Keresés

Részletes keresés

KMG Creative Commons License 2006.09.23 0 0 5784

Egy barátommal vitában vagyunk a Brian élete szinkronjáról, a hangokat illetőleg. Szerintetek jó, vagy rossz? Szerintem Józsa Imre ugyanolyan jó hang, mint Brian anyja, mint az eredetiben Terry Jones, a haverom szerint viszont nem. Szerintem Szacsvay László is remek, mint Brian.

 

fafa82 Creative Commons License 2006.09.23 0 0 5783

igen, azt elfelejtettem írni, hogy ez igazából az új filmekre vonatkozik... volt mostanában pl. a tv-ben egy '82-es film (Martin Guerre visszatér, a Gere-Foster-féle Sommersby francia eredetije), amihez nyilván most csináltak szinkront, Széles László volt, és rendben is volt így. de egy ideje, ha kijön egy új Depardieu-film, akár vígjáték, akár dráma, tutira Helyey a hangja, nagyon helyesen. és uez vonatkozik a többiekre is.

kapcsolódik ehhez, hogy hamarosan megint lesz az iszdb-n "leggyakoribb párosítások"-statisztika!

Előzmény: DAttis (5781)
fafa82 Creative Commons License 2006.09.23 0 0 5782
:)))
Előzmény: KMG (5780)
DAttis Creative Commons License 2006.09.23 0 0 5781

"Inkább Csankó Zoltán, pl. a Las Vegas, végállomás-ban nagyon jó volt."

 

Uhh az egy király film, nem is emlékszem Csankó volt a hangja.

 

Mondanom se kell Csankó mint színész a Padlásmesékből :))) és hang az a Dallas Boby-ja óta ismert számomra.

 

Azért arra is van precedens (bár asszem ezt még csak eredetiben láttam) Depardieu-nek nem Helyey volt, hisz a 30as éveiben járó Depardieu-nek gáz lett volna ehhez a karakterhez Helyey (Herék azaz Tojástánc vmi ilyesmi magyar címe volt) No ott nem tudom ki lehet a hangja ha ezt már leszinkronizálták

Előzmény: fafa82 (5778)
KMG Creative Commons License 2006.09.23 0 0 5780
Nekem a Reviczky Gábor/Swarchenegger párosítás bizar, bár Reviczkyt egyébként szeretem. Igaz, amennyi Swarcheneggert én nézek, tök mindegy.
Előzmény: fafa82 (5778)
fafa82 Creative Commons License 2006.09.23 0 0 5779
... de azért egy-két színésznek ettől függetlenül kevés kivételtől eltekintve mindig uaz a hangja, és még csak az sincs, hogy egy-két ember cserélődik, hanem tényleg van egy állandó hang, pl. Al Pacino, Gérard Depardieu, Julia Roberts, George Clooney.
Előzmény: fafa82 (5775)
fafa82 Creative Commons License 2006.09.23 0 0 5778
ezzel meg én pont fordítva vagyok, bár nemtom, van-e még ezen a véleményen más is ebben az országban: szerintem Józsa nem túl jó Cage-nek, bármennyire is állandósult páros már... JI zseniális Mr. Garrison, Austin Powers és Jacques-Foche, csak hogy az itt felsoroltakat említsem, de a "faszagyerek" Cage-nek szerintem nem jó. Inkább Csankó Zoltán, pl. a Las Vegas, végállomás-ban nagyon jó volt.
Előzmény: DAttis (5768)
fafa82 Creative Commons License 2006.09.23 0 0 5777
állítólag színházi elfoglaltságai miatt nem vállalta...
Előzmény: Artension (5767)
fafa82 Creative Commons License 2006.09.23 0 0 5776
(min.) két szinkronja van, amivel tegnap ment, és ami szerepel az iszdb-n, az az újabb verzió, ebben Menszátor Magdolna SW hangja. az eredetiben Farkas Zsuzsa volt. uez a leosztás a második részben is, annak is két szinkronja van, és ha minden igaz, akkor a harmadik-negyedik résznek már csak egy, Menszátor Magdolnával (ezek is fenn vannak).
Előzmény: Nohabf (5766)
fafa82 Creative Commons License 2006.09.23 0 0 5775
hogy ki lesz a hang, abban közrejátszik, hogy van-e gyakori hang (hangok), ő (ők) éppen ráér-e, olyan-e a karakter, hogy tényleg megfelel-e, meg sok egyéb dolog. de aki szeret szerepet osztani, az nézzen be a szinkronhangok.hu fórumának szereposztás topicjába, előfordul néha, hogy beír egy-egy szinkronrendező, és kikéri a köznép véleményét.
Előzmény: Isaac mester (5765)
fafa82 Creative Commons License 2006.09.23 0 0 5774
ez igaz...  a másik filmet meg nem láttam, úgyhogy nem tudom, hogy abban milyen karaktert játszott Matt Dillon, akinek amúgy általában Széles Tamás a legjobb szvsz.
Előzmény: Haszika (5756)
KMG Creative Commons License 2006.09.23 0 0 5773

Kösz a tippet! A Star Wars 4-5-ben, az eredetiben C3PO: Szatmári István, az 1995-ös felújított szinkronban Maros Gábor.

Józsa Imre ezekben mint egyéb szinkronhang szerepel.

Az 1-3-ban viszont tényleg Józsa a robot hangja. Érdekes megnézni, és összehasonlítani a 4-5 eredeti, és új szinkronjait. Az az érdekes, hogy több olyan ponton is változtattak, ahol pedig még él az eredeti magyarhang. Oké, Luke Skywalkernél talán számít a kor, ezért lett Stohl Buci, de Dart Wader maradhatott volna Kristóf Tibor, bár a Hollósi Frigyes sem rossz. És szerintem Lea Organát Bencze Ilona idősebben is tökéletesen megcsinálta volna, a hangja szerintem nem öregedett. Na mindegy.

 

KMG

Előzmény: laszlo99 (5772)
laszlo99 Creative Commons License 2006.09.23 0 0 5772
Nézd meg itt: iszdb.szinkronhangok.hu hátha rajta van.
Előzmény: KMG (5771)
KMG Creative Commons License 2006.09.23 0 0 5771
Eredetin én azt a verziót értem, ami először ment nálunk moziban a nyolcvanas évek elején, majd később az MTV-ben is. Ebben, és a Birodalom visszavágban is egyértelműen Szathmáry István volt a hangja (ő játszotta a Szomszédokban Vágási feri apósát, amíg ki nem halt a sorozatból). A Jedi visszatért pedig ebben a körben nem szinkronizálták. Maros Gábor abban a változatban került képbe, ami új, digitálisan javított kiadásként került boltokba, még az új trilógia elkészülte előtt. Ezután jött az a hármas, amibe kihagyott jelenetek is bekerültek, szerintem abban is Maros Gábor volt. Hogy az újonnan forgatott Star Wars 1-3-ban ki C3PO hangja, látod azt nem tudom.
Előzmény: Haszika (5770)
Haszika Creative Commons License 2006.09.23 0 0 5770
Ez érdekes, mert emlékeim szerint az eredeti C-3PO hang Maros gÁbor, az újban meg Józsa Imre.
Előzmény: KMG (5769)
KMG Creative Commons License 2006.09.23 0 0 5769

Nekem ami meghatározó szinkronélmény, az első három Csillagok háborúja (ami valójában a 4-6) eredeti szinkronja és az új szinkron közti különbség. Szerintem C3PO Szathmáryval utánozhatatlan. Az új verzióban maros Gáb or lett a robot hangja. Őt szeretem, mint rajzfilm hang (lásd Szaffiban Purzolát), de ebben nem tetszett. És érdekes, bár Han Solonak ott is, meg az újban is Csernák János volt a hangja, a régiben ő is jobban tetszik.

 

KMG

DAttis Creative Commons License 2006.09.23 0 0 5768
Mondjuk Józsa Imre hangjáról az jut eszembe, hogy Nicolas Cage filmjeit annyira nem szeretem (a színészt se) de Józsa hangjával annyira "nézhető" lesz számomra csak megnézem :)))
Szal ha Cage más hangot kap nem igen nézem a filmet meg, persze ez már egyéni szoc probléma :))
Előzmény: Isaac mester (5765)
Artension Creative Commons License 2006.09.23 0 0 5767

annak viszont rácsapnéka kezére, aki a South parkban lecserélte Mr Garrison hangját :))

az a karakter csak Józsa Imrével jó, mint Zsákk Fos vagy Austin Powers - ha nem vállalja, adják feliratosan :))

Előzmény: Isaac mester (5763)
Nohabf Creative Commons License 2006.09.23 0 0 5766

Sziasztok!

 

Tegnap késő este belenéztem a Nyolcadik utas a Halál filmbe,egész korrekt szinkronja volt.

 

Arra lennék kíváncsi hogy volt több szinkronja is neki vagy csak egy?

Isaac mester Creative Commons License 2006.09.23 0 0 5765

De azért azt te is beláthatod, hogy nem lehet mindig ugyanaz, mert elsősorban karakter szerint választják ki a szinkronhangokat, és nem aszerint, hogy ő-e az adott színész állandó hangja. Legalábbis én így tudom.

Persze aztán lehet, hogy ezt is tévesen választják ki, és az adott karakterhez a legkevésbé megfelelő hangot rendelik.

noleszk Creative Commons License 2006.09.22 0 0 5764

Szerintem jó dolog, hogyha kipróbálják magukat új szerepben. És ha nem jön össze, akkor nem jön.

 

De egyet értek, a gyakran látott színészeknek legyen ugyan az a szinkronhangja!

Isaac mester Creative Commons License 2006.09.22 0 0 5763

Józsa Imre Matt Dillonként eléggé eszement párosítás lehet. Sajnos Józsa Imrének vannak ilyen téves szerepvállalásai, a múltkor például kapcsolgattam a tévét, és az HBO-n valami tinglitangli vígjátékban ő volt Steve Martin hangja. Pffffff...

Szacsvay László, Varga T. József és Barbinek Péter után szinte lehetetlen volt őt megszokni a komédiás bőrében...

Haszika Creative Commons License 2006.09.20 0 0 5762
szétvág az ideg...
Előzmény: eroberter (5761)
eroberter Creative Commons License 2006.09.19 0 0 5761
A Bujtoros szinkronnal adták, de csak kb 40 percet, aztán az MTV ostroma
Előzmény: Laci 99 (5760)
Haszika Creative Commons License 2006.09.19 0 0 5759

tévedtem:-)

 

ki is írom gyorsan:D

Előzmény: Haszika (5757)
pikszi Creative Commons License 2006.09.18 0 0 5758
Ja, most nézem, hogy biztos nem 59-től mert akkor még csak 10 éves volt... :) A Ben-hur készült ekkor, de nyilván a szinkron későbbi. Amúgy itt vannak infók.
Előzmény: Laci 99 (5752)
Haszika Creative Commons License 2006.09.18 0 0 5757
sztem a szar szinkronnal, mert nem harangozták be h az újjal és az előzetesben is az újjal nyomták -> míg a másiknál az előzetesben a régi volt
Előzmény: eroberter (5749)
Haszika Creative Commons License 2006.09.18 0 0 5756
de ott egy tipikusan balfasz figurát játszik, és ahhoz a karakterhez illik és még Dillon arcához is 'passzolt' a történet miatt, de alapból abszolúte nem megy a Józsa Imréhez képest 15 évvel fiatalabb, amolyan machós-sármos faszihoz...
Előzmény: fafa82 (5744)
DAttis Creative Commons License 2006.09.16 0 0 5755

Nekem a Macska-jaj-ban Dörner, Bodrogi szinkronja az ász, persze a többiek se utolsók, de ez a kettő úgy beivódott az emlékezetembe :)))

 

Na majd Undergroundot előkerítem vhonnan

Előzmény: Artension (5753)
efzsuzsa Creative Commons License 2006.09.16 0 0 5754

 A bank neve e-vel kezdődik.

 Törköly Levente mellesleg kiváló színész!

Előzmény: fafa82 (5751)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!