Keresés

Részletes keresés

Rorimack Creative Commons License 2003.02.26 0 0 615
Haliho!

"Modern tomahawk nincs, csak utánzatok! "

http://www.1sks.com/store/american-tomahawk-vietnam-tomahawk-tactical-grade.html

Ez szerintem elmegy modertn tomahawknak... ;)

R

Előzmény: Törölt nick (605)
Törölt nick Creative Commons License 2003.02.26 0 0 614
O.K.

Szóltam neki!
:)))

De megnyugtatlak, ő nem ilyet gyárt!
Azok eredeti (múzeumi) darabok pontos rekonstrukciói.

Uff!
:)

Előzmény: szomi_szomi (612)
Gue Creative Commons License 2003.02.26 0 0 613
Hát igen... az angolomon még van mit csiszolni. :)) Pedig ha figyelmesebb vagyok... ráadásul egy csomó oldalt átnéztem, amit a kereső talált, mégis a sok kép miatt ezt linkeltem be.

Úgyhogy sorry, azok nem tomahawkok!
:)))

Előzmény: szomi_szomi (612)
szomi_szomi Creative Commons License 2003.02.26 0 0 612
:-))))))))

Ez az oldal pont arról szól, hogy mi az amit tomahawknak árulnak, de nem az. Olvasd el a szöveget.

Egyébként a legalsó, lila és pomponos tomahawk szerű tárgynál illett volna gyanút fogni. :-)))

Szóval a somogyi mesternek jobb ha szóltok, hogy ilyeneket ne gyártson. :-)

Előzmény: Gue (603)
Törölt nick Creative Commons License 2003.02.26 0 0 611
Türelem tomahawkot terem!

Igen, arra a címre küldtem!

Uff!

Előzmény: Gue (610)
Gue Creative Commons License 2003.02.26 0 0 610
Sajnos nem jött hozzám semmi. Ugye a csurgo@nitro.hu címre küldted, ahogy korábban is írtam?

Guerilla

Előzmény: Törölt nick (609)
Törölt nick Creative Commons License 2003.02.26 0 0 609
Mail ment!
:)
Előzmény: Gue (608)
Gue Creative Commons License 2003.02.26 0 0 608
Szóval az indiánoknak nem csak a bőrük volt réz, hanem a tomahawkjuk is (kezdetben).
:)))

Várom a mailt.

Köszi:
Guerilla

Törölt nick Creative Commons License 2003.02.26 0 0 607
Próbálom küldeni mailt, de a .freemail hülyéskedik, nem tudok fájlt csatolni, pedig csodás dolgokat látnál!
Később újra megpróbálom!

Addig is:

Eredeti tomahawkot az indiánok rézből(sárgaréz) csináltak anno, mert a vasat (acélt) nem ismerték.
Acélt csak a fehér ember közvetítésével ismerték meg!
Eleinte a lemészárolt telepesektől zsákmányolt reszelők anyagát használták az indián mesterek tomahawkok és főleg kések előállatására.
Sárgaréz (eredeti) tomahawk valóban nem valami tartós fegyver, de az acél-élbetétes változat, majd a XIX. században egyeduralkodóvá váló tiszta acélból készült már megállja a helyét!
Most egyenlőre ennyit..
Uff!
:)

Előzmény: Gue (606)
Gue Creative Commons License 2003.02.26 0 0 606
Hi!

Persze, hogy érdekel. Bár ez amiről írsz, inkább dísztárgynak hangzik. Gondolom elég törékeny lehet, ha belül üreges, és pipaként is funkcionál. Olyat nem gyárt, ami bírja a strapát?

Kiváncsian várom a mailt (csurgo@nitro.hu)

Guerilla

Előzmény: Törölt nick (605)
Törölt nick Creative Commons License 2003.02.26 0 0 605
Kedves Gue!

Az alább említett "mester" gyárt ilyet!
Modern tomahawk nincs, csak utánzatok!
"A fej másik vége" egy pipa (békepipa!), a tomahawk nyele belül lyukas, a végén "szopókával", így kettős rendeltetésü a csatabárd!
I-mail próbálok küldeni, bár reggel óta sz@r@kodik a szerver....
Komolyan érdekel a téma?

Üdv:
Tomahawk

Előzmény: Gue (603)
Gue Creative Commons License 2003.02.26 0 0 604
Valszeg az a legalapvetőbb különbség, hogy a balta favágásra való a tomahawk pedig mint fegyver használatos.
Gue Creative Commons License 2003.02.26 0 0 603
Egyre jobban érdekel ez a tomahawk téma. Talátam pár fotót is a neten.
http://members.tripod.com/tomahawks-r-tatca/id51.htm
Ezekből látszik, hogy a tomahawkok sem sablonosak, van több féle.

Asszem érdekes kérdés lehet, hogy mi a legalapvetőbb különbség egy balta és egy tomahawk között? Mintha a tomahawk több mindenre jó lenne (bár függ attól milyen a fej másik vége) , csak talán könnyebb és kisebb. Gyárt valamelyik mai cég modern tomahawk féleséget?

Várom a véleményeket.

Guerilla

don_kihote Creative Commons License 2003.02.26 0 0 602
Hali!
Nekem is van ruszki vasbaltám, olcsó volt és amikor vettem /kommunizmus:-)))/ alakjával a nagy, áhított "nyugati minőséget" utánozta. Nagy hibája, hogy munka közben a vasnyél a rezgéseket csillapítás nélkül viszi át a kézre. Egy kiránduláson ezt ki lehet bírni, de napi 10 órai munkánál már kellemetlen tud lenni. A somfa rugalmassága csillapíró hatású.
Előzmény: AGabi_ (597)
Gue Creative Commons License 2003.02.26 0 0 601
Vak vagyok. :)))
Látom elment a tegnapi írásom is.
Előzmény: Gue (600)
Gue Creative Commons License 2003.02.26 0 0 600
Uff!

Csak most látom, hogy a tegnapi hozzászólásom nem ment el. Na mindegy leírom mégegyszer.
Túrázás, vadkempingezés során használatos, megbízható, a strapát jól bíró baltát keresek elérhető áron. Tehát nem dísznek kellene. Az lenne a kérdésem, hogy nincsen a neten elérhető képi forrás az általad említett somogyi mester remekeiről?
A tomahawk különösen érdekelne, mert teljes pontossággal nem is tudom, hogy hogyan néz ki gyermekkorom kedvelt regényeinek veszedelmes fegyvere. Ha mailben válaszolsz, akkor a csurgo@nitro.hu címre írj!

Köszönettel:
Guerilla

Előzmény: Törölt nick (592)
Tin-Tin Creative Commons License 2003.02.26 0 0 599
Hát ha te azt a műanyagot eltöröd egy tuskón vagy bármilyen fadarabon hasogatás közben, akkor istenként foglak tisztelni! :-)
Szerintem azért nézd meg előtte az oldal alján található demót: http://gardening.fiskars.com/product.html?sub=Axes&main=Garden%20Tools
Előzmény: AGabi_ (598)
AGabi_ Creative Commons License 2003.02.25 0 0 598
A Fiskars balta nálunk valószínűleg egy szezont sem bírt volna ki, mert a pengét körülvevő műanyag kengyel még ha a legjobb anyag is valószínűleg eltözik, ha alaposan belevágod szálirányban egy tuskóba. (Ha mégiscsak hasítani kell vele.)
AGabi_ Creative Commons License 2003.02.25 0 0 597
Nem a "don"-nal vitáznék, de több év (vad)campinges tapasztalata alapján nekünk legjobban az egy darab acélból készült (a fej és a nyél) vékony pengéjű balták váltak be. Gumírozott markolattal. Tipikusan az egykori orosz kisbalták. Az acéljuk ugyan nem volt túl minőségi, de végül is nem követ, hanem tüzifát kellett aprítani. Egy lapos reszelővel pedig gyorsan kiélezhető volt, ha mégis "talajt fogott".
Vékony penge - kis élszög, gyorsan elvágja a vastagabb fatörzset is. Az acél nyél nem törik, nem lazul ki, mint a fa. (Főleg, ha mellé üt a delikvens.) De ez a tipusú balta hasításra pl. nem jó - pont azért, mert vékony a penge De a terepen az ember úgysem a tüzépes kuglikat aprítja. ;-)
Előzmény: Gue (594)
don_kihote Creative Commons License 2003.02.25 0 0 596
Hali!
"Gondolom nem az a legjobb ha fából van, talán valami kevésbé csúszó anyagból."
Legjobb a somfa nyél, tíz évig szekercével kerestem a kenyerem, tudom mit beszélek. De lehet velem vitatkozni!:-)))
Előzmény: Gue (591)
Gue Creative Commons License 2003.02.25 0 0 595
Hi Tin-Tin!

Örülök, hogy tetszik az oldal. Most készül egy áruház is alá, már az utolsó simításokon dolgozom. Ez a Fiskars balta, elég babának tűnik, és az ára is jó, ezzel a mákával metszőolló terén már van tapasztaltom és elég pozitív. Na de azért még körülnézek. Köszi a linket.

Guerilla

Előzmény: Tin-Tin (593)
Gue Creative Commons License 2003.02.25 0 0 594
Uff!

Nem dísznek kell. Egy megbízható, jó minőségű balta kell, ami bírja a strapát. Elsősorban túrázás, campingezés stb. során használnám. Egyébként valami tomahawk féleség szerintem megfelelne. Ennek a somogyi mesternek nincsenek fent a neten általa készített cuccok? Jó lenne pár képet látni, no meg az árakat.

Köszi:
Guerilla

Előzmény: Törölt nick (592)
Tin-Tin Creative Commons License 2003.02.25 0 0 593
Hali Gue!

Én tavaly vettem egy Fiskars baltát az OBI-ban és nagyon baba! 6 ezer Ft körül volt ez a második legkisebb méret, de van még egy csomó méretben, lehet válogatni.
Egyébként a Gerber balta is ugyanez csak teljesen fekete a nyele és más a márkajelzés rajta.

itt megnézheted őket:
http://gardening.fiskars.com/product.html?sub=Axes&main=Garden%20Tools

Ja és király az oldalad!

Üdv: Tin-Tin

Előzmény: Gue (591)
Törölt nick Creative Commons License 2003.02.25 0 0 592
Uff!

Kedves Gue!

Mire kell neked a balta, ill. fejsze?
Dísznek, fát vágni, esetleg más célból?
Kítűnő középkori baltákat és fokosokat (akár egyéni kívánság, minta alapján is) gyárt egy somogyi szakember!
Kuriózum gyanánt indián tomahawkokat is készít, sőt újabban tőrök és kardok gyártásával is kisérletezik (elsősorban dísz kivitelben, de hamarosan "használható" komoly anyagból, kovácsolt és hőkezelt minőségben is)!
Ha érdekel a téma, jelezz vissza először itt, a többit majd imélben!

Üdv: Tomahawk.

Előzmény: Gue (591)
Gue Creative Commons License 2003.02.25 0 0 591
Üdv!

Tudtok ajánlani Mo-on elérhető, jó minőségű balát v. fejszét? Egyátalán mitől jó egy jó balta. Ránézésre nincsenek nagy különbségek. Természetesen gondolom itt is a fej anyaga a döntő, na de mi van a nyéllel? Gondolom nem az a legjobb ha fából van, talán valami kevésbé csúszó anyagból. Szóval ha valakinek vannak személyes tapasztalatai és tud ajánlani egy Mo-on is elérhető típust az kérem jelezze!

Köszönettel:
Guerilla

Traktorovics Traktorov Creative Commons License 2003.02.18 0 0 590
No fiúk, nem soká egy Spyderco Matriarch boldog tulajdonosa leszek. Ez a Civilian röviditett verziója. De az álmom Hannibál Harpy-ja.
leone Creative Commons License 2003.02.17 0 0 589
Én Spyderco élező szettet használok egyszerű fegyver olajjal. Számít valamit a spec. élező olaj?
ksur Creative Commons License 2003.02.17 0 0 588
Ja bocs az emailcímem : surviv@freemail.hu
ksur Creative Commons License 2003.02.17 0 0 587
Sziasztok eladnám Lansky professzionális késélezőmet (anyagi okok miatt). négy féle finomságú kővel, élező olajjal. Újszerű állapotban, a kövek nem kopottak. ár:15.000 Ft alku nincs
megnézhetitek: http://www.lansky.com/sys_frame.html
don_kihote Creative Commons License 2003.02.16 0 0 586
AHÁ!
Körülmetélésre! Ezt a kést nem az IMI csinálja?
:-))))
Előzmény: Törölt nick (583)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!