Keresés

Részletes keresés

tnyul Creative Commons License 2007.08.10 0 0 3022
Az első gyerkőcöm 14 óra alatt született meg, az öt perces fájásoktól mérve. A második négy és fél óra alatt. Ma egy hónapja, hogy megszültem a harmadik babámat, még a doki is rohant, nehogy lemaradjon a szülésről. Végül 12 óra vajúdás után bújt elő a drágám. Több kísérletet nem tervezek. :)
Törölt nick Creative Commons License 2007.08.10 0 0 3021
Ez egy jó gyógyitó-orvos. Meg kell becsülni!!! A mi nőgyógyink is ilyen. Döbbenetes biztonságot nyújt...
Előzmény: szundi22 (3018)
Törölt nick Creative Commons License 2007.08.10 0 0 3020
Nem. Jelen inkarnációmban férfi vagyok :D
De nagyon rá vagyok hangolódva a témára (nő a hasam, és nem jol alszom :D), talán ez tévesztett meg.
Előzmény: illdii (3017)
Mikolt Creative Commons License 2007.08.10 0 0 3019
ma mar a szulesznok a sote-n (ma Semmelweis Egyetem) tanulnak 4 even at. regen ez nem igy volt.
Előzmény: szundi22 (3018)
szundi22 Creative Commons License 2007.08.10 0 0 3018

Nálam az orvos végig benn volt, és ő vezényelte a tempót, de a szülésznő segített a gátvédelemben. Az orvos forgatott, hogyan helyezkedjek, amikor leesett a szívhang, hogy ne feszüljön a köldökzsinór, még a vajúdás alatt. A dokim azt mondta, hogy ő ott van a kismamákkal a vajúdás alatt, mert akkor jobban tud dönteni, ha valami adódik az utolsó szakban. (mennyire kimerült, mennyire tud együttműködő lenni .... ).

Azért ez nekem sokat számított, jobban elhittem amit mond:-) 

 

Én úgy vettem észre, hogy csak orvos adhat be bármit is a kismamának,  pl. érzéstelenítőt a varráshoz, de ebben nem vagyok biztos.

Előzmény: mamua (3014)
illdii Creative Commons License 2007.08.10 0 0 3017
Persze, tök igazad van. De a kialakult honi orvosi rendszer nem arról híresült el, hogy döntésképes emberszámba venné a pácienst, így nyilván nehéz az említett logika mentén gondolkodni az otthonszülésről (is). Soha senki nem tudta még bebizonyítani, hogy a problémamentes, normál terhességek végeztével sima élettaninak kinéző szülések esetében több lenne a kockázat/szövődmény otthon, mint a kórházban. Innentől ez tényleg csak az erő- és érdekviszonykról szól.

PS: Én meg voltam róla győződve, hogy te (Adept) egy NŐ vagy, sorry:))
Előzmény: Törölt nick (3016)
Törölt nick Creative Commons License 2007.08.10 0 0 3016
Erre is van a Kamara (vagy Kollégium :) ) hogy felügyelje a dokik tevékenységét. És ez igy jo. Bár vannak olyan hangok ami szerint visszás amikor orvos vizsgálja az orvost, mert kéz kezet most. De ez már más téma.

Elvették neki fél évre aztán visszakapta.

Mindenképp irok majd (ha már az asszony nem netfüggő, hogy ő irjon), hogy mi történik. Nem vagyok otthonszülős freak :), ahol a mama jobban érzi magát oda megyünk. Eddig minden tökéletes, igy ez a cél. Aztán ha nem úgy lesz, akkor alternativ korház lesz.


Amugy nekem ez a felelősség-felelőtlenség kérdés a legérdekesebb az egészben(bár ez is inkább filozofiai-morális kérdés), hiszen ez szokott lenni a fő érv. A kórházban is aláirsz minden papirt a beavatkozásokról és arról hogy tájékoztattak, innentől tied a felelősség. Otthon sem más ez. Ott is van orvos, de teljesen más szemlélet.
Meghát a fő kérdés hogy ki a franc felelne a gyerekemért ha nem én meg az anyja? Nekem nem kell hogy az orvos ezt levegye a vállamról (nem is teszi meg, ez csak egy illuzio a korházban)! Akkor is én felelek érte ha 3évesen betöri a fejét.
Az pedig hogy nekünk mi a jo, azt hadd döntsük el mi (kell infogyüjtés után), ne egy másik ember. Erről szólna az önrendelkezés asszem :). Az önrendelkezés ikerpárja pedig a felelősségvállalás...
Előzmény: illdii (3011)
Ammandina Creative Commons License 2007.08.10 0 0 3015
E érdekes, mert bő 3 évvel ezelőtt nekem is a szülésznő segítette a világra Domit, a Doki a fejelmél volt. Ő vágott, varrt és ha jól emlékszem a méhlepény megszülstésénél is ő tevékenykedett, de ez már nem biztos. De nem ő emelte ki a gyereket, az tuti, hanem a szülésznő.
Előzmény: mamua (3014)
mamua Creative Commons License 2007.08.10 0 0 3014
persze, ott volt, de szinte csak asszisztált. vajúdás alatt ő is vizsgált, mennyire vagyok nyitva. de a kitolási szakban (erre jól emlékszem) a fejem mellett állt, mint a férjem, és a szülésznő volt a lábam között, ő segitette világra a lányomat szó szerint. ő várta meg velem, mig megszületett a lepény is, aztán adott át a dokinak, aki összevarrta a gátamat. ezek alapján valszeg a szülésznő vágott, de ebben nem vagyok biztos, nem emlékszem, mikor és ki vágott...
hogy ki mondta ki az időpontot? passz:)
Előzmény: Ammandina (3010)
Mikolt Creative Commons License 2007.08.10 0 0 3013

igen. most irtak errol egy cikket, meg kene keresnem...

 

 

Előzmény: Ammandina (3005)
Ammandina Creative Commons License 2007.08.10 0 0 3012
Ne aggódj, nemsokára nálunk is lehet majd otthon szülni, mert akkor az ingyen lesz a tb-nek.
Előzmény: illdii (3011)
illdii Creative Commons License 2007.08.10 0 0 3011
De a Kollégium vonhat be engedélyt? Nekem az annyira vad. (Vagy csak a kollégium szó miatt tűnik komolytalannak, nem tudom.) GÁ-val meg nem az volt, hogy egyzer kizárta a Kamara, meg bevonták az engedélyét, de aztán az engedélyét visszaadták, vagy efféle? Komolyan, annyira gáz ez az egész, majd szépen mi leszünk az utolsó állam az EU-ban, ahol tilos otthon szülni, CSAK itt lesz felelőtlenség meg veszélyes, máshol nem...

Mindegy, a lényeg, hogy drukk neked, legyen gyönyörű, egészséges babád, békés születéssel, aztán ha van kedved, majd számolj be:)
Előzmény: Törölt nick (3002)
Ammandina Creative Commons License 2007.08.10 0 0 3010
De a doki bejött a végére, nem? Ki mondta ki, hogy megszületett a baba?(jó hangosan, az időponttal együtt, emit feljegyez valami asszisztens egy papírra)
Előzmény: mamua (3009)
mamua Creative Commons License 2007.08.10 0 0 3009
anno nekem is. de idén májusban már szülésznővel szültem.
Előzmény: Ammandina (3008)
Ammandina Creative Commons License 2007.08.10 0 0 3008

Anno az én szülésemet is 95%-ban a szülésznő vezette le, doki csak a kitolási szakasz végén volt jelen. De a klinikai protokoll szerint akkor ott kell lennie. (pl azért, mert orvos állapítja meg a születés tényét és idejét)

És ő csinálta a gátmetszést és ő varrt.

Előzmény: mamua (3007)
mamua Creative Commons License 2007.08.10 0 0 3007
hozzám bejött a doki, de csak asszisztált, a szülésznő vezette le a szülést. a végén persze a doki varrt, de hogy ki vágott, arra nem emlékszem. férjem se:)
Előzmény: Ammandina (3005)
Rebarbara10 Creative Commons License 2007.08.10 0 0 3006
a délpesti ilyen
Előzmény: Ammandina (3005)
Ammandina Creative Commons License 2007.08.10 0 0 3005
Mármint úgy, hogy doki nem is jön be a szülés alatt? Mindegyik kórházban, vagy csak néhányban?
Előzmény: Mikolt (3004)
Mikolt Creative Commons License 2007.08.10 0 0 3004
most mar van lehetoseg korhazban szulesznovel szulni.
Törölt nick Creative Commons License 2007.08.10 0 0 3003
otthon is varrnak természetesen.
Előzmény: dabaka (2989)
Törölt nick Creative Commons License 2007.08.10 0 0 3002
Annyi hatalma van hogy elveszik az engedélyét. Mint ahogy meg is tették...
Az origón megjelentek pár éve jo kis irások keress rá, ott jol körbejárják a porblémát.
Megint az a tipikus helyzet alakult ki hogy a magyar orvos okosabb mint bárki a világban és a széllel szembe pisál. De ezt nem lehet sokáig csinálni.
A cikkekben van egy érdekes mondat: "... legtöbb kollégám szülőszobai közegben alig vagy egyáltalán nem látott beavatkozás nélküli, normális lefolyású szülést." Ez jellemzi szerintem az egészet.

És talán egy másik szösszenet:
" Szebik Imre, a Semmelweis Egyetem Magatartás-tudományi Intézetének tudományos munkatársa magánemberként hozzászólva elmondta: nemzetközi adatok szerint az otthon szülő nők nem kerülnektöbbször veszélyhelyzetbe, mint gyermeküket kórházban világra hozó társaik.
A kutató megítélése szerint a kórházban történő szülés, a fertőzés kockázata illetve sok esetben a feleslegesen elvégzett orvosi beavatkozások miatt szintén kockázatot jelenthet a szülőnőre és gyermekére nézve."

"Az egészséges várandóság nem tekinthető betegségnek, tehát az egészségügyi törvény betegekre vonatkozó paragrafusai erre nem vonatkoznak - mondta Vajna Virág jogász. Ráadásul ennek a vitának a kapcsán ombudsmani levél is született, melyben leszögezték, hogy az egészséges várandós nőnek jogában áll eldönteni, hol akar szülni."
Előzmény: illdii (3001)
illdii Creative Commons License 2007.08.10 0 0 3001
De miért, milyen jogköre van ennek a "Kollégiumnak"? Ha jól tudom, arra halad a dolog, hogy a Kamara jelentősége is csökken, egy ilyen Kollégium mit tehet pl. egy GÁ-val, vagy bármely más orvossal, szakemberrel, mit jelent a "számonkérhetőség"? Mármint ha már nem lesz kötelező a kamarai tagság, akkor ugye semmi jelentősége annak se, ha valakit a Kamara kizár, de egy efféle szakmai kollégium már végképp nem értem mit tehet (azon túl, hogy mondja a magáét).
Előzmény: Törölt nick (3000)
Törölt nick Creative Commons License 2007.08.09 0 0 3000

Voltunk az otthonszülős kiképzésen.

Végre kiderült hogy mi a helyzet az otthonszüléssel itthon.

Az alkotmány szerint a nő szabadon megválaszthatja a szülés modját és helyét. Viszont amit a törvény nem szabályoz, azt a szakkollégiumok hatáskörébe utalja. És a Szülészeti és Nőgyógyászati Kollégium azt mondja hogy káros és életveszélyes. Igy amelyik egészségügyi dolgozó támogatja vagy segiti az otthonszülést és nem probál lebeszélni, az etikai vétséget követ el és számonkérhető...

 

Nagyon ügyes...

 

Amugy nagyon nagy élmény volt. Nagyon érdekes látni a kontrasztot.

henn Creative Commons License 2007.08.09 0 0 2999
Nekem is három óra volt az első szülésem, nulláról. "Rohamos szülés" állt a zárójelentésen is. Szóval nagyon tojtam, hogy mi lesz a másodiknál. De hosszabb volt. Átlagosabb. Úgyhogy ne aggódj. :-)
Előzmény: kisbabi (2997)
Babo30 Creative Commons License 2007.08.08 0 0 2998

Kisbabi!

Nekem a másodikom hajnali 2-kor kezdett rögtön 5 percesekkel (ekkor keltett a nagyobbik csemetém, nem is a fájásokra keltem), 4.55-re kinn volt a baba! 20 perccel a kórházba érkezésünk után. :)

Ezt csináld utánam... :)))

Harmadiknál már az első fájás után elindultunk, nehogy lemaradjunk valamiről, de itt már 4 óra is eltelt a 'várakozással'. :)

Előzmény: kisbabi (2997)
kisbabi Creative Commons License 2007.08.08 0 0 2997
Hát akor az én dokimnak szerencséje volt, mert este 11kor kezdődtek a fájások, rögötn 5 percesekkel, és 04:15re megvolt a lányom, természetes úton. Az egészet lesegítette a szülésznő, az én dokimnak csak egy db öltést kellett beilleszteni a csatatérre, meg kimindta az időt, valamint hogy lány. Szerintem sikerült ideális szülő nőnek lennem. Ja és szerencsére gyors és komplikációmentes volt. Azért a 4 nap alatt még az osztályon voltunk,2X bent volt meglátogatni minket, pedig már szabin volt. A második milyen gyors lesz így? Be sem érek a kórházba :)))
Előzmény: Werdy (2993)
Werdy Creative Commons License 2007.08.06 0 0 2996
Igen, ha jól tudom éppen a napokban írják alá a szerződést. Tehát ha valami komplikáció adódik vagy a doktor úr úgy dönt, hogy túl rizikós az otthonszülés, akkor a kórházban vezeti le a szülést.

Werdy
Előzmény: jad (2995)
jad Creative Commons License 2007.08.05 0 0 2995
Hát akkor, ha valamelyik következő babám faros lesz, Ispánkra kell költözni :)

Kíváncsi vagyok, mit szól a Szakkollégium az ambuláns szülésvezetésekhez. Meg hogy hány szülész-nőgyógyász tanonc olvasta a könyvét. Meg úgy általában, mennyire fogadják őt el a "kórházi" szülészek.

Werdy, és ha kórház kell, Körmendre mennek be?
Előzmény: Werdy (2993)
Fuly Creative Commons License 2007.08.03 0 0 2994
Hi,

nagy előrelépés, hogy a Jahn Ferenc kórházban engedik dolgozni a szülésznőket.
Előzmény: Werdy (2993)
Werdy Creative Commons License 2007.08.03 0 0 2993
Üdv,

Új vagyok még itt, de olvasva a bejegyzéseket arra a következtetésre jutottam, hogy nagy szükség van az országban normális szülész-nőgyógyászra. Nem rég találkoztam egy doktorral (a falunkba költözött), aki 2005-ben költözött haza Svájcból és érdekes dolgokat tudtam meg tőle.

Az köztudott, hogy a mai tendenciák szerint az orvosok szeretik minél hamarabb, minél egyszerűbb módon (császármetszés) kint tudni a babát (főleg úgy, hogy a műtét miatt még több pénzt is kapnak és persze nem kell órákat foglalkozni az anyával). Ezzel szemben ez a doktor kifejlesztett egy kezelést amivel hatékonyan csökkenti a koraszülés kockázatát és a statisztikák szerint szinte mindent "kivesz" császár nélkül. További információkat itt találtok róla: info

Werdy

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!