Keresés

Részletes keresés

maplesyrup Creative Commons License 2000.05.03 0 0 156
Sőt, lehet ez egy titkos jel.
"Tasztalos vagyok, felemás a zoknim."
Erről felismerhetjük egymást, mint egy titkos társaság tagjai.
Előzmény: Gofry (155)
Gofry Creative Commons License 2000.05.03 0 0 155
Ebben lehet valami. Voltaképpen a zoknik eltűnése felfogható egyfajta spontán tiltakozásnak a globalizáció ellen! Véget kell vetni annak, hogy úgy mosunk össze zoknikat, mint a kultúrákat! Le a páros zoknik egyformaságával, hordjon mindenki felemás kollekciókat! Nem kell hozzá fanta exotic, hogy színesebbé tegyük az életünket! Az anarchozoknik megmutatják nekünk az utat! A felfedezés és a kaland izgalma újra beköltözik sivár életünkbe! Nincs kiszámítható viselet, nincs uniformizmus!
Sőt, rendezhetünk otthon zokni-lottót, zokni-pár megtippelő versenyt!!
Előzmény: morticia addams (149)
morticia addams Creative Commons License 2000.05.03 0 0 154
miert csapott meg labszag engem mikozben megpillantottam most a topic-cimet es ehhez kepest kabe masfel honapja kereszthuzatban ulok itt a pecomban?
csak egy adalek a zoknik kiszamithatatlansagahoz: kb. egy eve bemereszkedett a lakasba egy egesz par zokni es itt maradt. Sima feketek. Aztan kiderult, hogy kitunoen parzanak az en zoknijaimmal. Most van ket par gonosz fekete cernazokni, akik mogorvan varnak arra, hogy eldontsek, kihez is tartoznak igazabol. Mert ket fel par ugyan az enyem, de mar nem latom, melyikuk az.
anyuxxx Creative Commons License 2000.05.03 0 0 153
Nagyon jó volt. Holnap jövök. Látom a 3 órásiban még nagyon él az egész zokni-stáb.
Üdv: Anyu
Előzmény: 81713 (152)
81713 Creative Commons License 2000.05.03 0 0 152
Kedves Kartácsak!

Igazán nagy örömömre szolgál, hogy a félpárzokni szakértők lelkes és nagytudású tábora milyen nélkülözhetetlen és széleskörű ismereteket oszt meg a tudást régóta szomjúhozó zoknitulajdonosokkal. A rendelkezére álló tudományos archívumomból pontosítani szeretnék néhány nagybecsű hozzászólást.

1.)Veszett Hörcsög
A zoknicsiptető a modernkori hadviselés terméke. Ennek a remek találmánynak köszönhetően egy időre győzedelmesnek látszott a félpár zoknik elleni könyörtelen háború. Sajnos, mint oly sokszor most is tévedtünk. Ma már az interkontinentális ballisztikus zoknicsiptetők is reménytelen küzdelmünk elavult fegyvereinek számítanak. A Z-117 tipusú ún. lopakodó tecnikájú taktikai csapásmérő zoknicsiptetőket nemrég –mint végképp elavultat- kivonták az Egyesült Államok hadrendjéből. Egyelőre semmilyen reguláris hadsereg sem képes felvenni a harcot a szakadár félpárzoknik militáns csoportjaiból alkult Fépárzokni Felszabadítási Szervezet terroristáival. A szervezetnek deklarált célja, minden zokni félpárrá alakuljon, ezért nem riadnak vissza semmilyen eszköztől sem. A zoknicsiptetőket létükkel összegyeztethetetlen brutális fegyvernek tekintik, ezért mindent megtesznek ellene. A legtöbbször elrabolják ezeket. Néha tetemes összeggű váltságdíjért egy-egy garnitúrát visszaszolgáltatnak, de váltságdíjra is csak harcuk finanszírozása miatt van szükség.

2.anyuxxx
Leírt eseted sajnos egyre gyakoribbá válik. Az FFSZ a lopakodó zoknicsiptetők elrabása útján szert tett az egyébként szupertitkos technológiára. Eleinte csak néhány ügynöküket küldték vissza, akik álcázták magukat, és megtévesztésig hasonlóak voltak egy másik félpár zoknihoz, így az egész pár látszatát keltve. Ezt a látszatot csak addig tartják fenn, amíg viselőjük már képtelen zoknicserére és egészen elképesztő mintákat produkálva, köznevetség tárgyává teszik áldozatukat. Egyes renegát félpárzokni szakértők tudásukat jó pénzért eladják az FFSZ ügynökeinek. Így már saját kiképzőbázsaikon folytatott genetikai kísérleteket is siker koronázta. A kaméleon, és a tintahal génkészletének egy részét felhasználva, életképes félpárzoknikat állítanak elő amelyek bármilyen más félpárzokni színét, vagy mintáját képes utánozni.
Tehát kedves kartácsak legyetek éberek, mert lehet, hogy két félpár zokni van rajtatok!

3.lx
Értekezésedet figyelmébe ajánlottam Walter Socks professzornak, és lehet, hogy a National Fusechli Newsletter következő számában lehozzák, mint vitaindító értekezést. A jogdíj és honorárium ügyében vedd fel a kapcsolatot A Harvard Socks Foundation főkurátorával Sir Prof. Isaac Halfsocksszal. Sárga írigysére okot adó értekezésednek kiegészítését javaslom, az alagúthatás és a félpárzokni kettős (anyagi és hullám) természetének bemutatásával. (Tudvalevőleg a professzor igen kényes a már említett orgánumban megjelenő értekezések kidolgozottságára.)

4.BAGIRA
Leveled az egyetemes világirodalom új hajnalának pírját jelenti. Ehhez képest Tatjána levele cetlire firkált semmiség.

Sir Dr. DakotaPress de genere Index
a félpárzokni tudományok doktora
a Szent Izidor NetLovagrend sajtóreferense

http Creative Commons License 2000.05.02 0 0 151
Van a félpár zokniknak egy páratlanul sunyi fajtája. Szépen össze van csomózva. Fölhúzod az egyiket, 43-as, Ok. Akarod húzni az állagra, színre, külcsinre teljesen azonosnak tűnőt és nem megy föl a lábadra. A feleségedé. Vagy, múltkor a fiam barátnője felejtett itt egy párat. Az is félpárú lett, mert az egyik félpár az én félpárammal szövetkezett szépen összekötve. A fiam már egy hete kereste.
Csokis Creative Commons License 2000.05.02 0 0 150
Meg a patak is: és mivan, ha a futó hab elkapdossa?
Egy joerzesu patak finnyas kerem. Csak feher leplet kapdos el, budos zoknikat nem.
Szerintem a gyártók nem azonos minőségü festékkel festenek, igy egy-egy mosás után az egyik sötétszürke (vagy sötétzöld) megmarad sötétszürkének (gépi mosásról beszélek)a másik kifakul.
Na, vegre egy racionalis magyarazat. Egyebkent a regi, szep anti vilagban meg nem volt ennyi paratlan zokni. Az NDK mosogepek szurojet ugyanis ugy lehetett tisztitani, he kivetted a dobot a helyerol. Ilyenkor allati izgalmas szinu es allagu zoknik, zsebkendok es alsogatyak kerultek elo, amik toltes kozben potyogtak be a dob melle. Ha ezeket a mai csicsas mosogepeket is szet lehetne kapni, biztos ott is lenne ez az. Nem lehetne olyan zoknikat gyartatni, amik vizlagyito hatasuak, igy a gepben hagyva megeloznek a vizkovesedest.
Illetve nem lehet, hogy itt egy nemzetkozi kapitalista osszeskuves aldozatai vagyunk? A mosogep-, az zokni-, es a vizlagyito gyartok kartellba tomorultek, es olyan zoknikat gyartanak, amibol szep lassan, a zokni eltunesevel parhuzamosan Mg es K ionok oldodnak a vizbe, igy vagy uj mosogepet, vagy Calgont veszel. Raadasul szep lassan a zoknid is eltunik.
(El ne felejtsem fehér zokni is van itthon páratlan)
Azoknak a parjat valoszinuleg a szurkek kozt kell keresni, mert osszemostad valamivel. :-)
Előzmény: Mulan (39)
morticia addams Creative Commons License 2000.05.02 0 0 149
ha ez megnyugtat, akkor nekem volt olyan pasim aki rendszeresen felemas zoknikban jart tanitani, o meg azert mert eppen ket olyan zoknit talalt a zoknisfiokban...lehet, hogy itt van a lehetseges megoldas. A szabadulas utja:)
Előzmény: anyuxxx (148)
anyuxxx Creative Commons License 2000.05.02 0 0 148

Dakota, htf, Gofry !

Zsenik vagytok,hogy csak egy párat emlitsek a teljesség hiánya nélkül. Nem is megyek vissza a politikába. Várom a többi jó verset.

Csakhogy megtudjátok, hogy a fél pár zoknik ráadásul még gonoszak is:

Férjemmel bulin voltam, amikor egyszer csak észrevettem, hogy felemás zokni van rajta, de nem ám, hogy világos szürke és sötétebb, hanem valami elképesztő variáció volt, arra emlékszem, és a döbbenettől mielőtt észbekaphattam volna, felkiáltottam, hogy *hát rajtad meg milyen zokni van ?* Szóval ez nem akármilyen buli volt, valami lakásszentelő, vagy mia a szösz,szóval mindenki nagyon ki volt öltözve, férjen is öltöny, nyakkendő, csak épp az a felemás zokni az volt a bünös, amit eddig a kutya nem vett észre, de ekkor mindenki döbbenten figyelt fel a renitensre, kivéve a férjem, aki utolérhetetlen flegmával bejelentette, hogy sajnálja, igy volt összepároztatva. Ki van zárva, hogy én tettem volna.
Szóval, ha már felemás zoknit hordtok, nézzétek meg kit vesztek feleségül, olyat kell, aki tartani is tudja a száját.
Üdv: Anyu

morticia addams Creative Commons License 2000.05.02 0 0 147
barcsak belelephetnenk...:)
Előzmény: Vének Tanácsa TM (142)
http Creative Commons License 2000.05.02 0 0 146
MEGLEPŐEN JÓ! Egészen költészet-szaga van!
Előzmény: Vének Tanácsa TM (142)
http Creative Commons License 2000.05.02 0 0 145
JÓ!
Előzmény: Vének Tanácsa TM (142)
lx Creative Commons License 2000.05.02 0 0 144
Helyreigazítás:
Most ismételjük meg ugyanezt egy ép (tehát eltűnés vonatkozásában potenciálisan veszélyeztetett) zoknival.

Elnézést, a felfedezés izgalma...

lx

Előzmény: lx (143)
lx Creative Commons License 2000.05.02 0 0 143
Én is régóta kutatom már e kérdésre a választ. Egészen ezidáig csak részmegoldás állt a rendelkezésemre, de most, egy évforduló kapcsán végre kikerekedni látszik a Válasz. De menjünk sorban!
Azt ugye tudjuk, hogy lyukas zoknifél sohasem tűnik el. Miben különbözik egy lyukas és egy ép zokni? Vegyünk elő egy lyukas zoknit, nyissuk szét a szárát és nézzünk bele! Mit látunk? Egy homályos csövet, annak végén a zokni hátterét. Most ismételjük meg ugyanezt egy ép (tehát eltűnés vonatkozásában potenciálisan veszélyeztetett) zoknit. Most mit látunk? Semmit. Helyesebben egy fekete lyukat. Fekete lyukat! Ez a titok nyitja. Idővel az ép zokni felfalja önmagát, önmagába záródik. Róla ezután soha információ nem juthat az univerzumba, csupán párjából következtethetünk a létére.

Viszont joggal merülhet fel a kérdés: miért csak az egyik fél tűnik el, hiszen a másikban is ugyanúgy munkál a fekete lyuk? E kérdés okozta, hogy fenti elméletemben magam sem bíztam teljesen, mígnem néhány napja egy évforduló fellebbentette a fátylat. 1900. április 25-én született Wolfgang Pauli, aki a kizárási elvet leírta. Az elv szerint adott helyen nem tartózkodhat egyszerre két azonos állapotú elektron.
Egy pillanatra tételezzük fel, hogy ugyanez igaz a zoknikra is! Ha adott egy pár ép zoknink, a felek állapota azonos: egészségesek, színük, szaguk, és persze mindkettejükben dolgozik a fekete lyuk. A Pauli-elv érvényre igyekszik juttatni a fekete lyukak hatását, hogy az egyik fél mielőbb nemzoknivá váljék. Amint ez megtörtént, állapotegyezőségről már nem beszélhetünk, hiszen van egy fél zoknink és egy fél nemzoknink. A megmaradt zokniban lévő fekete lyuk természetesen továbbra is nemzoknivá szeretné változtatni gazdáját, de akkor újra sérülne a Pauli-elv, hiszen két nemzokni volna ugyanazon állapotban, vagyis a kizárási elv akadályozza meg egyrész egész párok, másrész a megmaradt felek eltűnését.

lx

Vének Tanácsa TM Creative Commons License 2000.05.02 0 0 142
A szegény páratlan zokni panaszai

Mint aki a mosódobba esett...
És általérzi tűnő illatát,
míg zúgva kattog a forró kerék,
csapongva loccsan habos hullám
és lát, ahogy nem látott sose még:

Mint aki a mosódobba esett...
a végtelenbe tűnt, régvolt páromat
búcsúztatom, mert messze mese lett,
mint aki a mosódobba esett:

Mint aki a mosódobba esett -
vad panoráma, rémes élvezet -
mosódobban és habok között,
a centrifuga robog fejem fölött
és a halál távolba mennydörög,
egy percre megfogom, ami örök,
buborékot, álmot, rémest, édeset:

Mint aki a mosódobba esett.

BAGIRA Creative Commons License 2000.05.02 0 0 141
Sziasztok!:-))) Hát azt hiszitek, hogy meg bírom állni az előzmények miatt, hogy ne szóljak hozzá??? Hát nem! Íme egy karcolat:
Levél egy zoknihoz

Mit is írhatnék neked a messzi távolból e késői órában. Szemem lassan lecsukódik az
álmosságtól, és sarkában, mint apró gyöngyök, jelenik meg a csipa.

Ha esténként elalszom, mindig magam előtt látlak, ahogy megállsz az ágyam szélénél és szeretettel kérded:
"Kérsz még egy kis illatot?". Igen! Igen, kérek az illatodból, mert érezni akarom azt a velőtrázó illatot, ami csak rád jellemző. Néha sikoltanom kellene, de nem merek. Eszembe jutnak még a veled töltött percek, s a megismerkedésünk órája. Mikor először megláttalak az üzletben, csak néztem, hogyan vagy képes ily kis csomagolásban megőrizni egyéniségedet. Az első találkozás után már felkeltetted az érdeklődésemet, s nem tudtam levenni rólad szemeim. A második találkozás után már tudtam: valami elkezdődött.
Akkor te is észrevettél, rám nevettél, és a két száradból halkan suttogtad: Bonts ki! A harmadik találkozás után biztos voltam benne, hogy te vagy az, akire eddig vártam. Megvettelek.

Ezek után az együtt töltött napok örök emlékként ágyazódtak lelkem legmélyébe. S ha itt a távolban gyötör a magány, csak felszabadítok egy rejtett zugot, és magam előtt látlak.
Látom, amint a szennyestartóból kifelé kandikálsz, érzem azt az illatot, ami miatt először csodálkoztam, hogy nincsenek csúszómászok a lakásban, és látom gyönyörû színedet, amit az ARIEL-lel való találkozás után visszanyersz. Látom az agyonmosott cérnaszálaid, mint apró csövecskék szippantják fel a friss illatot, és kibocsájtják helyette azt a mámorító ködfelhőt, amit vetekszik a legjobb drog hatásával.
Felejthetetlen dolgok ezek, hiszen ki lenne képes erre, rajtad kívül? Csak te, drágám, csak te! Te, aki úgy szereted megkeseríteni az emberek életét. S közben röhögsz, de olyan decibellel, hogy a delikvensnek félbetörik az üvegszeme. Ha csak eszembe jut, elpattan a kezemben a kávéscsésze. A múltkor láttam egy filmet a vízilovakról, és te jutottál az eszembe. Pont olyan hangot hallatott, mint a te pihegéseid , amint este lerogysz az ágy mellé. Hát nem szörnyû, hogy mennyire téged látlak mindenben! Ha elmegy reggelente a kukásautó az ablakom alatt, s érzem a szemetes konténerekből kiáradó sárkánybűzt, szememet elönti a könny, hisz este ismét közelről érezlek, és a csótányok átköltöznek a szomszédba. Nagyon jól tetted, hogy elüldözted a villanyszámlást, aki rókabarlangnak nevezte a lakásomat.. Istenem, micsoda erő szorult beléd. Ha annak idején az Eger várát védő nők között lehettél volna, a török már a látványodtól visszafordul. S te fegyelmet tartasz egy olyan helyen, amit csupa más szennyesek látogatnak. Büszke vagyok rád!
Hamarosan hazautazom, majd megírom, mikor, de kérlek, ne várj az állomáson. A múltkor is olyan kínos volt, amikor az egész rokonság kivonult a vonat elé, s csak a rendőrség rátermettségének és a tűzoltók fecskendőinek köszönhetően tudtuk magunkat a viszontlátás örömének átadni. Amikor rám vetetted magad, azt hittem,az ég szakadt rám. Hiába, szenvedélyes vagy, s ezen a vadállati ösztönön nem tudsz uralkodni.

Most befejezem, s magam elé képzellek, amint sunyi módon rohansz a előre, hogy egy új illattal kedveskedj. Aztán elfoglalod megszokott helyed az ágy mellett, illatod csendesen úszik a szobában, majd lassan mindenről elfeledkezve, eszméletemet vesztve elalszom.
Csókolnak: a lábaim

maplesyrup Creative Commons License 2000.05.02 0 0 140
Tanult kollégám feltevése azt igazolja, hogy a padlások, ahol "a zoknik fényesen suhogva, keringtek szálltak a magasba" szinguláris pontok gyűjtőhelyei.
Előzmény: Gofry (139)
Gofry Creative Commons License 2000.05.02 0 0 139
Úgy emlékszem, hogy a József Attila vers így kezdődik (lehet, hogy tévedek, rég volt már, hogy utoljára be kellett magolnom):

"Talán eltűnök hirtelen
Mint megannyi társam
Többé gazdám sem lesz nekem
Hogy mosószerbe mártson"

Egyébként J.A. gyűlölettel viseltetett a zoknik és a mosás iránt, mint azt a Mama című költeményéből is kiderült. Úgy érezte, hogy moónő mamája korai halálát az eltünedező zoknik okozták, amikkel a mama nem tudott elszámolni munkaadója felé.

Előzmény: maplesyrup (137)
Tappancs Creative Commons License 2000.05.02 0 0 138
http://biomusic.mentha.hu/hun/gryllus/lemezek/kalaka2.shtml
maplesyrup Creative Commons License 2000.05.02 0 0 137
A zoknik nem tűnnek el, hanem meghatározott pályákon mozognak. Möbius-szalagok milliárdjai hálózzák be a teret és ezen közlekedve, egy szinguláris ponthoz érve átlépnek egy másik dimenzióba. Keressetek szinguláris pontokat és megtaláljátok az elkóborolt zoknikat.
Már József Attila is megírta :
"Talán eltűnök hirtelen
Mint erdőben a vad zokninyom"
(bocs)
Tappancs Creative Commons License 2000.05.02 0 0 136
Az én szívemben boldogok a tárgyak

Gryllus 1993 (Móra – Kaláka zenés könyv 1988)
GMC 007

A Nemes Nagy Ágnestől kölcsönzött címen Kaláka dalok
gyerekeknek a minket körülvevő tárgyakról, bútorokról,
hangszerekről, játékokról, szerkezetekről, ruhadarabokról.
A felvétel az Intersound stúdióban készült 1988-ban

1. Nemes Nagy Ágnes: Az asztal
2. Kányádi Sándor: Három székláb
3. Nemes Nagy Ágnes: A szekrény
4. Takács Zsuzsa: Fiók
5. Hárs László: A könyvespolc
6. Nemes Nagy Ágnes: A lámpa
7. Ágai Ágnes: Tegnap egy gépgyerekkel
8. Rigó Béla: Óra-dal
9. Laura E. Richards: Ele-telefon (ford. Rab Zsuzsa)
10. Győri László: Porszívó
11. Kosztolányi Dezső: Ódon, ónémet, cifra óra
12. Weöres Sándor: Három egész napon át - Szól a nóta halkan
13. Csoóri Sándor: Nyenyerés
14. Csoóri Sándor: Duda
15. Tóth Bálint: Varázsduda
16. Kosztolányi Dezső: A játék
17. Zelk Zoltán: Kóc, kóc
18. Nemes Nagy Ágnes: Labda
19. Tandori Dezső: Ami kinyomozhatatlan - Az asztal
20. Csorba Piroska: Reggel csak fél zoknit találok
21. Weöres Sándor: Kalapszalag
22. Christian Morgenstern: Az ümög (ford. Szabó Lőrinc)
23. Thorbjörn Egner: Semmit sem talál az ember (ford. G. Beke Margit)
24. Petőfi Sándor: A tintásüveg
25. Ágh István: Itt a bicska, bugylibicska
26. Rákos Sándor: A létra
27. Kiss Jenő: Tányérok a falon
28. Kiss Anna: Bögre-bál
29. Kiss Dénes: Korong forog
30. Tarbay Ede: Dagadj dunna
31. Károlyi Amy: Kulcscsomó
32. Weöres Sándor: Alszik a vánkosom

Vének Tanácsa TM Creative Commons License 2000.05.02 0 0 135
off
A "Hol a nadrágom" c. remekmű eredetileg a Három jószívű rabló c. mese egyik dala. A könyv hátulján szerepel a kotta is. Gyermekkorom egyik kedvence volt...
on
Előzmény: Hatvani Szabolcs (132)
Tappancs Creative Commons License 2000.05.02 0 0 134
Csorba Piroska: Reggel csak fél zoknit találok ... (bocs)
Hatvani Szabolcs Creative Commons License 2000.05.02 0 0 132
Nekem egy olyasmi rémlik, hogy: „Hol a nadrágom?” stb., meg a refrén: „Este megvolt, becsszavamra megvolt...” Ebben van zoknis rész, vagy az egész dal a zokniról szól? Az általam idézett dal (ha jól emlékszem) a Nálatok laknak-e állatok? című lemezen van.

Szab

Előzmény: Tappancs (131)
Tappancs Creative Commons License 2000.05.02 0 0 131
A cím már megvan: "Reggel csak fél zoknit találok "
Járnak erre Kaláka-rajongók?
Hatvani Szabolcs Creative Commons License 2000.05.02 0 0 129
Most már sikerült elolvasnom az előzmény-hozzászólásokat is. Előtte kellett volna... :-(

Szab

Előzmény: Vének Tanácsa TM (128)
Vének Tanácsa TM Creative Commons License 2000.05.02 0 0 128
Igen, én is így emlékszem, azért is asszociáltam Faludyról Einsteinre.
Előzmény: Hatvani Szabolcs (126)
Tappancs Creative Commons License 2000.05.02 0 0 127
Végigfutottam a szálon és nem láttam, hogy bárki is említette volna azt a Nagy Zoknifalót, amit Kalákáék is megénekeltek. Ha hirtelen költőt is kellene mondanom, akkor Tandorira tippelnék, de sajnos nem vagyok benne teljesen biztos.
Hatvani Szabolcs Creative Commons License 2000.05.02 0 0 126
Kedves Mulan!

Én egy fordított kapcsolatra emlékszem: Faludy sem hordott zoknit, és ő hivatkozik Einsteinre, ha nem csalnak emlékeim...

Egyébként van egy rövid történetem:

Az egyik klubtársam megjelent edzésen felemás zokniban. Megjegyzéseinkre jött a válasz: — Benéztem a szekrénybe, ott egy ugyanilyen felemás pár volt...

Szab

Előzmény: Mulan (125)
Mulan Creative Commons License 2000.05.02 0 0 125
Ő valaki általa tisztelt nagy elődöt követett ezzel (ha emlékeznék, kit, és én ezt hol olvastam....)
Előzmény: Vének Tanácsa TM (118)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!