Keresés

Részletes keresés

ZorróAszter Creative Commons License 2012.02.10 0 0 6

Elnézést. Nem biztos hogy válaszoltam erre:

 

"miért kellene csökkenjen ezt az összenergiát csapdában tartva tároló rendszer/objektum tömege?"

 

Az összenergiája természetesen nem. De a tömegért felelős részecskék felbontásával nyilván az össztömeg csökken.

Előzmény: Törölt nick (1)
ZorróAszter Creative Commons License 2012.02.10 0 0 5

Kedves Foto Brassai!

 

>"A "De nyilván ezek is" mondatot nem értem."

 

A tömegért, gravitációért felelős részecskéket is. Bármik legyenek is azok.

 

 

 

Előzmény: Törölt nick (2)
ZorróAszter Creative Commons License 2012.02.10 0 0 4

Nincs semmilyen infom arról, hogy az elektron milyen energia közlésére semmisül meg ha egyáltalán megsemmisül.

 

Csak pozitron annihilációról hallottam, és nem tudom, ez annak tekinthető-e?

 

Azt szerettem volna kérdezni, hogy ha ezek az iszonyú energiák felbontják a részecskéket, felbonthatják a most még csak hipotetikus - tömegért, gravitációért felelős részecskéket is.

 

Vagyis akkor a fekete lyuk felnyilhat, sőt inkább fel is robbanhat.

 

De nem értek hozzá: ezért a sok kérdőjel.

Előzmény: Törölt nick (1)
ZorróAszter Creative Commons License 2012.02.09 0 0 3

A Finnagan ébredését James Joyce-tól :o)

Előzmény: Törölt nick (0)
Törölt nick Creative Commons License 2012.02.09 0 0 0

Mit 0Lvastál tegnap este?

 

Ez sajna nem az én asztalom.

Előzmény: ZorróAszter (-)
ZorróAszter Creative Commons License 2012.02.09 0 0 topiknyitó

Mint közismert, a nagytömegű csillagászati objektumokban elképesztő fizikai körülmények uralkodnak.

A neutroncsillagokban a gravitáció összezúzta a közönséges anyagot. Nemcsak hogy az elektronhéjak szakadnak be, de különleges magfizikai folyamatok során az atommagok is felmorzsolódnak, és rettenetes energiájú, hőmérsékletű, gravitációba zárt neutronlevessé válik. Ez az anyag, ahol még a neutronok is szinte egymáshoz préselődnek, iszonyú sűrűségű: egy kockacukor méretű mintája is sok tonnát nyomna.

Még ennél is elképesztőbbek a körülmények a fekete lyukak mélyén.

A fekete lyukakban minden ismert részecske felbomlik és tiszta energiává válik.

Feltehetően erre a sorsra jutnak a tömegért, gravitációért felelős, ma még csak feltételezett részecskék is.

Higgs részecske, gravitron, és úgy tudom, más, rokontulajdonságú részecskéket is feltételeznek más elméletek.

De nyilván ezek is.

Ekkor viszont a fekete lyukak tömegének utánpótlás hiányában folyamatosan csökkennie kellene, ahogy megemészti, tiszta energiává alakítja a tömegért, gravitációért felelős részecskéket.

Vagy ez is történik, csak az a néhány miliszekundum, ami alatt ez bekövetkezik, innen, kívülről nézve akár sok száz milliárd évig tart?

És ha igen, ilyesmi indította be az ősrobbanást is?

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!