

Nekem tetszik

 

Előzmény: kürtök (49557)
kürtök Creative Commons License 2017.07.09 0 0 49557

Ezt ma éjjel készítettem, még a kék percek végén, öt képből raktam össze. Úgy váltottam taktikát, hogy készítek nyolc-tíz képet, és azt az egymás után készült ötöt választom ki, amelyikből a legjobb jön ki a végén. Retus nem igazán van, egy kicsit a csúcsfényből vissza kell venni, mert a lámpák bevilágítanak, a középtónusnál a sötétből egy picit visszaveszek, hogy nagyobb legyen a fedettség, és telített legyen.

exhighand Creative Commons License 2017.07.08 0 0 49556

Ulead Photo Express 1.0-val. 20 éves program, még win 3.1-re írták. Minden fotó matató program ősatyja.

Előzmény: kürtök (49555)
kürtök Creative Commons License 2017.07.07 0 0 49555

Én is arra szeretném... a megfelelő tartományt próbálom az adott fényviszonyok között kitapasztalni. Mivel fűzöd össze?

Előzmény: exhighand (49554)
exhighand Creative Commons License 2017.07.06 0 0 49554

Én a HDR-t igyekszem arra használni amire való. 14 fényérték elérése a képen.

Előzmény: kürtök (49552)
kürtök Creative Commons License 2017.07.06 0 0 49553

háttérrel foglalkozni - hdr-el foglalkozni, a helyesírási hibákért is bocsi, este van...

Előzmény: kürtök (49552)
kürtök Creative Commons License 2017.07.06 0 0 49552

A phshop hdr-jét a lightroommal összehasonlítva, a pshop csak símán egymásra húzza a három képet. A lightroom pixelre is igazítja, a falevelek ha mozognak, azzal nyilván nem tud mit kezdeni, de a téma éles. Az automatikus tonwert ki van kapcsolva. Nem retusálok layerekkel, mint a nagyok, ha phshopban kell bent a cégnél, ott is camera raw filtert használok. Hatásvadász dolog sincs, a gradiációs görnbéken a középtónust szoktam visszáb venni. Igazából csak azért kezdtem el a háttérrel foglalkozni, mert megmásztam egy elég rossz helyen lévő vasúti korlátot egy felüljárón, a végén még két méteres rács is volt a magamfajták ellen, ki van égve minden kép, a szikrázó napsütésben, el tudam ugyan érni, egy viszonylag jó képet, de hdr-el meg fogom ismételni vasárnap. Én öt képből rakom össze, még a felvételnél kell odafigyelni mi legyen az első és az utolsó fotónál a fedettség, aztán hadd szóljon. Régen rájöttem, hogy a photoshop montázsra és nem retusra való. És a fotósoktól is ezt hallom. Szöval hogy a lent leírtakból az Lr melyiket használja nem tudom, de alig kell korrigálni rajta és a színek helyesek.

Előzmény: exhighand (49551)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!