Keresés

Részletes keresés

villy68 Creative Commons License 2008.06.19 0 0 1654

Üdv Pirimidin76!

 

A cement az alapozáshoz,a falazohabarcs pedig a búb kivételével mindenhova.

Nem volt kedvem maltert keverni,és nem is jött ki sokkal drágábban.

Előzmény: Pirimidin76 (1653)
Pirimidin76 Creative Commons License 2008.06.19 0 0 1653
habarcs és cement mihez kellett???
Előzmény: villy68 (1649)
villy68 Creative Commons License 2008.06.19 0 0 1652

Oké,értem. Én csak információnak szántam amit írtam.

Egyébként a tető még nekem is hiányzik,így az összegbe sincs benne.

Előzmény: gépészlaci (1651)
gépészlaci Creative Commons License 2008.06.19 0 0 1651

Szia Villy68!

Mivel nekem csak egy ásóm és egy lapátom (no meg egy vízmértékem) volt mikor elkezdtem ezért kiváncsiságból és persze szakmai ártalomból számoltam a költségeket. A tervezésnél is hasonló összeg jött ki, ezért mertem belevágni. Természetesen a kivitelezés teljesen önerőből készült és még a fedél a kemence fölül hiányzik.

Előzmény: villy68 (1649)
odree Creative Commons License 2008.06.19 0 0 1650
Sziasztok megint én vagyok.Lehet már elküldtök a búsba a sok kérésemmel kérdésemmel.Most a következőt szeretném kérdezni van köztetek aki sár kemencét már látott és csinált?Gondolom az nem egyezik meg az agyaggal vagy ennyire hülye lennék?:-)
villy68 Creative Commons License 2008.06.19 0 0 1649

Azért nem minden kemence kerül 150 ezerbe.

Az enyém kb 40-45-ből kijött. Igaz,mindent saját kezűleg csináltam.

Csak a téglára,a falazóhabarcsra,valamennyi cementre,és az ajtó vasanyagára kellett költeni.

Cserepem volt agyagot homokot magam szedtem.

Ezért is választottam ezt a fajta kemencét.Na és persze sok másért is.

Utólag is köszönet DacaGaby-nak a sok képért.

De még mindig nincs 100%-ig kész.

Előzmény: odree (1648)
odree Creative Commons License 2008.06.19 0 0 1648
Gépészlaci köszike a gyors választ.Akkor azt hiszem még egy kcist várat magára a kemencénk:-)De előbb utóbb össze hozzuk addig is gyűjtöm innen az infókat!Amit előre is köszönök mindenkinek!Anincsből nem tudunk palotát varázsolni igaz?:-)
Majd vhogy lesz azért csak-csak!Egyszer elkészül!
gépészlaci Creative Commons License 2008.06.19 0 0 1647

Szia Odree!

Én is csak azt tudom javasolni amit a többi kemencés válaszolt a kérdésedre. Nekem is az adta meg az alapot amit a képeken láttam. Talán ha segít akkor annyit elárulok hogy a képen látható építmény anyagköltsége kb. 150 ezer. Ebben nincs benne az a kb.100 kg üveg beltartalmának az ára.

Előzmény: odree (1646)
odree Creative Commons License 2008.06.19 0 0 1646
Sziasztok!
Először is nagyon nagyon hálás vagyok érte hogy segítetek!Köszönöm!
Hát azt hogy milyen kemencét szeretnék legfőképp az határozza meg hogy pénzem nagyon nincs anyagokra,abból szeretném ami a legolcsóbb,de ugyanakkor tartós is legyen.:-)Szóval melyik lenne az olcsóbb a búbos vagy a boltozatos?Esetleg van itt a fórumon dunaújváros környékiek?Nem tudnátok erre fele olyan helyet ahol lehetne bányászni agyagot?
Gépészlaci!Én igénybe venném a te kemencéd építéséről a felvilágosítást és mindenkitől fogadnám aki küldene email címem:odree@lutri.hu
Előre is köszönök mindent nektek!!!Tényleg ezer hála és köszönet a segítségetekért!!
Üdv.:odree
gépészlaci Creative Commons License 2008.06.19 0 0 1645

 

Erről lenne szó.

gépészlaci Creative Commons License 2008.06.19 0 0 1644

Kedves kemencések!

Köszönöm a rengeteg információt amit innen szedtem össze a kemencém megépítéséhez. Az egész munkafolyamat dokumentálva lett (már ahol nem felejtettem el) úgy hogy elég sok foto van az építésről. Ha kell szívesen megosztom veletek.

A fórumra való bekerülés számomra nagyobb nehézséget okozott mint maga az építés, ezért biztatok mindenkit, aki már bent van a fórumom annak a kemenceépítés sem adhatja fel.

villy68 Creative Commons License 2008.06.18 0 0 1643

Üdv odree!

 

Annyit esetleg eldöntöttél már,hogy búbos, vagy boltozatos kemencét szeretnél?

Csak azért kérdezem,mert a kettőnek azért igen eltérő az építése.

 

Előzmény: odree (1640)
Pirimidin76 Creative Commons License 2008.06.18 0 0 1642
akkor még két alapvető dolog van, amit be kell szerezned:
agyag
homok
( a szalmát hova tervezed? a belsejének kikenéséhez én füvet ajánlanék)
Előzmény: odree (1640)
W48 Creative Commons License 2008.06.18 0 0 1641
odree!

Javaslom, hogy nézd meg Pókzolka kemenceépítését ezen az oldalon:

http://www.kemenceepites.extra.hu/pg013.html

Ott részletesen láthatod, hogy kell csinálni.
Én is aszerint készítem a sajátomat.
Ahogy Pókzolka(Mészáros Zoltán) is írja a végén, lehet, hogy a sütőteret kisebbre méretezné, ha most készülne.

Én pl. 90x90-es sütőteret készítek.

Ugyanezen a honlapon

http://www.kemenceepites.extra.hu

Nagyon jó Robrt kemenceépítő projektje is. A hasznos dolgokat abból is felhasználom.

Előzmény: odree (1640)
odree Creative Commons License 2008.06.18 0 0 1640
Köszike Kisszszoros a felvilágosítást!
Annyira nagyon kicsike kemencét azért nem akarok kb. azért akkora legyen hogy két tepsi beférjen.Ezért fordulok hozzátok segítségért ezért kérdezgetek mindig,mert sok mindent nem tudok sőt..jó formán semmit se még.Csak a látvány van még.:)
Az anyagam ami most per pillanat van a következők(hogy jók lennének e azt még nem tudom):-)
-kis méretű téglák
-B30-as téglák
-tatai féle cserepek
-szalma
-bontott régi ablakokból üveg
-befőttes üvegek,ill. sörös,-boros üvegek
-beton
-törmelékek
Szóval ennyi ami most itthon megtalálható.Ami biztos fix helyre udvarra szeretnénk.
Az igazi az lenne ha tudnátok segíteni nekem teljesen az alapoktól a végeredményig legfőképp képekkel,lehetőleg amit ti magatok csináltatok.
Úristen mennyi kérésem van hozzátok!:-0De azért remélem nem lehetetlen.
Páran már segítettek,amit nagyon köszönök és várom még továbbra is a segítségeteket.:-0
kisszszoros Creative Commons License 2008.06.18 0 0 1639
Korábban már írtam a kémény szerepéről a kemencék esetében, ezért tömören megismétlem: A kémény a kemence szája elől elvezeti a füstöt hogy ne ott gomolyogjék. Más szerepe nincs a kemencék esetében.

A kisméretű kemence pedig a nagyméretűek ízlésesen kicsinyített mása. Egy bizonyos belméret alatt azonban nincs neki értelme, mert gazdaságosabb és jobb is a villany vagy gáz sütő. Tudod, a kemencének egyik fontos eleme, hogy a kapható "lakossági célú" sütőknél jelentősen nagyobb a hasznos beltartalma, ezáltal egyszerre készíthető el egy-egy nagyobb lakoma. Ha a sütőkkel kb. megegyező méretűre készíted, akkor a nyereséged csak "látvány" azaz a tűz amíg ég, illetve az esetleges füstös íz de már valszleg sokáig kell fűteni, mert nem sok éghető anyag fér el normálisan a tűztérbe, ha kisebbre készíted, akkor gyakorlatilag kapsz egy üreget, ahol még a tűzrakás is kínlódás....

Ami a "női" munkát illeti, manapság már mehetsz vájárnak is sokezer méter mélyre, úgyhogy nem hiszem, hogy bármi akadálya lenne annak, hogy "kitanuld" a kőművességet, és sk. készítsed el a kemencédet.

Van néhány kérdés, amit ha magnak megválaszolsz, akkor egyszerűbb lesz a döntés meghozatala, hogy építs, építtess, vagy hagyd a fenébe az egészet:

Milyen célra kell a kemence?
Milyen gyakran fogom használni?
Mobil lesz, vagy valahol fix helyen akarom?
Mennyi kaját akarok benne egyszerre megsütni?
Milyen típusú kemencét szeretnék (hagyományos, modern)?
Milyen költségeket vagyok hajlandó elviselni?
Milyen anyagokból szeretném építeni?
Kell-e egyéb infrastruktúra a kemencémhez? (pl: fatároló, szabadtéri kemencéhez tető, szabadtéri étkező)
Akarok-e ezzel az építkezéssel egyéb főzési lehetőségeket teremteni (grill, bográcshely, sparhert, füstölő)?
Mennyi munkát, fáradtságot és időt áldozok az építésre?
Mennyi esetleges kudarcot vagyok hajlandó eltűrni ha magam építem?
Előzmény: odree (1638)
odree Creative Commons License 2008.06.18 0 0 1638
Köszi gykari!Látom azért nem mindenki vélekedik rólunk rosszul:):)
Én is szeretném magam megcsinálni de most még inkább gyűjtögetnék róla anyagokat hogy mit hogy kellene csinálni.Meg én nem akarok olyan nagyon nagyot csinálni egy kisebb fajta nekem megfelelne.Ha esetleg nem lenne rajta kémény akkor milyen negatívummal illetné a kemencét?Itt is láttam egy párat amin nem volt kémény,és azok talán nem is olyan nagyok.Remélem hogy majd találok én is vmi nekem valót:):)
gykari Creative Commons License 2008.06.18 0 0 1637
"Én nő vagyok és érdekelne hogy mi nők is megtudnánk építeni e esetleg vagy hagyjuk a férfiakra?"
Tudok rá egy példát!
Ebben a topikban a 234-es hozzászólás jutott eszembe a kérdésedről.
Előzmény: odree (1634)
odree Creative Commons License 2008.06.18 0 0 1636
Kedves Tu-ja köszi szépen az infot,de én kisebb fajta kemencékre gondoltam.
Remélem találok majd olyat is.mint pl.:a tied az is így képről elég jó lenne.Mondjuk mindjájotoké jó lenne ha már készen álna itt az udvarunkb:)
Tu - Ja Creative Commons License 2008.06.17 0 0 1635

Szia!

 

kemencebence.hu és már látod is az építési folyamatát több kemencének is.

 

Üdv.

Tu-Ja

Előzmény: odree (1634)
odree Creative Commons License 2008.06.17 0 0 1634
Sziasztok!
Megint én vagyok és megint segítséget szeretnék kérni tőletek!Szeretnék én is építeni egy kemencét,de ...és itt kezdődnek a gondok!:)
Én nő vagyok és érdekelne hogy mi nők is megtudnánk építeni e esetleg vagy hagyjuk a férfiakra?
Komolyra fordítva a szót mi egy kisebb fajta nem túl bonyolult kemencét szeretnénk építeni.Ehhez kérném a segítségeteket hogy esetleg nem e lenne vki olyan kedves és segítőkész,hogy képekkel illusztrálva küldene nekünk kemence építésről felvilágosítást.címem:odree@lutri.hu
Remélem ismét tudtok nekem segíteni és sok ötlettel árasztatok el!
Előre is köszike várom a nem publikus megoldásokat is az email címemre!
kisszszoros Creative Commons License 2008.06.17 0 0 1633
Én jövőre tervezem az építést, most még csak gondolkodok, és gyűjtöm az információkat érlelem a tervet.
Előzmény: Pirimidin76 (1632)
Pirimidin76 Creative Commons License 2008.06.17 0 0 1632
egy kis híg anyaggal ki lehet kenni, de csak azért, hogy egyenletes legyen. felesleges minden egyéb varázsszer. a samottal én vigyáznák. nem égett még oda semmi?
Előzmény: kisszszoros (1630)
kvardlipi1 Creative Commons License 2008.06.17 0 0 1631
Nekem az alja samott , az oldala kisméretű régi bontott "csengős" tégla.Tökéletesen működik!
kisszszoros Creative Commons License 2008.06.17 0 0 1630
Sokat gondolkodtam a kemence aljának dolgában. A Sabján féle könyvben az egyik sarkalatos pontként említik az aljzat anyagát, mert ugye azon sül a kenyér, csakhogy a mostani kemencékben már tepsiben sülnek a kenyerek is, nem nagyon van olyan étel, ami közvetlenül a kemence aljával érintkezne sülés közben.

Miért is kell különösebben odafigyelni a kemence aljának a kikenésére? Minek kell kikenni egyáltalán? Nem elég a natur tégla, vagy samott tégla, homokkal hézagolva?
Pirimidin76 Creative Commons License 2008.06.17 0 0 1629
mindenképpen kell bele homok, mindenhova, különböző arányban.
az arány az agyag kövérségétől is függ, keverésnél "kóstolgatni" kell.
van olyan agyag, ahol az 1:1 arány is jó, van olyan, ahol 1 agyaghoz 3 homok is kell.
ezt bizony meg kell tanulni, de nem egy ördöngősség.
Előzmény: siileec (1627)
tinagy Creative Commons License 2008.06.17 0 0 1628
Szia!
Amatőr művész vagyok a szakmában, és ilyesmi kérdéseimre nekem sem válaszoltak mostanában.
Az agyag homoktartalma függ attól, hogy a bányászott agyagban eleve mennyi homokvan. Évekkel ezelőtti írás mondta, hogy ha az agyagból egy kis téglát gyúrunk, és nem repedetik amiikor szárad, sőt kő keményre szárad, akkor az nem fog repedeznia kemencében sem. A homokosabb agyagom állt össze , kemény téglalappá.
A kemence alját a símább agyaggal kentem ki, és ez már aznap délelőtt felrepedezett. A kerámikus agyag szintén felrepedezett. Az oldalára tapasztott homokos , szalmás agyag szépen áll, remélem így is lesz.
Előzmény: siileec (1627)
siileec Creative Commons License 2008.06.16 0 0 1627
Sziasztok!

A tűztér alját már leraktam 3-2 cm agyagba, de nem kevertem bele homokot. Gond ez? A boltív falazásához tiszta agyagot használjak, vagy keverjek hozzá homokot? Ha igen milyen arányba?
Előre is köszi.
villy68 Creative Commons License 2008.06.16 0 0 1626
Talán most.sajátAz első komoly begyújtás
villy68 Creative Commons License 2008.06.16 0 0 1625
Újból.

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!