Keresés

Részletes keresés

Törölt nick Creative Commons License 2007.06.19 0 0 43400
kérhetnénk mindkettő receptjét?
Előzmény: nagypapi51 (43399)
nagypapi51 Creative Commons License 2007.06.19 0 0 43399

Az őzgerincről, meg a fasírtról jut eszembe...

...a rókagombás kenyér, könnyű nyári vacsora gyanánt.

Fasírtszerű képződmény, kapormártást adtam mellé, frenetikus volt...

 

 

nagypapi51 Creative Commons License 2007.06.19 0 0 43398

De hát ekkora adagra kevesen vagyunk...

 

ez a megfelelő végszó!:) )

Én mindenhol "mérgezem" a levegőt, (a Tűzrőlpattantban is szépen alakul a tali dolog, a gombázóson pedig már a III. országosra készülünk) nem akarnánk egy Trükkös Napot/Napokat összehozni? Akkor Neked sem lenne sok a fasírt, meg a házi füstölésű csülök, HG lazacos spagettije, panettone tökös lecsója etc...

Találjuk (tálaljuk) ki magunknak!

Előzmény: tuutuu (43397)
tuutuu Creative Commons License 2007.06.19 0 0 43397

Nejem sose tett semmi kenyérfélét a fasírtba, mert "minek abba a vehic !", és elvoltunk, aztán egyszer gondolt egyet, és zsömlét tett bele.

Nem romlott el a dolog, viszont jobban tetszett mindenkinek.

Alighanem az állag könnyítésére is szolgál a kenyérféle összetevő.

Majd legközelebb Anyámat megkérdem, hogyan szokta őzgerincben a holmit, ő sokszor készített, igaz, abban mindenféle zöldség, gomba, főtt tojás is előfordult.

Dehát akkora adagra kevesek vagyunk...:}}

Előzmény: nagypapi51 (43385)
Törölt nick Creative Commons License 2007.06.19 0 0 43396
na ezért csinálok én muffin sütőben fasírtot. nem kell hókuszpókuszolni vele, és mégis kezelhető fasírtocskák lesznek. a leve meg attól is függ, mennyire tocsakosra csinálod...
Előzmény: Zitka (43370)
nagypapi51 Creative Commons License 2007.06.19 0 0 43395

Akkor vetünk a mókusok elé, ha kifejezetten kéred...:))

Nem mondtam, hogy aprítom a húst, de az ideális az lenne.

Én darabban veszem a hozzávalót - sertésből lapockát, marhából combot - és otthon darálom. Még egy trükk, fél kiló húshoz teszek 5 dkg kiskockára vágott füstölt szalonnát.

Előzmény: Zitka (43393)
Zitka Creative Commons License 2007.06.19 0 0 43394
No egyszer ezt az előre lepirítást kipróbálom... Ilyet még sose csináltam.
Előzmény: joy (43387)
Zitka Creative Commons License 2007.06.19 0 0 43393

Az arányok abszolút stimmelnek! Köszi a többieknek is a hasznos tanácsokat, igyekszem memorizálni. :-)

Vessetek a mókusok elé :-), de én biza' darált húst veszek. A Sparban igen gusztusosan, védőgázas csomagolásban lehet kapni, ráadásul 30 dekás a marha darált, ami nálunk pl. egy bolognaihoz pont elég. Viszont igen kislyukú darálón van áthajtva, tehát lehet, hogy ez is a ludas a léképződésben...

 

Előzmény: nagypapi51 (43377)
joy Creative Commons License 2007.06.19 0 0 43392

Ha kedvele, készítsd márványosra:

A masszába tégy a borsón kívül kockákra vágott, blansírozott  /mégjobb gyorspirított/ répát-gyökeret, zellert, színes paprikákat!

Az áztatott-kifacsart zsemle nem csak szaporító, de kötőanyag is.

Csak akkor műxik, ha alaposan kinyomod belőle a tejet.

/Én ami marad a tejből meg szoktam inni. Remdkívül fura, de szeretem a sós, kenyérízű tejet. :o)

Előzmény: ZsuR (43386)
joy Creative Commons License 2007.06.19 0 0 43391
Mi akadálya?
Előzmény: Shalina (43378)
joy Creative Commons License 2007.06.19 0 0 43390

4 toás 1 kila darálthúshoz kell. Mi  1/4 kilónként teszünk 1 tojot.

 

Előzmény: buttha (43372)
joy Creative Commons License 2007.06.19 0 0 43389

Nem spring roll -tavaszi tekercs?

:o)

Ha nincs kéznél rizstészta, réteslapokba is lehet tekercselni, vagy batyura formálni, és snidlinggel, vagy pórécsíkkal összekötni, úgy betenni tepsin a sütőbe, és megsütni.

 

Bár ez már nem tök...

:o)

Előzmény: ZsuR (43364)
joy Creative Commons License 2007.06.19 0 0 43388

Rakott tököt készíts belőle.

Erősebben fűszerezd morzsolt majorannával, őrölt korianderrel, mint a babot-káposztát szoktad.

Előzmény: dalia (43351)
joy Creative Commons License 2007.06.19 0 0 43387

Ha nem hazai a marha nagyon vizes, mint a fagyasztott hús is.

/Fasírtot, stefániát -egybefasírt főtt tojással töltve- mindig disznóhúsból készítem/

Célszerű a hagyma dinsztelése után a darált húst rajta lepirítani, kihűteni -kézmelegeg/ a tejben áztatott zsemlét alaposan kinyomni, úgy bele tenni.

Mégjobb direkt a kissé fölvert tojásban áztatni a zsemlét, úgy összedolgozni.

A kész masszát kizsírozott, baconnal bélelt formába teszem, tetejét is beborítom, és vizes tepsin forró sűtőben gőzőlőm.

Ha kézmelegre hült, akkor kifordítom, és ha nagyon akarom még rápirítok

Szeletelni kihűlten szabad

Előzmény: Zitka (43349)
ZsuR Creative Commons License 2007.06.19 0 0 43386
Hat az attol fugg, mennyi zsemlemorzsat teszel hozza :)).

Errefele nem hasznalnak aztatott zsemlet, csak zsemlemorzsat, igaz nem is akarjak a tomeget szaporitani vele.
Kiprobaltam valamit amit itt csinalnak, az egybefasirt tetejet megkenik ketchup-pal, nem nagyon, csak kicsit. Kellemes izt ad neki, es megakadalyozza a repedest is.

Leginkabb a "szabad formaju" fasirtot szoktam sutni, es szivesen teszek bele zoldseget is - folgeg zoldborsot, olyan jol nez ki benne! No meg az ize is jo.
Előzmény: nagypapi51 (43385)
nagypapi51 Creative Commons License 2007.06.19 0 0 43385
A nedv-felszívásban igazad van, de alapból a zsemle a massza tömeg szaporítására szolgál, azt pedig morzsa formában hozzáadva nem éred el. Kitűnő fasírtokat lehet készíteni mindenféle kenyéeadalék nélkül is. Persze jóminőségű húsból.
Előzmény: H_G (43383)
nagypapi51 Creative Commons License 2007.06.19 0 0 43384

Igen, a vizesebb sertéshúst akartam is említeni.

Megjegyzem, a klasszikus magyar vagdalthús fele-fel marha és sertéshús elegyéből készül. HG ötlete már eszembe jutott nekem is, de még nem próbáltam. (Évente jó, ha 2x készítem)

Előzmény: szysssz (43382)
H_G Creative Commons License 2007.06.19 0 0 43383
SZVSZ a tej volt a hülye mozzanat -- száraz zsemlemorzsa az áztatott zsemle helyett remekül fölszívja a fölös nedvességet, amellé mehet nyugodtan sok tojás meg egész apróra darált hús is. Persze, ha nem veszik el ezt a képességét tejjel...

Előzmény: Zitka (43370)
szysssz Creative Commons License 2007.06.19 0 0 43382

Egyetértek Veled, ám meg kell jegyeznem, hogy manapság a disznóhúsok több vizet tartalmaznak, mint korábban. Épp ezért mostanában 1/3-a marhahúst használok, s a zsemle kisebbik felét "szárazon" darálom a hús közé.

 

Klasszikus egybefasírtot régen csináltam, helyette töltött beigli, vagy tortaformájú vagdaltat készítek.

A hús fűszerezése lehet klasszikus: só, bors, vörös- és fokhagyma; lehet pástétomszerű: fehérbors, pástétomfűszer, konyak; lehet ízesíteni keleti fűszerkeverékkel, vagy zöldfűszerekkel.

A húspépet fólián 1/2 cm vastagságú téglalappá formálom, elrendezem rajta a tölteléket és a fólia segítségével szorosan fetekerem.

 

A töltelék: alapban zöldség: hasábra vágott félig megpárolt zöldséget (sárga- és fehérrépa, zeller színes paprikacsíkok) sorbarakok a húsalapon, közé zöldborsót szórok és feltekerem. Különleges íz, ha zeller, vagy gyökér hasábokat teszel a húsra, közé szárnyasmáj szeleteket raksz.

Tehetünk bele gombát: apró gombafejeket lobogó vízben pár percig főzöd, a húsra sorjázod, megszórod finomra vágott petrezselyemmel, fokhagymával, borssal és feltekerem.

Mehet bele főtt-füstölt húscsíkok, vagy valamilyen kolbászféle is.

 

Lehet tortaformában is sütni: ilyenkor a hús nagyobbik felét belesimítom a kikent formába úgy, hogy pereme legyen. ráhalmozom a tölteléket, majd a hús másik felével lefedem, széleit összedolgozom.

Ebben a formában vastagabb töltelék mutatósabb, ezért 1 tojásból sűrű palacsintatésztát csinálok, bőven teszek bele zöldfűszert és egy marék reszelt sajtot. Ebbe forgatom bele a zöldséget, ami így nem pereg szét.

 

A húsokat, ha zöldséges (gombás) megszurkálom és NP által leírt módon megsütöm.

 

Előzmény: nagypapi51 (43377)
Kanbéka Creative Commons License 2007.06.19 0 0 43381

Dália, szerintem amit tökből meg lehet csinálni, azt cukkiniből is meg lehet, igen közeli rokonok. Itt egy gyűjtemény csak neked, csak ma, csak tőlem;-)

http://fakanal.freeblog.hu/archives/2007/06/19/Receptek_cukkinire/

Előzmény: dalia (43351)
adrienne1 Creative Commons License 2007.06.19 0 0 43380
Hat én akkor a helyedben tejföllel csinalnam:)))
Előzmény: Cesete (43379)
Cesete Creative Commons License 2007.06.19 0 0 43379
tudom, de nem akarok boltba menni:)
Előzmény: adrienne1 (43376)
Shalina Creative Commons License 2007.06.19 0 0 43378

Tökös-mákos rétes. Az garantáltan nem olyan, mint a főzelék. :DD

 

Shal.de.enne

Előzmény: dalia (43351)
nagypapi51 Creative Commons License 2007.06.19 0 0 43377
Az egybensült fasírt problémához:

1. minél apróbbra darálod a húst, annál nagyobb az esélye a fehérjealvadék kibuggyanására. Nem véletlenül vagdalthús az eredeti neve, de ha már darálod, mindenképpen nagylukú tárcsát használj!

2. Ökörszabály az arányokhoz: minden 0.5 kg húshoz 1 zsemle+1 tojás

3. Én tepsiben készítem cipóformára alakítva, a massza tetejét
- vagy megkenem felvert tojással,
- vagy kenőtollal vékonyan bekenem puha zsírral és meghintem zsemlemorzsával, és úgy sütöm. Az első 10 percben full hőfokon, aztán visszaveszem 180 fokra.
adrienne1 Creative Commons License 2007.06.19 0 0 43376
Szvsz jobb lenne tejszinnel...
Előzmény: Cesete (43375)
Cesete Creative Commons License 2007.06.19 0 0 43375

maradt egy adag tejszínes-curry-s szószom a múltkori pulykáhozról.

ma megint azt ennének a gyerekek, de +1 fő.

lehet azt a szószt tejföllel turbózni?

Thor Creative Commons License 2007.06.19 0 0 43374

Egybefasírt témához: emlékszem, hogy még húsevő koromban csináltam néha, de sose volt ilyen gondom, hogy levet eresztett volna. Azt hiszem, az őzgerinc-forma lehet a ludas, én nem használtam ilyet. Manuálisan formáztam meg és tepsiben sütöttem, bizonyára elpárolgott sütés közben a fölösleges lötyi.

 

Törölt nick Creative Commons License 2007.06.19 0 0 43373

ugyan dehogy, mindig szivesen tanulok toled:)

 

H.

Előzmény: ZsuR (43368)
buttha Creative Commons License 2007.06.18 0 0 43372

Mennyi tojást tettél bele?

A fasírt nem viseli el a sok tojást, én régebben nagyvonalúan három-négyet is beletörtem, csak jobb lesz tőle alapon, aztán mikor egyszer egyet tudtam felhasználni a masszába észrevettem, hogy nincs annyi fehér ragadék a tepsiben,  azóta keveset keverek bele. 

Előzmény: Zitka (43349)
rollller Creative Commons License 2007.06.18 0 0 43371

hat talaltam egy puncsgolyo receptet itt http://www.wek.hu/aktuality.asp?da_id=630

Puncsgolyó:

a piskotamorzsat en ez esetben kekszmorzsaval helyettesitenem,aranyokat lehet finomitani, szorp helyett mehet a lekvar, majd szamolj be:) reszelt csoki nem kell, helyette a bekamaz meg marcipanos maz volt, csak a gyenge minosegu marcipan, tehat magas cukortartalmu marcipan, vehetsz siman marcipanrudat, zoldet, ha arra vagysz, es plusz porcukorral atgyurhatod, h cukrosabb legyen

Előzmény: V01 (43358)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!