Keresés

Részletes keresés

oleandro Creative Commons License 2020.05.06 0 0 232704

Vigyázat, királydinnye most is van, nemcsak ősszel. Épp most hoztam haza egyet a futócipőm talpában :(

dhpage Creative Commons License 2020.05.06 0 0 232703

már ki is találtam egy alternatívot! ;) képes beszámoló majd "élőben" :D

Előzmény: Fishtax (232694)
dhpage Creative Commons License 2020.05.06 0 0 232702

nekem tetszett. :)
főleg a Józsefek volt vicces :)

Gerecsét már én is kinéztem, ha elmegy a vírus végre. de én terepen szeretném bejárni.

Előzmény: Biciklis Józsi (232700)
Friczy Creative Commons License 2020.05.05 0 1 232701

Én inkább Bp-Fót közt látnék szívesen egy elkülönített kerékpárutat. Szerintem rosszabb, mint Fót-Csomád. De felőlem akár Bp-Őrbottyán is lehet :)

Előzmény: SzeZo (232695)
Biciklis Józsi Creative Commons License 2020.05.05 0 4 232700

Sziasztok!

 

Nem tudom, hogy ki olvas manapság túrabeszámolókat, de most teszek egy próbálkozást.
Mindenesetre az egyik kedves tavalyi túrám leírást kísérletképpen megosztom veletek.

 

A túra videó változata elérhető: https://youtu.be/v2BJlfJluCM

 

Biciklis baráti üdvözlettel: 

 

Három kívánság biciklitúra: A Gerecse (2019. július 2.)

Ezt a túracímet mindenki Dévényi Tibi bácsija ihlette. Ugyanis a 90-es években volt egy nagysikerű gyerek kívánságműsor, ahol hármat lehetett kívánni. Mint a mesékben. Tehát ez most egy ilyen kívánság biciklitúra, bár nagyon ügyesen kell kívánnotok…

 

A háromnapos túra végállomása a szokásos családi összejövetel Mencshelyen (Balaton felvidék). Ennek megfelelően adta magát: három nap – három hegység. Így, aki azt kívánja, hogy menjünk a Gerecsébe, a Vértesbe és a Bakonyba, annak mindhárom kívánsága teljesül. Ráadásul készült az útról is egy rövid videó, amely a Biciklis Józsi youtube csatornán várhatóan november 27-én már meg is lehet nézni.

 

A túra első napja: Gerecse

A szokásos vonatos rásegítést most Zebegényig vettem igénybe. Majd Szobnál következett egy jelentékeny átúsztatás a Dunán. Ehhez szerencsére volt komp is… Esztergomon gyorsan átsöpörtem, bár némi értekezést az esztergomi érsekről, hercegprímásságról majd a videóban megejtek… A Duna partján a kerékpárutat utat követtem. Nyergesújfalunál a kötelező látnivaló a folyó, és a filmben majd némi hajózási ismerettel is traktálom a nézőt. (Pl. melyik bója mit is jelent és miért van a tetejükön egy-egy kis csúcs).

 

Na de következett a lényeg: a Gerecse és felfedezése. Némi dimbes-dombos aszfalt után a makadám út jött, amely csomagokkal megrakva nem is olyan egyszerű. Az első néznivaló Pusztamarót, a második Mohács helyszíne. Szó szerint. Ugyanis itt egy öldöklő csata dúlt a mohácsi csatavesztés után a menekülő magyarok és az őket üldöző török csapatok közt. Bevallom kicsit megilletődtem a hely szellemiségétől. A történelmi merengés és némi eltévedés után a Pisznyicei kőfejtő felfedezésébe öltem rengeteg energiát. A nehezebb utat választottam. A rózsabokrokon keresztül. A látványért azonban megérte. Ilyen színek csak a valóságban vannak. Nem tudom, hogy mennyi árnyalata van a vörösnek, de az itt mind fellelhető. Leültem és néztem a kőfalakat és hallgattam, ahogy egy apró szemek pörögnek le…

 

Tardoson két hamburgert és egy pofa sört betermelve és így felbátorodva vágtam neki a gerincútnak. Volt ott minden: eltévedés, muflon, őz… Szerintetek a muflon béget? Ezt a mai napig nem tudtam kideríteni. Az út végén a tatabányai Turul szoborhoz érkeztem meg. Jó nagy szobor. 14 méter a szárny fesztávja… Szelim barlang és a kilátás is izgalmas volt, bár főként azért izgultam, hogy el ne vigyék a magára hagyott biciklimet.

De most jön az igazi élmény, amitől a túrabiciklizés igazán szép!

 

Több ok miatt mindenképpen olyan helyen kellett aludnom, ahol tudtam tölteni a kütyüket. Tatabányán van egy Nomád kempingnek nevezett műintézmény. Ez jó lesz… Kifizettem a nem túl drága díjat, közben néztem, hogy 5-6 munkásember sörözget a teraszon… Kérdik, hogy hogy hívnak. Én becsülettel válaszoltam, és egyből kitört a harsány nevetés. Persze elsőre nem tudtam mire vélni az ügyet. Kiderült, hogy az asztalnál ülők valamennyien Józsefek. Így én sem lógok ki a sorból. Kapok babgulyást, sört és részletesen megismertem a tetőszigetelő munkások nehéz életét. Kemény….

Ez egy klasszikusan szép túranap volt: Tájak, Városok, Emberek, Kihívások

 

Fishtax Creative Commons License 2020.05.05 0 0 232699

Karanténban csak úgy repül az idő!

 

robi

Előzmény: Pinyo (232698)
Pinyo Creative Commons License 2020.05.05 0 0 232698

Meeegint? Nem most találkoztam odafent SzeZo-val?

Előzmény: Fishtax (232694)
SzeZo Creative Commons License 2020.05.05 0 0 232697

Lehet hátulütője is, mivel kétszer keresztezi vasút az útvonalat. Szerinted milyen megoldással szelné át a bringaút? Néha olyan szűkre faragják ezeket a "forgatókat", hogy szinte ketté kell hajtani a járgányt az átkeléshez.

Előzmény: Fishtax (232696)
Fishtax Creative Commons License 2020.05.05 0 0 232696

Az értelmes, hosszú, nem egyik oldalról a másikra kóválygó, kilométerenként oldalt váltó (lásd Pákozd) kerékpárutakat szeretem, pl. az 55-ös mellett pár éve átadott különálló út kiváló, Bajától Mélykútig már mentem rajta, ezen a nyáron szeretném bepótolni a maradék szakasz is Szegedig (meg vissza). A csomádi, ha valóban az lesz, bár nem hosszú, de jó kiváltója lenne a mellette haladó közútnak - feltéve, ha a Fót és a második vasúti kereszteződés között is megcsinálnák.

 

robi

Előzmény: SzeZo (232695)
SzeZo Creative Commons License 2020.05.05 0 0 232695

Neked is az jutott eszedbe? Nem vagyok nagy kerékpárút rajongó, de ott jó lenne egy (mondjuk olyan, ami nem gyűrődik fel két év alatt). Elég szűk a csomádi út és a kora hajnali órákat leszámítva talán nincs is olyan napszak, amikor ne lenne erős a forgalom.

Előzmény: Fishtax (232693)
Fishtax Creative Commons License 2020.05.05 0 0 232694

Siófokon már roboghattok, Budapesten viszont nem változik semmi! Most én tudok menni a meghirdetett időpontban, de alternatív teljesítéseket is elfogadok!

 

234. telehódas HHH

Hely: Budapest

Dátum: 2020. május 7. (csütörtök)

Időpont: 20:30

TalálkozóBatthyány tér Duna felőli oldala, a HÉV feljáró mellett

Program (Classic): szokásos útvonalon fel a HHH-ra, majd vissza (a szokásos útvonal aszfaltot jelöl, mégpedig Batthyány tér - rakpart kerékpárút  - Kolossy tér - Szépvölgyi út - Fenyőgyöngye - HHH). Alternatív útvonalak egyénileg választhatók.

Program (Extra): Visszaúton Pálvölgyi-barlangnál opcionális büfézés, üdítő, miazmás.

Kötelező kiegészítők: lámpa előre, hátra!!

Ajánlott kiegészítők: bukó, pulóver, bundabugyi, stb.

Mindenkit szeretettel vár a "Rendezőség"!

Értelmi szerző: robi

Szervező: esetleges, alapjáraton Pinyo(?)

 

196. Sijófoki Telihold Túra

Hely: Siófok

Dátum: 2020.május 7. (csütörtök)

Időpont: 20:30

Találkozó: a Víztorony melletti parkolóban

Program (Classic): végig aszfalton kirándulás a balatonvilágosi Panoráma kilátóhoz.

Program (Special): a balatonvilágosi Panoráma kilátó megközelítése autópályán (matrica kötelező!).

Program (Extrém): Közlekedés céljára a Balaton felületének igénybe vétele(vitorlások előnyben, de a dombra cipeléshez külső segítség nem vehető igénybe).

Ajánlott felszerelés: bicikli, bukósisak, első-hátsó lámpa, strandpapucs, fürdőlepedő, napszemüveg, strandlabda, jókedv, kacaj, langyos tea, stb.

Mindenkit szeretettel vár a "Rendezőség"!

Szervező: bátyó

 

Telehódas topiktúrák időpontjai 2020-ban:

január 10. (péntek) 18:30

február 9. (vasárnap) 18:30

március 9. (hétfő) 19:00

április 7. (kedd) 19:30

május 7. (csütörtök) 20:30

június 5. (péntek) 21:00

július 4. (szombat) 21:00

augusztus 3. (hétfő) 20:30

szeptember 1. (kedd) 20:00

október 1. (csütörtök) 19:30

október 31. (szombat) 18:30

november 30. (hétfő) 18:30

december 30. (szerda) 18:30

 

robi

Előzmény: Fishtax (232582)
Fishtax Creative Commons License 2020.05.05 0 0 232693

Ikladra és környékére is ráférne az aszfaltozógép, ott is visszaesik rendesen az átlagsebesség országútival. Ellenben Alcsút és Etyek között lett 6 km tükörsima útfelület (a 14. és a 8. km-ek közt), most már csak a platánfasort kellene megcsinálniuk arrafelé.

 

Azt nem tudja vki, Fót és Csomád között tán kerékpárútnak készítik elő a földmunkát?

 

robi

Előzmény: SzeZo (232682)
cobranco Creative Commons License 2020.05.02 0 0 232692
Matyi_67 Creative Commons License 2020.04.30 0 0 232691
Előzmény: hitman (232672)
Matyi_67 Creative Commons License 2020.04.30 0 0 232690

Előzmény: dhpage (232677)
Matyi_67 Creative Commons License 2020.04.30 0 0 232689
Előzmény: dhpage (232677)
tanárnéni kedvence Creative Commons License 2020.04.30 0 0 232688

off

 

Inkább a padok egy részét, ha 1,5 m-nél közelebb vannak egymáshoz, de inkább semmit se. Mert így parkolnak 100 m-rrel arrébb, akár szabálytalanul, ahogy szoktak.

Előzmény: NAR (232687)
NAR Creative Commons License 2020.04.30 0 1 232687

Azért ne felejtsük, hogy sokaknak az a kirándulás, hogy kimennek egy útszéli parkolóig autóval, sétálnak max 100 métert a padokig, majd leülnek enni "de jól megéheztünk a friss levegőn" felkiáltással. Ha sokan, egymás közvetlen közelében csinálják ezt, az nem feltétlenül szerencsés. Persze ennek elkerülésére elég lenne a parkolókat lezárni...

Előzmény: dhpage (232683)
dhpage Creative Commons License 2020.04.29 0 0 232686

:D

Előzmény: Törölt nick (232685)
dhpage Creative Commons License 2020.04.29 0 0 232684

érettségin meg pláne...csak erdőben :D

Előzmény: henngergely (232679)
dhpage Creative Commons License 2020.04.29 0 0 232683

ezek helyi hisztik, tökmindegy milyen pártállás. az idegenektől való félelem kódolt. azt hiába magyarázod nekik, hogy egymást pont ugyanúgy, vagy még jobban fertőzik, hiszen többet találkoznak. :)

egyébként meg kitűnő támadási felület, ha egy új polgármester nem szigorít. azonnal rászállnak az ellenzékbe került politikai erők, hogy alkalmatlan és nem képes megvédeni a várost. lásd Budapest ;)

Előzmény: Törölt nick (232680)
SzeZo Creative Commons License 2020.04.29 0 0 232682

Váchartyán előtt és még mindig olyan.

Galagamácsán aszfaltoztak kb. három hete. Váckisujjfalu felől elég rázós volt a bevezető.

Előzmény: Törölt nick (232681)
henngergely Creative Commons License 2020.04.28 0 1 232679

3-a után már nem fertőz.

Előzmény: dhpage (232677)
dhpage Creative Commons License 2020.04.28 0 0 232678

az durva rész, ott szakadnak ki a divatterepjárók futóművei :) össztelóssal se vidám :)

 

Előzmény: SzeZo (232676)
dhpage Creative Commons License 2020.04.28 0 0 232677

most már lazításról van szó :D teljes káosz.
a főnök bejelentette ezt a 3-át, azóta mindenki lazítani akar...

"Szentendrén május 3-a után lazítást tervez a városvezetés, így például a május elsejei hétvégén még nem, de utána már megengednék a kerékpárosoknak az átvonulást a Duna korzón, ahol most csak helyi lakosok biciklizhetnek."

"A városvezetés a környező településekkel (például Budakalász, Pomáz) folyamatosan összehangolja a hosszútávú intézkedéseit is, tehát ha enyhítés vagy szigorítás lesz a városban, az valószínűleg a környező településekre is igaz lesz."

https://endreikorkep.blog.hu/2020/04/25/fulop_zsolt_majus_harmadika_utan_lazitast_tervez_a_varosvezetes

 

vasárnap délután megnéztem, a papszigeti résznél csak táblák voltak, sehol senki ellenörző ember

Előzmény: SzeZo (232674)
SzeZo Creative Commons License 2020.04.26 0 0 232676

Még járható Pap-rét. Teljesen átlagos volt a jövés-menés. Kisrigótól lefelé viszont egyre többen lettek (sétálók, bringások, futók).

Dömör-kapu után elgondolkodtam, hogy mi lehet az a műszaki szint (állapot), ami alatt nem lehet útnak nevezni egy közlekedés lebonyolítására szánt sávot. Igencsak kapaszkodtam a kormányba, pedig a monti keverékkel voltam. Közben felelevenültek emlékeim a jászágói veseszaggatóról, vagy a jászdózsai aszfaltmentes kátyútengerről (a jászdózsai 3 Km-es szakaszt pár éve kiválóra munkálták, bár már kezd repedni, suvadni).

Előzmény: imsailing (232670)
koller andor Creative Commons License 2020.04.25 0 0 232675

Ma Szegeden voltam. Szerencsém is volt , mert a gáton hátszél , az algyői hídtól meg oldalhátszél volt. :-) Alig találkoztam bringásokkal.

Előzmény: SzeZo (232674)
SzeZo Creative Commons License 2020.04.25 0 0 232674

Nem tudom, mi ez. Talán egy kalászi főember kicsinyes bosszúja, amiért egyszer lassítania kellett egy bringás miatt?

Ha tényleg féltik magukat, miért nem zárják le a 11-es melletti bringautat? Az jóval közelebb van, mint a parti út. Három-négyfős bringás családokat kerülgettem ott ma is.

Akadály nélkül lehet kerékpározni kalász összes belső utcáján akár Üröm felé, akár Pomáz felé, bárhol.

Bár, ha ez a főokos úgy gondolja, hogy a vírus Keletről jött és Káposztásmegyer nagyon is Keletre van Kalásztól, akkor érthető az intézkedés. Nem értem, de érthető. Viszont, nem gyógyítható.

Előzmény: hitman (232672)
tanárnéni kedvence Creative Commons License 2020.04.25 0 0 232673

ne egy KRESZ paragrafusból vezessük le az ilyenkor érvényes korlátozást

 

Mire gondolt a költő?

Előzmény: hitman (232672)
hitman Creative Commons License 2020.04.25 0 0 232672

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!