Keresés

Részletes keresés

P*istD Creative Commons License 2010.10.13 0 0 431
próbáltam anno, felejtős.
Előzmény: Csuli85 (429)
P*istD Creative Commons License 2010.10.13 0 0 430
uhh, régi versenyző lehet már az állványból ítélve :-) szuvak még nem kezdték ki? :-)
garfieldka szerintem csak innen a fórumról ment el, magánban még keresheted.
futóz meg bármit beszerez és gondolom olcsóbb ha nem jön rá a vakera részesedése.
Előzmény: -FRIPP- (426)
Csuli85 Creative Commons License 2010.10.13 0 0 429
Sajnos kicsi tárgytávolság alatt 1-2 cm-t értek:(
Zoomnál is kicsi a változás(mm-ek,esetleg 1 cm)
Eszembe jutott elméleti síkon hogy 2db raynoxot egymásba aztán meglátjuk mi lesz,de eddig még nem próbáltam ki.
Előzmény: P*istD (428)
P*istD Creative Commons License 2010.10.13 0 0 428
Szerintem nincs rá gyógyszer, ennél a megoldásnál ennyi lesz a tárgytávod.
Anno 28-80-al próbáltam, úgy rémlik ott távolabbról tudtam makrózni.
A zoomot gondolom próbáltad állítani.
Előzmény: Csuli85 (425)
P*istD Creative Commons License 2010.10.13 0 0 427
ezek fordítottal készültek?
Előzmény: sakac (424)
-FRIPP- Creative Commons License 2010.10.13 0 0 426
Állvány nem gond , a berlebach bírja , makrosín viszont elkerülhetetlen.
Garfieldkát nemigen látni egy jó ideje , futoznál meg nem láttam még ilyet , bár lehet hogy tud keríteni.
Előzmény: P*istD (423)
Csuli85 Creative Commons License 2010.10.13 0 0 425
A döglött legyemnél próbálgatom a fordított obit,igaz kézzel odafogva,így nem valami kényelmes. Azonban a problémám az,hogy ha éles képet szeretnék,akkor bele kell másznom a témába. A "tárgytávolságom" kicsi(mint írtam már nekded).

Erre tud valaki valami megoldást,hogy fordított obinál,ne kelljen belemászni a témába?
Előzmény: P*istD (421)
sakac Creative Commons License 2010.10.13 0 0 424
Persze a kitobi visszafordítva:
De nem szeretem használni.







Előzmény: P*istD (421)
P*istD Creative Commons License 2010.10.13 0 0 423
eléggé állvány igényes lesz a kombinációd, viszont brutális lesz a nagyítás.
gondolom eléggé le kell majd rekeszelni, hogy legyen majd használható mélységélességed.
én nem vakeráznék, az adok veszek-ben futoz vagy garfieldka tud neked olcsóbban postázni egyet.
Előzmény: -FRIPP- (422)
-FRIPP- Creative Commons License 2010.10.13 0 0 422
Gondoltam rá hogy a 200/4-re rátekerem egy kuplunggyűrű segítségével az50/1,8-at , mindkettő 50-es szűrő méretű.
Előbb még be kell szereznem egy ilyet a vateráról.
Ez a variáció így 4:1 -es nagyítást ad , ha jól gondolom.Mindenesetre nem lesz könnyű a gyakorlatban a használata.
Előzmény: P*istD (421)
P*istD Creative Commons License 2010.10.13 0 0 421
annyira gyenge nem lehet ha a muskátli bibéit meglátod ;-)

a fordított obis írásom senkit nem hozott lázba? próbálta már korábban valamelyikőtök?
Előzmény: -FRIPP- (419)
P*istD Creative Commons License 2010.10.13 0 0 420
no, ügyi vagy :-)

csinálnál nekem ugyan arról a témáról egy nagyítós és egy nagyító nélküli képet?
Előzmény: Törölt nick (418)
-FRIPP- Creative Commons License 2010.10.13 0 0 419
A már kissé gyengülő szemem a manuális élességállítással együtt ilyen festői megoldásokra késztet :)
Előzmény: P*istD (417)
Törölt nick Creative Commons License 2010.10.13 0 0 418
Köszi. Ezeket már a nagyítós ötleteddel készítettem.
Majd még bele kell jönnöm.:-)
Azért nekem tetszenek:-)
Előzmény: P*istD (416)
P*istD Creative Commons License 2010.10.13 0 0 417
nagyon szép, szinte festői a muskátlid.
Előzmény: -FRIPP- (414)
P*istD Creative Commons License 2010.10.13 0 0 416
hangulatos sorozat! :-)
Előzmény: Törölt nick (413)
P*istD Creative Commons License 2010.10.13 0 0 415
:-D
Előzmény: Csuli85 (412)
-FRIPP- Creative Commons License 2010.10.13 0 0 414
Egy muskátli-ábránd .
Ez sem crop , teljes kép
1,8/50 ais+közgyűrűk.
Törölt nick Creative Commons License 2010.10.13 0 0 413
Én próbálkozom, ennyi telik tőlem:
Csuli85 Creative Commons License 2010.10.13 0 0 412
Én személy szerint már második napja fotózgatok egy döglött legyet a szőnyegen,de azokat a képeket nem raknám fel ide:)
Előzmény: P*istD (409)
sakac Creative Commons License 2010.10.13 0 0 411
Van csak válogatni kellene ill fúj is a szél..
Előzmény: P*istD (409)
P*istD Creative Commons License 2010.10.13 0 0 410
ez a kép meg vágás a lentebb bemutatottból.

Előzmény: P*istD (409)
P*istD Creative Commons License 2010.10.13 0 0 409
Nagyon ül a topik, ilyen gyorsan kifogytatok a makró fotókból? :-(
Ma reggel összedobtam egy fordított kitet a vázzal, az eredményt itt láthatjátok:

Fordított Pentax 18-55-el készült képek

Törölt nick Creative Commons License 2010.10.12 0 0 408
Köszi. Utána nézek.
Előzmény: apca (403)
mepisz Creative Commons License 2010.10.12 0 0 407
P*istD Creative Commons License 2010.10.12 0 0 406
sakac Creative Commons License 2010.10.12 0 0 405
Nem. Mindig is korai kelő voltam :)
Előzmény: P*istD (402)
P*istD Creative Commons License 2010.10.12 0 0 404
apca Creative Commons License 2010.10.12 0 0 403
Van egy Kodak EasyShare Z650-es gépem. (6.1 megapixel, 10X optikai zoom)
Lehet-e valamit kapni hozzá? Valami kiegészítőt. Objektívet vagy mit tudom én mik vannak még:-)

Gugli, a barátom szerint van hozzá adapter. Avval lehet szűrőt rátenni, de pl. képbe kerülhet egy Raynox DCR 150 v 250
Előzmény: Törölt nick (391)
P*istD Creative Commons License 2010.10.12 0 0 402
úgy látom, nagyon rákattantál a korán kelésre :-)
az első képen már jegesedés is van?
Előzmény: sakac (401)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!