Keresés

Részletes keresés

Maxocska Creative Commons License 2013.08.20 0 0 974

Ha egy kutya családtagra támad, valami nagyon el lett rontva a kutya nevelésével... Valahogy nincs helyén a falkasorrend, valószínő vannak a családban olyan emberek, akikről a kutya úgy gondolja, a rangsorban alatta állnak, így joggal gondolja azt, hogy szabad neki "megrendszabályozni" ha úgy cselekszik, ahogy a kutyának nem tetszik. Bármilyen mozdulatot amúgy értelmezhetett rosszul a kutya.

A kaukázusi juhász kemény fajta, és tényleg csak hozzáértő kezekbe való. És mindenképp úgy kell felnevelni, hogy később el lehessen bírni vele, tudja, hogy hol a helye a családban, a "falkájában". Nem verni kell, nehogy ezt értelmezd ki belőle. Nevelni kell, és ha kell, nap mint nap tudatni kell vele, hogy ő a faljkában lejjebb helyezkedik el, mint a család bármely tagja... Nekem is nagyon kemények a kaukázusijaim, de se a család se a többi kistestű kutyám se más nincs veszélybe tőlük. Tudják hol a helyük, és azt is, hogy az én szavam szent...

Szerintem próbáljátok inkább nevelni a kutyát, akár szakember segítségével ... Nem az elaltatás a megoldás... Én azt gondolom, minden kutyatulajdonos vésse jól az eszébe, hogy a kutya nem hibás. A gazdi az aki valamit rosszul csinál ha a kutya nem úgy viselkedik, ahogy szeretné... Sok sikert!

Előzmény: lembas (973)
lembas Creative Commons License 2013.08.19 0 0 973

Sziasztok!

Nagy dillemája van a családunknak.

4 éves kaukázusi juhászunk egy olyan családtagra támadt (17-éves unokaöcsém), akivel nap, mint nap találkozik, hisz egy házban élnek. Hat hetesen került édesapámékhoz,  mondhatni a gyerekekkel együtt nőtt fel.

Nincs elhanyagolva, mozgatva van, hatalmas udvarban, nincs megkötve...semmilyen tényezőt nem tudnék mondani ami a támadáshoz vezetett, se szándékost, vagy véletlent.

Kint beszélgetett a család az udvaron, keresztfiam felállt, a kutya pedig rátámadt, Szerencsére ez egy védett  nyári kiülő, és a kutyának nem volt elég helye a támadáshoz lendületet vennie!!! Először a lábára kapott, mejd a torka felé támadt volna, de édesapám jelenlétének, és gyors reagálásának köszönhetően, nem történt baj!

Apa most egy hátsó  kertben helyezte el, távol mindemkitől, mert elaltatni sajnálja.

Mi viszont ketyegő bombaként tekintünk rá, szeretnénk elaltatni, mert apát is féltjük tőle.

Mi a véleményetek???

Boriszboriszovics Creative Commons License 2013.07.06 0 0 972

Szia !

 

Én inkább  Berni Pásztorkutyát, vagy más ehhez hasonló fajtát javasolnék .  Nagyon jó házőrző az is, termetre is hasonló,  viszont sokkal könnyebben kezelhető, mint egy kaukázusi.  Első kutyának biztonságosabb is.  A rendelkezésetekre álló viszonylag kis területen nagy valószínűséggel a kau rombolna, vagy szökne. Bezárva pedig túl agresszívvé, vagy éppen félénkké válhat.

Sajnos a kidobott kauk nagy többsége azért kerül a sintértelepekre, mert nem bír velük a gazdájuk.

Remélem még nem késtem el a válasszal.  Sok sikert a kutyaválasztáshoz, és türelmet, időt a neveléshez.  Arra minden fajtánál szükség van, főleg amíg kölyök az új családtag.

Előzmény: Attis28 (971)
Attis28 Creative Commons License 2013.06.26 0 0 971

Sziasztok!

 

Tavaly költöztem kertes házba. 

Idén már nagyon gondolkozunk kutya tartásán. 

Elsősorban a ház védelmezőjét keresem a kutya személyében, aki tekintélyt sugároz a megjelenésével is. 

Emiatt nem jöhet szóba kistestű kutya.

A juhászkutyák közül szeretnék választani. 

De még soha nem volt kutyám. Van is pár kérdésem a jó választáshoz.

Olvastam sok fórumot a KAU-ról. Már régóta tetszik ez a fajta, van is nem messze tőlünk a gáztelepen 2 kaukázusi, a szemem előtt nőnek fel. Szóval tetszene...

 

Lenne is egy 2 hónapos szuka kölyök, amit el tudok is hozni már. (mikor érdemes egyáltalán leválasztani őket?)

 

A telek, amin áll a ház 700 nm-es. 

Szabad kertfelület 200-300 nm. 

Ennyi hely elegendő számára vagy túl kicsi?

 

Mennyire maradnak meg tőle a kis tuják, facsemeték, szőlőlugas?

Milyen jellemmel bír a kert átrendezése tekinetében? Szeret kaparni?(veteményest le kell keríteni?)

 

Ha napközben bezárom egy elkerített részre, amíg dolgozunk (hogy ne tegyen kárt a ház körül), az jelent-e gondot a kölyök életében?

 

A házát át lehet helyezni, mert ahol most lenne, ott garázs épül jövőre.  Ez gond neki?

 

Nem tudom az ugrálás nevelés kérdése, vagy kevésbé jellemző a fajtára. 

 

Akkor ugat, ha kell vagy nem hallatja a hangját sűrűn?

 

Egyelőre ennyi kérdésem lenne. 

 

Megköszönöm, ha tudtok adni pár tippet mit kell mérlegelnem még a döntésig, ami fontos a fajta választásánál és tartásánál. 

 

köszönettel

 

üdv

 

Attila

 

 

 

 

 

 

Törölt nick Creative Commons License 2013.05.30 0 0 970

:)

Most nem nagyon tudok készíteni:)

 

Előzmény: Boriszboriszovics (969)
Boriszboriszovics Creative Commons License 2013.05.19 0 0 969

 Gondolom, akkor most képek sincsenek róla ?!

Előzmény: Törölt nick (968)
Törölt nick Creative Commons License 2013.05.15 0 0 968

Lőtszik is rajta:)

Enyém jol van.

Gondolom,mert én ritkan látogatok haza(munka miatt)multkor ugy őrult hogy azt se udta hogy nyalogasson.3 honap utan mentem haza:)

(bocs de a billentyuzet ezt tudja')

 

Előzmény: Boriszboriszovics (967)
Boriszboriszovics Creative Commons License 2013.05.11 0 0 967

Hú de régen jártam erre !  Látom pörög a topic !  :)  Mindenki jól van?  Kauk megvannak ?

 

Az én Boriszom lassan felnőtt korba lép:

Törölt nick Creative Commons License 2013.03.06 0 0 966

Nem hiszem hogy tudnék segíteni távolról de annyit mondok hogy legyél következetes vele!

Ha egyszer valamit nem akkor legközelebb sem.

Az állat azt tudja hogy jó neki vagy rossz,nem kombinál annyit mint az ember.

Ha rosszat tesz büntesd ha jót jutalmazd.Szerintem ennyi a titok!

Előzmény: Nancy30 (965)
Nancy30 Creative Commons License 2013.03.06 0 0 965

Köszi szépen nagyon szeretjük, csak sajna neveletlen.

Nem tudom tudnál-e segíteni, mert nagyon önfejű és verni nem szeretném.

Ide nem szeretném leírni a problémát, de ha tudnál segíteni esetleg privátba megírnám ha nem nagy gond.

 

Előre is köszönöm a segítséged.

Előzmény: Törölt nick (964)
Törölt nick Creative Commons License 2013.02.27 0 0 964

Nagyon szép!!!

Vigyázz rá!Akkor majd ő is fog később rád vigyázni.

Előzmény: Nancy30 (954)
Törölt nick Creative Commons License 2013.02.27 0 0 963

Előzmény: Törölt nick (962)
Törölt nick Creative Commons License 2013.02.27 0 0 962

Osztom a véleményedet.

A seprűvel kapcsolatban...én is megkűldtem néha néha az említett takarítóeszközt a kutya után ,soha nem felejti el!

Mindig gyanakvó ha valami olyan mozdulatot teszek ami nem a söprögetéssel azonosítható:))

Vigyázni kell velük,elég büszke kutyák mindsem porig hagynák magukat alázni.Ha úgy gondolja "jelzi"hogy most már elég még ha a gazdám vagy is.

Dehát...ezért szeretjük őket,mert ilyen medvések:)))

Előzmény: Törölt nick (961)
Törölt nick Creative Commons License 2013.02.27 0 0 961

 Nem javaslom!A kaukázusi elég önálló fajta.Okos,makacs és sokszor önállóan dönt.Ahhoz, hogy beilleszkedjen foglalkozni kell vele.Családtagokat megismeri nem bántja.Viszont ha olyan valaki akarná fegyelmezni akit ő nem tart domináns egyénnek könnyen baja eshet.Nem lehet bottal,seprüvel neki esni ahogy szokás sok kutya esetén.Főleg nők szeretik használni ezt a módszert.Könnyen tragédia lesz belőle.Mind amellet igen szeretnivaló,szeretetéhes nagy medve ám feltétlenűl kell egy erős kéz hozzá. Miért nem maradtok annél a fajnál amit már ismertek?

Előzmény: Pálfy Péter (955)
Vircsikee Creative Commons License 2013.02.26 0 0 960

Rendben köszi:))

Előzmény: karchász (959)
karchász Creative Commons License 2013.02.26 0 0 959

alkalmasak a céljaidra. (nem tudom mi lett az előző hsz-sal, de nem minden jelent meg abból amit írtam)

Előzmény: Vircsikee (958)
Vircsikee Creative Commons License 2013.02.26 0 0 958

Melyek a mik?

Előzmény: karchász (957)
karchász Creative Commons License 2013.02.26 0 0 957

A magyar embernek olyan szerencséje van, hogy válogathat a szép , éjó fajtái közül, melyek a célodnak megfelelnek. 

Előzmény: Vircsikee (956)
Vircsikee Creative Commons License 2013.02.24 0 0 956

Sziasztok!Kérdésem az hogy szerintetek egy olyan helyre ahol van:1 ló,1-2 tehén,4 malac,libák,tyúkok,kakas,nyulak,juhok....stb és hogy ilyen helyre melyik kutyafajta az alkalmas:kaukázusi juhász,kuvasz -ez a kettő közül valamelyik lenne az őrző kutya. meg egy pásztorkutya is kell az meg melyik lenne jó:pumi,border colli?Válaszokat köszönöm!!

Pálfy Péter Creative Commons License 2013.02.24 0 0 955

Családunkban két idős szülő is él, és most szeretnénk új kölyök kutyust venni. Az előző kutyusunk leonbergi-újfunlandi keverék volt. Imádtuk, ő is bennünket, de sajna elpusztult. A hozzáértőktől szeretném megkérdezni, hogy családi házba két idős szülő mellé mennyire ajánlott a kaukázusi juhász kutya. Minden véleményt köszönettel veszek.

Nancy30 Creative Commons License 2013.02.05 0 0 954

Sziasztok!

 

Ő Sonja egy 4 hónapos ( lesz ) kaukázusi juhász kutyus.

Nekem ő a legszebb kiskutya:D

 

Törölt nick Creative Commons License 2013.01.12 0 0 953

Baranya.Pécshez közel.

Előzmény: Törölt nick (952)
Törölt nick Creative Commons License 2013.01.12 0 0 952

merre lax?

Előzmény: Törölt nick (951)
Törölt nick Creative Commons License 2013.01.07 0 0 951

Nálunk délen  langyos még az idő.Hó nincs.Viszont vedlik már . Naponta fésülöm át és ami belöle kijön az mind rám ragad.Amerre megyek teritem a szőrt.

Igazából eddig csak ismerősök járnak hozzánk így nemigazán volt alkalmam megtapasztalni mennyire kemény legény. Elől az öreg kau,farkas keverékem az úr,hátúl meg ő a császár.Az öreg kutyám 12 éves és kan az is.Ezért már nemtudom összeszoktatni őket.Bár egymással néha jól elvannak de ha kimegy valamelyikünk kitörne a féltékenység ami verekedésbe torkolna.ezért aztán külön vannak.Igy békesség van.Viszont nemtom mit fog szólni a jószágokhoz?

Előzmény: Törölt nick (950)
Törölt nick Creative Commons License 2013.01.06 0 0 950

Szép bundis!:)

Ma megjött nekik a jóidő!

A HÓ.

Előzmény: Törölt nick (948)
Törölt nick Creative Commons License 2013.01.06 0 0 949

Hehehe..ja..tudod mint a klasszikus sztori hogy a ruszkiktól annó a piacon vett kiskutya nem akart ugatni az istenért sem...aztán kiderült hogy jegesmedve...

:)

Előzmény: Bözöd (945)
Törölt nick Creative Commons License 2013.01.06 0 0 948

Most volt két éves.Tavasszal kezdi a munkát.Bárányok ,malacok,baromfiak kerűlnek a házhoz.Kíváncsi leszek hogyan szoktatom hozzájuk.Eddig egyedüli úr volt az udvarban.

kanga 1 Creative Commons License 2012.11.07 0 0 947

Pedig hihetőbb! :o)

Előzmény: Bözöd (945)
kanga 1 Creative Commons License 2012.11.07 0 0 946

Nagyon köszönöm, hogy írtál. Bocsánat, hogy eddig nem reagáltam,csak hát semmi sem egyszerű. Úgy tünt van befogadó a kutyusnak. Befogadták, nagyon szeretik, csak éppen nem bírnak vele ,nem tud beilleszkedni a családba.  Pont abban a korban van, hogy szeretne falkavezérségre törni. Tehát újra nekifogok ,hogy gazdát kerítsek neki. Jó lenne egy olyan hely ahol kihasználnák házörző képességeit. Gyerek mellé nem jó, akit elfogad azzal tündér, de akinél érzi, hogy nem domináns tipus azzal próbálkozik. Hozzáértőnél tökéletes kutya válhat belőle. Remélem tudok végre képet feltenni róla.

Előzmény: Maxocska (942)
Bözöd Creative Commons License 2012.11.04 0 0 945
Szerintem azért mondt, mert a jegesmedvét nem hittük el. :-P
Előzmény: Törölt nick (944)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!