Keresés

Részletes keresés

hasand Creative Commons License 2005.11.07 0 0 859
Voltam a ligetemben és a fairyk ontják a virágot. Sőt televannak bimbóval. Ezt Ágiczának az "angol"-ban is megírtam, csak nem nagyon jár mostanság arra.
ZsuR Creative Commons License 2005.11.07 0 0 858
Az az igazsag, hogy vannak olyan pillanatok :)) mikor egyezik a katalogus fotoval - de nam allandoan.
Előzmény: caterina3 (855)
caterina3 Creative Commons License 2005.11.07 0 0 857
Most beszéltem Márk Gergely feleségével, nagyon kedves és segítőkész volt. (A mobilszám még működik.) Úgy tűnik, sajnos nem az ő fajtájuk volt, azt mondja, Tétényben főként külföldi fajtákat szaporítottak. Viszont van egy hasonló saját fajtájuk, ez reménykeltő... Ők szaporítással nem foglalkoznak, de megadott három forgalmazót is, hátha valamelyik szaporítja ezt a fajtát.
Előzmény: Csupka (854)
caterina3 Creative Commons License 2005.11.07 0 0 856
Jó ötlet, megpróbálom! Köszi! (Lehet, hogy éppen az ő fajtája volt, ki tudja...) Reméljük, él még, nem lehet már fiatal ember.
Előzmény: Csupka (854)
caterina3 Creative Commons License 2005.11.07 0 0 855

Ebben teljesen igazad van, sokszor  nem egyezik a katalógusfotó a valósággal... Életem egyik legnagyobb növénycsalódása volt az ún. kék rózsa horroráron, amelyről aztán kiderült, hogy valójában pink színű. Ki tudja, milyen szűrővel fotózták...

 

Utánanézek, hol lehetne egy ilyet megnézni, beszerezni.

 

Ha nem is ugyanolyan, mint a katalógusban, de nagyon szép a rózsád!

 

 

Előzmény: ZsuR (853)
Csupka Creative Commons License 2005.11.07 0 0 854

További ötlet: próbáld meg megkeresni Márk Gergelyt, a híres rózsanemesítőt, ő hozta létre anno a budatétényi Rózsakertet, maga is többszáz rózsát nemesített

http://www.gazlap.hu/modules.php?name=Encyclopedia&op=content&tid=949 itt találtam hozzá címet-telefont. Hátha emlékszik rá. Lejjebb, a topikon találsz képeket is a kertjéből.

Előzmény: caterina3 (852)
ZsuR Creative Commons License 2005.11.07 0 0 853
Azt javasolnam, hogy azert ha tudsz vegyel egy ilyent.
Tobb rozsamat neztem meg a mindenfele web oldalakon, ritkan mondhatom a teljes egyezest, pedig megbizhato helyrol veszem oket, es nem keverem a nevuket (cimkek is vannak, nevek is).

Itt van peldaul a Granada.
Az elso kep a katalogusbol van, a masodik a kertembol.
Előzmény: caterina3 (846)
caterina3 Creative Commons License 2005.11.07 0 0 852

A gond az, hogy a férjem húga és élete párja közvetlenül eladás előtt tőből kivágta a rózsabokrot a megkérdezésünk, beleegyezésünk nélkül, ne kérdezd, miért, fogalmam sincs... (Sajnos amúgy sem egyszerű ember a húga, hogy finom legyek.) Hoztam volna belőle, csak sajnos így nem volt miről. Elmentünk azóta egyszer-kétszer arra (sajnos nincs közel, a Balcsi túlsó vége Pest felől), de úgy tűnik, a rózsa nem élte túl a  drasztikus levágást nyár közepén.

Előzmény: Csupka (850)
caterina3 Creative Commons License 2005.11.07 0 0 851
Hú, akkor ez szuper! Nagyon szépen köszi! Nálunk nyáron nagyon nagy a hőség, így biztos hamar elnyílik akkor, de ha folyamatosan virágzik, már megéri. A meglévő rózsáimmal az a bajom, hogy csak tavasszal meg ősszel nyílnak, ez így szinte nem is éri meg a macerát, hisz homokon nem könnyű rózsát nevelni.
Előzmény: Csupka (849)
Csupka Creative Commons License 2005.11.07 0 0 850
Nem tudsz esetleg egy vesszőt kérni a bokoról? Az egyik rózsás könyvemben van egy módszer a 3-4 rügyes rózsavesszők gyökereztetésére, egy próbát megérne, ha ilyen különlegesen szép fajta (na persze meg ha adnak belőle egy szálat).
Előzmény: caterina3 (844)
Csupka Creative Commons License 2005.11.07 0 0 849

Link a kertészethez:

http://www.erdi-berkenye.hu/bemutatkozas.htm, a rózsatövek olyan 500 ft/tő árban voltak.

 

Igen, az összes folyamatosan virágzó fajta volt, amit eddig vettem, a Winchester Cathedral még mindig virít és vannak bimbók a sötétrózsaszínen (Tower Bridge) is, talán kinyílnak még, ha szép lesz az idő. Most, hogy hűvösebb van, nem dobálják el olyan hamar a szirmaikat, mert az egyetlen hátrányuk, hogy nyáron a nagy melegben a kinyílást követően 2-3 nap alatt elvirítanak, most volt, hogy 1,5 hétig tartott egy virág.

Előzmény: caterina3 (841)
caterina3 Creative Commons License 2005.11.07 0 0 848
Mindjárt sírva fakadok, olyan gyönyörűségek vannak ezen a weboldalon!!! :)))
Előzmény: caterina3 (847)
caterina3 Creative Commons License 2005.11.07 0 0 847
Amúgy szuper ez a weboldal, átböngészem! Még egyszer köszi!
Előzmény: caterina3 (846)
caterina3 Creative Commons License 2005.11.07 0 0 846

Köszi a linket!

 

A szín nagyon hasonló, de a virágforma szerintem nem az. A fotón nekem úgy tűnik, ez alacsonyabb bimbójú és kevébé tömött virágú fajta. A bimbó félig nyílt állapotban kb. 7-8 cm magas volt, karcsú, nyúlánk, ugyanakkor igen tömött. Mikor kinyílt, akkor sem lett lapos kerek a virág, amolyan igazi szép klasszikus rózsaforma volt. Sajnos nem tudom ennél jobban leírni emlékezetből.

Előzmény: ZsuR (845)
ZsuR Creative Commons License 2005.11.07 0 0 845
Előzmény: caterina3 (844)
caterina3 Creative Commons License 2005.11.06 0 0 844

Van egy nagyon régi keletű, immár két évtizedes "rózsaügyi hasfájásom", hátha Ti tudtok segíteni ebben...

 

Férjem húgával közösen örökölt és emiatt sajnos (húga akaratából) eladásra került telkén volt egy csodálatos rózsa, ami után azóta is vágyom, de soha többé sehol nem láttam olyat azóta se. Annyi infó van, hogy férjem Édesanyja a budatétényi rózsakertészetben vette annak idején (ami sajnos azóta már csak múlt idő).

 

A rózsabokor fantasztikusan életerős, ellenálló fajta volt, egyáltalán nem kellett permetezni, és semmiféle betegség nem támadta meg. Kb. két méter magas, 1,5 méter átmérőjű tömött bokor volt, nagy, sötétzöld levelekkel, és folyamatosan nyíló, ezüstös halványrózsaszínű, elegáns formájú virágokkal. A virágok leginkább egy klasszikus, hosszú bimbójú tearózsára emlékeztettek, és igen nagy méretűek voltak, a színük (ha jól emlékszem a nevére) az Eiffel Tower nevű régebbi fajtához hasonlított, és  több hullámban, gyakorlatilag folyamatosan virágzott tavasztól késő őszig.

 

Van valakinek valami ötlete, milyen fajta lehetett ez?

 

 

caterina3 Creative Commons License 2005.11.06 0 0 843
Most látom, ahogy olvasgatom a topicot, hogy az előző oldalon van egy link...
Előzmény: caterina3 (841)
caterina3 Creative Commons License 2005.11.06 0 0 842
Hát mifelénk is (mármint a telek felé) fagyok voltak már (mínusz 4-5 fokos éjszakák)... Minden, ami érzékeny a fagyra, már lefagyott, gondolok most például az egynyáriakra. A rózsákat én már felkupacoltam, annál is inkább, mert már "bezártuk a boltot" az idén a telken.
Előzmény: tücsökmadár (839)
caterina3 Creative Commons License 2005.11.06 0 0 841

Szia!

 

Nem ismerem ezt a kertészetet, de nagyon érdekelnének az angol rózsák. Tudnál adni valami elérhetőséget hozzájuk?

 

Mennyibe kerül náluk az angol rózsa?

 

S még egy kérdésem lenne: Ezek a fajták, melyekről írtál,  mind folyamatosan virágoznak? Lehet erről tudni valamit?

 

Előre is köszi a válaszokat!

Előzmény: Csupka (826)
agicza Creative Commons License 2005.11.06 0 0 840
Két héttel ezelőtt, amikor lefagytak az új hajtások...
És ha arrafelé nincs is szibéria, akkor is ideje lenne, mielőtt a huzamosabb ideig tartó mínuszok beköszöntenek.
Előzmény: tücsökmadár (839)
tücsökmadár Creative Commons License 2005.11.06 0 0 839
Mikor kupacoljátok fel a rózsákat?
ZsuR Creative Commons License 2005.11.01 0 0 838
Itt is hosszu az osz, es meg mindig van rozsam . . .tele van bimboval egyik-masik bokor.
lzleo Creative Commons License 2005.11.01 0 0 837

Sziasztok!

A milyen növény topikba feltettem a mostanában vásárolt cserepes rózsám képét.

Valaki meg tudná mondani a nevét? Törperózsa? 

tücsökmadár Creative Commons License 2005.10.28 0 0 836

Fantasztikus ez a hosszú ősz! Megtáltosodtak a terülőrózsáim is és újra virágoznak:

 

 

 Ez a kép tegnap(!!!! október 27-én!!!!) készült!
Csali42 Creative Commons License 2005.10.24 0 0 835

Tényleg nem tűnik egyszerűnek, de azért nem akkora ördöngősség:))

Hagyd őket tavaszra, addig van idő bőven:)

Előzmény: dithke_ (834)
dithke_ Creative Commons License 2005.10.23 0 0 834
Szia Csali! Igen igen még értelmezem:))) nem egyszerü dolog ez:(
Előzmény: Csali42 (833)
Csali42 Creative Commons License 2005.10.23 0 0 833

Szia!

A futó- és kúszórózsák metszésének külön fejezete van a könyvemben:)

 

Ha csak egyszer virágzik egy évben, akkor elvirágzás után kell metszeni, az oldalhajtásokat 8-10 cm-re visszavágni, vigyázni a tőből kinövő erős hajtásokra, mert azok fognak a következő évben virágozni. Náluk is ki kell venni az idős, beteg vesszőket.

Ha többször virágzik a rózsád egy évben, akkor hagyd tavaszra a metszést, és főleg csak ritkítsd a bokrot: a sérült, beteg, idős vesszőket vágd ki. A megmaradt vesszőket felére- egyharmadára javasolja visszavágni.

 

Még mindig nincs vége:)

Ha olyan a rózsád, ami az oldalhajtások végén hozza a virágokat, akkor a hosszú  vesszők oldalhajtásait kell metszeni. Ezt is tavasszal, meg az elvirágzásuk után, 2-3 rügyet hagyva a vesszőn visszavágni. Természetesen náluk is ki kell vágni a sérült beteg, idős ágakat, de ezeket nyáron, elvirágzás után.

 

Jaj, de hosszúra sikeredett!

Remélem tudtam segíteni, üdv:

Csali

 

 

Előzmény: dithke_ (832)
dithke_ Creative Commons License 2005.10.22 0 0 832
Szép napot Csali! Igen az első kettő futó, azt akkor hagyjam? a bokor rózsákat is vissza szoktam kissé vágdosni, mert nagyon hosszúra nyúlik fel némelyik egy egy ága.
Akkor a középső rózsa végül is jó? akkor ott csak a levirágzott, sérült ágat vágom le.
Köszönöm
Előzmény: Csali42 (831)
Csali42 Creative Commons License 2005.10.22 0 0 831

Szia, én nem vagyok szakember, ezért csak azokból a könyvekből veszem a segítséget, amik a "kezem ügyében" vannak:

Általános szabály: a metszés  ideje február végétől április közepéig tart.

Márk Gergely saját tapasztalata alapján azt mondja, hogy már tél elején elvégezhetjük a metszést, így a növények kevesebbet szenvednek a téli szelektől. Azt írja, ilyenkor metsszünk hosszabbra.

 

A Te rózsáid közül az első és a harmadik képen lévő kúszó/futó?

 

A középső, ha az The Fairy (jól látom?), akkor csak az elvirágzott maradványokat vágnám le, a legfelső 1-2 rüggyel együtt, és ha van elöregedett, sérült, beteg vessző, azt venném ki.

 

Remélem tudtam segíteni, üdv:

Csali 

Előzmény: dithke_ (828)
zita2 Creative Commons License 2005.10.22 0 0 830

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!