Keresés

Részletes keresés

SzeZo Creative Commons License 2020.06.02 -1 0 232871

Ha Tip-Top folthoz nagyon közel keletkezik lyuk, hogyan lehet elérni, hogy a korábbi folt hátához is maradandóan hozzáragadjon az új folt? Muszáj átfedéssel foltozni. (Vagy kuka?)

megré felügyelő Creative Commons License 2020.06.01 -6 1 232870

etesd meg a desznókat, te is zabálhacc a moslékból, ....ög!

Előzmény: irreverzibilis (232869)
irreverzibilis Creative Commons License 2020.06.01 -3 0 232869

és csak etetitek,ki a f.m kíváncsi erre

Angyal K. Creative Commons License 2020.06.01 -3 1 232868

Ismét a feltételezések, a szakszervízben való javítás ismét nem kizáró ok (ahogyan a sárvédő hiánya az esőben sárban való biciklizéshez) arra, hogy magamnak ne tudnám megcsinálni.

Szerencsésnek érzem maga, hogy nincs szükségem arra, vagy elmúlt már az-az idő, hogy magamnak javítsam...

 

Esetleg majd nézz utána bizonyos garanciális feltételeknek is.. hogy tisztábban láss ezen a téren és ne az előítéletek fogalmazódjanak meg benned!

 

Szép napot és balesetmentes tekerést kívánok!

Előzmény: temerelájsz (232867)
temerelájsz Creative Commons License 2020.06.01 -4 2 232867

szakszervizben

Nem is feltételeztem rólad, hogy bármilyen karbantartást, szerelést ,javítást magadtól megtudnál csinálni.

1.konyhai maradék,2. egy flakon étolaj,3. életet leheljen

Hú bameg, te tisztára megvagy őrülve!

1.Az olaj még nem volt felhasználva, tiszta volt.2. Pár csepp kellett csak.3 A bringának semmi más baja nem volt.

Jó utat nem kívánok neked, inkább örökös szembeszelet, és szakadó eső kísérjen bármerre mész.

Előzmény: Angyal K. (232866)
Angyal K. Creative Commons License 2020.06.01 -3 1 232866

Kifejezetten örülök annak, hogy a mondani valód nagy részét kizárólag csak a  feltételezéseidre alapozod.

 

- sem a széltől, sem az esőtől nem óvom, sem a biciklit sem magam.

- a kocaság és a használat a legkevésbé sárvédő függő, soha egyetlen egy biciklimen sem volt sárvédő

- tudom milyen érzés amikor a bicikli felvágja a vizet és az erdei útról a sarat (20 éve MTB tulajdonos voltam március végeig)

- ismerem milyen amikor beterít egy autó vízzel

- ismerem milyen egy erdei úton a sárban fetrengni a szemüvegen nem kilátni.

 

 

Ha nem tudsz előítéletek és feltételezések nélkül kommunikálni, inkább ne írj semmit, főleg ne személyeskedj és ne illess különböző jelzőkkel senkit. (koca)

 

Igazad van 13 évesen nem lesz nálam, remélem már 6-8 évesen sem, mert akkor eljön az-az idő amikor jobban megéri újat venni.

Remélem nem jutok el arra a szintre, hogy egy flakon akciós 330 Ft-os étolaj leheljen életet a bringámba. :-)

 

A kerékpár ápolás nem a kerékpár korának és a tulajdonos életkorának függvénye, több éves bringáimat is ugyan ilyen gondossággal ápoltam,

szakszervizben javíttattam soha nem kendácsoltam otthon.

 

13 éves múltban és napjainkban ne hasonlítgassunk össze árakat, a korának megfelelő 26"-os hasonló felszereletségű Trek MTB is kb. negyed ennyibe került mint a képen látható Kellys. 

Ahogyan egy kilogramm kenyér is kb ugyan ennyivel volt olcsóbb. Attól még lehet gondos gazdája valaki és nem büszkélkedik vele, hogy konyhai maradékkal eteti a bringáját mint a malacot!

 

 

 

 

 

Előzmény: temerelájsz (232865)
temerelájsz Creative Commons License 2020.06.01 -2 1 232865

Az én bringám meg 13 éves elmúlt, a hónapokat nem is számolom.

Majd a tiédet nézd meg annyi idősen, (ha még egyáltalán nálad lesz) pedig az enyémnek az újkori ára 

csak a töredéke volt a Kellysednek.

Félreérted! Egyáltalán nem célom senki meggyőzése, csak éppen jobb híján az volt "kéznél".

2,5 hónapos a bicaj, persze, új szita szegen lóg.

Nem csoda, hogy széltől , esőtől is óvod a több százezres biciklit, de ez nem lengővillás , hanem fix.

A használatról csak annyit, szerintem éppen te lehetsz koca biciklis, aki csak napos, száraz, jó időben teker,

máskülönben lenne rajta sárvédő.

Anélkül ugyanis, a kerekek esőben a vizes útról úgy fölvágják a koszos lét , hogy arról koldulsz.

Az első kerék a cipődbe, lábadra hordja, a hátsó meg egészen fel a hátadra.

Volt benne részem, a hátam közepére sem kívánom.

Az egésszel csak addig foglalkozol, míg szemből nem jön egy autó, és belerobbanva egy úton levő nagy 

tócsába beterít , mint Moszkvát a hó.

Na, onnantól már minden mindegy.

 

 

 

Előzmény: Angyal K. (232864)
Angyal K. Creative Commons License 2020.06.01 -3 0 232864

Ha valóban használod a bicajt, nem csak nézegeted, egy flakon (150-200 ml) olaj, nehezen tart ki évekig.

Zsír helyett a láncot kellene olajozni vele, majd jól áttörölgetni, hogy csak szemek közepe legyen kenve.

Illetve a váltók, forgó és csúszó pontjaihoz cseppenként.

 

A leghelyesebb az lenne ha orvosi injekciós fecskendőre, ipari adagoló tű (ami nem hegyes) lenne felhelyezve és azzal lenne olajozva minden kenést igényló alkatrész.

 

Ahogy lentebb írtam, az étolaj egy átmeneti megoldás, a káros hatása vált most pillanatnyi előnyére. Hosszútávon nagy kárt fog tenni, bár ebben már kételkedem, mert egy ilyen "jó gazda" mellett már az étolaj ezen a téren nem sokat fog dobni a latba....

 

Ebben a topikban közel szélmalomharc az étolaj használatáról a fórumozók meggyőzése.

 

2,5 hónapos a bicaj, így néz ki egy kerékpár mosás, az ecset kétszer annyiba került mint az olaj amit sajnálsz megvenni.

 

Hová kéne zsírt és étolajat kennem, hogy sokáig kiszolgáljon????

 

Előzmény: temerelájsz (232863)
temerelájsz Creative Commons License 2020.05.31 -3 1 232863

Látom , egyesek még mindig nem tudják megemészteni a tényeket!

Még csak rozsdás vasról sincs szó, a gyengébbek kedvéért , annyi történt , mint pl. a kiszáradt, nyikorgó ajtózsanért 

megkened.

Most nézem a neten, 650Ft-ért van kerékpárolaj, persze , mire ez a boltba ér lesz az 1000 Ft is.

Korábban volt nekem is , de a lezárt teteje ellenére elszivárgott, pedig alig használtam belőle.

Azért a pár cseppért botorság lett volna újra venni egyet, hogy aztán legközelebb majd megint évek múltán

kelljen belőle, egy kevéske.

Az fölött törjél pálcát, bameg, aki a rozsdától barna lánccal kerekezik.

Tekerés közben nyűszög neki mint állat, láttam, hallottam már ilyet.

Angyal K. Creative Commons License 2020.05.31 -2 0 232862

Ócsóbb a 2 IN 1 étolaj, vasárnap a fasírt rotyog benne, hétfőn meg mehet a rozsdás vasra! :-)

 

Előzmény: XNC (232855)
NAR Creative Commons License 2020.05.31 -1 1 232860

Én szeretem látni a szegmenseken, magamhoz képest hogy mentem, vagy hogy az aktuális versenyen hogy mentek a menők, ez nem lesz az ingyenes verzióban. Havi 1900 forint körüli összegre jön ki az éves díj, ez belefér.

Előzmény: SzeZo (232859)
SzeZo Creative Commons License 2020.05.31 -1 1 232859

Sok "ismerősöm" fizetős Strava használó, de ők versenyszerűen bringáznak. Én nem.

Wattmérőm sincs, pulzusmérőm sincs - minek.

Az jó, hogy vissza tudom nézni egy-egy túrámat és tervezni tudom a következőket. Az is jó, hogy látom, mások merre jártak, milyen gyorsak, stb. Ha egyszer csak fizetős verzió lesz, erősen elgondolkodom a maradáson.

Előzmény: hitman (232854)
dhpage Creative Commons License 2020.05.31 -1 1 232858

annyira nem vágtak földhöz az elvett cuccok, egyedül a log hiányzik, de elvagyok nélküle.
én biztos nem fogok fizetni. alkatrész kopást, meg táv/magasság,idő amit én nézek. amíg ez ingyenes, addig használom.

Előzmény: hitman (232854)
temerelájsz Creative Commons License 2020.05.31 -2 0 232857

Ennyi irigy hólyagot! :)

Látom egyesek még mindig nem értik.

A kenőanyagot nem a kopás miatt kellett odajuttatni , hanem az eső, nedvesség által kiszárított  felületek 

mozgása közben keletkezett zajok megszüntetésére.

A rugós tagokkal felszerelt bringáknak még a legoccóbb kategóriában is van annyi előnyük a merev vázasakkal

szemben, hogy gidres-gödrös utakon kevésbé ráznak.

Az utóbbin minden egyes kavicsot, útegyenetlenséget amin áthaladsz megérzel.

XNC Creative Commons License 2020.05.31 -1 0 232856

De lehet, rosszul emlékszem: régen foglalkoztam én már ezzel.

Előzmény: XNC (232855)
XNC Creative Commons License 2020.05.31 -1 0 232855

Én úgy tudom, hogy létezik a célra spéci kenőanyag.

Előzmény: Angyal K. (232852)
hitman Creative Commons License 2020.05.31 -1 1 232854

Ti használjátok még a Stravát? 

Egyre erősebben próbálnak az előfizetés felé taszigálni...

irreverzibilis Creative Commons License 2020.05.31 -1 1 232853

avasodjon rá:)

Előzmény: dhpage (232851)
Angyal K. Creative Commons License 2020.05.31 -1 1 232852

Sütőiparban minden felületet általában gépeken, amit tészta ér, étolajjal kennek.

Ezekre a felületekre a folytonos használat miatt nem rakódnak le a "felbomlott" étolaj származékok

de a gép más felületeire igen. Pár óra vagy nap alatt (főleg liszt porral keveredve) olyan a festékbe beivódott réteg alakul ki amit szinte csak úgy lehet eltávolítani a gép felületéről ha spaklival kaparva megsértjük az eredeti festék réteget is.

Üzemi sterimob sem viszi le róla.

 

Most szerencse a szerencsétlenségben, hogy a kopott alkatrészek felületét ez a berakódott származék egészítette ki, azért érzi úgy, hogy jót tett vele.

Kb. olyan mint a szódabikarbónás, pillanatragasztós nepper trükk letört, hiányos műanyag felületek pótlására.

 

Az ő esetében ez 3.6 "pont" nem jó de nem is tragikus.

 

Ha csak rajtam múlna ezek a szemfényvesztő hátsóteleszkópos kerékpárok nem kerültek volna kereskedelmi forgalomba.

 

Előzmény: XNC (232844)
dhpage Creative Commons License 2020.05.31 -1 0 232851

mivel! ... zsírral :D :D

Előzmény: irreverzibilis (232850)
irreverzibilis Creative Commons License 2020.05.30 -1 1 232850

de minek etetitek?!

temerelájsz Creative Commons License 2020.05.30 -1 0 232849

segítenék

Te?  :))))))))

Szerencsére nem vagyok rá(d)szorulva!

Előzmény: XNC (232845)
temerelájsz Creative Commons License 2020.05.30 -1 0 232848

művelted

Persze, megszüntettem a kattogást, ropogást.

A műanyag szilenteknek meg semmi bajuk sincs. 

Előzmény: XNC (232844)
temerelájsz Creative Commons License 2020.05.30 -1 0 232847

Látom föltalálod magad!

Hallottam olyanról aki szalmával tömte ki.

Előzmény: XNC (232843)
temerelájsz Creative Commons License 2020.05.30 -1 0 232846

Nem!

Van, volt még a tégelyes kerékpárzsírból, de ha nem lett volna , akár desznó zsír is megteszi , megkeni, de 

most abból sincs.

 

Előzmény: XNC (232842)
XNC Creative Commons License 2020.05.30 -1 0 232845

Ha a közelemben lennél, segítenék; de valószínűleg nem tudnánk megszervezni.

Előzmény: XNC (232844)
XNC Creative Commons License 2020.05.30 -1 0 232844

"A néhány csepp étolaj azóta is érezteti áldásos hatását....."

 

Hát Te aztán nem vagy könnyű eset.
Szerezz mondjuk 1 műanyag lapot, kenj rá 1 kis étolajat, és nézd meg mi lesz belőle 1 kis idő múlva.
Ugyanezt művelted a kerékpároddal is.

Előzmény: temerelájsz (232840)
XNC Creative Commons License 2020.05.30 -1 0 232843

A külső gumiba meg kolbászokat kell belerakni a belső gumi helyett.   :D

Előzmény: XNC (232842)
XNC Creative Commons License 2020.05.30 -1 0 232842

"hogy láncra zsírt teszek"

 

Legalább disznózsírt??   :D

Előzmény: temerelájsz (232840)
Angyal K. Creative Commons License 2020.05.30 -1 0 232841

Épp ez a rossz tulajdonsága tett jót ezzel a szétkopott alkatrésszel.

Valószínűleg nem a kenőhatása tett jót a csapágynak, hanem a megszilárdult olaj tett jót a csapágy körüli kopásnak.

Ez az én olvasatomban már a minden mindegy kategória ami ugyan "igazi jót nem" de rosszat sem tett már...

Én mondjuk ezeket a "teljes teleszkópos szemfényvesztéseket" gyereknek sem mertem megvenni.

Olyanra is emlékszem amiben ugyan hátsó rugózás volt, első viszont nem...

Ez az én szememben a teljesen fölösleges kategória, amivel több a nyűg mint az előnye amit a látványon kívül hordozhat magában egy ilyen silány hátsó rugózás.

 

Előzmény: marcony (232272)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!