Keresés

Részletes keresés

Sánta Kutya (SK) Creative Commons License 2020.04.06 0 0 232581

Hű, azt egy barátommal évekkel ezelőtt meg akartuk csinálni, aztán úgy elfelejtődött, mint a huzat! Majd számolj be.

Előzmény: Dzsonszii (232578)
Friczy Creative Commons License 2020.04.06 0 0 232580

Szerintem az illető egy régi ismerős, akit már legalább kétszer kiraktak innen, most dolgozik a következőn :)

Előzmény: SzeZo (232570)
CB Híres Creative Commons License 2020.04.06 0 0 232579

Dzsonszii Creative Commons License 2020.04.06 0 0 232578

Helló Urak! Meg Hölgyek is természetesen.

 

Túraútvonal tekintetében kérdezném: ment már valaha valaki Pécsről Vokány felé a "Három folyó" néven emlegetett útvonalon? Ahogy nézegetem a térképen, úgylátom, hogy csak egy igen rozoga földút, jelölések nélkül. Szeretnék nem eltévedni.

Üdv!

 

CB Híres Creative Commons License 2020.04.06 0 0 232577

Igazad lett,használható a hajtómű. Azóta elég sokat tekertem vele,és nem ugrik át. Azért majd bújom a netet,hátha szembe jön egyszer egy jobb állapotú középső lánckerék...Viszont a középcsapágy az gáz. Nemis a csapággyal van annyira probléma,mert azt kotyogásmentesre be lehetett állítani(bár elég hangos😃)hanem a tömítettsége....az istenigazából szerintem nulla. Egyébként is eléggé szarok a csészék,lehet ki kellene egy új monoblokkra cserélni.

Előzmény: Ati_66 (232505)
Vilard1 Creative Commons License 2020.04.06 0 0 232576

Teleholdas

 

Sziasztok!

 

Lett döntés, hogy holnap akkor csapattyuk vagy sem? :- )

 

Vil

Sánta Kutya (SK) Creative Commons License 2020.04.06 0 0 232575

Én többnyire nem ott közlekedem, sportolni meg végképp nem, de néha kimegyek nosztalgiából, mert ott nőttem fel, ott eveztem, som minden ott van a gyerekkoromból.

Előzmény: SzeZo (232553)
Sánta Kutya (SK) Creative Commons License 2020.04.06 0 0 232574

Pekingbe elég 15 évvel ezelőtt elmenni. Saját tapasztalat. :-)

A biciklisáv helyenként szélesebb volt az autósávnál, és a biciklisek terrorizálták az autósokat. Tehették, mert sokkal többen voltak. Ma már ott is más a helyzet, ahogy hallom.

Előzmény: karbon-hívő (232558)
olahtamas Creative Commons License 2020.04.06 0 0 232572

Fényképen sem nagyon mutatja meg magát, max a tábláról olvasható le:

https://www.mapillary.com/app/?lat=47.63302060316205&lng=19.039492662747033&z=17&pKey=pWXGddU8LqWbu_Cy4VpWGw&x=0.494030075440348&y=0.47001550997705344&zoom=0&focus=photo

 

A pontos adatot az érzetről talán Visztula tudja megmondani, fa felteker rajta és kiértékeli az órája által mért pulzusszámot, és egyéb oxigénellátási információkat :)

Előzmény: fververvev (232566)
SzeZo Creative Commons License 2020.04.05 0 0 232570

Tisztelem a parasztokat. Nélkülük éhen pusztulnánk.

Nem tudom, én mekkora paraszt vagyok, akár vannak szánalmas DDD-öcögők, akár nincsenek.

Viszont egy héten belül két gyökér beszólás, egészen szép termés. Mész te is a lecsóba.

Előzmény: fververvev (232568)
Alexfux Creative Commons License 2020.04.05 0 0 232569

Úgy szoktam csinálni, hogy kimegyek a Margitszigetre, veszek egy futó-úszó jegyet a Hajós Alfrédban, majd az uszodában leúszom a távot. Utána átöltözöm az öltözőben és megyek ki és reménykedem, hogy a kikötött bringám még mindig ott van az uszoda mellett. Felkapok rá és letekerem a Szigeten a távot. Utána ugyanoda visszakötöm és lecsoszogom a futás penzumot. Aztán bringával haza, de ez már nem esik jól. :-)

Ne gondolj valami nagyra, eddig sprinttávokat csináltam, ami 750m úszás, 20km. bringa és 5km. futás. De ez nekem bőven elég.

Előzmény: e-cet (232565)
fververvev Creative Commons License 2020.04.05 -5 0 232568

Sehogy. Csak a feledékenységem mellett vannak dolgok amikre emlékezni szoktam...

Pl. ha valaki akkora paraszt, mint te vagy. :DDD

Gondoltam, ha már beleszóltál, szórakozok egy kicsit.

 

Két éve volt, hogy említettem, hogy outival olyan 35-40 fokosra saccolt emelkedőn milyen simán felmásztam valahol Üröm környékén. Azt az utat azóta se találtam meg, de ez a Domb utca kísértetiesen emlékeztet rá, ott viszont többször is megfordultam azóta.

És lehet, hogy fizikailag nem olyan meredek az az út, mint amire saccoltam, de ha odaállsz az aljára, akkor kb 100%-osnak látszik...

 

Na, pá... kiixeltelek, ne fáradj a válasszal!

Előzmény: SzeZo (232567)
SzeZo Creative Commons License 2020.04.05 0 0 232567

Nem vagyok biztos abban, hogy érted, miről írsz és mire reagálsz. Összemosod a pünkösdfürdői gátat a Római-parttal, melyet valahol elhagytatok, de mégis rossz volt nektek, aztán rákérdezel egy meredek utcára, melyet ismerek, de hogy jön ez a parti tivornyázóktól elszenvedett kínjaidhoz.

Előzmény: fververvev (232566)
fververvev Creative Commons License 2020.04.05 0 0 232566

Mondjuk a Megyeri és az UVH közt ott a gát, ami azért elég széles a normál forgalomhoz és a dúlás előtt ki is volt rakva a kerékpárút tábla...

Ahol kijöttünk a partról, az pár száz méter, max 1km volt az UVH-tól.

 

Egyébként Pomáz, Domb utca ismerős? Milyen meredeknek látszik, ha beállsz az aljára? (Nem az a kérdés, hogy mennyinek mérik, hanem hogy mennyinek látszik)

Előzmény: SzeZo (232563)
e-cet Creative Commons License 2020.04.05 0 0 232565

Nálam inkább az szokott kérdés lenni, hogy hol hagyom a bringát. Csak pár olyan (bringás) esemény van, ahol ezt meg merem tenni, akkor sem hosszú időre. Ott meg a cipő vagy sisak felvállalható plusz kockázat.

Én nem próbáltam a triatlont, de talán ott is belefér? Ez persze csak elméleti kérdés, gyakorlatban Te cipőd, Te bringád, Te döntésed :-)

 

Előzmény: Alexfux (232564)
Alexfux Creative Commons License 2020.04.05 0 0 232564

"Ha a puha talpú futócipő nem oszt, nem szoroz, akkor az a 2 perc sem, amíg cipőt cserélsz ;-)"

 

Na ja, de hova teszem a cserecipőt. Mert a bringán még csakcsak elvagyok egy hátizsákkal, de futás közben az nem túl komfortos, főleg amibe egy 43-mas csuka elfér. A bicajnál meg nem hagyom ott a jó kis kerékpáros cipőmet, mert lába kél. :-)

 

"Szóval, aki vacillál, ha rám hallgat, azt használ, ami neki megfelelő :D"

 

Ezzel meg teljesen egyetértek! :-)

Előzmény: e-cet (232562)
SzeZo Creative Commons License 2020.04.05 0 0 232563

Arról a keskeny sávról, amelyik a Megyeri hídtól az UVH-ig vezet.

Nem sok szót fecséreltél arra, hogy már a büfék előtt elhagytátok azt.

Ettől függetlenül, nem neked intézve, tartom továbbra is azt, hogy ott, lent nem lenne szabad biciklizni (maximum 6 éves korig).

Előzmény: fververvev (232554)
e-cet Creative Commons License 2020.04.05 0 0 232562

Ha a puha talpú futócipő nem oszt, nem szoroz, akkor az a 2 perc sem, amíg cipőt cserélsz ;-)

Részemről futáshoz futócipő, bringára bringáscipő.

De igazából ez egyéni döntés, ha nekem valami megszokott és bevált, attól még másnak lehet más a tuti.

Én kb 25 éve vettem az első stoplis pedált (Look országúti), még többnapos csomagos túrán is használtam. Erre persze hülyeség, arra az SPD való. De akkor még vagy SPD nem létezett vagy elég pénzem váltani ;-)
Azóta is csak stoplis cipőben tekerek, sőt 2 félében (Look Keo az outikhoz és SPD a trekking, monti, spinning vonalon).

 

Volt kétoldalasom is, ilyen: https://www.testbike.hu/velemeny/patentpedal/shimano-pd-m323

Semmi gondom nem volt vele, kiváló lehet ilyesmi vegyes használatra. Persze én csak az SPD oldalát használtam és ezért is vettem a későbbi bringákra 2 oldalas SPD-t.

 

Szóval, aki vacillál, ha rám hallgat, azt használ, ami neki megfelelő :D

Előzmény: Alexfux (232559)
e-cet Creative Commons License 2020.04.05 0 0 232561

Múlt vasárnap elővettem a trekkinget idén először. (Eddig csak az országútikkal mentem párszor.)

Egyszer tévedtem rá kerékpárútra a Szilas patak mellett. A park tömve, épp csak céllövölde és ringlispír nem volt... A kerékpárút dettó... Az első kereszteződésben vissza az útra. Aztán még a Megyeri híd felé mentem egy keveset bringaúton. A lámpánál persze azonnal beállt mellém apa és fia, mert az úgy jó... Ezek után eszembe sem jutott megnézni a hidat vagy elmenni Szentendre felé, inkább tovább a 2-es út.

Nekem úgy tűnt, hogy arányaiban sokkal kevesebb sisakos bringást láttam, bár ez elég szubjektív mérce, de tényleg, mintha olyanokra is tömegével jött volna rá a tekerhetnék, akiknek máskor eszébe sem jut. Ha nem lenne kijárási korlátozás meg járvány, ez örvendetes is lenne, de így?

Részemről maradok az országúton és kerülöm a népszerű bringás helyeket. Meg mindenkit ;-)

Előzmény: fververvev (232551)
tanárnéni kedvence Creative Commons License 2020.04.05 0 0 232560

Akinek nincs rendes cipője. :P Régen én is vacakoltam ilyenekkel, de meguntam. És főleg nem télen van probléma: az ősz szokott felénk lucskosabb lenni. Mondjuk, nyakig sárosan már tényleg kevésbé illendő beállítani a boltba, de ezen semmilyen cipő nem segít sokat. :)

Előzmény: Friczy (232557)
Alexfux Creative Commons License 2020.04.05 0 0 232559

Nem t'om mi a probléma. Nyáron szandi, télen szandi + télizokni és a kamásni. :-D 

 

De persze csak viccelek. :-)

 

Én is gondolkodom a fele SPD fele platform pedálon. Nagyon néha holmi triatlonokra adom a fejem, teljesen maszek alapon és olyankor jó, ha a futócipőben is tudok bringázni. Tudom, hogy nem túl praktikus, mert a futócipőnek nem merev a talpa, de azokon a távokon, amiket nagy ritkán csinálok, ez nem oszt, nem szoroz.

Előzmény: drotszamaras (232548)
karbon-hívő Creative Commons License 2020.04.05 0 0 232558

Én is tapasztalom. Negyven éve bringázok, de ilyen biciklis tömeget még nem láttam a városban. Mint Peking ötven évvel ezelőtt, csak a lámpaernyők hiányoznak a fejekről. Mondjuk ez a tömeg főleg Óbuda-Szentendre irányába koncentrálódik, máshol nem jellemző.

Magyarázata az lehet, hogy a szokásos kocabiciklis tömegek mellé egyfajta extrakocák is csatlakoztak, akik a vírushelyzet miatt más szabadidős tevékenységet nem tudnak űzni. Ezek az extrakocák viszont 5-10-20-30 éve egyáltalán nem ültek biciklin és ebből fakadóan extrém módon ön és közveszélyesek.

Előzmény: fververvev (232551)
Friczy Creative Commons License 2020.04.05 0 0 232557

Télre ott a kamásli.

Előzmény: tanárnéni kedvence (232549)
Friczy Creative Commons License 2020.04.05 0 0 232556

A vegyes használatra találták ki az egyoldalas SPD-t, aminek a másik oldala normál platformpedál.

Előzmény: drotszamaras (232548)
CB Híres Creative Commons License 2020.04.05 0 0 232555

Én bringáztam a fiammal a határba,de pont senkivel sem találkoztunk. Pont mint máskor😉!

Előzmény: fververvev (232551)
fververvev Creative Commons License 2020.04.05 0 0 232554

Milyen keskeny sávról beszélsz? Mert még jóval  a büfék előtt kimentünk a Királyok útjára, addig meg elég széles lenne az út, leszámítva a gát végétől induló kb száz métert ...

 

Előzmény: SzeZo (232553)
SzeZo Creative Commons License 2020.04.05 -1 1 232553

Átlagos napon sem érdemes a Duna-parton bringázni. Hagyjuk meg azt a keskeny sávot a gyalogosoknak! A vendéglők többsége jól megközelíthető a keresztutcákból, fölösleges végig döngetni a sétányon.

Agyhalottal én is találkoztam tegnap. Az UVH-ról ereszkedtem lefelé, mikor a lehajtó kanyarodó részéről repesztett felfelé egy barom úgy, hogy nekem jön, ha nem fékezek állóra. Társasággal volt, melynek egy nőtagja vihogva kiáltotta, hogy: "Hű, de erős lettél a két Unikumtól".

Előzmény: fververvev (232551)
tanárnéni kedvence Creative Commons License 2020.04.05 0 0 232552

Boltból sem néznek ki sosem SPD-vel. Nem kopog jobban, mint egy női cipő. :)

 

Mai témára: nem vettem észre különös eszetlenkedést Budafokon azon kívül, hogy pont a kerékpárúton kell rendőrautóval várakozni.

Előzmény: drotszamaras (232550)
fververvev Creative Commons License 2020.04.05 0 0 232551

Azoktól kérdezném akik ma voltak biciklizni: tényleg több lett az idióta, már-már elmebeteg biciklis, mint máskor, amikor kezd tavaszodni?

Párommal elgurultunk a budai oldalon a Chuck Norris (gyk: Megyeri) hídtól az UVH-ig, amennyire lehetett a Duna parton és csak kapkodtam a fejem.

Csürhében (nem tudok rá jobb kifejezést) 4-8 biciklis (hol láthatóan haverok, hol egy nagyobb család stb.), egyszerre két oldalról előzve húznak el mellettünk viszonylag nagy sebességgel, centizgetve, miközben kerülgetjük a kátyúkat, gyalogosokat (Rómain), kutyákat. Ha 3gyezer történik ilyen, le se szarom, de négy vagy öt ilyen csoport ment el mellettünk.

Valahogy egyre olyan érzésem volt, hogy ez a kijárási korlátozásnak csúfolt tragikomédia ment sokak agyára és olyanok is bringára ültek, akik máskor a közelébe sem mennek...

drotszamaras Creative Commons License 2020.04.04 0 0 232550

Arról már nem is akartam említést tenni . De bocsi ,hogy kifelejtettem . De mi van a boltba bringázáskor ? Vagy oda inkább autóval mejek . No én ezért írtam ha kell meghúzom s ha kell a boltba is eltudok menni vagy akár a templomba a lakk cipőbe . S végig egy teljes értékű pedált hajtok . Persze ezek a cipők összesen ki tesznek anyit mit spd cipő . 

Előzmény: tanárnéni kedvence (232549)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!