Keresés

Részletes keresés

Zlot Creative Commons License 2018.02.15 0 0 97243

A mi hazunk 19 eves, timber frame, cavity wall, stb. Szigetelt cavity-vel, igen jo allapotban. Alapjaban veve egy jo szaraz haz, habar a nyilaszarokat en mar szeretnem lecserelni tripple glazingre. Peneszunk nincs semmi, szoval nagyon meg vagyok vele elegedve. Egy home surveyort hivtam ki - aki zsirprofi, mar tobbszor kisegitett - aki adott egy reportot hogy mitol volt tiszta viz a padlason minden, valamint o javasolt apro valtoztatasokat, amivel megoldodott az ugy teljesen. 

 

Amugy ez nem ujkeletu problema, es van ra magyarazat, erdemes elolvasni

 

https://www.aboutroofing.com/do-i-need-ventilation-in-my-roof

 

Almost everything that we do generates moisture in the home from cooking, bathing and showering to washing up, drying our clothes and even breathing!

Over time this moisture naturally percolates up into the loft space, and this is where problems with a lack of ventilation in the roof occur.

The moisture gets trapped in the roof space, leading to mould, damp and damage to items stored in the loft space – and more importantly to the roof structure itself, which can prove extremely costly to remedy.

Előzmény: seci (97228)
seci Creative Commons License 2018.02.15 0 0 97242

A lampak iszonytat sokat szamitanak, amiota a konyhai 6x50W halogent LED-re csereltem erezhetoen esett a fogyasztas (ott eg legtobbet a villany). Lehet, hogy a szobai lampakat is ki fogom cserelni, bar nem tudom, hogy a 18W-os energiatakarekos vs 8W-os led kozott mikorra terul meg a kulonbseg (lehet, hogy soha, es energiatakarekosbol van a padlason vagy 20 tartalek)

 

A mosogep megy sokat, ugye a kutyaszatbol hazajott cuccot nem eleg 30C-on 15 percig mosni.

 

 

No meg a suto, amivel jol atbaxtak minket, mert zabalja az aramot, es mivel mi otthon eszunk ugye ezen sem lehet olyan sokat sporolni. A tobbi smafu.

 

-seci

Előzmény: Zlot (97240)
AndLivedHappilyEverAfter Creative Commons License 2018.02.15 0 0 97241

Mi epuletunkben olyannyira szellos a padlas, hogy tavasszal madarak szoktak feszkelni ott :-) Idonkent felbukkan egy-egy mokus is :-)

Előzmény: Zlot (97239)
Zlot Creative Commons License 2018.02.15 0 0 97240

3 szobas hazunk van, azt hiszem havi £80 korul jon ki a villany es gaz. (Mosogep, mosogatogep, szaritogep, nagykepernyos tv, 2 szamitogep, monitor, stb, tele vagyunk mindenfajta fogyasztoval. A lampak mondjuk mindegyike LED)

Előzmény: seci (97225)
Zlot Creative Commons License 2018.02.15 0 0 97239

Nos, a meleg levego, barmennyire is le van szigetelve, felszall a padlasra, es ott a hideg teton lecsapodik. A padlas amugy minden hazben ugy van (vagy kellene, hogy legyen) megepitve, hogy a szel at tudjon fujni rajta, es kivinni az itt osszegyult parat. Erre tobb megoldas van, a tuzfalba rakott szellozotol kezdve, a "Soffit Air vent"szellozokig. A lenyeg, ha nem tud a padlas megfeleloen szellozni, akkor a para lecsapodik a teto belso felen, es lecsopog. Nalunk ez volt. A padlas szellozesenek javitasaval, valamint egy szarotigep beuzemelesevel, megszunt a problema, csontszaraz megint odafont mindent. Amugy a padlas es az emelet kozott sem szabad mint az orult leszigetelni mindent, mert akkor meg a haz kezd el peneszedni. A lenyeg amugy az, hogy a hazban osszegyult paranak valamerre mennie kell, mert ha nem, jon a penesz

Előzmény: seci (97228)
AndLivedHappilyEverAfter Creative Commons License 2018.02.15 0 0 97238

Ja, értem. És ennyi elég is a gyors száradáshoz?

Előzmény: jwdo07 (97236)
jwdo07 Creative Commons License 2018.02.14 0 0 97237
Előzmény: jwdo07 (97236)
jwdo07 Creative Commons License 2018.02.14 0 0 97236

Dehogy fuj :-) nem fuj ez semmit. Az aluminium vazban futoszalak vannak. Az egesz melegit.

Előzmény: AndLivedHappilyEverAfter (97235)
AndLivedHappilyEverAfter Creative Commons License 2018.02.14 0 0 97235

Gondolom meleg levegot fuj valahonnan? (Honnan?)

Előzmény: jwdo07 (97233)
AndLivedHappilyEverAfter Creative Commons License 2018.02.14 0 0 97234

Igen, nalunk is van egy kollegina pici ujakkal es eles sasszemmel. O valami kb 4 eves mar akkor is gyengenek szamito (0.5GB RAM meg hasonlok) 4" telefont nyu meg mindig, merthogy 4"-esnel nagyobbat nem akar. Es egyszeruen nincs egy legalabb kozepszeru (legalabb Snapdragon 630-erossegu, legalabb 3GB RAM-os, legalabb 32GB hattertaras, legalabb Android 7.1-es) okostelefon 4" meretben. 4.5" neki mar tul nagy. :-) Nekem meg akar 6.5" is johetne, de engem meg ezekkel a hosszukas 18:9, 18.5:9, 19:9 stb arányu telefonokkal aksztanak ki, mert eppen a telok hossza az ami miatt nem fernek el a zsebembe, nem a szelesseguk vagy a vastagsaguk, szoval nekem egy 6.5" 16:10-es telefon kituno lenne :-) (Nem mintha le akarnam cserelni a tokeletes OnePlus 5-omet :-))

Előzmény: KawaBazsy (97232)
jwdo07 Creative Commons License 2018.02.14 0 0 97233

Mi ilyet http://www.lakeland.co.uk/brands/drysoon hasznalunk mar vagy ket eve. Baromi jo es minimalis aramot fogyaszt. Szelloztetni meg kell amugy is. De... Itt az uj hazban a nagy furdoben hasznaljuk este mivel a paraelszivo folyamatosan mukodik (az egesz hazban) es nem lehet leallitani. En ezt ajanlanam a hagyomanyos szarito + olajradiator kombo helyett. Olcsobb lenne hosszu tavon.

Előzmény: AndLivedHappilyEverAfter (97223)
KawaBazsy Creative Commons License 2018.02.14 0 0 97232

Ez yo, mert így kisebb a telefon. Ilyen kellene 4.5" körül. :-)

Előzmény: AndLivedHappilyEverAfter (97231)
AndLivedHappilyEverAfter Creative Commons License 2018.02.14 0 0 97231

Na, ha tenyleg ilyen lesz a OnePlus 6, akkor Samsung, Google meg Apple elbujdoshat. Tenyleg kava nelkuli, kepernyobe agyazott ujjlenyomatolvaso, fene tudja hova rejtett elolapi kamera, Snapdragon 845, ... es minden bizonnyal £600 alatti ar (mig a tobbiek £900 korul mennek majd)

https://www.express.co.uk/pictures/pics/18706/OnePlus-6-concept-images

seci Creative Commons License 2018.02.14 0 0 97230

Gaz+villany egyutt? Nekunk talan 53 a gaz es 55 a villany, persze a futes+melegviz csak gaz, a suto meg villany (mi szinte minden reggel sutunk felkesz kenyeret es estenkent is sokat megy, plusz ugye a mosogep/mosogatogep/szamitogepek/tv is esznek)

 

-seci

Előzmény: ocso79 (97229)
ocso79 Creative Commons License 2018.02.14 0 0 97229

No £57 fizetunk direct debit 3 szoba 21-22c egesz nap.

Előzmény: seci (97225)
seci Creative Commons License 2018.02.14 0 0 97228

Nekunk akkor ezek szerint jol szellozo hazunk van. A padlason hogy lenne mar pára? Pedig a teto total le van szigetelve, es az egesz padlasterunket megcsinaltam tarolonak egy jo par eve.

 

Erthetetlen, bar amilyen hazak itt vannak - barmi elkepzelheto, meg annak az ellentete is... Ugye a ti hazatok mar ilyen "korbetekertuk foliaval oszt felfalaztuk rabicteglaval" stilusban epul <10 eve?

 

-seci

Előzmény: Zlot (97227)
Zlot Creative Commons License 2018.02.14 0 0 97227

Mi vettunk kulon szaritogepet, amit kiraktunk a garazsba. Mindezt azok utan, hogy felfedeztuk (par hettel bekoltozesunk utan), hogy a padlason elazott minden doboz, zacsko, barmit, a lecsapodott viztol. Mivel bent teregettunk, es magatol nem tudott rendesen kiszellozni. Nos, miota van szaritogep, igy szaraz minden, es nem is peneszedik sehol a haz. Szerintem ebben a klimaban nem celszeru a hazon belul teregetni ... 

Előzmény: seci (97225)
AndLivedHappilyEverAfter Creative Commons License 2018.02.14 0 0 97226

LOL, mi 110-et fizetunk (csak aram, nalunk minden arammal megy, futes is) 2 beds lakasban. Igaz nalunk nincs normalis hoszigeteles es 25 fokot szeretunk, ahhoz kepest nem is sok.

Előzmény: seci (97225)
seci Creative Commons License 2018.02.14 0 0 97225

Nemtom, nekunk sem szaritos mosogepunk, se dehumink nincs, megvagyunk mindketto nelkul.

 

Persze lehet, hogy sokalljatok a havi 110 font (villany+gaz) szamlat, nem tudom, hogy egy 3 halos hazhoz ez sok vagy keves (szerintem nem veszesen sok)

 

-seci

Előzmény: titamita (97224)
titamita Creative Commons License 2018.02.14 0 0 97224

A nyitott ablak a kulcs ilyen esetben.

 

En is dehumidifier-rel vagy a moso-szaritogeppel ilyen idoben. Nyaron kint. Hardcore angolok kiviszik a ruhakat a hideg szelbe is, de en ehhez eddig ilyen idoben tulsagosan snowflake vagyok.

Előzmény: seci (97222)
AndLivedHappilyEverAfter Creative Commons License 2018.02.14 0 0 97223

Nalunk ennek https://www.tesco.com/direct/electriq-20-litre-antibacterial-dehumidifier-for-5-bed-house-with-digital-humidistat/579-7447.prd?action=acknowledgement a ket es fel evvel ezelotti verzioja van szolgalatban. Kiteregetjuk a ruhat, mellette van egy olajradiator egyik oldalrol, masik oldalrol mellette meg ez a dehumidifier. Bekapcsoljuk este 10-kor, becsukjuk a szoba ajtot (mert egyebkent azert van hangja), reggel 5:30-ra szep szaraz a 8-10 kilo ruha (es altalaban majdnem tele a viztartaly), plusz kellemes 26-27 fok a szobaban :-)

Előzmény: seci (97222)
seci Creative Commons License 2018.02.14 0 0 97222

Mondjuk nem tudom, hogy ti hogyan szaritotok ruhat, de nalunk ki vannak teregetve es megszaradnak - ergo a bennuk levo viznek valahol jo lenne, ha tavozna a hazbol. Mert ha nem, akkor ugye jon a penesz, ami nagyon nem nyero.

Igaz, hogy nalunk a haloszobai ablak szinte allandoan nyitva van 1-2 centire, a furdoszobai detto.

-seci

Előzmény: titamita (97220)
seci Creative Commons License 2018.02.14 0 0 97221

Erre a kerdesre majd 2 ev mulva tudunk neked biztos valaszt adni :)

 

-seci

Előzmény: AndLivedHappilyEverAfter (97219)
titamita Creative Commons License 2018.02.14 0 0 97220

Mi a baj a legmentesen csomagolttal? Nalunk nyithatoak lesznek az ablakok (fene akar tuz eseten bent egni), de gyakorlatilag majdhogynem legmentes lesz. Lesz benne viszont mechanical heat recovery, ami keveri es szuri a levegot. Pollenallergiara szerintem kituno.

 

Teljesen jogos, hogy nonek a kovetelmenyek es szabalyozva van, es logikus, hogy csak az ujaknal. A mar meglevo hazak tulajdonosait abszurd lenne barmire kotelezni (vagy fizethetne az allam). 

 

 

Elkepeszto mennyisegu szemet termelodik egy-egy epitkezesnel, ebbe pl. bele sem gondoltam. A lebontando reszbol a parkettat pl kimentettuk es eladtam, a tetocserepeket egyesevel leszedtek es az ujhoz felhasznaltak. Ennyit tudtam nem kidobni. (Reszben az onkormanyzat hibaja, ha az eredeti tervunket engedte volna a planning department, nem kellett volna lebontani a letezo extensiont.)

Előzmény: tzh (97210)
AndLivedHappilyEverAfter Creative Commons License 2018.02.14 0 0 97219

Szerintetek erdemes 2 years fixed electricity plan-re valtani? Altalaban 7-9%-al magasabb az aruk mint az 1 year fixed electricity plan-eké.

AndLivedHappilyEverAfter Creative Commons License 2018.02.14 0 0 97218

Ismerősöm kérdezi, nem tudom a választ, segítenétek?

1) amazon.co.uk-n vásárolt ebook-ok és audio narration-ök simán olvashatók/hallgathatók Magyarországon?

2) amazon.co.uk-n vásárolt filmek/sorozatok nézhetők Magyarországon?

3) audible.co.uk-n vásárolt hangoskönyvek hallgathatóak Magyarországon?

4) netflix.com/gb előfizetés működik Magyaroszágon?

5) ha UK-ben tesz Google accountjára credit-et feltöltőkártyával (fontban persze), az a credit keret Magyarországon felhsználható?

KawaBazsy Creative Commons License 2018.02.14 0 0 97217

Itt lakom, már 2.5 éve (Kecskemét mellett). Ha a zasszony dolgozni fog, akkor meg majd vissza költözünk..

Előzmény: cam aro (97215)
AndLivedHappilyEverAfter Creative Commons License 2018.02.14 0 0 97216

Alapbol nincs pára. Viszont amint beulok, fel percen belul lesz. Biztos sokat lélegzek :-) Az se segít amikor jégoldót fújok az uvegre kivulrol. Szépen leoldja a jeget (Tesco Extreme Winter sárga szinu) viszont ahogy parolog gondolom meg jobban lehuti az uveget is bepárásodik belul. A ketto egyutt pedig...

Előzmény: cam aro (97214)
cam aro Creative Commons License 2018.02.14 0 0 97215

mit keresel te az alfoldon ?

jo, ...nem szamszerusitsd..

 

nyaralsz ? :) 

====

Előzmény: KawaBazsy (97208)
cam aro Creative Commons License 2018.02.14 0 0 97214

gondolom belulrol kentel, ha legkondid paratlanit. 

szvsz ilyenor egy kerdes van. 

honnan van ottan viz/para?.. mer'hogy utaster szaraz kellene hogy legyen.. 

szvsz vagy csizmad azik a csomagterben, vagy a meleg burritost viszed be.,. 

de normal legcseres parat siman deaktivalnia kell/ene a rendszernek,  

monnyuk ot perc alatt.

 

  szvsz lehet csak turelmetlen vagy. 

toccsel le ra appot. (en mentolos cukorkat szoktam szopogatni ) 

 

(legkondi nem fagy be.. nincs benne viz.

ha valami megis befagy.. az rencer hiba.

lasd murphy 2.1 ) 

 

Előzmény: AndLivedHappilyEverAfter (97206)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!